Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Zdravlje : DIJETA
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
Shiva
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 08-12-2006
Odgovori: 5859
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: DIJETA

citat:
ANABELA wrote:


A bogami cu ja probat i to sa cijedjenjem soka od kupusa pa ga onako kao losion mazat na mjesta gdje ne mogu liske stojat... ;hanka
Hvala na ideji Shiva..


Probat cu i ja,a nije losa ni kupus dijeta,
neznam da li si cula za nju,zdrava puna vitamina i cisti otrove iz organizma.

UN dijeta, neki je zovu metabolizam dijeta, je isto veoma dobra, jer jedes sve namirnice,bez zabrane kao u Ätkinsovoj, samo sto odvajas po danima,proteine i ugljikohidrate.Prvi dan jedes proteine, meso sir jaja.Drugi dan sve sto sadrzi ugljikohidrate iitd.Jedan dan u nedelji jedes samo voce a jedan dan si na vodi i cajevima.Za tri mjeseca dolazi do promjene metabolizma tj. ubrzava ga.
Najbolji dan je po meni kad smijes sladoled, kolace i cokoladu jesti .Za tri mjeseca skida oko 18 kg. To u stvari i nije dijeta,nego promjena ishrane, mogla bi se dozivotno drzati bez ikakvih posljedica.
28-05-2008 at 10:02 | Ukljuèi u odgovor
ANABELA
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 30-07-2007
Lokacija: na kraju svijeta
Odgovori: 3827
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: DIJETA

citat:
Shiva wrote:

Probat cu i ja,a nije losa ni kupus dijeta,
neznam da li si cula za nju,zdrava puna vitamina i cisti otrove iz organizma.

UN dijeta, neki je zovu metabolizam dijeta, je isto veoma dobra, jer jedes sve namirnice,bez zabrane kao u Ätkinsovoj, samo sto odvajas po danima,proteine i ugljikohidrate.Prvi dan jedes proteine, meso sir jaja.Drugi dan sve sto sadrzi ugljikohidrate iitd.Jedan dan u nedelji jedes samo voce a jedan dan si na vodi i cajevima.Za tri mjeseca dolazi do promjene metabolizma tj. ubrzava ga.
Najbolji dan je po meni kad smijes sladoled, kolace i cokoladu jesti .Za tri mjeseca skida oko 18 kg. To u stvari i nije dijeta,nego promjena ishrane, mogla bi se dozivotno drzati bez ikakvih posljedica.




E kad je tako, pa mozemo i Brojsovu "totalnu terapiju"...Kad lijeci rak znaci da nemoze biti zdravija...
42 dana bez ikakve cvrste hrane, samo sokovi i cajevi, procijedjeni..znaci bez gustog sadrzaja..Rak lijeci da ne slazem za postotak, procitajte u njegovoj knjizi..
Pa i Bog je odredio post za ciscenje organizma..
Znaci drage moje dame..najbolja dijeta je...rajfesluz na usta...

Da nam ne bude ko sto rekla Najla..."samo ti fale gusjenice"...
Boze sto se ismijah...a nesto mi se place..evo mi Hanka pjeva na uho.."Kuca stara i pred njom tresnja, dugo vec nisam bila pred njom......topli vjetar lice mi miluje, zavicaj moj tone u san....ali srce i dusa moja zauvjek, zauvjek ostace tu...."
Malo sam ispreskakala kako je slusam...al me nesto stislo...hebem ti i dijetu...  


Ako ti je svejedno gdje si, onda se nisi izgubio...
28-05-2008 at 14:46 | Ukljuèi u odgovor
Shiva
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 08-12-2006
Odgovori: 5859
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: DIJETA

citat:
ANABELA wrote:



E kad je tako, pa mozemo i Brojsovu "totalnu terapiju"...Kad lijeci rak znaci da nemoze biti zdravija...
42 dana bez ikakve cvrste hrane, samo sokovi i cajevi, procijedjeni..znaci bez gustog sadrzaja..Rak lijeci da ne slazem za postotak, procitajte u njegovoj knjizi..
Pa i Bog je odredio post za ciscenje organizma..
Znaci drage moje dame..najbolja dijeta je...rajfesluz na usta...

Da nam ne bude ko sto rekla Najla..."samo ti fale gusjenice"...
Boze sto se ismijah...a nesto mi se place..evo mi Hanka pjeva na uho.."Kuca stara i pred njom tresnja, dugo vec nisam bila pred njom......topli vjetar lice mi miluje, zavicaj moj tone u san....ali srce i dusa moja zauvjek, zauvjek ostace tu...."
Malo sam ispreskakala kako je slusam...al me nesto stislo...hebem ti i dijetu...


Draga Anabela nisam cula za tog Brojsa ali sam vec praktikovala vodenu dijetu.Davno negdje.poslije drugog poroda sam nabasala na jednu knjigu istog sadrzaja.I zamisli postila sam samo na vodi(bez sokova) citavih 28 dana,nisam dalje jer sam bila dotjerala u tom periodu ponovo liniju.Fameliji spremala rucak a ja kao sto ti rece raisferslus na usta
Da kazu da tjelo pojede odnosno unisti i eventualne tumore u tjelu.Preporucljiva je za ciscenje toksina i naslage masti u organizmu.
Ja je ne bih vise praktikovala samo za skidanje kilograma jer se metabolizam za vrijeme dijete uspori i kad ponovo pocnes jesti u kratkom periodu vratis skoro sve nazad.
Joj dobre smo i ti i ja koli nas sve cita.
Pozdrav za tebe
28-05-2008 at 18:15 | Ukljuèi u odgovor
ANABELA
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 30-07-2007
Lokacija: na kraju svijeta
Odgovori: 3827
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: DIJETA

citat:
Shiva wrote:

Draga Anabela nisam cula za tog Brojsa ali sam vec praktikovala vodenu dijetu.Davno negdje.poslije drugog poroda sam nabasala na jednu knjigu istog sadrzaja.I zamisli postila sam samo na vodi(bez sokova) citavih 28 dana,nisam dalje jer sam bila dotjerala u tom periodu ponovo liniju.Fameliji spremala rucak a ja kao sto ti rece raisferslus na usta
Da kazu da tjelo pojede odnosno unisti i eventualne tumore u tjelu.Preporucljiva je za ciscenje toksina i naslage masti u organizmu.
Ja je ne bih vise praktikovala samo za skidanje kilograma jer se metabolizam za vrijeme dijete uspori i kad ponovo pocnes jesti u kratkom periodu vratis skoro sve nazad.
Joj dobre smo i ti i ja koli nas sve cita.
Pozdrav za tebe



Nemogu da vjerujem da neko ne zna za Rudolfa Brojsa.Poznati Austrijski narodni ljekar koji je izlijecio od raka vise od 10.000 pacijenata.Njegova je teorija da se rak hrani onim cim se ti hranis.Kad prestanes unosit hranu on jede sam sebe.Ja licno poznajem 2 osobe koje su izlijecile rak tom terapijom gladovanja.
Nas je svijet cak donosio iz Austrije te sokove i cajeve koje se mogu kupiti u apotekama tamo, spremljene po Brojsovom receptu.
Shiva, potrazi tamo tu knjigu, on je poznat.Ja je imam ovdje.
Neznam kako si izdrzala samo sa vodom...moramo unositi u tijelo i sve ostalo sto je neophodno..zato Brojs ima program u kojem je sadrzano sve neophodno za organizam,samo je bitno da se NE unosi cvrsta hrana, znaci i sokovi se moraju procjediti kroz gazu da ne ostane ni cestica..
Osim sto cisti organizam od svih otrova i necistoca, nemoze biti zdravija dijeta..

Narode, ko uspije sa kupusom neka se javi...drugarica mi kaze da je cak za jednu noc tog oblaganja sa kupusom vidjela poboljsanje...
Jest da kazu da malo cuhne taj kupus al hebiga..nek samo skida...

;hanka  


Ako ti je svejedno gdje si, onda se nisi izgubio...
28-05-2008 at 19:22 | Ukljuèi u odgovor
.*CAR*.
Nivo: Forumski doajen
I istina je relativna

Registriran(a): 31-01-2008
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 3927
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: DIJETA

citat:
Shiva wrote:


Joj dobre smo i ti i ja koli nas sve cita.





Cita cita ...ima i nas sa viskom kilograma


Ja mislim sto neko rece rajfeslus na usta ali ne bukvalno - smanji ishranu i povecaj fizièku aktivnost
28-05-2008 at 21:35 | Ukljuèi u odgovor
halosvabija
Nivo: Forumski doajen
nisam pri sebi

Registriran(a): 24-03-2006
Lokacija: svabija
Odgovori: 7386
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: DIJETA

citat:
ANABELA wrote:



Narode, ko uspije sa kupusom neka se javi...drugarica mi kaze da je cak za jednu noc tog oblaganja sa kupusom vidjela poboljsanje...
Jest da kazu da malo cuhne taj kupus al hebiga..nek samo skida...

;hanka

evo ja jedem svoju lazanjicu i mislim na kupus,kako cu ga sutra kupit i obmotat se sva,ko ninja....
a to sto cuhne...podsjeti me kako da spojim ugodno s korisnim: malo pronosat taj kupus po ovoj vrucini,dok se ne ukiseli,pa onda napravit sarmu
drugooooooooo,hocemo sarmu pravit?  


a sad nosim kako mi ga skroje,<br /><br />

po meni se nista nece zvati
28-05-2008 at 21:49 | Ukljuèi u odgovor
Rodjeni
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 30-11-2006
Lokacija: Diva Grabovica
Odgovori: 8284
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: DIJETA

Mogul i ja zavijat....

28-05-2008 at 22:40 | Ukljuèi u odgovor
Shiva
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 08-12-2006
Odgovori: 5859
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: DIJETA

citat:
.*CAR*. wrote:
[quote



Cita cita ...ima i nas sa viskom kilograma


Ja mislim sto neko rece rajfeslus na usta ali ne bukvalno - smanji ishranu i povecaj fizièku aktivnost



Sta kazes citas e necu ja vise ovdje pisati.Ne morate vi muski sve znati .

Care u pravu si,smani unos,povecaj potrosnju
e eto te u deficitu.
29-05-2008 at 07:56 | Ukljuèi u odgovor
ANABELA
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 30-07-2007
Lokacija: na kraju svijeta
Odgovori: 3827
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: DIJETA

Dobro dosao Care, neka tebe s nama..od zena mozes svasta naucit..

Halosvabija, dobra ideja za sarmu... ..sto mi se nesto odjednom smucilo...

A sta ti Rodjeni radis ovdje...zar i ti sine Brute...(osim sto hoces zavijat sarmu )
 


Ako ti je svejedno gdje si, onda se nisi izgubio...
29-05-2008 at 08:38 | Ukljuèi u odgovor
ANABELA
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 30-07-2007
Lokacija: na kraju svijeta
Odgovori: 3827
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: DIJETA

citat:
halosvabija wrote:

evo ja jedem svoju lazanjicu i mislim na kupus,kako cu ga sutra kupit i obmotat se sva,ko ninja....
a to sto cuhne...podsjeti me kako da spojim ugodno s korisnim: malo pronosat taj kupus po ovoj vrucini,dok se ne ukiseli,pa onda napravit sarmu
drugooooooooo,hocemo sarmu pravit?



Nemoj zaboraviti da ga moras prethodno zagrijati..
I omotat pamucnom krpom dobro...  


Ako ti je svejedno gdje si, onda se nisi izgubio...
29-05-2008 at 08:40 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 24
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: elvis-deba, emir76, emiray, melek_cuvar, nerko, slim, tuzlic
FORUM : Zdravlje : DIJETA New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 ... Last Page >>


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice