Info: Ako imate neke nejasnoe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.

FORUM : Politika : RS genocidna tvorevina (sabrani primitivizmi)
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Poiljalac Poruka
cupo
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 21-10-2003
Odgovori: 24024
IP: Maskiran

View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: RS (genocidna tvorevina) sabrana nedjela

Fotografije DSouze svjedoe

Karadi je pronaen, njegove rtve jo nisu

Djela kanadskog fotografa Darona Alexa DSouza, pod nazivom "Missing Surviviors - Bosnias Purgatory" (Nestali preivjeli - bosanski pakao), bit e izloena u Londonu od sutra. Serija fotografija fokusirana je na osobe koje su nestale u toku rata u Bosni i Hercegovini i njihove porodice.

Na slici je Hajra ati predsjednica udruenja "ene Srebrenice" u Tuzli. A na slici u pozadini je njen sin Nino ati koji je takoe ubijen u srebrenikom genocidu i njegovo tijelo takoe jo nije pronaeno pisao sam vam o tome ranije. Ko hoe da posjeti udruenje - nalazi se u kui odmah iza Doma penzionera

Fotografije su dio grupne egzibicije pod nazivom "Art in Marylebone" koja e biti prikazana od 16. do 19. oktobra u Staroj biblioteci u Maryleboneu u Londonu.

Kada se irom svijeta proula vijest da je uhvaen Radovan Karadi, DSouza je boravio u BiH, te je to iskoristio kako bi dokumentovao prie porodica ije se najblii vode kao nestali, ime je nastavljena viktimizacija, ali i stalna potraga za voljenima.

U ovom kontekstu, i sami preivjeli smatraju se nestalim, smatra autor. Fokusiranjem na preivjele, bez obzira na to kojem narodu pripadaju, te podiui svijest o njihovim ivotnim priama, prikazano je ljudsko lice u tragedijama koje se obino svode na statistike podatke.

Hapenje Karadia "isprovociralo je gorka osjeanja kod svih naroda koje sam fotografisao," izjavio je DSouza govorei o reakcijama preivjelih sa kojima je razgovarao. Ovi ljudi, koji predstavljaju porodice preko 13.000 nestalih u BiH, susreu se sa tekim putem naprijed.

Tako fotografije ovog Kanaanina svjedoe o prisilnom nestajanju sa politikim konotacijama, gdje su pravda i vlast najodgovorniji.

"Nedostatak povezanosti najvea je prepreka napretku, ne samo kod ovih porodica, ve i u samom drutvu, gdje je onemogueno pomirenja i razvoja," istakao je autor.

Otvaranje ove izlobe je u etvrtak, 16. oktobra u 18 sati, a svi zainteresovani u Londonu i ire izlobu e moi pogledati do 19. ovog mjeseca, svaki dan od 11 do 21 sat.

15-10-2008 at 13:11 | Ukljui u odgovor
Vejsil
izbjeglicaizbezsmisla

Registriran(a): 19-03-2004
Odgovori: 15014

Mene je iznervirao onaj pederchitj Senad Hadzifejzovic u Centralnom dnevniku -kada je lizao jaja Lajchaku u nadi da ce ovaj EU birokrata smjeniti Dodika i Silajdzica?

I postavlja se pitanje zasto Silajdzica?Je li to on u istoj ravni kao mozda Dodik?
Ako ko treba da ga mjenja,zbog "nesposobnosti", onda su to Bosnjaci a ne Lajcak.Jao kako mi idu po k**** svi placenicki mediji kurvanjske euro-pederske politike...

15-10-2008 at 16:51 | Ukljui u odgovor
emir1987
Nivo: Forumas sa iskustvom

Registriran(a): 12-09-2008
Odgovori: 57

icon Re: Re: RS (genocidna tvorevina) sabrana nedjela

citat:
Vejsil wrote:
Mene je iznervirao onaj pederchitj Senad Hadzifejzovic u Centralnom dnevniku -kada je lizao jaja Lajchaku u nadi da ce ovaj EU birokrata smjeniti Dodika i Silajdzica?

I postavlja se pitanje zasto Silajdzica?Je li to on u istoj ravni kao mozda Dodik?
Ako ko treba da ga mjenja,zbog "nesposobnosti", onda su to Bosnjaci a ne Lajcak.Jao kako mi idu po k**** svi placenicki mediji kurvanjske euro-pederske politike...

Da u istoj su ravni. Samo to Haris nema vie ovlasti kao Dodik u RS. Oni ako se budu uklanjali sa scene moraju ii u paketu

He who dares,wins!
15-10-2008 at 17:05 | Ukljui u odgovor
Putnik
Deveram, deveram...

Registriran(a): 01-02-2002
Odgovori: 26140

citat:
emir1987 wrote:

Da u istoj su ravni. Samo to Haris nema vie ovlasti kao Dodik u RS. Oni ako se budu uklanjali sa scene moraju ii u paketu

Emire, hajd ziv bio ako ti nije tesko malo mi objasni ovo "Da u istoj su ravni"...Po cemu su to Haris i Dodik u istoj ravni?
15-10-2008 at 17:33 | Ukljui u odgovor
Nora

Registriran(a): 07-04-2005
Odgovori: 2465

Evo i mene Emire zanima ta ista ravan po tebi...ne slazem se s tobom, ali me zanima kako si uopste dosao do tog "rezultata"...

15-10-2008 at 19:08 | Ukljui u odgovor
mosnik
Registriran(a): 07-01-2008
Odgovori: 2074

Nisu isti Silajdzic i Dodik, Silajdzic ima vise staza na politickoj sceni tj. duze nanosi stetu BiH svojim glupostima od Dodika, koji nema ratnu hipoteku, ali je to sve nadoknadio ratnom retorikom u zadnje dvije godine...Obojicu treba sutnuti, ali to Lajcak nece uraditi...Dodik i Silajdzic jedan drugom super odgovaraju, potpiruju tenzije, dok drzava propada...Nedavno je i Dodik pohvalio Silajdzica, rekavsi da i on ima ogromne zasluge za homogrnizaciju RS-a i za veliku podrsku koju u RSu imaju Dodik i SNSD. Za ovo sto sad Dodik provodi, velike zasluge pripadaju i Harisu...nek se gone obojica u p.m.

[Edited by mosnik on 15-10-2008 at 21:15 GMT] 

Kume i ti ces to da radis, samo sutra.
15-10-2008 at 21:14 | Ukljui u odgovor
Abulafija
Nivo: Moderator podforuma

Registriran(a): 02-07-2004
Odgovori: 28828

citat:
mosnik wrote:
Nisu isti Silajdzic i Dodik, Silajdzic ima vise staza na politickoj sceni tj. duze nanosi stetu BiH svojim glupostima od Dodika, koji nema ratnu hipoteku, ali je to sve nadoknadio ratnom retorikom u zadnje dvije godine...Obojicu treba sutnuti, ali to Lajcak nece uraditi...Dodik i Silajdzic jedan drugom super odgovaraju, potpiruju tenzije, dok drzava propada...Nedavno je i Dodik pohvalio Silajdzica, rekavsi da i on ima ogromne zasluge za homogrnizaciju RS-a i za veliku podrsku koju u RSu imaju Dodik i SNSD. Za ovo sto sad Dodik provodi, velike zasluge pripadaju i Harisu...nek se gone obojica u p.m.

[Edited by mosnik on 15-10-2008 at 21:15 GMT]

Podrzavam, sjetite se samo Silajdziceve retorike prije dvije tri godine, (dok su Dodika jos smatrali poevropskim naprednim politicarom), kad se vratio iz...... odnekle (gdje je naravno LOBIRAO-ma sta to znacilo, za BiH), i po ko zna koji put ukljucio u politicki zivot BiH. Ukinut cemo RS, jedinstvena Bosna itd.... Jedino sto je uspio je homogenizuje srpsku i ojaca Dodika.

16-10-2008 at 08:13 | Ukljui u odgovor
emir1987

citat:
Putnik wrote:

Emire, hajd ziv bio ako ti nije tesko malo mi objasni ovo "Da u istoj su ravni"...Po cemu su to Haris i Dodik u istoj ravni?

Ne znam zato je potrebno objanjenje. Ako malo analizirate izborne pobjede Silajdia i Dodika 2006 godine i otru predizbornu retoriku sve je jasno.

Haris Silajdi je oborio aprilski paket Ustavnih promjena - nita nije ponudio kao rjeenje.
Otri napadi i prijetnje da e ukinuti RS koja je Ustavna kategorija (i kao takva ne moe biti ukinuta sve dok to graani RS svojom voljom ne potvrde) proizveli su jo otriju Dodikovu prijetnju famoznim i esto pomenutim referendumom.
Reakcija: Strah graana od sukoba i u toj situaciji naravno glasali su za svoje. isto iz straha. Izbori prou Silajdi ponekad zaprijeti, Dodik isto tako a svjesni su da im je pria uplja i da je paravan za kriminal koji se radi.
Pa znate ta kau u Rs "Da nema Hareta valjalo bi ga izmisliti"  

He who dares,wins!
16-10-2008 at 11:27 | Ukljui u odgovor
Vejsil
izbjeglicaizbezsmisla

Registriran(a): 19-03-2004
Odgovori: 15014

Da svakako

I nije samo odgovornost na "srbofilu" Haretu,medijima i ostalim korumpiranim lopovima,nacionalistima i islamskim fundamentalistima vec drugovi i na nama!Internet je takodjer medij i retorika poput "genocidna tvorevina,genocid,masovne grobnice,republika sumska,republika smrdska,etnicko ciscenje" itd - samo dalje homogenizuje Republiku Srpsku.Naravno fanatici poput Silajdzica su najodgovorniji,ali i mi moramo dobro pripaziti na rijecnik.

16-10-2008 at 11:47 | Ukljui u odgovor
emir1987

citat:
Vejsil wrote:
Da svakako

I nije samo odgovornost na "srbofilu" Haretu,medijima i ostalim korumpiranim lopovima,nacionalistima i islamskim fundamentalistima vec drugovi i na nama!Internet je takodjer medij i retorika poput "genocidna tvorevina,genocid,masovne grobnice,republika sumska,republika smrdska,etnicko ciscenje" itd - samo dalje homogenizuje Republiku Srpsku.Naravno fanatici poput Silajdzica su najodgovorniji,ali i mi moramo dobro pripaziti na rijecnik.

Grijei. Genocid i genocidnu tvorevina to RS i jeste treba spominjati i ne zaboraviti. Ali kada ste lan Predsjednitva BiH a time i RS kao njenog neodvojivog dijela to je neprimjereno. Posebno ako se predizborna kampanja i dodvoravanje glasaima vri na najviem nivou.
Jer on moe (on= hare ili Dodik) u svoje nebuloze ubijediti glasaa koji nee nimalo da razmisli o svemu a ne i ovjeka koji poznaje politike prilike u BiH.

O genocidu i svim zloinima najgore je ne govoriti jer to vodi samo ponavljanju istih zloina. Ali kada kae ja u odvojiti RS od BiH to nema nimalo uoprita u realnosti ve je samo hrana fanaticima i zaostalom sloju stanovnitva koji svrava na svaku rije Dodika ili Harisa. 

He who dares,wins!
16-10-2008 at 12:02 | Ukljui u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 21
Skriveni clanovi: 0
Aktivni lanovi: 0
Sretan roendan: 100% Tuzlanka, Ciko, dr_feelgood, karburator, pashah
FORUM : Politika : RS genocidna tvorevina (sabrani primitivizmi) New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 ... Last Page >>

Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?

Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net