Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Politika : Izvodi iz stampe
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
indijana
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 20-05-2008
Lokacija: Paradise city
Odgovori: 7483
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Izvodi iz stampe
Bez chatanja molim

Trenutno razmatramo rezoluciju Narodne skupštine RS-a. Kao što je ambasador English u više navrata vrlo jasno rekao, referendum o secesiji ili secesija bilo kojim drugim putem nije opcija", saopæeno je danas Feni iz Ambasade SAD-a u BiH.
"Slièno tome, ukidanje entiteta nije opcija, jednako jasno je rekao ambasador", saopæeno je takoðer.
Narodna skupština RS-a donijela je danas skupštinsku informaciju o ukupnim odnosima u BiH povodom novonastale politièke situacije nakon "neovlašæenih govora" predsjedavajuæeg Predsjedništva BiH u Generalnoj skupštini Organizacije ujedinjenih nacija i u Parlamentarnoj skupštini Vijeæa Evrope, a koja je prijedlog predsjednika RS-a Rajka Kuzmanoviæa.
Radi podsjeæanja, u skupštinskoj informaciji Narodna skupština RS-a izmeðu ostalog izražava punu spremnost da se iskoriste sva pravna i politièka sredstva, ukljuèujuæi pravo na referendum graðana RS-a da bi odbranili njene legitimne interese i saèuvali identitet potvrðen Dejtonskim mirovnim sporazumom.
Nakon toga u Skupštini je danas veæinom glasova usvojena i Rezolucija o ciljevima i mjerama RS-a.
U toj rezoluciji Skupština ponavlja svoja opredjeljenja i stavove izreèene u Deklaraciji povodom mjera i zahtjeva visokog predstavnika u BiH od 30. oktobra 2007. godine i Rezoluciji o nepriznavanju jednostranog proglašenja nezavisnosti Kosova i Metohije i opredjeljenjima RS-a od 22. februara ove godine.
U Rezoluciji od 22. februara se navodi da Narodna skupština RS smatra da ima pravo da stav o svom državnopravnom statusu utvrdi putem neposrednog izjašnjavanja graðana na referendumu, a ukoliko veæi broj zemalja èlanica Ujedinjenih nacija, a prije svega Evropske unije, prizna proglašenu nezavisnost Kosova i Metohije.
(Svevijesti.ba/Fena)
 


Sve je super i sve je za 5!
16-10-2008 at 08:40 | Ukljuèi u odgovor
robi tz
Nivo: Forumas sa iskustvom

Registriran(a): 14-01-2008
Lokacija: tz
Odgovori: 334
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Izvodi iz stampe
Bez chatanja molim





Премијер Додик разговарао са америчким амбасадором Инглишом
[ 16.10.2008 ]



Предсједник Владе Републике Српске Милорад Додик разговарао је данас у Бањој Луци са амбасадором Сједињених Америчких Држава у БиХ, Чарлсом Инглишом.


Премијер Додик и амбасадор Инглиш истакли су приврженост Дејтонском мировном спорзуму, те разговарали о могућностима убрзавања активности на путу БиХ ка Европској унији.


Премијер Додик упознао је амбасадора Инглиша са активностима Владе Републике Српске на даљем економском развоју Републике Српске, те са стратешким пројектима које Влада тренутно спроводи.


Током састанка разговарано је и о отвореним питањима у вези са функционисањем „Електропреноса БиХ“, као и о раду Института за нестала лица БиХ.


Такође, премијер Додик и амбасадор Инглиш размијенили су мишљења о протеклим локалним изборима у БиХ и актуелној политичкој ситуацији у Републици Српској и БиХ

16-10-2008 at 15:54 | Ukljuèi u odgovor
Bosnjo
Nivo: Forumski doajen
Seljacina

Registriran(a): 26-03-2004
Lokacija: G. Dubrave
Odgovori: 17480
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Izvodi iz stampe
Bez chatanja molim

Kad ce njega proglasiti nepozeljnim?


[Edited by Bosnjo on 16-10-2008 at 16:00 GMT] 


Pravim musku djecu, 200 maraka komad. Ako bude zensko, vracam pare...
16-10-2008 at 16:00 | Ukljuèi u odgovor
indijana
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 20-05-2008
Lokacija: Paradise city
Odgovori: 7483
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Izvodi iz stampe
Bez chatanja molim

citat:
Bosnjo wrote:
Kad ce njega proglasiti nepozeljnim?


[Edited by Bosnjo on 16-10-2008 at 16:00 GMT]


Премијер Додик и амбасадор Инглиш истакли су приврженост Дејтонском мировном спорзуму, те разговарали о могућностима убрзавања активности на путу БиХ ка Европској унији.


Neæe njemu se uvlaèi!
 


Sve je super i sve je za 5!
16-10-2008 at 16:03 | Ukljuèi u odgovor
robi tz
Nivo: Forumas sa iskustvom

Registriran(a): 14-01-2008
Lokacija: tz
Odgovori: 334
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Izvodi iz stampe
Bez chatanja molim

Pa sta ce mu se uvlaciti,privrzenost Dejtonskom sporazumu je uvjek bio zvanicni stav Vlade RS i prije i sad a supljiranje o otcjepljenju je uvjek bilo poslije Harisovih ispada pred izbore...
Jedva cekam ponedeljak i "60 minuta" da vidim reakciju Bakira koji sve teze i teze objasnjava "onim sto ga placaju" kako poslije svakog Bakirovog napada Dodik sve jaci i jaci u diplomatskim krugovima u BiH...

16-10-2008 at 17:04 | Ukljuèi u odgovor
RPM
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 23-03-2004
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 7103
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User Visit Homepage
icon Re: Izvodi iz stampe
Bez chatanja molim

dodika nazovi jakim cini opet nazovi privatizacija cetri kompanije cime je kupio socijalni mir, ... no on je ionako jedan od rijetkih koji je primio odlikovanje od najpoznatijeg ratnog zlocinca i kasapina, takvi su vec odavno precrtani ... ... biliv mi ..  


pišanje ubija jutarnju romantiku, više nego zadah ... pišanje!
16-10-2008 at 17:20 | Ukljuèi u odgovor
robi tz
Nivo: Forumas sa iskustvom

Registriran(a): 14-01-2008
Lokacija: tz
Odgovori: 334
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Izvodi iz stampe
Bez chatanja molim

Da prijatelju samo MMF u zadnjem izvjestaju ne spominje "socijalni mir" vec napredak u svim ekonomskim reformama i pravilan razvoj R.Srpske za razliku od Federacije koja vec daleko zaostaje....

16-10-2008 at 17:25 | Ukljuèi u odgovor
mosnik
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 07-01-2008
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 2074
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Izvodi iz stampe
Bez chatanja molim

RS ko Svicarska, samo je problem sto ih niko nije prepoznao, ovaj robi iz okoline tz bas uporan u prodavanju SF prica, koja bujna masta...  


Kume i ti ces to da radis, samo sutra.
16-10-2008 at 21:43 | Ukljuèi u odgovor
indijana
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 20-05-2008
Lokacija: Paradise city
Odgovori: 7483
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Izvodi iz stampe
Bez chatanja molim




NEKADAŠNJI ambasador SAD-a u Hrvatskoj Peter Galbraith u intervjuu za Dnevni avaz pojasnio je svoje izjave za amerièki nacionalni radio NPR kada je rekao da su "bosanski Srbi genocidni fašisti".

"Ne znam koje sam toèno rijeèi koristio na NPR-u, gdje je bila akademska rasprava o ratovima na Balkanu i u BiH." - rekao je Galbraith dodajuèi kako je možda rekao nešto slièno.

"No, ne mislim da su bosanski Srbi fašistièki i genocidni. Rukovodstvo RS i Vojska RS iz tog doba - jesu!" - ustvrdio je.

"Govorio sam o tadašnjoj situaciji, špekuliralo se što bi se odogodilo da smo pustili Hrvatima da uzmu Banja Luku. Istaknuo sam da je tadašnje vodstvo bosanskih Srba genocidno i fašistoidno te da bi možda bilo bolje da smo dopustili da budu potpuno poraženi nego da smo se odluèili na kompromis." - rekao je Galbraith.

Dodao je da je govorio o okolnostima koje su dovele do takvog raspleta.

 


Sve je super i sve je za 5!
17-10-2008 at 10:59 | Ukljuèi u odgovor
halosvabija
Nivo: Forumski doajen
nisam pri sebi

Registriran(a): 24-03-2006
Lokacija: svabija
Odgovori: 7386
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Izvodi iz stampe
Bez chatanja molim

citat:
indijana wrote:


NEKADAŠNJI ambasador SAD-a u Hrvatskoj Peter Galbraith u intervjuu za Dnevni avaz pojasnio je svoje izjave za amerièki nacionalni radio NPR kada je rekao da su "bosanski Srbi genocidni fašisti".

"Ne znam koje sam toèno rijeèi koristio na NPR-u, gdje je bila akademska rasprava o ratovima na Balkanu i u BiH." - rekao je Galbraith dodajuèi kako je možda rekao nešto slièno.

"No, ne mislim da su bosanski Srbi fašistièki i genocidni. Rukovodstvo RS i Vojska RS iz tog doba - jesu!" - ustvrdio je.

"Govorio sam o tadašnjoj situaciji, špekuliralo se što bi se odogodilo da smo pustili Hrvatima da uzmu Banja Luku. Istaknuo sam da je tadašnje vodstvo bosanskih Srba genocidno i fašistoidno te da bi možda bilo bolje da smo dopustili da budu potpuno poraženi nego da smo se odluèili na kompromis." - rekao je Galbraith.

Dodao je da je govorio o okolnostima koje su dovele do takvog raspleta.



eh,moj ti,onaj bivsi ambasadore....
sta bi bilo kad bi bilo....
nama tada niko nije vjerovao,eto vam diplomatije
al poslije j...nja i te kako ima kajanja 


a sad nosim kako mi ga skroje,<br /><br />

po meni se nista nece zvati
17-10-2008 at 11:03 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 45
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: Adnan_, Adnan_ IRAQ, Ajvi, antepavelic, goca, Herodot.H, joskobra, Lastavica, LilyL, nele73, Pasha_car_aga, rafa, SEMY_, Tuc-Muc-SRB, zaza
FORUM : Politika : Izvodi iz stampe New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... Last Page >>


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice