Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Politika : RS genocidna tvorevina (sabrani primitivizmi)
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
kaharlija
Nivo: Forumski doajen
mi smo ljiljani medju trnjem
Registriran(a): 19-10-2005
Lokacija: PNE
Odgovori: 1121
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: RS (genocidna tvorevina) sabrana nedjela

ELEKTRONSKE NOVINE NISTE PRIJAVLJENI | PRIJAVITE SE POSTAVI KAO POÈETNU STRANICU | DODAJ U OMILJENE RSS
12.01.2009, PONEDELJAK
Proèitaj komentarisani èlanak
Objavljeno: 11.01.2009. 16:41

Naslov «Rusofilsko ludilo» i fotografija Rajka Kuzmanovica upucuju na jos jedno «ludilo» o kojem se malo prica jer je medijska paznja uglavnom usmjerena na Rafineriju Brod i cinjenicu da Rusi iznose novac iz RS u koferima, a ne putem ruske IEFK banke u Banjaluci. Rajko Kuzmanovic je od devedestih godina povezan sa fiktivnim Slavjanskim humanitarnim univerzitetom «Magen» u Moskvi. U biografiji predsjednika RS stoji informacija (dostupno na linku: http://www.predsjednikrs.net/sr_c/pages.php?id=1) da je biran za prorektora tog univerziteta. Medju biografskim podacima ta informacija bi se vjerovatno neprimjetno utopila, da nije cinjenice da taj univerzitet ne postoji kao akreditovana ustanova!

Jesenas je Blic u svom izdanju za Republiku Srpsku objavio clanak u kojem se, izmedju ostalog, kaze:
«Prosvetni inspektori su od Okružnog tužilaštva Banjaluka dobili anonimnu prijavu koja se odnosi na navodne nezakonitosti u radu Univerziteta „Apeiron“, nakon èega su 18. juna ove godine kontrolisali odreðenu dokumentaciju. Nalaz su prosledili Ministarstvu prosvete i kulture RS 1. septembra.
´Republièka uprava za inspekcijske poslove 7. jula ove godine dobila je akt od ENIC centra nadležnog za priznavanje visokoškolskih ustanova u Ruskoj federaciji u kojem se navodi da Slavjanski humanitarni univerzitet nije akreditovana ustanova koja izdaje visokoškolske diplome sa svojim nazivom, odnosno da se ova obrazovna ustanova ne nalazi u zvaniènom spisku akreditovanih visokoobrazovnih ustanova Rusije´, navodi se u informaciji inspektora koja je dostavljena Ministartsvu prosvete RS.
´Utvrdili smo i da je sadržaj pojedinih diploma pisan na srpskom jeziku, æiriliènim, a pojedine diplome i latiniènim pismom. Na diplomama su potpisi akademika Milana Galogaže i predsednika SGU MAGEN akademika Arte Šèerbatova, a njihovi potpisi su kod pojedinih diploma razlièiti.
Diplome su izdate na razlièitim obrascima, te je moguæe uoèiti da se kod pojedinih diploma razlikuje peèat Slavjanskog humanitarnog univerziteta´, navodi se u informaciji prosvetnih inspektora.
(...)
Nostrifikovane diplome doktora sa Slavjanskog humanitarnog univerziteta dobili su Perica Bundalo, Tihomir Gligoriæ, Miroslav Mikeš, Dragan Golijanin i Ostoja Kremenoviæ. Zvanje magistra i fakultetsku diplomu su dobili Perica Koljanin, Ljubo Macanoviæ, Dobrila Rudiæ, Goran Jankoviæ, Milan Baštiæ, Radovan Stankoviæ, Nikola Raðenoviæ, Momèilo Maleš, Slaboljub Danojeviæ, Zdravko Kukobat, Zdravko Jankeliæ, Zoran Vujanoviæ, Predrag Muzgonja, Aleksandra Tuciæ, Veljko Dobrnjac, Mile Radišiæ, Radovan Klincov i Žana Ateljeviæ. Predsednici Komisije za nostrifikaciju ovih diploma bili su dr Rajko Kuzmanoviæ, dr Milan Galogaža i dr Željko Baroš.» (podvucena su imena poznatija javnosti).
(Blic, 27.9.2008., èlanak u cjelini dostupan na http://www.blic.rs/repsrpska.php?id=58520)

Nakon intervencije sa Olimpa RS, ministar prosvjete Republike Srpske Anton Kasipovic je izvršio pritisak na inspekciju da prestane sa istragom, a «Blic» se vise nije oglasavao po ovom pitanju. Da se malo dalje otislo u istrazivanju pozadine slucaja, doslo bi se do sljedeceg:

Rusofilsku vezu sa fiktivnim moskovskim univerzitetom za buduce srpske magistre i doktore uspostavio je «akademik» prof. dr Milan Galogaza (akademik moskovske «Meðunacionalne akademije humanitarnih i prirodnih nauka knezova Šèerbatovih» koja je osnovala dotièni Slavjanski humanitarni (valjda humanisticki) univerzitet «Magen»). Svojevremeno, negdje na pocetku novog milenijuma, sa suprugom Marinom osnovao je «MM College» u Novom Sadu, kad je u svojoj stampariji nastampao hiljade prepisanih knjiga za prodaju studentima i izmislio nevjerovatno inovativan nacin naplate skolarine, a to je bilo davanje 100 EUR Galogazi u ruke na ispitu iz pojedinacnog predmeta. Skoro sve predmete na svom koledzu u svojoj privatnoj kuci Galogaza je sam drzao. Studenata je bilo odasvuda, dok srbijanska inspekcija nije prejako zakucala na vrata nekoliko godina kasnije, pa su se studenti rusofili, iako im je Galogaza garantovao da ce dobiti diplome «Magena», navrat-nanos, prebacili na beogradski «Megatrend» i na Fakultet poslovne ekonomije u Laktasima, koji je kasnije postao velicanstveni Panevropski univerzitet za virtualne i multidisciplinarne studije «Apeiron» Banja Luka. Galogazina veza u Laktasima bio je izvjesni Darko Uremovic, koji je sada predsjednik Upravnog odbora «Apeirona», a magistri i doktori nisu Rusiju ni vidjeli, vec je medijum za njihovo komuniciranje sa hiperborejskom maticom bio dr Galogaza u Novom Sadu.

Nostrifikacija diploma koja je izvrsena na Fakultetu poslovne ekonomije Laktasi i na «Apeironu» koji iz pomenutog fakulteta izrasta, predmet je inspekcijskog uvida na osnovu «anonimne prijave» kako je Blic saznao od Tanjug-a, ali je ime predsjednika RS Rajka Kuzmanovica ono sto je takvu istragu ocigledno ucinilo nemogucom. Ako Rajko Kuzanovic u svom CV-ju okacenom na web stranicu svog predsjednickog kabineta pise da je bio prorektor Slavjanskog univerziteta «Magen», to onda mora da bude legalna ustanova i to jedna od vrhunskih! Na slican nacin reaguje Miroslav Mikes, jedan od doktora rusofila i banjaluckih nabiguzicara, koji su se, dan poslije clanka u Blicu, potrudili da u Press-u (gdje drugdje) lansiraju tipicno partijske odgovore:

«Šokiran sam viješæu o toj aferi, ali izgleda da je nekoliko dana pred izbore sve dopušteno! Oèigledno je da se radi o napadu na SNSD i predsjednika Kuzmanoviæa, a mi ostali smo kolateralna šteta. Ne znam kako je neko na osnovu anonimnog papira iz Moskve, a uvjeren sam da je rijeè o falsifikatu, mogao napisati da se sprovodi bilo kakva istraga! Iz zvaniènog dokumenta ruskih vlasti jasno se vidi da je to uredno registrovan univerzitet", tvrdi Mikeš.” (Preuzeto sa stranice www.banjalukalive.com, cijeli tekst dostupan na http://www.banjalukalive.com/rs-i-bih/ko-je-prijavio-laznjake.html)

Iako se ne radi o anonimnom papiru, vec o zvanicnom dopisu ENIC centra Ruske Federacije koji je dobijen po zahtjevu inspekcijskih organa RS, nakon anonimne dojave dostavljene preko Tuzilastva, Mikes mora da bude u pravu zato sto mase dokumentom ciji posiljalac je vrlo cudnog naziva i ne odgovara nazivu zvanicnih ruskih organa koji se bave tim stvarima (zvanicni organi su Ministarstvo obrazovanja Ruske Federacije i ruski ENIC centar - http://www.russianenic.ru/english/cred/index.html) , ali ako Press kaze „Crno na belo... Ruska Federacija potvrdila da je Slavenski humanitarni univerzitet registrovana visokoškolska ustanova” (Press, 27.9.2008.), onda stvar mora da bude sasvim u redu, bez obzira ko je poslao dokument. (dostupan na http://www.pressonline.rs/page/stories/sr.html?view=story&id=47910§ionId=51 , na sredini stranice)

Nije vazno sto se na internetu ne moze naci gotovo nista vezano za Slavjanski humanitarni univerzitet u proteklih deset godina, nije vazno sto ih nema u bazi ruskog ENIC-a i sto ruski ENIC dostavlja zvanicni dopis Ministarstvu obrazovanja RS u kojem kaze da je to neakreditovana ustanova. Vazno je da Rajko Kuzmanovic i Miroslav Mikes kazu da je to sve u redu i da onda svi stanu mirno. U tom slucaju su i nostrifikacije tih doktorata uradjene na banjaluckom „Apeironu” u redu, jer ih je zajedno sa akademikom Galogazom potpisao akademik Kuzmanovic. U tom slucaju slavjanski doktori mogu da predaju na univerzitetima u rusofilskoj Republici Srpskoj.

Stvar je za rusofile u redu. U redu je zato sto je Slavjanski humanitarni univerzitet u stvari slavjanski Hogwarts do kojeg se stize putem portala u Galogazinoj kuci u Novom Sadu (u Kamenici). To jedino nama „bezjacima” nije jasno jer ne znamo da postoji ta slavjanska skola za vjestice i carobnjake.

Da stvar bude razvojnog karaktera, cemu unutar BiH tezi Republika Srpska, neki od rusofilskih diplomaca su po rusofilskoj liniji angazovali i neke Latine, s obzirom da je Banjaluka otvoren grad, pa je u Blicu pomenuti Galogazin diplomac, a ranije Telekomov magaciner, Radovan Klincov otvorio Univerzitet za poslovne studije u Banjoj Luci, u okviru kojeg su Zeljko Kopanja i Denis Kuljis osnovali veoma misticnu skolu novinarstva. Naime, to je tako tajna skola da ni ostatak Univerziteta ne smije mnogo da zna o tome. Cak ni bivsi prorektor Milenko Stanic nije smio previse da sazna, pa je zato otjeran. Ko zna, mozda tamo Denis Kuljis kontrolise portal do slavjanskog Hogwartsa? 


ne citaj sta ja pisem
12-01-2009 at 03:18 | Ukljuèi u odgovor
Nora
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 07-04-2005
Odgovori: 2465
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: RS (genocidna tvorevina) sabrana nedjela

Šokantna ispovjest: Silovao me vladika Kaèavenda

Mene su silovali bezbroj puta, Predrag Kujundžiæ, njegov brat, Golub, S. K., Vasilije Kaèavenda, maltene svi Predini vojnici...
24.01.2009. 08:44
Na hiljade je ispovijesti djevojaka i žena, Bošnjakinja koje su tokom agresije na BiH silovane i zlostavljane. Svaka od njih èini se straviènijom od prethodne.

Ime i prezime djevojke, èije svjedoèenje o zloèinima na podruèju dobojske opæine je i sastavni dio optužnice protiv Predraga Kujundžiæa Prede, zloglasnog voðe "Predinih vukova" kojem se trenutno sudi na Sudu BiH, neæemo otkriti, jer je ona na listi zaštiæenih svjedoka koji su bili žrtve ovog zlikovca. U potresnoj ispovijesti, datoj i Udruženju "Žena - žrtva rata", djevojka koja je u vrijeme kada su se zloèinci iživljavali na njoj imala tek 16 godina, spominje i ime vladike Vasilije Kaèavende.

Ubistvo brata

Ðavoljeg vladiku, koji je poznat iz vremena agresije kao sveštenik koji je redovno blagosiljao zloèince prije njihovih krvavih pohoda, spominje takoðer u svojim svjedoèenjima na desetine silovanih žena i djevojaka sa podruèja dobojske opæine.

- Dobrovoljno dajem izjavu o izvršenom ratnom zloèinu nad civilnim stanovništvom na podruèju sela Grapska, opæina Doboj. Agresija na BiH me zadesila u selu Grapska, gdje sam živjela u kuæi sa svojom porodicom - ocem, majkom, dvije sestre i bratom.

Radio Doboj

Ujutro je došao po mene srpski vojnik, izgledao je visok, oko 2 metra, crn, krupne crne oèi, prokrezav, starosne dobi oko 30-35 godina. Kasnije sam saznala da mu je nadimak Golub, mislim da je sa Ozrena. Po mene je došao policijskim autom. Odvodi me u Automoto društvo u Doboj. Tamo me je èekao Predrag Kujundžiæ, rekao mi je da saèekam i da ne razgovaram s bilo kim ako me neko bude nešto pitao. Poslije dolazi sa èovjekom kojeg je zvao Kume. Poslije sam saznala da se taj èovjek zvao S. K. Tada me trpaju u jedno auto i odvoze u Radio Doboj.

Tu su mi dali jedan tekst koji sam morala 2-3 puta da proèitam. Uvode me u studio i nareðuju mi da èitam u mikrofon, što sam morala i uraditi. Pisalo je kako ja, muslimanka, odrièem se svoje vjere, kako su muslimani za rat krivi, kako su srušili džamiju, kako su oružje davali po selu da se ratuje, kako æu da primim srpsku vjeru i novo ime koje æe biti poslije objavljeno. Ja sam to morala proèitati...

Poslije Radio Doboja njih dvojica me odvode u naselje Bare u jednu kuæu. Sjeæam se samo da, iduæi iz Doboja, toj se kuæi dolazi s desne strane. Znam da je u blizini bila benzinska pumpa. Tu me je ponovo silovao Predrag Kujundžiæ i ovaj S. K. Iživljavali su se nada mnom, tjerali na oralni seks. Zlostavljali su me toliko da sam krvarila iz spolnog organa, usta, nosa, èmara.

Tada me odvoze autom na poèetak sela Èivèija, izbacili su me iz auta i otjerali da idem kuæi.

Odvodili su me, dovodili, odvodio me Predrag Kujundžiæ u rovove na Ozren. Tada mi je dao vojnu maskirnu uniformu koju sam morala obuæi, na glavu mi natukao crvenu beretku, a na vrat mi je stavio veliki zlatni lanèiæ sa krstom. Predrag mi je naredio da ni kad spavam ne smijem skinuti krst. Nedugo poslije toga dao mi je papir na kome je pisalo da su moji roditelji saglasni da njihova maloljetna kæerka prelazi na ime Aleksandra Kujundžiæ. Nikada me više niko od èetnika nije zvao mojim pravim imenom, nego Aleksandra ili "robe".

Deset dana nakon što mi je promijenio ime, odveo me je u Bijeljinu da me krsti. Sjeæam se, u to vrijeme oko te crkve bila je skela. Objekat je bio u obnovi ili izgradnji. Tad sam upoznala vladiku Vasilija Kaèavendu. Kada je Vasilije došao pred mene, raskopèao je svoje pantalone, izvadio spolni organ i natjerao me da njegov spolni organ stavim u svoja usta, što sam morala i uraditi, a ovo mi je radio u jednoj prostoriji od crkve.

Zatim, Predrag pita Vasilija: "Hoæeš li je sada ili kasnije, kada bude naša", a Vasilije odgovara: "Neæu kasnije, bit æe grijeh kada bude naša, ja hoæu sada". Tada me je vladika silovao. Nakon toga su me krstili.

Ostala trudna

Mene su silovali bezbroj puta, Predrag Kujundžiæ, njegov brat, Golub, S. K., Vasilije Kaèavenda, maltene svi Predini vojnici, a na rovovima ko god je htio, on me je davao. Ni sama više ne znam koliko sam puta silovana, na stotine.

Silovana djevojka, "svjedok 2" u sluèaju "Kujundžiæ", završila je potom u Derventi, gdje je ponovo bila silovana, a tjerali su je da radi sve vrste poslova. Tu je i ostala trudna sa V. T., nakon èega je uspjela, na svu sreæu, izvršiti abortus, jer V. T. nije "htio ništa balijsko".

Tek u jesen 1996. godine uspjela je pobjeæi od V. T. i na ulici srela ženu koja joj je pomogla. Ona i njen suprug držali su kafiæ gdje se zaposlila, Uz pomoæ radio amatera uspjela je uspostaviti kontakt s majkom, i 2000. napustiti Derventu.

Danas živi u Njemaèkoj, gdje je potražila pomoæ psihijatra i od tada se nalazi na redovnom lijeèenju.

Cjelokupan tekst dostupan je èitaocima "Dnevnog avaza" i pretplatnicima online izdanja...





27-01-2009 at 13:12 | Ukljuèi u odgovor
yugi
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 20-12-2006
Lokacija: NORVEŠKA
Odgovori: 35281
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: RS (sabrani primitivizmi)

Sud u Višegradu kaznio Udruženje "Žena-žrtva rata"
18.02.2009. 19:21



Zbog nepoštivanja zakona Republike Srpske, Odjel za prekršaje Osnovnoga suda u Višegradu izrekao je novèanu kaznu u iznosu od 2.000 KM Udruženju Žena-žrtva rata. Radi se o presudi po prekršajnoj prijavi koja je protiv udruženja podnesena kada su njegove èlanice 25. marta prošle godine na mostu Mehmed-paše Sokoloviæa postavile spomen-ploèu.

Uèinile su to bez odobrenja nadležnog opæinskog, entitetskog ili državnog tijela. Odgovorna osoba - predsjednica Udruženja Bakira Haseèiæ kaženjena je novèanom kaznom od 600 maraka, a dužna je platiti i troškove prekršajnoga postupka, prenosi rtvfbih.ba.
 


<br /><br /><br /><br />

18-02-2009 at 19:52 | Ukljuèi u odgovor
van trenda
Nivo: Novi forumaš
Registriran(a): 27-01-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 24
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: RS (sabrani primitivizmi)

Mislim da je konaèno vrijeme da se uzvrati istom mjerom.
Ovo je naprosto poziv tuzlanskom tužilaštvu za podizanje optužnice protiv Kaèavende zbog huškaèke retorike,klevete i laži a i protiv drugih koji svojim postupcima ugrožvaju ustavom zagrantovani suverenitet BiH, od Vasiæa pa do Dodika.

18-02-2009 at 20:18 | Ukljuèi u odgovor
primus inter pares
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 31-01-2008
Odgovori: 20460
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: RS (sabrani primitivizmi)

citat:
yugi wrote:
Sud u Višegradu kaznio Udruženje "Žena-žrtva rata"
18.02.2009. 19:21



Zbog nepoštivanja zakona Republike Srpske, Odjel za prekršaje Osnovnoga suda u Višegradu izrekao je novèanu kaznu u iznosu od 2.000 KM Udruženju Žena-žrtva rata. Radi se o presudi po prekršajnoj prijavi koja je protiv udruženja podnesena kada su njegove èlanice 25. marta prošle godine na mostu Mehmed-paše Sokoloviæa postavile spomen-ploèu.

Uèinile su to bez odobrenja nadležnog opæinskog, entitetskog ili državnog tijela. Odgovorna osoba - predsjednica Udruženja Bakira Haseèiæ kaženjena je novèanom kaznom od 600 maraka, a dužna je platiti i troškove prekršajnoga postupka, prenosi rtvfbih.ba.


cccccc
boli istina
ali sto je jos gore,kao i kod nane fate.o.
nema odgovora zvanicnika u fbih
jos ce na kraju kako su poceli oni nama sudit za agresiju i genocid
18-02-2009 at 23:42 | Ukljuèi u odgovor
primus inter pares
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 31-01-2008
Odgovori: 20460
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: RS (sabrani primitivizmi)

Vlada RS-a
Protiv imenovanja Britanca za visokog predstavnika u BiH

Vlada Republike Srpske danas je saopæila da izražava snažno protivljenje moguænosti da na mjesto visokog predstavnika u BiH ponovo bude imenovan kandidat koji dolazi iz Velike Britanije.
Taj stav Vlada RS-a iznosi, kako se navodu u saopæenju, pouèena pristupom koji je u BiH imao bivši visoki predstavnik Paddy Ashdown.

„Takvo imenovanje bi bilo loša poruka za stabilnost BiH i njena nastojanja da se kreæe ubrzanim putem ka EU, ali i upozorenje RS-a da su moguæi novi ataci na njen, Dejtonskim sporazumom, definisan položaj i ovlašæenja“, navodi se u saopæenju.

Vlada RS-a smatra i da bi bilo kontraproduktivno po stabilnost BiH i nastavak procesa evropskih integracija imenovati novog visokog predstavnika meðunarodne zajednice u BiH.

„S obzirom da je zatvaranje OHR neophodno da bi BiH dobila priliku da se kandiduje za èlanstvo u EU, imenovanje novog visokog predstavnika ne bi predstavljalo ohrabrujuæi signal za evropsku perspektivu BiH”, saopæeno je iz entitetske Vlade.

Ukoliko, uprkos jasnim argumentima, do imenovanja ipak doðe, Vlada RS-a smatra neprihvatljivim da na mjesto visokog predstavnika doðe osoba koja bi pokušala da djeluje izvan mandata koji je jasno definiran Aneksom 10 Dejtonskog mirovnog sporazuma, i da se bavi pitanjima koja nisu navedena u uslovima i ciljevima PIK-a.

Entitetska Vlada smatra da je neophodno izvršiti konaènu transformaciju OHR-a u EUSR i omoguæiti lokalnim politièkim liderima da preuzmu punu odgovornost za rješavanje unutrašnjih pitanja.

„To je proces koji je dobio snažan impuls dogovorom iz Pruda i koji je omoguæio pravovremeno usvajanje Budžeta BiH za 2009. godinu, otklonio nedoumice vezane za popis stanovništva, te doveo do konaènog dogovora o pitanju Brèko Distrikta. Zbog toga je ovo idealan trenutak da se donese odluka o transformaciji meðunarodnog prisustva u BiH i prilika koju se ne bi smjelo propustiti”, kaže se na kraju saopæenja Vlade RS-a.
(FENA)

18-02-2009 at 23:49 | Ukljuèi u odgovor
yugi
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 20-12-2006
Lokacija: NORVEŠKA
Odgovori: 35281
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: RS (sabrani primitivizmi)

Skup èetnika u Višegradu

VIŠEGRAD - Ravnogorski èetnièki pokret iz Višegrada pozvao je sve èetnike iz BiH, Srbije, Crne Gore i drugih država da 13. ožujka doðu u selo Undrulje.

Za taj dan zakazano je, kako stoji u pozivu, „obilježavanje 63-godišnjice muèkog kidnapovanja ðenerala Draže Mihailoviæa i likvidacije njegove pratnje koju je izvela crvena banda“.


Osim bogosluženja i parastosa u crkvi, planirano je i polaganje cvijeæa na spomenik èetnièkog vojvode Draže Mihailoviæa uz „sveèane govore duhovnika ravnogorskog pokreta“, a zatim i zajednièki ruèak u èetnièkom domu u Draževini“.


Tijekom rata, vlasti RS promijenile su ime višegradskog sela Undrulje u Draževina u èast fašiste Draže Mihailoviæa. Njegov spomenik iz brèkog prebaèen je u to selo, a izgraðen je i Ravnogorski èetnièki dom uz crkvu, prenosi San.



21.2.2009.
Pincom.info
 


<br /><br /><br /><br />

21-02-2009 at 11:32 | Ukljuèi u odgovor
primus inter pares
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 31-01-2008
Odgovori: 20460
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: RS (sabrani primitivizmi)



vezano uz prethodni post.
dobro gledajte,èetnikovanje u srcu bosne!!!

23-02-2009 at 11:39 | Ukljuèi u odgovor
nere68
Nivo: Forumski vuk
Registriran(a): 12-09-2008
Lokacija: bih
Odgovori: 409
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: RS (sabrani primitivizmi)

slave srpske ustanke u visegradu,cetnici se
okupljaju po Bosni,jos ce obiljezavati boj
na kosovu na palama,svasta im se dopusta

23-02-2009 at 15:55 | Ukljuèi u odgovor
cupo
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 21-10-2003
Odgovori: 24024
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: RS (sabrani primitivizmi)

Tužili UN i Holandiju

BIJELJINA - Udruženje "Istorijski projekat Srebrenica" podnijelo je tužbu pred nadležnim sudom u Hagu protiv UN i države Holandije, potvrdio je predsjednik tog udruženja Stefan Karganoviæ.

On je pojasnio da su tužbu podnijeli zato što UN i Holandija nisu obezbijedile zaštitu srpskom i ostalom nemuslimanskom civilnom stanovništvu na podruèju "demilitarizovane" enklave Srebrenica tokom sukoba u proteklom ratu u BiH.

"Tužba je podnesena i taj proces je otpoèeo u Holandiji. Mi smo krenuli po istom opštem pravnom principu kao i Udruženje ´Majke Srebrenice´ u njihovoj tužbi protiv UN i Holandije, ali je naš cilj da zastupamo srpske žrtve", rekao je Karganoviæ.

On je istakao da ta tužba nije usmjerena protiv tužbe Udruženja "Majke Srebrenice", veæ da je paralelna sa njihovom.

(Nezavisne)


Bolesti nema kraja...

01-03-2009 at 22:24 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 46
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: *touch*, Aci, andjapuppy, bosanka_no1, clippoutline, iskreni tuzlak, Oblakovich, sabko, ziga_zage
FORUM : Politika : RS genocidna tvorevina (sabrani primitivizmi) New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 ... Last Page >>


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice