Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Zdravlje : DIJETA
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
atko
Nivo: Novi forumaš
veseljak
Registriran(a): 01-08-2009
Lokacija: tuzla
Odgovori: 2
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: DIJETA - ULJE ÈOROKOTA

citat:
Dalila wrote:


Za tebe sunce moje dvije rijeci - ma zapravo malo vise - teretana i protein-carbo shakes. Nadji protein powder pomjesan sa carbos, ali bez mnogo secera, i popij tri puta dnevno a uz to jedi ko sto jedes pa da vidis! Ovo su namjesnki preparati za nabacivanje mase, moj bivsi momak bio ko stiglic citav zivot, a da ga sad vidis! Ali kad ovo radis moras vjezbati da bi taj visak energije isao u misice a ne u stomacinu!

01-08-2009 at 15:02 | Ukljuèi u odgovor
Aykira
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 17-05-2009
Odgovori: 2062
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User Visit Homepage
icon Re: DIJETA

najbolja dieta - komplet izmjena jelovnika i navika.

zdrava zena unosi dnevno oko 1800 kcl. tko zeli smrsati smanji na 800 - 1000 kcl. tako i masnocu u hrani, koju je najbolje odrzavati na +/- 60gr. na dan. masnoca se ne nalazi samo u ulju. tako da je neophodno vec pri kupovini se informisati o sastojcima jela.

izbaciti naviku - na brzinu nesto calabrknuti, jesti uz tv/pc.

obavezno doruckovati, i to sa mirom. radije naviti sat, pola sata ranije. naviknuti se na zitarice i mlijeko sa malo masnoce (0,1% ili kao ovdje 0,9%). ako nema onda mlijeko razvoditi. nije neukusno - i na to se covjek navikne. saharin nije secer za dietu. radije mjesto dvije, tri kocke secera se naviknuti na kafu bez ili sa jednom kockom. ne oskudjevati. jer to hrani samo vecu pozudu i mi se bacimo mjesto na rizanj cokolade, na cijelu i poslije imamo losu savjest. od mesa pretezno, ili samo sto pliva i sto leti. morske plodove u svakoj varianti. piletina/puretina bez koze, dinstanu ili sa rostilja. ne przenu. ako przenu onda tavu samo malo pouljati maslinovim (za prziti) uljem. ili ako se moze ovdje gdje naci u sprayu. uvecer slobodno i u kasno doba jesti - bjelancevine. npr. svjezeg sira (npr 0,8% exquisa fitness) sa tunjevinom u vlastitom saftu (bez ulja). jest - ne izgleda lijepo, ali dobro zasiti i skoro bez kalorija. i ne lazu kad kazu mnogo vode piti. ja sam za sebe nasla evian i contrex za najpitkiju.

neophodno je i poceti se sportom baviti. jogging - i na to se covjek nauci. ima program kako se sa lakocom navikne na 30 min trcanja. za jace je obavezna dobra obuca - zbog zglobova. radije dati i 150 - 300 km za dobre jogging patike nego ovdje ustediti, a kasnije patiti od zglobova. u svakoj dobroj trgovini sportske odjece ima sprava, pomocu koje se nadju individualne patike za pojedinca. i te patike sebi ostaviti samo za trcanje.

i ovdje ima fitness-trainer. sa kojim se izradi program za svakog posebno.

pored svega - je najNAJbitnija disciplina i jaka volja. sebe sam tjesiti i lagati je pogresno i ne pomaze nijednoj dieti.

01-08-2009 at 17:50 | Ukljuèi u odgovor
Denci
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 28-08-2006
Lokacija: daleko
Odgovori: 24424
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: DIJETA

2 kg manje jos 3 i finito
i nije nimalo tesko

 


Keep your eyes on the stars and your feet on the ground.
16-09-2009 at 09:31 | Ukljuèi u odgovor
andjela
Nivo: Forumski doajen
Ljubav se zove imenom mojim!!

Registriran(a): 27-01-2004
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 13230
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: DIJETA

Ako nemate malu djecu , posudite bar tri puta sedmièno po nekoliko sati

Trèite za njima ili idete u šetnju jedno za ruku , drugo nosite - odlièno za jaèanje mišiæa i na rukama i na nogama

Kad sjedete da jedete , kad vam je najslaðe - beba plaèe - prekinete i tu se završi vaš obrok (a to se ponavlja za svaki obrok )...

Spavanje minimalac - dok pripremiš i uspavaš jedno.....pa onda drugo ...... i taman kad pripremiš sebe , probudi se ono prvo - hoæe mlijeko taman ga ponovo uspavaš i zatvoriš oèi - kad èuješ ono drugo - "piški mi se" i tako noæ ti proðe u ne znanju
......mislim , garantujem Vam , uspiješna dijeta....toliko je uspiješna , da se bojim da æu za mjesec imat èak i manje kila nego što bi htjela

16-09-2009 at 10:30 | Ukljuèi u odgovor
statebriga
Nivo: Forumski doajen
nezaobilazna

Registriran(a): 07-05-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 9876
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: DIJETA

andjo draga... ja u trudnoci ne dobih vise od 2 kilograma (majke mi, imam trudnicki karton, ostala trudna sa x, najveca trudnoca tokom trudnoce x+3, izasla iz porodilista sa x-1)... a nakon poroda se udebljam 10 kg uz to trcanje, hahahahahahahahaah

strava i uzas...

nego... evo mi posla prijateljica nesto, kao dijeta za banano-ljupce, a vidim da na ovoj stranici ima jos brdo dijeta raznih... pa, eto, koga interesira...

link za dijete


(ja odustala, sta cu mrsat, kad svi samo mrsaju i furaju se na liniju... volim biti drugacija AHAHHAHAHAHAAHAHAH - sve skupa sa neurednom, bujnom kosom)

16-09-2009 at 12:35 | Ukljuèi u odgovor
andjela
Nivo: Forumski doajen
Ljubav se zove imenom mojim!!

Registriran(a): 27-01-2004
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 13230
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: DIJETA

citat:
statebriga wrote:
andjo draga... ja u trudnoci ne dobih vise od 2 kilograma (majke mi, imam trudnicki karton, ostala trudna sa x, najveca trudnoca tokom trudnoce x+3, izasla iz porodilista sa x-1)... a nakon poroda se udebljam 10 kg uz to trcanje, hahahahahahahahaah




ne znam ja to iz liènog iskustva jer sad u drugoj trudnoæi sam se dosta udebljala (a jesam i jela )...i sad jedem i stvarno volim jesti , a naroèito slatkiše kolaèe i tako to ali i pored svega konstantno mršam non-stop sam u pokretu , osim kad sjednem za komp. a i to vrlo èesto zna lièiti na sjedni - ustani x 10
Ja ipak mislim da je fizièka aktivnost jako bitna .... imam prijateljicu koja je godinama na kojekakvim dijetama i tako , al dok nije krenula ozbiljno i jedan duži vremenski period na aerobik , nikakvih rezultata nije bilo...tek sad skinula je 25kg koje je dobila u trudnoæi , a nakon rodjenja bebe od 2 750kg ....
ja sam za to , a nisam za gladovanja i kojekakva izbacivanja ovoga ili onoga iz jelovnika

E sad ne znam za tebe , ja se ne sjeæam kad sam te vidjela , a to za kosu meni tvoja kosa baš ekstra ne znam jesam li ja to opet nešto propustila ovdje

16-09-2009 at 13:12 | Ukljuèi u odgovor
statebriga
Nivo: Forumski doajen
nezaobilazna

Registriran(a): 07-05-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 9876
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: DIJETA

citat:
andjela wrote:
...a to za kosu meni tvoja kosa baš ekstra ne znam jesam li ja to opet nešto propustila ovdje



ma jok, ja se to malo zafrkavam nako... nisi nista bitno propustila...

nego, da... aktivnost je majka, al' isto tako imaju i genetske predispozicije, pa nek' prica ko sta hoce! sve zene u mojoj obitelji (sto s mamine, sto s tatine strane) ovakve iste kao ja... jesam ja jedno vrijeme bila pravo mrsava (ono anoreksija majka), al' to je bilo nezdravo... sad imam viska, ali to moje viska je u stvari visak na ono kad sam "normalna", a to normalna je sa 10 kg viska u odnosu na "propisanu tezinu"... meni s tih 10 super... volim se ja takvu, vole me svi oko mene... kazu da kad sam pravo mrsava ne licim na sebe, da izgledam prebolesno... et...
16-09-2009 at 13:23 | Ukljuèi u odgovor
Mirko i Slavko
Nivo: Forumski vuk

Registriran(a): 08-09-2009
Odgovori: 468
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: DIJETA

ne pada mi na pamet da smrsam , moc je to kad se negdje pojavis krupan jak, preplanuo od sunca i lupis sakom od sto.

16-09-2009 at 19:02 | Ukljuèi u odgovor
tuba
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 02-06-2006
Odgovori: 17436
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: DIJETA

Ja sam u ratnoj zoni, koj' vidio da se fura dijeta a okolo granate frkt!?

16-09-2009 at 20:21 | Ukljuèi u odgovor
Mama starka
Nivo: Forumski doajen
Volim cojka

Registriran(a): 21-05-2006
Lokacija: TZ, GB
Odgovori: 3366
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: DIJETA

citat:
Aykira wrote:

pored svega - je najNAJbitnija disciplina i jaka volja. sebe sam tjesiti i lagati je pogresno i ne pomaze nijednoj dieti.

U tome i jeste problem, ali jaka volja i disciplina Sve se moze kad se hoce, ali valja se pridrzavati ovoga  


I ovo ce nekad proci........

26-10-2009 at 08:23 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 47
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: aronofsky, auspuh, B.S, marina95, medeni, Memo, Probisvjet, pupa, realnosttuzle, sdds, smiljana, tweety
FORUM : Zdravlje : DIJETA New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice