Info: Svi posjetioci foruma su obavezni da poštuju forumska pravila.


FORUM : Sport : Sportske vijesti
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
djecko
Nivo: Forumski doajen
nisam nehljebar

Registriran(a): 28-03-2005
Lokacija: SFRJMAKEDONIJA
Odgovori: 13657
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Sportske vijesti

Ibrahimoviæ: Otac je imao svoju jugoslovenku muziku i cuganje, a onda su mu moje igre postale droga
Zlatan Ibrahimoviæ je u svojoj biografiji "Ja sam zlatan" iznio detalje iz svog života

Autor Redakcija | Objavljeno 24.02.2012. u 08:09

Veliku je pozornost privukla biogradija švedskog nogometaša bosanskih korijena Zlatana Ibrahimoviæa "Ja sam Zlatan".

Jedan od najbojih fudbalera svijeta je u biogradiji iznio niz detalja iz svog života, a posebno su zanimljivi oni koji potièu iz njegovog djetinjstva.

Ibrahimoviæ je u knjizi opisao odnos sa svojim ocem Šefikom Ibrahimoviæem, rodom iz Bijeljine, koji je tada kao Jugosloven, otišao trbuhom za kruhom, u Švedsku.

Ibrahimoviæ priznaje da je tokom svoje mladosti imao razmirica sa ocem te da nije shvatao neke njegove navike.

"Sâm sam se o sebi brinuo u djetinjstvu, oko mene nije bilo nikoga, apsolutno nikoga. No, i tata je uradio nevjerovatne stvari, takoðer. Ali, nije bio kao ostali oèevi. Nije gledao moje utakmice niti me ohrabrivao sa školom. On je imao svoje cuganje, i svoj rat, i svoju jugoslavensku muziku", kaže u jednom dijelu knjige te nastavlja kako mu je bilo kada ga je otac prvi put došao gledati na utakmici.

"Nisam mogao da vjerujem! Ovaj ovdje tip bio je pravi otac. Došao je da prati utakmicu, a ja sam bio totalno zabezeknut. O tome sam sanjao i poèeo sam igrati s nekom potpuno bolesnom snagom: Sranje, tata je ovdje! To nije mudro. Gledaj ‘vamo, želio sam vikati! Provjeri! Tvoj sin je najokrutniji svjetski igraè. Mislim da je to jedan od mojih najveæih trenutaka. Vratio mi se. Ne baš da ga i ranije nisam imao. Ali ovako... Bilo je to nešto sasvim novo. Nakon igre bih mu pritrèao da ‘nako malo proæaskamo, kao da je sasvim prirodna stvar da mi je otac tu.”

Prvi klub u kojem je igrao zvao se MBI. Kasnije je prešao u tim FK Balkan gdje ga je treniroa trener iz BiH.

Ibrahimoviæ u ovom periodu svog života uviða razliku izmeðu balkanskog i švedskog mentaliteta što najbolje opisuje i sljedeæi dio:

“U MBI Malmö švedski oèevi gledaju utakmicu i vièu: Hajmo momci. Dobro je! U FBK Balkan oèevi su vièu: Jebaæu ti mater u p...! Mislio sam: “Odlièno, baš kao kod kuæe. Ovdje mi je dobro!”


http://www.dnevniavaz.ba/sport/fudbal/81775-ibrahimovic-otac-je-imao-svoju-jugoslovenku-muziku-i-cuganje-a-onda-su-mu-moje-igre-postale-droga.html

24-02-2012 at 20:23 | Ukljuèi u odgovor
djecko
Nivo: Forumski doajen
nisam nehljebar

Registriran(a): 28-03-2005
Lokacija: SFRJMAKEDONIJA
Odgovori: 13657
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Sportske vijesti

Ibrahimoviæ tri gola u trinaest minuta:
Palermo -AC MILAN 0:4



04-03-2012 at 20:38 | Ukljuèi u odgovor
Bambi
Nivo: Forumski doajen
since 1974

Registriran(a): 08-01-2003
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 20623
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Sportske vijesti

Bivši francuski reprezentativac nakon 30 godina i dalje u komi

Nesretnog 17. ožujka 1982. Adams je trebao biti podvrgnut rutinskoj operaciji koljena. Taman prije operacije je telefonski razgovarao sa suprugom Bernadette
Subota, 24. 3. 2012. u 14:50, zadnja izmjena prije 7 sati i 13 minuta Piše: Totalsport
Bivši francuski reprezentativac nakon 30 godina i dalje u komi lejsl.com Jean-Pierre Adams (desno) sa suigraèem iz reprezentacije

Ovaj se mjesec, toènije 17. ožujka, navršilo toèno 30 godina otkako je nekadašnji francuski nogometni reprezentativac Jean-Pierre Adams (64) u komi...

Tog nesretnog 17. ožujka 1982. godine Adams je trebao biti podvrgnut rutinskoj operaciji koljena. Neposredno prije operacije je telefonski razgovarao sa suprugom Bernadette.

- Lijeènici su se poèeli pripremati. Za nekoliko æe minuta doæi anesteziolog - bile su posljednje rijeèi koje je nekadašnji pouzdani braniè uputio supruzi.

Njegovo je tijelo loše reagiralo na anesteziju. Mozgu je uskraæen kisik i posljedice su bile kobne. Adams je veæ 30 godina u vegetativnom stanju.

Roðeni Senegalac s osam se godina doselio u Francusku. Sjajnih fizièkih predispozicija, postao je braniè, a u klupskoj je karijeri nosio dresove Nimesa, Nice, PSG-a, Mulhousea i Chalona. Za francusku reprezentaciju je odigrao 22 utakmice tijekom sedamdesetih godina. S Mariusom Tresorom je tvorio stoperski dvojac kojem su mediji dali nadimak "crna straža". Prijateljstvo izmeðu dvojice nogometaša je bilo toliko veliko da je Tresor nekoliko puta skupljao i donirao novac za Adamsovo lijeèenje, ali pomoæi, nažalost, nije bilo.

Adams je danas na kuænoj njezi u gradiæi Rodilhanu pored Nimesa.

- Kada èuje lavež pasa ili osjeti prisustvo druge osobe, poèinje tresti glavom - opisuje supruga Bernadette.

Njegovi sinovi Laurent i Frederick tvrde da se i dalje nadaju kako æe njihova djeca imati priliku upoznati djeda.

U ožujku 1997. u selu Catillon-sur-Sambreu, u nazoènosti Michela Platinija, otvoren je nogometni stadion nazvan "Jean-Pierre Adams". Travnjak stadiona FC Chalona, èiji je èlan bio u trenutku nesretne operacije, takoðer nosi njegovo ime.

24-03-2012 at 22:14 | Ukljuèi u odgovor
Bambi
Nivo: Forumski doajen
since 1974

Registriran(a): 08-01-2003
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 20623
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Sportske vijesti

Palestinci se u izbjeglièkim kampovima pripremaju za OI

Palestinska atletièarka Worood Maslaha i atletièar Bahaa al-Farra se uveliko pripremaju za Olimpijske igre koje æe se ove godine održati u Londonu.

Palestinci se u izbjeglièkim kampovima pripremaju za OI
Maslaha trenira zajedno sa svojim trenerom Saherom Jurom dok se al-Farra priprema samostalno u izbjeglièkom kampu Shati u Gazi. Svakog jutra, Maslaha stavlja maramu i moli se Bogu da u svoju zemlju donese jednu medalju. Osim nje i al-Farre, na OI æe uèestvovati još dvoje Palestinaca.

http://www.sarajevo-x.com/sport/palestinci-se-u-izbjeglickim-kampovima-pripremaju-za-oi/120329036#1

29-03-2012 at 13:06 | Ukljuèi u odgovor
Bambi
Nivo: Forumski doajen
since 1974

Registriran(a): 08-01-2003
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 20623
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Sportske vijesti

Navijaèi strelicama pokazivali igraèima gdje je gol

Navijaèi njemaèkog Magdeburga, koji se takmièi u èetvrtoj ligi, su u susretu sa Berlinerom nogometašima svog tima pokazivali gdje se nalazi gol na koji trebaju šutirati.

Razlog za ovakav potez je oèajna golgeterska forma Magdeburga, koji je u 25 ligaških utakmica postigao tek 16 golova. Ipak, Magdebrug je uspio zatresti mrežu protiv Berlinera u porazu od 2-1. Na ovaj naèin su prekinuli niz od pet utakmica bez postignutog gola.



29-03-2012 at 13:11 | Ukljuèi u odgovor
Bambi
Nivo: Forumski doajen
since 1974

Registriran(a): 08-01-2003
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 20623
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Sportske vijesti

Totoš

08-05-2012 at 12:11 | Ukljuèi u odgovor
soraya
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 01-03-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 30666
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Sportske vijesti

a ona šestorka se švræka za bezveze

23. Maj 2012. u 12:51
Ušao u finale, ali se vratio kuæi. Nema para


Kenan Jašarevic

Zanimljiv sluèaj koji odslikava stanje bh. sporta i nebrigu društva prema mladim sportskim potencijalima nedavno se desio mladom stonoteniseru iz Kljuèa.

Njegovo ime je Kenan Jašareviæ. Nedavno je zahvaljujuæi svojoj izvrsnoj igri ušao u finale turnira Zagi-Ping, ali se nije takmièio jer njegov klub STK Sana Kljuè nije imao novca za smještaj, piše Mojusk.ba portal.

Turnir Zagi-Ping namijenjen je juniorima i kadetima, a u Zagrebu je održan od 18. do 20. maja.

Mladi Jašareviæ je bio fantastièan tokom prvog dana turnira i pobjeðivao redom protivnike iz Ukrajine, Crne Gore, Hrvatske, Maðarske i Italije. Plasirao se meðu 16 najboljih i trebalo je da drugog dana uèestvuje u razigravanju za finale. No èlanovi kluba iz Kljuèa morali su napustiti takmièenje zbog dodatnih troškova smještaja i visine kotizacije uèešæa. Jednostavno, nisu imali dovoljno novca.

Tako se mali Keno se sa suzama u oèima vratio kuæi bez izgubljenog meèa i bez moguænosti da se dokaže meðu najboljih 16 stonotenisera u Evropi. Inaèe u Zagrebu su nastupili takmièari iz 21 evropske zemlje, piše Mojusk.ba.

mojUSK.ba/radiosarajevo.ba

23-05-2012 at 18:50 | Ukljuèi u odgovor
Bambi
Nivo: Forumski doajen
since 1974

Registriran(a): 08-01-2003
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 20623
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Sportske vijesti

I tako...

Sarajevo ide u Evropu, Sloboda i Kozara ispali iz lige

Sve utakmice posljednjeg 30. kola Premijer lige odigrane su u srijedu sa poèetkom u 17 sati. Postignuti su sljedeæi rezultati: Èelik – Travnik 2:2, Rudar Prijedor – Zrinjski 3:2, Široki Brijeg – Olimpic 1:1, Leotar – Željeznièar 2:1, Kozara – Zvijezda 1:2, Sarajevo – Borac 2:2, Slavija – Sloboda 2:0 i Velež – GOŠK 1:2.


Sarajevo-Borac× Foto: Feða Krvavac/Klix.ba

Sarajevo ide u Evropu, Sloboda i Kozara ispali iz lige
Derbi 30. kola odigran je na Koševu gdje su Sarajevo i Borac odigrali neriješeno. Bilo je 2:2. Uzbudljivo prvo poluvrijeme na Koševu. Sarajevo je do vodstva došlo u 13. minuti golom Husejnoviæa. Borac poravnava rezultat samo devet minuta kasnije preko Ivetiæa koji s 15 metara šutira i šalje loptu u mrežu Adiloviæa.

Meðutim, gosti se nisu imali mnogo vremena radovati jer veæ u 30. minuti Beloševiæ je postigao prelijep pogodak, no u posljednjim momentima prvog dijela isti igraè griješi što koristi Stajiæ, krade mu loptu, upošljava Kuniæa koji pogaða za 2:2. Ovim rezultatom nogometaši Sarajeva osigurali su mjesto na evropskoj sceni.

Zanimljiva utakmica odigrana je u Lukavici gdje je Slavija izborila opstanak u Premijer ligi. Na svom su stadionu u Istoènom Sarajevu savladali tuzlansku Slobodu. Slavija je dobro otvorila utakmicu, ali je prvo poluvrijeme završeno bez golova. Drugi dio susreta obje ekipe su poèele sa po 10 igraèa. Pred kraj prvog poluvremena iskljuèeni su Benoviæ i Hasanoviæ.

Slavija je zatresla mrežu Slobode u 48. minuti pogotkom s bijele taèke. Do 2:0 stigli su u 62. minuti golom Raševiæa.

Nogometaši GOŠK-a iz Gabele velikim su preokretom slavili u Vrapèiæima protiv Veleža i ostali u ligi. Iz Premijer lige je ispala Sloboda iz Tuzle.

Na Policama Leotar je ugostio aktuelnog prvaka Željeznièar. Domaæi su u 26. minuti poveli golom Šarabe, a izjednaèujuæi pogodak postigao Adiloviæ tri minute kasnije. U finišu prvog poluvremena Leotar ponovno dolazi u vodstvo i odnosi tri boda. Strijelac drugog pogotka za Leotar bio je Anièiæ.

Na Bilinom Polju komšijski derbi izmeðu Èelika i Travnika završen je rezultatom 2:2. Trener Zenièana Vlatko Glavaš je u poluvremenu utakmice napustio stadion Bilino polje zbog uvreda koje su došle s tribina.

Utakmica na Pecari je završena podjelom bodova. Olimpic je u Širokom Brijegu poveo u 37. minuti preko Smajiæa, a domaæini izjednaèili pred kraj susreta pogotkom Šiliæa s bijele taèke.

Rudar iz Prijedora savladao je na svom stadionu Zrinjski rezultatom 3:2.

Iz lige ispada i Kozara koja je u posljednjem kolu poražena od Zvijezde na svom terenu sa 2:1.

23-05-2012 at 19:44 | Ukljuèi u odgovor
Bambi
Nivo: Forumski doajen
since 1974

Registriran(a): 08-01-2003
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 20623
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Sportske vijesti

24-05-2012 at 00:42 | Ukljuèi u odgovor
arnie
Nivo: Forumski doajen
I'm coming in peace now

Registriran(a): 12-02-2011
Lokacija: Zulu time zone
Odgovori: 4391
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Sportske vijesti


na polupismene opcinske vlasti koje su upropastile nekadasnji , medju najjacima, FK Sloboda

na polupismene opcinske vlasti i generalno polupismene lokalne vlasti ove zemlje, koje promocijom fudbala, za koji ocigledno nema dovoljno talenta, ali opsesije dovoljno ima da se iz opcinskih budzeta, znaci mojim i vasim novcem, recimo izdvoji i do desetina hiljada KM i to monshalantno javno, za mito i namjestanje utakmica, samo se nadaju da ce upecati kakav talent kojeg ce moci sutra unovciti nedje u Evropi, nista vise,

dok se ostali sportovi guse i omladina prepusta na milost i nemilost ulicama, a tako mladih i talentovanih ljudi ima u kosarci, rukometu, odbojci, pa nasi su karatasi npr. jedni id najboljih u regionu,


24-05-2012 at 08:06 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 22
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: elvis-deba, emir76, emiray, melek_cuvar, nerko, slim, tuzlic
FORUM : Sport : Sportske vijesti New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice