Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Politika : Izvodi iz stampe
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
robi tz
Nivo: Forumas sa iskustvom

Registriran(a): 14-01-2008
Lokacija: tz
Odgovori: 334
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Izvodi iz stampe
Bez chatanja molim


Radni ruèak sa predsjednikom Slovenije Danilom Tirkom
[ 14.10.2008 ]



Predsjednik Vlade Republike Srpske Milorad Dodik, zajedno sa predsjedavajuæim Savjeta ministara BiH, Nikolom Špiriæem, tokom radnog ruèka, razgovarao je danas, u Banјoj Luci, sa predsjednikom Republike Slovenije, Danilom Tirkom.

U toku sastanka, razmijenјena su mišlјenјa o aktuelnoj politièkoj situaciji u Republici Srpskoj, Bosni i Hercegovini i regionu.

Premijer Milorad Dodik upoznao je slovenaèkog predsjednika Danila Tirka sa prirodnim, energetskim i ekonomskim potencijalima Republike Srpske.

Današnјem radnom ruèku prisustvovala je i ambasador Republike Slovenije u Bosni i Hercegovini, Nataša Vodušek.



Premijer Milorad Dodik rekao je da je predsjednik Slovenije Danilo Tirk, u toku razgovora, ponudio pomoæ BiH i Republici Srpskoj u procesu evroatlantskih integracija.

»Predsjednik Slovenije iznio je svoju poziciju u vezi sa evroatlantskim integracijama i nјihovo viðenјe u buduænosti, i ponudio nam je odreðenu pomoæ jer je Slovenija imala znaèajno iskustvo u tome i danas predstavlјa jednu od važnih zemalјa Evropske unije», izjavio je premijer Dodik, nakon radnog ruèka.

Premijer Dodik je rekao da se uskoro može oèekivati otvaranјe konzulata Slovenije u Banјoj Luci, dodajuæi da na tome radi Ministarstvo inostranih poslova Slovenije i da je to tehnièko pitanјe koje treba da bude uskoro riješeno.

»Na sastanku smo potencirali pitanјe ukidanјa viza za graðane èitave BiH i Republike Srpske i to je nešto što bi trebalo da se rješava u toku 2009. godine», rekao je Dodik.

Premijer Dodik je rekao da je Slovenija na ovim prostorima znaèajno prisutna, ali je ukazao i na èinјenicu da Republika Srpska ima negativnu stopu robne razmjene sa Slovenijom.

15-10-2008 at 10:35 | Ukljuèi u odgovor
zlaja
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 05-04-2004
Odgovori: 4882
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Izvodi iz stampe
Bez chatanja molim

citat:
robi tz wrote:
»Na sastanku smo potencirali pitanјe ukidanјa viza za graðane èitave BiH i Republike Srpske i to je nešto što bi trebalo da se rješava u toku 2009. godine», rekao je Dodik.



izgleda da i ti a i tvoj uzor od premijera manjeg BH entiteta imate problem sa pojmovima i percepcijom realiteta.
S tobom sam vec zavvrsio kad smo konstatovali da nisi u stanju da definises osnovne pojmove drustva, drzave i nacije a tako cesto ih koristis.
Ovo je vise replika za Dodika citava BH vec sadrzi entitet Republika Srpska. Logika Vama dvojici nije jaca strana, no dobro. U medjuvremenu sam i ja prilagodio svoja ocekivanja pa ovo shvati vise u formi konstatacije.
15-10-2008 at 10:49 | Ukljuèi u odgovor
andjela
Nivo: Forumski doajen
Ljubav se zove imenom mojim!!

Registriran(a): 27-01-2004
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 13230
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Izvodi iz stampe
Bez chatanja molim

Robi jel te Dodik placa da se pojavljujes ovdje samo sa komentarima koji idu njemu u prilog i da izvlacis iz konteksa neke lafo antisrpske zapise isl....

Jel ti mislis da si dobrobit za lojalno srpsko zivlje ovdje!!!

Znas moja porodica je prilicno multieticna i multinacionalna,ali niti jedan srbin nije pljuvao po rodnoj tuzli da bi pravdao Banja luku ili sl...Kome si ti lojalan,koga ti forsiras?

Idi Brate Dodiku uvuci se ..znas gdje vec i prtestani sa tim nacionalistickim cinizmom!!!

Ima foruma kojima pripadas,zasto tamo ne ostanes...ovo je Tuzla robi i nemoj tupiti ovdje ljudima koji znaju sta je bilo od 92-95 i prodavati Dodikovu velikosrpsku lafinu,haloo kakva Evropa i RS....

15-10-2008 at 10:49 | Ukljuèi u odgovor
zlaja
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 05-04-2004
Odgovori: 4882
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Izvodi iz stampe
Bez chatanja molim

citat:
andjela wrote:
Robi jel te Dodik placa da se pojavljujes ovdje samo sa komentarima koji idu njemu u prilog i da izvlacis iz konteksa neke lafo antisrpske zapise isl....

Jel ti mislis da si dobrobit za lojalno srpsko zivlje ovdje!!!

Znas moja porodica je prilicno multieticna i multinacionalna,ali niti jedan srbin nije pljuvao po rodnoj tuzli da bi pravdao Banja luku ili sl...Kome si ti lojalan,koga ti forsiras?

Idi Brate Dodiku uvuci se ..znas gdje vec i prtestani sa tim nacionalistickim cinizmom!!!

Ima foruma kojima pripadas,zasto tamo ne ostanes...ovo je Tuzla robi i nemoj tupiti ovdje ljudima koji znaju sta je bilo od 92-95 i prodavati Dodikovu velikosrpsku lafinu,haloo kakva Evropa i RS....

mislio sam i ja isto, no da bi nekog angazovala Andjela, on mora imati malo vise intelektualnih sposobnosti i poznavanja osnovnih pojmova. Kod ovog forumasa to nije slucaj. Dakle, sve je to njegova ljubav i od srca........steta samo sto je bez mozga.
15-10-2008 at 10:53 | Ukljuèi u odgovor
robi tz
Nivo: Forumas sa iskustvom

Registriran(a): 14-01-2008
Lokacija: tz
Odgovori: 334
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Izvodi iz stampe
Bez chatanja molim

citat:
zlaja wrote:


izgleda da i ti a i tvoj uzor od premijera manjeg BH entiteta imate problem sa pojmovima i percepcijom realiteta.
S tobom sam vec zavvrsio kad smo konstatovali da nisi u stanju da definises osnovne pojmove drustva, drzave i nacije a tako cesto ih koristis.
Ovo je vise replika za Dodika citava BH vec sadrzi entitet Republika Srpska. Logika Vama dvojici nije jaca strana, no dobro. U medjuvremenu sam i ja prilagodio svoja ocekivanja pa ovo shvati vise u formi konstatacije.

Pa pazi ovo nisam Ja napisao ali u pravu si i to je novinarska greska ali nije greska da je Republika Srpska drzavotvorni elemenat BIH sto pokazuju i predsjednici evropskih zemalja kada dolaze u BIH i kao sto je rekao pre par dana Wolfang Petrich i mnoge druge evropske diplomate...
A kada je rijec o definiciji Nacije,Drzave itd ne znam koja je tvoja definicija jer ako je drugacija od USTAVA BIH onda prijatelju Ti imas problem a ne Ja.
15-10-2008 at 13:28 | Ukljuèi u odgovor
Coa
Nivo: Forumski vuk
Registriran(a): 28-08-2007
Lokacija: Dzindic Mahala
Odgovori: 359
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Izvodi iz stampe
Bez chatanja molim

citat:
robi tz wrote:

Pa pazi ovo nisam Ja napisao ali u pravu si i to je novinarska greska ali nije greska da je Republika Srpska drzavotvorni elemenat BIH sto pokazuju i predsjednici evropskih zemalja kada dolaze u BIH i kao sto je rekao pre par dana Wolfang Petrich i mnoge druge evropske diplomate...
A kada je rijec o definiciji Nacije,Drzave itd ne znam koja je tvoja definicija jer ako je drugacija od USTAVA BIH onda prijatelju Ti imas problem a ne Ja.


Ti stvarno bulaznis. Jedina trajna kategorija je Bosna i Hercegovina. Necu da sada elaboriram o Ustavnom pravu jer vidim da nemas blage veze o toj materiji. Zelim samo tebi, a i ostalima koji se "pale" na ovakve vrste teme poruciti sljedece:
Nasa drzava, BiH, po Ustavu ima 2 entiteta, Brcko distrikt. Niti jedan od entiteta NEMA PRAVA na proglasavanje nezavisnosti i otcjepljenja. Na zalost ljudi u BiH to ne znaju. I, opet na zalost, to se koristi u dnevno-politicke svrhe radi "homogeniziranja naroda", "zastrasivanja naroda" i o(p)stanka na vlasti nacionalnso orijentisanih politika (namjerno sam naveo izraz "politika" umjesto "partija" ).
U Dejtonskom Ustavu ostavljena je opcija UNUTRASNJEG uredjenja drzave BiH, koja MORA BITI plod koncenzusa svih ustavotvrnih naroda u BiH. Na zalost to su samo 3 naroda priznata BH Ustavom , a znamo svi da postoji veliki broj nacionalnih manjina kojima je upravo ovakav Ustav uskratio veliki broj Ljudskih prava (npr. gdje god je konkurs za drzavnu agenciju/sluzbu/firmu moras/te navesti pripadnost jednoj od 3 "konstitutivna" naroda, a tek onda slijedi strucna sprema, moralna i savka druga karakteristika kandidta - ZALOSNO.
Znaci, Ustavom definsiani "ostali" su, izmedju ostalog, uskraceni da ucestvuju u kreiranju Ustava drzave u kojoj zive, pa na zalost moraju da prihvate sve ono sto dogovore "3 naroda".
Elem, nemoj nam ti "soliti pamet". Dodik je "potrosena prica", isto kao i Silajdjic.

I jos jednom svima da kazem da ne nasjedaju na price o UNITARNOJ BiH ili OTCEJPLJENJU RSa od BiH. Toga nece biti...

[Edited by Coa on 15-10-2008 at 14:13 GMT]

[Edited by Coa on 15-10-2008 at 14:14 GMT]
15-10-2008 at 14:12 | Ukljuèi u odgovor
robi tz
Nivo: Forumas sa iskustvom

Registriran(a): 14-01-2008
Lokacija: tz
Odgovori: 334
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Izvodi iz stampe
Bez chatanja molim

EVO SVE STO JE NAPISANO OD TEBE I JA POTPISUJEM.....Vjerovatno nisi pratio-la moje postove u kojima sam pisao da svako pozivanje na otcjepljenje Srpske od BIH i njeno ukidanje je politicka propaganda,HARIS ZAPOCNE A MILE BRANI....

Jedino se ne slazem da je SNSD potrosena prica, za SBIH i Silajdzica je jasno,ali SNSD ako cemo realno ostaje jos dugo najjaca partija u BIH a za Republiku Srpsku da ne govorim gdje SNSD tako reci i nema opozicije..

[Edited by robi tz on 15-10-2008 at 14:35 GMT]

[Edited by robi tz on 15-10-2008 at 14:36 GMT]

15-10-2008 at 14:32 | Ukljuèi u odgovor
Coa
Nivo: Forumski vuk
Registriran(a): 28-08-2007
Lokacija: Dzindic Mahala
Odgovori: 359
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Izvodi iz stampe
Bez chatanja molim

citat:
robi tz wrote:
EVO SVE STO JE NAPISANO OD TEBE I JA POTPISUJEM.....Vjerovatno nisi pratio-la moje postove u kojima sam pisao da svako pozivanje na otcjepljenje Srpske od BIH i njeno ukidanje je politicka propaganda,HARIS ZAPOCNE A MILE BRANI....

Jedino se ne slazem da je SNSD potrosena prica, za SBIH i Silajdzica je jasno,ali SNSD ako cemo realno ostaje jos dugo najjaca partija u BIH a za Republiku Srpsku da ne govorim gdje SNSD tako reci i nema opozicije..

[Edited by robi tz on 15-10-2008 at 14:35 GMT]

[Edited by robi tz on 15-10-2008 at 14:36 GMT]


OK...Onda je dobro da se u vecini toga slazemo



Ali ja i dalje ostajem pri jednoj konstataciji koju bi volio i ti i ostali da negdje "sacuvaju": Naime, SNSD nakon M.Dodika ce pasti brze nego sto se uspeo na politickoj sceni. Ovaj tempo Dodik nece moci jos dugo da izdrzi.Ali o tome sta i kako, ne odlucujemo mi "obicni smrtnici" nego neki drugi (gdje god bili). Zato, sacekajmo jos malo pa da vidimo sta ce se desiti...
15-10-2008 at 14:59 | Ukljuèi u odgovor
indijana
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 20-05-2008
Lokacija: Paradise city
Odgovori: 7483
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Izvodi iz stampe
Bez chatanja molim

Vlada RS-a, putem Ministarstva vanjskih poslova i Predsjedništva BiH, zatražit æe da se ambasadoru Holandije u BiH Karelu Vosskühleru uskrati gostoprimstvo, a veæ od danas u RS nije dobro došao gost, saopæeno je iz Vladinog Biroa za odnose s javnošæu.

Vladi Holandije bit æe, najavljeno je iz Vlade RS-a, upuæena protestna nota i zatražen odgovor na pitanje da li je ambasador Vosskühler svojim, kako se navodi, skandaloznim izjavama i djelovanjem u službi holandske diplomatije ili je u BiH angažovan na promociji politike bošnjaèkog naroda

"Poslednjom izjavom, u štampi koja izlazi u Federaciji BiH, ambasador Holandije u BiH Karel Vosskühler prešao je granicu, ne samo prihvatljivog diplomatskog ponašanja, veæ i granicu dobrog vaspitanja. Osvjedoèeni navijaè bošnjaèke politièke opcije u BiH, o èemu je javno govorio predsjednik Vlade RS-a Milorad Dodik na poslednjoj sjednici Vijeæa za implementaciju mira u BiH, ambasador Vosskühler svojim izjavama nastavlja da se miješa u unutrašnja pitanja zemlje koja mu je iskazala gostoprimstvo, oèekujuæi od njega da radi posao zbog kojeg je i došao", navodi se u saopæenju.

"Pošto se ambasador Vosskühler oglušio o pravila diplomatskog djelovanja i pristojnog ponašanja, Vlada RS-a, putem Ministarstva vanjskih poslova i Predsjedništva BiH, zatražit æe da se ambasadoru Holandije u BiH uskrati gostoprimstvo, a veæ od danas u RS-u nije dobro došao gost", kaže se u saopæenju Vlade RS-a.
(Svevijesti.ba/Fena)
 


Sve je super i sve je za 5!
16-10-2008 at 08:36 | Ukljuèi u odgovor
indijana
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 20-05-2008
Lokacija: Paradise city
Odgovori: 7483
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Izvodi iz stampe
Bez chatanja molim

Još jednom je, po ko zna koji put, napadnuta ekipa magazina 60 minuta. Ovaj put rijeè je o našoj kolegici Arijani Saraèeviæ-Helaæ i snimatelju Refiku Vejsilagiæu. Našu ekipu napao je Šemso Sakoviæ, nosilac liste Stranke za BiH za Distrikt Brèko i tamošnji predsjednik ogranka Stranke za BiH. Dotièni Sakoviæ je verbalno vrijeðao kolegicu Saraèeviæ-Helaæ, dok je fizièki nasrnuo na snimatelja Vejsilagiæa. Napad se desio u Hotelu »Jelena« pred svim ambasadorima Evropske unije u našoj državi, sa supervizorom Rafijem Gregorijanom na èelu, i predstavnicima svih politièkih partija u Brèkom, javlja FTV. 


Sve je super i sve je za 5!
16-10-2008 at 08:36 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 13
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: almirdzini, boki, E_salkic, GIFT, Keno, meli1980, mirex, seky, selmic_de, Sselmica, Tuzlanka, vw joker
FORUM : Politika : Izvodi iz stampe New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... Last Page >>


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice