Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Politika : RS genocidna tvorevina (sabrani primitivizmi)
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
cupo
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 21-10-2003
Odgovori: 24024
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: RS (genocidna tvorevina) sabrana nedjela

Fotografije D´Souze svjedoèe

Karadžiæ je pronaðen, njegove žrtve još nisu

Djela kanadskog fotografa Darona Alexa D´Souza, pod nazivom "Missing Surviviors - Bosnia´s Purgatory" (Nestali preživjeli - bosanski pakao), bit æe izložena u Londonu od sutra. Serija fotografija fokusirana je na osobe koje su nestale u toku rata u Bosni i Hercegovini i njihove porodice.


Na slici je Hajra Æatiæ predsjednica udruženja "Žene Srebrenice" u Tuzli. A na slici u pozadini je njen sin Nino Æatiæ koji je takoðe ubijen u srebrenièkom genocidu i njegovo tijelo takoðe još nije pronaðeno pisao sam vam o tome ranije. Ko hoæe da posjeti udruženje - nalazi se u kuæi odmah iza Doma penzionera



Fotografije su dio grupne egzibicije pod nazivom "Art in Marylebone" koja æe biti prikazana od 16. do 19. oktobra u Staroj biblioteci u Maryleboneu u Londonu.

Kada se širom svijeta proèula vijest da je uhvaæen Radovan Karadžiæ, D´Souza je boravio u BiH, te je to iskoristio kako bi dokumentovao prièe porodica èije se najbliži vode kao nestali, èime je nastavljena viktimizacija, ali i stalna potraga za voljenima.

U ovom kontekstu, i sami preživjeli smatraju se ´nestalim´, smatra autor. Fokusiranjem na preživjele, bez obzira na to kojem narodu pripadaju, te podižuæi svijest o njihovim životnim prièama, prikazano je ljudsko lice u tragedijama koje se obièno svode na statistièke podatke.

Hapšenje Karadžiæa "isprovociralo je gorka osjeæanja kod svih naroda koje sam fotografisao," izjavio je D´Souza govoreæi o reakcijama preživjelih sa kojima je razgovarao. Ovi ljudi, koji predstavljaju porodice preko 13.000 nestalih u BiH, susreæu se sa teškim putem naprijed.

Tako fotografije ovog Kanaðanina svjedoèe o ´prisilnom nestajanju´ sa politièkim konotacijama, gdje su pravda i vlast najodgovorniji.

"Nedostatak povezanosti najveæa je prepreka napretku, ne samo kod ovih porodica, veæ i u samom društvu, gdje je onemoguæeno pomirenja i razvoja," istakao je autor.

Otvaranje ove izložbe je u èetvrtak, 16. oktobra u 18 sati, a svi zainteresovani u Londonu i šire izložbu æe moæi pogledati do 19. ovog mjeseca, svaki dan od 11 do 21 sat.

15-10-2008 at 13:11 | Ukljuèi u odgovor
Vejsil
Nivo: Forumski doajen
izbjeglicaizbezsmisla

Registriran(a): 19-03-2004
Odgovori: 15014
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: RS (genocidna tvorevina) sabrana nedjela

Mene je iznervirao onaj pederchitj Senad Hadzifejzovic u Centralnom dnevniku -kada je lizao jaja Lajchaku u nadi da ce ovaj EU birokrata smjeniti Dodika i Silajdzica?

I postavlja se pitanje zasto Silajdzica?Je li to on u istoj ravni kao mozda Dodik?
Ako ko treba da ga mjenja,zbog "nesposobnosti", onda su to Bosnjaci a ne Lajcak.Jao kako mi idu po k**** svi placenicki mediji kurvanjske euro-pederske politike...

15-10-2008 at 16:51 | Ukljuèi u odgovor
emir1987
Nivo: Forumas sa iskustvom

Registriran(a): 12-09-2008
Odgovori: 57
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: RS (genocidna tvorevina) sabrana nedjela

citat:
Vejsil wrote:
Mene je iznervirao onaj pederchitj Senad Hadzifejzovic u Centralnom dnevniku -kada je lizao jaja Lajchaku u nadi da ce ovaj EU birokrata smjeniti Dodika i Silajdzica?

I postavlja se pitanje zasto Silajdzica?Je li to on u istoj ravni kao mozda Dodik?
Ako ko treba da ga mjenja,zbog "nesposobnosti", onda su to Bosnjaci a ne Lajcak.Jao kako mi idu po k**** svi placenicki mediji kurvanjske euro-pederske politike...



Da u istoj su ravni. Samo što Haris nema više ovlasti kao Dodik u RS. Oni ako se budu uklanjali sa scene moraju iæi u paketu
 


He who dares,wins!
15-10-2008 at 17:05 | Ukljuèi u odgovor
Putnik
Nivo: Forumski doajen
Deveram, deveram...

Registriran(a): 01-02-2002
Odgovori: 26140
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: RS (genocidna tvorevina) sabrana nedjela

citat:
emir1987 wrote:

Da u istoj su ravni. Samo što Haris nema više ovlasti kao Dodik u RS. Oni ako se budu uklanjali sa scene moraju iæi u paketu


Emire, hajd ziv bio ako ti nije tesko malo mi objasni ovo "Da u istoj su ravni"...Po cemu su to Haris i Dodik u istoj ravni?
15-10-2008 at 17:33 | Ukljuèi u odgovor
Nora
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 07-04-2005
Odgovori: 2465
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: RS (genocidna tvorevina) sabrana nedjela

Evo i mene Emire zanima ta ista ravan po tebi...ne slazem se s tobom, ali me zanima kako si uopste dosao do tog "rezultata"...

15-10-2008 at 19:08 | Ukljuèi u odgovor
mosnik
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 07-01-2008
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 2074
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: RS (genocidna tvorevina) sabrana nedjela

Nisu isti Silajdzic i Dodik, Silajdzic ima vise staza na politickoj sceni tj. duze nanosi stetu BiH svojim glupostima od Dodika, koji nema ratnu hipoteku, ali je to sve nadoknadio ´ratnom´ retorikom u zadnje dvije godine...Obojicu treba sutnuti, ali to Lajcak nece uraditi...Dodik i Silajdzic jedan drugom super odgovaraju, potpiruju tenzije, dok drzava propada...Nedavno je i Dodik pohvalio Silajdzica, rekavsi da i on ima ogromne zasluge za homogrnizaciju RS-a i za veliku podrsku koju u RSu imaju Dodik i SNSD. Za ovo sto sad Dodik provodi, velike zasluge pripadaju i Harisu...nek se gone obojica u p.m.

[Edited by mosnik on 15-10-2008 at 21:15 GMT] 


Kume i ti ces to da radis, samo sutra.
15-10-2008 at 21:14 | Ukljuèi u odgovor
Abulafija
Nivo: Moderator podforuma

Registriran(a): 02-07-2004
Odgovori: 28828
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: RS (genocidna tvorevina) sabrana nedjela

citat:
mosnik wrote:
Nisu isti Silajdzic i Dodik, Silajdzic ima vise staza na politickoj sceni tj. duze nanosi stetu BiH svojim glupostima od Dodika, koji nema ratnu hipoteku, ali je to sve nadoknadio ´ratnom´ retorikom u zadnje dvije godine...Obojicu treba sutnuti, ali to Lajcak nece uraditi...Dodik i Silajdzic jedan drugom super odgovaraju, potpiruju tenzije, dok drzava propada...Nedavno je i Dodik pohvalio Silajdzica, rekavsi da i on ima ogromne zasluge za homogrnizaciju RS-a i za veliku podrsku koju u RSu imaju Dodik i SNSD. Za ovo sto sad Dodik provodi, velike zasluge pripadaju i Harisu...nek se gone obojica u p.m.

[Edited by mosnik on 15-10-2008 at 21:15 GMT]


Podrzavam, sjetite se samo Silajdziceve retorike prije dvije tri godine, (dok su Dodika jos smatrali poevropskim naprednim politicarom), kad se vratio iz...... odnekle (gdje je naravno LOBIRAO-ma sta to znacilo, za BiH), i po ko zna koji put ukljucio u politicki zivot BiH. Ukinut cemo RS, jedinstvena Bosna itd.... Jedino sto je uspio je homogenizuje srpsku i ojaca Dodika.

16-10-2008 at 08:13 | Ukljuèi u odgovor
emir1987
Nivo: Forumas sa iskustvom

Registriran(a): 12-09-2008
Odgovori: 57
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: RS (genocidna tvorevina) sabrana nedjela

citat:
Putnik wrote:

Emire, hajd ziv bio ako ti nije tesko malo mi objasni ovo "Da u istoj su ravni"...Po cemu su to Haris i Dodik u istoj ravni?

Ne znam zašto je potrebno objašnjenje. Ako malo analizirate izborne pobjede Silajdžiæa i Dodika 2006 godine i oštru predizbornu retoriku sve je jasno.

Haris Silajdžiæ je oborio aprilski paket Ustavnih promjena - ništa nije ponudio kao rješenje.
Oštri napadi i prijetnje da æe ukinuti RS koja je Ustavna kategorija (i kao takva ne može biti ukinuta sve dok to graðani RS svojom voljom ne potvrde) proizveli su još oštriju Dodikovu prijetnju famoznim i èesto pomenutim referendumom.
Reakcija: Strah graðana od sukoba i u toj situaciji naravno glasali su za svoje. Èisto iz straha. Izbori proðu Silajdžiæ ponekad zaprijeti, Dodik isto tako a svjesni su da im je prièa šuplja i da je paravan za kriminal koji se radi.
Pa znate šta kažu u Rs "Da nema Hareta valjalo bi ga izmisliti"  


He who dares,wins!
16-10-2008 at 11:27 | Ukljuèi u odgovor
Vejsil
Nivo: Forumski doajen
izbjeglicaizbezsmisla

Registriran(a): 19-03-2004
Odgovori: 15014
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: RS (genocidna tvorevina) sabrana nedjela

Da svakako

I nije samo odgovornost na "srbofilu" Haretu,medijima i ostalim korumpiranim lopovima,nacionalistima i islamskim fundamentalistima vec drugovi i na nama!Internet je takodjer medij i retorika poput "genocidna tvorevina,genocid,masovne grobnice,republika sumska,republika smrdska,etnicko ciscenje" itd - samo dalje homogenizuje Republiku Srpsku.Naravno fanatici poput Silajdzica su najodgovorniji,ali i mi moramo dobro pripaziti na rijecnik.

16-10-2008 at 11:47 | Ukljuèi u odgovor
emir1987
Nivo: Forumas sa iskustvom

Registriran(a): 12-09-2008
Odgovori: 57
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: RS (genocidna tvorevina) sabrana nedjela

citat:
Vejsil wrote:
Da svakako

I nije samo odgovornost na "srbofilu" Haretu,medijima i ostalim korumpiranim lopovima,nacionalistima i islamskim fundamentalistima vec drugovi i na nama!Internet je takodjer medij i retorika poput "genocidna tvorevina,genocid,masovne grobnice,republika sumska,republika smrdska,etnicko ciscenje" itd - samo dalje homogenizuje Republiku Srpsku.Naravno fanatici poput Silajdzica su najodgovorniji,ali i mi moramo dobro pripaziti na rijecnik.



Griješiš. Genocid i genocidnu tvorevina što RS i jeste treba spominjati i ne zaboraviti. Ali kada ste èlan Predsjedništva BiH a time i RS kao njenog neodvojivog dijela to je neprimjereno. Posebno ako se predizborna kampanja i dodvoravanje glasaèima vrši na najvišem nivou.
Jer on može (on= hare ili Dodik) u svoje nebuloze ubijediti glasaèa koji neæe nimalo da razmisli o svemu a ne i èovjeka koji poznaje politièke prilike u BiH.

O genocidu i svim zloèinima najgore je ne govoriti jer to vodi samo ponavljanju istih zloèina. Ali kada kažeš ja æu odvojiti RS od BiH to nema nimalo uoprišta u realnosti veæ je samo hrana fanaticima i zaostalom sloju stanovništva koji svršava na svaku rijeè Dodika ili Harisa. 


He who dares,wins!
16-10-2008 at 12:02 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 43
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: Adnan_, Adnan_ IRAQ, Ajvi, antepavelic, goca, Herodot.H, joskobra, Lastavica, LilyL, nele73, Pasha_car_aga, rafa, SEMY_, Tuc-Muc-SRB, zaza
FORUM : Politika : RS genocidna tvorevina (sabrani primitivizmi) New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 ... Last Page >>


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice