Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima


FORUM : Umjetnost : GLASNE MISLI
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
Sufler
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 11-11-2006
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 1716
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: GLASNE MISLI
Bez chatanja molim

Èitam!

sretna Nova godina. Trafika se još zove trafika, a ja volim i kad se odazove zavièem li kioskeeeeee.

29-12-2012 at 18:36 | Ukljuèi u odgovor
hurija
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 02-03-2004
Lokacija: tuzla
Odgovori: 15602
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: GLASNE MISLI
Bez chatanja molim

Pred ogledalom se dešavaju najèudnije stvari. Ili vidiš drugi lik il' u postojeæem poèneš prepoznavati nešto od èega bježiš ili bar potajno nadaš da neæeš vidjeti. Kako god, jedna od ove dvije slike su tu. Ne vjerujem da postoji neki drugi naèin gledanja.
________________________
Zanemariæu svakodnevne i svakidašnje nauèene higijenske navike. Misliæu o tome na drugi naèin. Šta voda èini? Èuda! Èini da se skinu tragovi noæi, èini da se sanjivost pretvori u dan, èini da svježina otjera tromost u pogledu, èini da nabacana zbrka poèinje lièiti na red..Pa slijedi pogled u ogledalo. I šta vidim? Ranjivost koja se treba dobro maskirati. San kojeg se ne smijem odreæi. I bore..još su u tragu jer je tek jutro. Ne brojim. Znam da ih ima dovoljno toliko da je nepotrebno trošiti vrijeme na prebrojavanje. A neke se tek slute. I one su brojive. Neka su. Tu su jer trebaju da budu. Lik bez bora je lutka. A lutke se ne smiju spontano. I ne plaèu. One imaju namještene usne i hladne oèi. Ja nisam lutka. Bore smijuljke su samo dublje jer tako treba da bude. Okružuju ih linije u kojima pišu reèenice sa dušom. Ne treba ih ponavljati, ali su tu za podsjeæanje. Moglo bi se nazvati i iskustvom. I moje škiljenje na lik je iskustvo. Tako bolje vidim. Oštrije. Onda vidim i siæušni trag koji nema ime. To je sigurno nešto što doživjeh, al' ne znadoh kako se zove u tom trenu. Kad se poslože stare bore možda i naðe svoje ime, taj novi trag.
____________________________
Eh, sad..valjda što sam èitala i gledala reklame za preparate protiv bora, razoèarano primjeæujem da su svi toliko zgužvani oko oèiju..pa, to je neèuveno! Dame, što se više trude da ih nemaju, sve više lièe na plastiku ili se silni preparati ukorite u linije..Svejedno, dame koje znaju nositi tragove, a istaknuti sebe prije njih, kapa dole!
Muškarci? Pa, to je veæ posebna prièa. Svi bi da budu Petar Pan, a ne shvataju da su sa borama šarmantniji..i ostalo..
___________________________
@Sufler, hvala na èestitkama, uzvraæam želje

06-01-2013 at 12:29 | Ukljuèi u odgovor
Abulafija
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 02-07-2004
Odgovori: 28828
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: GLASNE MISLI
Bez chatanja molim

citat:
hurija wrote:
Pred ogledalom se dešavaju najèudnije stvari. Ili vidiš drugi lik il' u postojeæem poèneš prepoznavati nešto od èega bježiš ili bar potajno nadaš da neæeš vidjeti. Kako god, jedna od ove dvije slike su tu. Ne vjerujem da postoji neki drugi naèin gledanja.
________________________
Zanemariæu svakodnevne i svakidašnje nauèene higijenske navike. Misliæu o tome na drugi naèin. Šta voda èini? Èuda! Èini da se skinu tragovi noæi, èini da se sanjivost pretvori u dan, èini da svježina otjera tromost u pogledu, èini da nabacana zbrka poèinje lièiti na red..Pa slijedi pogled u ogledalo. I šta vidim? Ranjivost koja se treba dobro maskirati. San kojeg se ne smijem odreæi. I bore..još su u tragu jer je tek jutro. Ne brojim. Znam da ih ima dovoljno toliko da je nepotrebno trošiti vrijeme na prebrojavanje. A neke se tek slute. I one su brojive. Neka su. Tu su jer trebaju da budu. Lik bez bora je lutka. A lutke se ne smiju spontano. I ne plaèu. One imaju namještene usne i hladne oèi. Ja nisam lutka. Bore smijuljke su samo dublje jer tako treba da bude. Okružuju ih linije u kojima pišu reèenice sa dušom. Ne treba ih ponavljati, ali su tu za podsjeæanje. Moglo bi se nazvati i iskustvom. I moje škiljenje na lik je iskustvo. Tako bolje vidim. Oštrije. Onda vidim i siæušni trag koji nema ime. To je sigurno nešto što doživjeh, al' ne znadoh kako se zove u tom trenu. Kad se poslože stare bore možda i naðe svoje ime, taj novi trag.
____________________________
Eh, sad..valjda što sam èitala i gledala reklame za preparate protiv bora, razoèarano primjeæujem da su svi toliko zgužvani oko oèiju..pa, to je neèuveno! Dame, što se više trude da ih nemaju, sve više lièe na plastiku ili se silni preparati ukorite u linije..Svejedno, dame koje znaju nositi tragove, a istaknuti sebe prije njih, kapa dole!
Muškarci? Pa, to je veæ posebna prièa. Svi bi da budu Petar Pan, a ne shvataju da su sa borama šarmantniji..i ostalo..
___________________________
@Sufler, hvala na èestitkama, uzvraæam želje



Mlada, bore nek pojdu g***o, a ovo je lijepo napisano
Ja, i tebi epi njujir

Camac, aj lajk jor vrajting. Veri najs indid, sto bi arnie reko


[Edited by Abulafija on 21-01-2013 at 20:23 GMT]
21-01-2013 at 20:19 | Ukljuèi u odgovor
hurija
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 02-03-2004
Lokacija: tuzla
Odgovori: 15602
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: GLASNE MISLI
Bez chatanja molim

Èitam ja, èitam, èitam, pa se snebivam, pa malo pauziram, al' mi u u glavi zbrka od èitanog..i ne razumijem - dokle, ljudi, dokle!?
Vedar je dan, nedjeljni. Zar neæete da ga iskoristite? Hoæete, znam, al' prvo da ružno istresete, sad i odmah! Je l' to pravi naèin da zapoènete svoju dnevnu èaroliju? Il' ste toliko nakupljeni jeda, a da ste vremenom i zaboravili pravi razlog tome? Nije naèin odagnati ružno šetnjom il' neèim što vama daje snagu i mir. Ali jeste naèin da date drugom šansu da vas vidi i prepozna vaš red i/ili nered od misli. Bude lakše, vjerujte mi. Svaka rijeè izgovorena ne ode niz vjetar nit' uz vjetar, ostane njen eho koji vas kad-tad stigne. Ne promišlja èovjek mudraèki svaki tren, al' se valjda istrenira da u trci misli uvijek stigne prva ona koja glasi- ne èini, ne uvrijedi, ne sudi prije negoli razumiješ.
Bol je bol, tu nema zbora. I svet je, za onoga ko boluje. I treba ostati i za onog koji za njega ne zna, ali sluti. Sluti Pandoru. Zar neki radoznalac baš uvijek mora èaèkati oko tog kovèega? Zašto onaj èiji je kovèeg mora naglašavati da ga ima? Je l' prvi krene iz èiste znatiželje, bez zadnjih misli ili ružne zlobe? Je l' drugi žele nemušto podijeliti svoju bol, a da toga nisu svjesni ili iz potrebe za osvetom, a da ne kažu glasno ili jednostavno traže samilost, a ne znaju od koga bi?
Èitam, èitam i èitam..slova èiji glasovi puno više znaèe od poteza tipke. Veliki su, onako izmješani stvaraju buku do haosa. Treba li?

10-02-2013 at 11:00 | Ukljuèi u odgovor
hurija
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 02-03-2004
Lokacija: tuzla
Odgovori: 15602
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: GLASNE MISLI
Bez chatanja molim

Vuèem nogu ispred noge. Teške èizme, tješim se, a znam da nije istina. Što se više trudim da korak ubrzam, on sve sporiji. Ona èuvena, moderna "sentenca" - vrijeme loše, pa utièe na nas..neistina dibidus. Složi se na vremensko nevrijeme dnevna žuè, al' stisni pa reci! Važno je slagati druge - dobro sam, a kako æemo sebe..
Cijeli dan ponavljam, hoæu kuæi! Eto, skoro sam stigla. Vrata su zatvorena, iza njih me èeka svakodnevna rašomonijada. Uostalom, kao i sve žene ovoga svijeta. Kad? Što? Èemu? Od kad? Koliko? Hoæemo..neæemo..kako æemo..èuj ovo..zar nisi..pomozi..vidi..pitaj me..daj..sutra æu..ima..nema..A kako bih htjela malo tišine, bez pitanja, dogovora, a ponajmanje razgovora. Sve ja to znam da tako treba i da tako mora..
Ljuuudi, stan'te! Dobar dan! Svi šute. Neobièno. Nesvakidašnje! Bar se ne sjeæaju skorijeg povika za dobar dan.
Gledaju me dva plava oka. Na tren mi se uèiniše tužna. Ubrzano i æuteæi svako svoje radi. Ja na oprezu. Šta im je? Što šute? Nešto ne valja..Sprema se jastuk i dekica za mali predah.
Otkud to, pitam.
Da se odmoriš malèice, sladunjavi glasiæ progovara.
Dva mora me ispitivaèki gledaju dok to govori. Šutim i prihvatam taj mali poklon iz ruèica koje postaju djevojaèke, još malo. Na žalost. Moju.
A možda æe me malo gripa smotat', ha?, upitah tek da prekinem tišinu i došaptavanje tri glasa.
Tek onda vidim tek skuhani èaj, na tacni, onako kako ja to radim, onako kako ja to želim i hoæu..Zvecka suðe, èujem, sve èujem. Mirisi kuhinje dopiru. I nisam gladna i ne znam kad æu biti, srdito provaljuje iz mene. Opet šaptanje (neka je sad, pusti je nek' se odmara..)..Bolje je da sklopim oèi, možda me neka boja s kojom se igra predveèerje oraspoloži i olakša "èizme".
Ma, nešto nije u redu...
_____________________________________________
Znam samo da sam utonula u èudan san, preðeni dan se ponovio u snu. Možda je trebalo tako da bude. I taj dan je bio kao i svaki drugi, bitno ga je pregurati što bolje možeš. A onda...
Zar je bio vrijedan mojih teških "èizama"? Šaputanja? Tišine (što mi je najteže palo!)?
Šta god da sam rekla na poèetku, kad otvorih vrata, bilo bi..bezveze, al' s vezom koju ne razumiju. Ili sam ja to tako sebi umislila, da ne razumiju..A razumjeli su, itekako.
___________________________________________
Htjela sam ih u srdžbi pitati - volite li vi mene!? Besmisleno, zar ne? Jastuk, dekica, èaj i šapat su sasvim dovoljan, ali konkretan dokaz, bez rijeèi..suvišne bi bile kao što bi bile i moje da im kažem - volim vas, beskrajno...
Umjesto toga, svaka prilika je bila prilika za zagrljaj, dodir obraza, dlan na dlan i splet prstiju..jednostavno, tu sam, u njihovom prostoru koji su htjeli podijeliti sa mnom. Jednostavno, volim, a zašto..ne želim znati odgovor jer nemam vremena za istraživanje..znam samo da je lijepo, beskrajno lijepo..mirisati na cimet i èaj za utjehu koju nisi tražio, a dobio si...

11-03-2013 at 18:49 | Ukljuèi u odgovor
hurija
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 02-03-2004
Lokacija: tuzla
Odgovori: 15602
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: GLASNE MISLI
Bez chatanja molim

Bio jednom jedan petak. Skorašnji. Od neki dan. Sve oko mene je žuto-plavo, plavo-bijelo, sa zvjezdicama i ljiljanima..sve je nešto..i svi pominju neka imena za koja sam èula i komentarišu strategiju odabranika èija imena znam napamet. Sve lijepo slušam, a u želucu grè.
Žurim kuæi jer se sve mora završiti do šest poslijepodne. Šest? Zar utakmica nije u osam? Jeste, naravno da jeste, sat je odavno naštiman na to vrijeme i stoji onako bezvremeno.
Pa, u šest je Hr vs Srb! Jah, utakmica visokog rizika, kažu. A kakve to veze ima sa onom u osam? Nikakve, osim što je cilj svima go to Brasil! Ne moram je gledat' al' moooram. Navijam ja zdušno, pogriješim u imenima al' nema veze. Bitno je da razlikujem boje dresova na zelenoj livadi. I gootoovoooo..pobijediše..drago mi, ako ništa ono zbog onoga što ga jarani prozvaše Mustafa iz pogrde jer drukèije ne znaju.
I nije to tako bitno, šta!?, igrali na svom terenu, pred svojim navijaèima, u svojoj zemlji, malo preživahni bili u iskazivanju podrške, ali..
Sad je na redu ona u osam...nema tu šta puno da se prièa, samo se osjeæa. Puknuæe duša od jeda što himna nema text, al' je pjevaju svi oni šareni na tribinama "uživo" i mi koji gledamo "umrtvo" na tv-u.
I bi' što bi'!
-----------------------------------------
Eh, sad..BL blokirana radi one utakmice u šest! Gledaju ljudi, reklo bi se, imaju pravo da gledaju..a što, bolan, onako da se rugate sami sebi!? Je l' vas ko šta pit'o? Ima l' vas igdje na mapi puta to Brasil, vas iz BL? Toga dana, u BL, je tako puno lijepih stvari trebalo da se desi, a nije, samo radi vas koji ste tako živopisno navijali za "mustafe" iz tuðe zemlje. Niste zaboravili ali ste zlonamjerno zanemarili èinjenicu da ona utakmica u osam je važnija. U njoj ste i vi jer su tamo igrali za NAS, Bosance i Hercegovce, ne za Bošnjake, Srbe, Hrvate (da upotrijebim puni naziv što ga proèitah - Bošnjake, Srbe, Hrvate, Fincije, Sejdiæe i ostale). Narugali ste se sami sebi, obezvrijedili svoj identitet primitivizmom...i još u onoj èudesnoj u osam zapaprièiše 3 golèine braæi èiju ste zastavu isticali kao svoju i radi èije ste napravili džumbus u tom lijepom gradu na Vrbasu.
------------------------------------------
Rijeèi moje kæeri koja se je tamo zatekla su bile- maati, sve je blokirano i ne smijemo izaæi radi "neèega". Kažu, nije dobro..ostatak prièe nije ni važan..sad.. al' je bio važan dok ste to radili..i dobro su djeca rekla- evo ih, k'o tuzlanski avlijaneri u èoporu, laju i ne znaš hoæe l' te napast' onako kad ih pogledaš il' kad ih ignorišeš!
-------------------------------------------
Zmajevi, još jednom hvala što nam napunite dušu! Sporedna stvar, nije najvažnija, al' je neprocjenjiva za NAS!

24-03-2013 at 11:17 | Ukljuèi u odgovor
hurija
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 02-03-2004
Lokacija: tuzla
Odgovori: 15602
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: GLASNE MISLI
Bez chatanja molim

Jaaaoo cirkusa oko JMBG (il' JBMG, pa kako ko shvati!)..Ubili me u pojam da ga moooraš imat' jer po tom JMBG postojiš. Šta sad, ko ga nema - ne postoji? Je l' to to?
Može bit' da sam priglupa oko tih papira koji se tièu graðanina ove države, al' mi opet nije jasno. Što moraš tražit' izvod iz knjige državljana tamo gdje ti je æaæa roðen? Može bit' i da moja logika nije sva poslagana..al' da pitam, red je, makar ovdje kad veæ nemam koga pitat' tamo gdje treba (al' takvo mjesto ne postoji..još uvijek i ko zna hoæe li postojati još dugo). Kažu, upisan u knjigu državljana "privremeno", sad je proš'o rat i haj' sad opet tam' gdje je æaæa upisan!? Jesam li to bila privremeno državljanin il' šta? Noge mi klecnuše od tona kojim sam upitana "KO TI JE DAO TAJ PAPIR"..Pa, dali mi VI..KO VI?? Šta ja znam, piše na peèatu i èitak je potpis..Eeee, to više ne važi..Ha? Ne važi? Što ne važi? ŠTA JA ZNAM ŠTO NE VAŽI, odgovara "umilni" glas. PITAJ NEKOG DRUGOG! Koga? ŠTA JA ZNAM, TAKO JE SAD PO ZAKONU!!
A može bit' da dama galami zbog šalterskog stakla..može bit' da tako treba jer svi moramo znati o svakom ponaosob što je tu doš'o..može bit' da glasne žice dotiène dame još nisu prilagoðene urbanoj sredini..a može bit' da se samo iznervirala jer sam došla u nevrijeme kad se preprièavalo par traèeva koje èuh, ne htijuæi, a nije i ne bi bilo dobro da se šire takve prièe..ipak je gutava politièka situacija..
Sreæom, imam taj (ipak!) JBMG..ovaj važni papiriæ o državljanstvu ostaviæu dok mi se slegne ljutnja na roðenog Muæeta što se rodio negdje gdje nije treb'o (izgleda!).
_______________________________________
Nek' mi samo još neko kaže da ne postoji psihološki sex - ubiše ljudi u mozak!!


[Edited by hurija on 28-03-2013 at 19:14 GMT]

28-03-2013 at 19:13 | Ukljuèi u odgovor
hurija
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 02-03-2004
Lokacija: tuzla
Odgovori: 15602
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: GLASNE MISLI
Bez chatanja molim

Draga moja prijateljice,
sve što ti imam reæi ne bi imalo odjeka jer ti svakako èuješ samo sebe. I sve ove godine znam to, i sve ove godine pokušavam opravdati svaki tvoj postupak žrtvom sudbine i ulogom borca da oèuvaš ono što ti je na srcu. I nisam prestala to još uvijek, ali da se ljulja moje poimanje da je sve to istina i da sam sve više na strani u kojoj vreba misao da je to tvoj uroðeni sebièluk i majstorski nauèeno laganje..
Ne znam je li to uroðeni primitivizam od kojeg godinama nastojiš pobjeæi, gradeæi imidž jedne dame koju kosi život ili je to jednostavno tvoj bezobrazluk da koristiš sve ono dobro oko sebe, uz umiljato dodvoravanje i kasniju naplatu kad se najmanje nadam(o).
Kako god, želim ti reæi da sve što posiješ, požanješ, kad-tad i kad se najmanje nadaš. Bilo bi dobro kad bi razumjela, ali se bojim da neæeš. Neæeš jer neæeš, neæeš jer još uvijek razmišljaš svojom logikom dobrog laganja i ubijeðenjem da tvoj život je svaèiji i predmet milosti i milosrða.
Draga moja prijateljice, ako griješim, meni na dušu. Ako ne, željela bih te samo podsjetiti da svi nekad ostanemo sami, u èetiri zida koje obogatimo drugim glasovima, drugim ljudima i sudbinama..ne znam èime æeš obogatiti ti svoja èetiri zida. Možda kajanjem, ali æe biti kasno jer æe oko tebe biti ljudi, ali prijatelji ne...

07-04-2013 at 11:47 | Ukljuèi u odgovor
hurija
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 02-03-2004
Lokacija: tuzla
Odgovori: 15602
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: GLASNE MISLI
Bez chatanja molim

Dobro jutro..umilno æe, mekše od oblaka, èisto kao jutro, poteæi te dvije rijeèi..Bistri izvor rumenih usnica se približi mom obrazu, dobro jutro - vrijeme je za ustajanje. Zar si ustala prije mene, mala?, pitam sanjivo. Aha, hajd', na stolu ti je poruka, idem brzo..Pratim pogledom pokrete u odlasku. Èek', èek', da ustanem..Na jedvite jade skupljam kosti, bodreæi se da mogu to brzo i u trku..Zaustaviše me dva neba stopljena u jedno. Gdje žuriš, polako, èekaæu..Stvarno, na stolu kafa i poruka - dolazim u dva! Šta? kako u dva?, pitam malo glasnije..i onda - zašutim! Odgovor mi ne treba. Bar ne glasan. U liku koji gledam mi pobježe djetinje lice. Vidjeh finu liniju ženstvenosti koja se jasno nazire. Primjetih izravnata ramena sa mojim. Primjetih ozbiljan pogled. Primjetih duge prste i izdužene nokte. Primjetih raspuštenu kosu koja lebdi na leðima, ne onako kako je obièno vidim - vezanu u rep ili pletenicu. Medna i vilinska. Pogled mi nije spušten, u ravni je. Pravo i u sredu. Èiode uokvirene plavim plamenima me odmjeravaju. Jasno kao i što su jasna sva moja pitanja u pogledu. Odgovore znam, al' bježim da ih ne èujem..mada su tu, suviše blizu za moj unutarnji glas koji sebièno èuva prve dane.
Ništa, ok, vidimo se onda u dva..skrušeno æe prošištati moj glas. Neèujan u bujici nemuštog što je naraslo do neba, u trenu (èini mi se, a nije), blagoslovljenog od jutra i siline kojom je èuvamo.

To veliko èudo, naraslo dovoljno da rovunða po mom ormaru, danas slavi roðendan..a ja ne znam objasniti svu žal niti radost koji ratuju jedno protiv drugog. Jedno što raste i što je po prirodi sebièno, drugo što plete sudbinu koju ne vidiš al' slutiš da je vedra i predodreðena za dobro.
-----------------------------
Ok, vidimo se u dva...sretan ti roðendan

25-04-2013 at 23:09 | Ukljuèi u odgovor
hurija
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 02-03-2004
Lokacija: tuzla
Odgovori: 15602
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: GLASNE MISLI
Bez chatanja molim

Žene vozaèi..ima nas svakakvih, opreznih, preopreznih, nesigurnih, sigurnih, al' i onih previše sigurnih. Kako god, dogodovštine žene vozaèa sa drugim vozaèicama su vrlo neženstvene, mladosti mi!

primjer no1
Zatoj zbog udesa, saobraæaj se preusmjerava u drugu traku i ja (k'o fol vješta vozaèica) oprezno idem tamo. Aliii..lik druge vozaèice koja vozi uporedo sa mnom, pojavi mi se u periferiji oka. Pogledam, žena se sva smotala od ljutine. Èitam joj sa usana (uzela prednost"! Pa, onda dalje èitam, sjeæa mi se najbližih i pominje u negativnom kontekstu. Jaaa ni mukajet. Vozim, pa ublehu šmeknem, pa vozim, pa opet trznem okom. Onda primijetim da se iza nas stvorila kolona jer sam ja prespora, a ona me prati ne bi li mi rekla sve što želi. U retrovizoru vidim bijesan izgled taxiste..pa, mogla sam i ja šta odgovorit'..ma neæu..samo joj smjelo pokazah neprikladni prst..i lagano žmigavac lijevo..

primjer no2
Kasni povratak kuæi. Nije mi nešto vid sviknut na noænu vožnju, malo zbog rasvjete, a više zbog dioptrije. Vidim, nešto se usporava, pravi se kolona..pa, zar sam toliki baksuz da uletim u "lijevak". Pomislim, da nije kakva racija, da neæe ko zapucat', neko napravit' kakav belaj, a djeca mi u autu..Ruke se poèeše trest', koljena klecaju, štikla zapade u gumu..ugasi se auto, jednom, pa drugi put, pa treæi..niko ne "bibiæe". Biæe da je "žunja" od plavih jarana kojih ima u izobilju. Taman kad sam sama sebe ohrabila, diže se "slipa" i haj' u desno. Stanem. Tek onda ruke postadoše neposlušne. Umjesto svog prozora, otvaram suvozaèu. I tako to. Saget, policajac me gleda blijedo..iz oèiju, na èelu i sa usana mu vidim jednu misao- glupaèo! Napokon otvorim i hitro prije nego on zausti- eto, ja se vaas prepadoh i svega ovoga..Prekide me i glasom koji je imao znaaèenje ovog što navedoh reèe- u redu je, gospoðooo..Šta da kažem..Baš me briga, sjetila sam se da nemam dokumente..

Ima još, al' me èisto sramota prièat' zbog muških vozaèa nek' se imaju èime hvaliti, al' sve kazne moraju platit'

04-06-2013 at 19:25 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 34
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: beba24, cheguedoeNo2, dr.devilito, lilly, malimeho, mikooo, neko_bezveze, onlyyou, uprava, victorius
FORUM : Umjetnost : GLASNE MISLI New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice