Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima


FORUM : Umjetnost : GLASNE MISLI
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
hurija
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 02-03-2004
Lokacija: tuzla
Odgovori: 15602
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: GLASNE MISLI
Bez chatanja molim

Demokratija- kako to slobodno zvuèi! Demokratija - vladavina naroda, kažu, tako je doslovni prevod. Da li je? Narod vlada svojom voljom, usmjerava je i kanališe preko ljudi koje su izabrali. Ako je ovo volja naroda, e onda, narode, ništa bolje i ne zaslužujete.

Revolucija- kako to krvavo zvuèi!

Nešto izmeðu toga desi se - BEBOLUCIJA!!! Oružje- cucle, igraèke, bojice i osmijesi..

Demokrate - opismenite se prvo da biste razlikovali pravo da birate i da budete birani! Po Zakonu!
Revolucionari - ne zaboravite, narod šuti, al' raja trpi dok ne provri..a kad provri, onda BEBOLUCIONARI stradaju, na žalost..

R.I.P. mali anðele

16-06-2013 at 20:29 | Ukljuèi u odgovor
hurija
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 02-03-2004
Lokacija: tuzla
Odgovori: 15602
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: GLASNE MISLI
Bez chatanja molim

Jao, ljeta i bezvezarije..od temperatura zbog kojih nisam spakovala jorgan do temperatura od kojih mi je koža tijesna i prevrela. Izmeðu toga nema. Šunjalice su spremne za šetanje, al' nemaju priliku da pokažu boje. I lahor haljinice koje se tresu skupljene na jutarnjoj svježini, nikako ljetnoj. Šta vrijedi kalendar kad doba raèunamo od dogaðanja do dogaðanja. Bar ja. Znaèi li to da sam ga poèela dijeliti na vrijeme dobra i vrijeme zla. Izgleda da znaèi. Meðuvrijeme mi upotpuni neki izvankoloteèni udar na dušu, sreæom. Ponekad mi se uèini da se pripremam za njega i spremno doèekujem da bih mogla izdržati ono poslije.

Skoro odgledah predstavu koju su osmislili, uradili, donijeli i iznijeli mladi ljudi. Tema svakidašnja, al' uvijek vrijedna da se o njoj prièa, doživljava i razmišlja. Romeo i Julija. Ne treba ništa više reæi. Osim..da su ovi mladi ljudi utkali sebe i svoje svakodnevno, naše svakodnevno, stalne aktuelne borbe i previranja..a to vrijedi vidjeti, èuti..i preživjeti s njima.
Suzice i suze su se vješto skrile u tami gledališta. I starih i mladih i onih izmeðu tog doba. Jednostavno su rekli svojim èinom - RAZMISLITE, VRIJEDI LI SVE OVO ÈINITI!!

Vrijedi, dobre i dobri moji, itekako vrijedi! Pepeo pretvorite u uoblièeni lik svojom voljom i nadom da može i MORA biti bolje. Za sve!

29-06-2013 at 12:19 | Ukljuèi u odgovor
hurija
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 02-03-2004
Lokacija: tuzla
Odgovori: 15602
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: GLASNE MISLI
Bez chatanja molim

Za dušebrižnike koji se brinu o mladim naraštajima....

Siti smo svoje, a kamoli vaše lafine kako je nešto moralno, a nešto nije. Ako je moral dernjava Cecinih pjesama u "elitnim" restoranima i organizovano posjeæivanje njenih "performansa" po gradovima BiH, ako je moral ne uzimati alkohol željno išèekujuæi Bajramsko veèe, ako je moral post radi drugog, ako je moral pun Mejdan kad nam pEvaljka zaplaèe pravdajuæi se da nema veze sa ratom, ako je moral krcata svaka kafanèuga i bircuz kad gostuju zvEzde i zvIJEzde, ako je moral da svako svakom jami kad i gdje stigne i svako svakom palamudi kako je to Božije odreðenje, ako je moral velièanje lopovluka i lopova kao zaslužnih, ako je moral preæutno tjeranje da se misli onako kako mora i kako je neko tam' rek'o, ako je moral znati za jedne a ne primjeæivati da postoje i drugi, ako je moral rušiti kuæno vaspitanje a velièati krdo, ako je moral plakanje kad ti nije do plaèa al' je neko rek'o da se mora, ako je moral ne smjeti pokazati prstom i narugati se nemoralnom...onda...
nemojte brinuti, molim vas. Svakako od vašeg poimanja morala postadosmo i postaju ono èemu se vi potajno, poistiha divite, al' ccvvrcc ne smijete da kažete od još veæih moralista..mogli bi vas pRokazati kao nepodobne, a to je ipak još gore od nemoralnog, je l' te..hmm..

16-07-2013 at 19:35 | Ukljuèi u odgovor
hurija
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 02-03-2004
Lokacija: tuzla
Odgovori: 15602
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: GLASNE MISLI
Bez chatanja molim

Malo se pobjeglo od svega što bilježi svakodnevno. Trudilo se, nije da nije. I tamo gdje pobjegoh vidjeh lica, poznata ali u drugom ozraèju. Nije da se nije htjelo izbjeæi prepoznavanje, al' nešto iznutra nas natjera da upitnim pogledima kažemo - zar i ovdje? Preplavio onaj osjeæaj - ahh, neka svoga i u nedoðiji! Al' nisu to ista lica..ni nalik na ona koja gledam tu, u svom gradu..ova su opuštenija, vedrija, iskrenija..na kraju krajeva, zrnce bezbrižnija..Sad nije zasmetala uredna neurednost u javnom pojavljivanju, ni neslaganje boja, ni opuštenost koju bi "kod kuæe" neko nazvao i neprimjerenom.
-----------------------------------------

p.s. mladice koje sam ukrala su se sve "primile"..znaaaam, znaaam, nije to u redu, al' sam to uradila jer stari kažu- neæe se omladit' dok ne æorneš..et', biæe da je istina...Sad opet valja u "primjerenost"..možda æe me odmarat' pogled na mirišljave grmove i pomisao kako su dospjeli tu, u bosanski cvijetnjak, mirisav od hadžibega...a i njega sam æornula..

25-08-2013 at 10:27 | Ukljuèi u odgovor
Abulafija
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 02-07-2004
Odgovori: 28828
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: GLASNE MISLI
Bez chatanja molim

ccccc......
Hebo te, da izvines ovih par linija, ja tamam mislio sad cu uz kafu otcejfit, a ono prodje, prije nego sto je pocelo
Sad znam kako mi se zena i ljubavnice osjecaju poslije minute ipo

25-08-2013 at 10:40 | Ukljuèi u odgovor
hurija
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 02-03-2004
Lokacija: tuzla
Odgovori: 15602
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: GLASNE MISLI
Bez chatanja molim

Šta je traè? Samo puko preprièavanje neèega i nekoga sigurno nije, al' dodavanje viška rijeèi sa ciljem da se diskredituje "otraèani", ehh..Nisam baš sigurna da se svi, ama baš svi, ne nalazimo u traèerskim vodama. Èesto nam izlete rijeèi kojima sami sebe iznenadimo. U prvi mah nam se i ne uèini tako zloèesto. Al' kada nam dopre do uha nešto što podsjeæa na nas ili èak da smo mi glavni akteri prièe..Šta onda? Ljutnja? Da vratimo milo za drago, da ne kažem osvetoljubivost u bilo kojem obliku? Ignorisanje? Želja da se nekom "išèupa grkljan" (opaska jedne otraèane osobe!)? I nije to sve tako baš crno-bijelo...

Traèam i ja. Ma, u stvari, ne znam je li to traè...Ne znam jesam li ja toliki baksuz da se naðem u društvu dama koje uuuuviiijeeek na sve stižu, koje su uuuvviiijeeek najbolje kuharice, koje imaju naaaaajjjboooolju djecu, naaaajjjèestitije muževe, kojima je uuuuvvviijeeekk tako èisto u kuæi(jedna poznanica reèe-k'ooo u džamiji!), koje su uuuviijekkk tako uspješne u svemu što rade i tako su uuuumooorne od obaveza ali naglašavaju da su to sllaaaaatke obaveze....eee, vala, nema me tu nigdje. I kako da ne otraèam. Ne stižem sve, ne mogu, izgori ruèak, ne znam napravit' kolaèe (džaba recepti!), ne peglam redovno, kuæa èista koliko mora biti (ali nije sterilna jer se u njoj ŽIIIIVIII, heeeej- ŽIVI!), nemam najskuplje stvari u kuæi i nije me stid reæi da se kupuje i polovno i kod Kineza i na pijaci, al' ono što imam- imam! Djeca mi nisu anðeli, nego mali-veliki ljudi sa bedastoæama koje prave spram doba, al' ništa nenormalno. Njihova jesu. Druga, muška polovina,..nije idealan, al' je porodièan. Velika razlika, zar ne? Nekad je sva romantika- hodi baa 'vam', nekad je romantika i cvijet, al' je romantika i kad kaže- danas mazalice za ruèak! Jah, i ovo da otraèam..Pa, hebemu, kad ste tako sretne i uspješne, što ste stalno zajedno i prièate istu prièu!!! Imate, valjda, u toj svojoj uspješnosti i šansu za drukèija viðenja, èuvstvo za prepoznavanje neidiliènih, al' možda sretnijih od vas!
I šta, u stvari, vama fali? Fali vam..neko da vam kaže da ste nenormalne u idealizovanju svojih života! Fali vam neko da vam kaže- lažeš, izgorio ti kupus neki dan i zadimio èitav ulaz, èo'jk ti otiš'o po hljeb, a eno ga u konobi p'jan k'ooo metla, djeca ti idealna a meni se jadaju da su se "ubili" od ukradenog jeftinog vina iz tvoje "vinoteke" sinoæ na Jali..i tako...Gospoðooo(eee), to je sve nooormaaalnooo za ljude koji žive, a ne životinjare!
Kažu, velièina Velikih je da budu Mali, a velièina Malih je da se neuspješno prave da su Veliki.
Jah..i onaj vaš engleski koji povremeno ubacujete kao sleng nije mi interesantan, èak je žalostan. Ne znam taj jezik, al' ga poznajem toliko da mogu opsovati, na što se vi zgražavate. A štooo? Da vas ne znam, pomislila bih da ste princeze na zrnu graška, ovako..danas naruèujete zaèine preko "iiibeeejaaa" k'o da niste odrasle na grahu, piti, mohunama...i neke deterdžente "jer kraaasno mirišu i izbjeljuju" (opet "iiibeeejjj"!), a jaaa sam svjedok trljanja teVsija po mahali pijeskom (bolje se garež šporeta opere)..Jah, i sve graðanke par exelans..oko vas "goli seljak" jer je uspješan i nosi "geeej košulju"...ee *bemu neblak, kad ste tako savremene, otkud onda pojam "geeejj"!!
Suvišno je još prièati kako se razvija prièa o tuðim životima, intimnim stvarima i svetostima nekog drugog. To pripada traèu koji ima karakter bljuvotine.
-----------------------------------
Pa, dobro..sve je to normalno, kad razmisliš, da želiš bolje, funkcionalnije..al' nemojte, molim vas, prodavati mi bijele bubrege..meni bar! Razumijem vašu želju da želite sve bolje, al' osuðujem vašu OSUDU onih koji ne žive kao vi! I ne pokušavaju jer to nisu oni! U šta ste se pretvorili?
-------------------------------------
Ima još..muški traè! To je kvalitetan traè koji me uvijek nasmije. Nasmije me jer se završava brzo, konkretan je i bez tantavica. Povodi za njihovo traèanje su veæinom..ma, nije ni važno, al' u svakom sluèaju, nimalo bezazlen.
------------------------------------

p.s. Povod za ovo moje traèanje je traè od kojeg može da se izrodi svašta, na žalost mnogih. Je li potrebno? Šta je cilj? Na kraju krajeva, šta je povod? Ljubomora? Ili neki drugi bolesni naum?
Doduše, ima ona - kad nemaš šta pametno reæ', radije šuti il' naspi vode u usta...
-------------------------------------

p.p.s. Amidža

07-09-2013 at 11:47 | Ukljuèi u odgovor
hurija
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 02-03-2004
Lokacija: tuzla
Odgovori: 15602
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: GLASNE MISLI
Bez chatanja molim

Nešto razmišljam...one reklame što se "mlaða", što se brišu bore i zateže koža...ono kad imaš pedeset, namažeš se i izgledaš makar dva'j'st mlaðe..ono, kobajagi, mažeš oko oèiju, lagano masiraš, a ne da trljaš k'o obiènu bademovu il' pavloviæevu kremu...pa se one bore i borice istegnu k'o špage, a prije su bile k'o kanjoni..ono, kobajagi, extra kvalitete, ne škode, nema alergijskih reakcija, sve na bazi..ne znam ni ja èega..il' bazi neèega u vezi onog puža balavca..ne znam je'l ona krema slina od puža il' kad se nešto s pužem uradi u laboratoriji i naprave kremu...ono kad se ona glumica vazdan ogleda, pa se vrti, pa ne zna bi l' se smijala il' plakala (honorar il' je nešto drugo razlog tome!?)..ono kad se hoæe nešto nazor, a ne može...
Nešto razmišljam, da mi je kupit' kakvu kremu za "mlaðanje", više komada, veæu kolièinu (ako hoæete i tako da kažem!), da se odjednom tako namažem naveèe, a ujutru se probudim tako mlada za pelena..et'..kad se mlaðam, nek' se mlaðam kvalitetno, da ne kažem - odoh u..maèku pitarinu..

p.s. i nisam nervozna, samo mi je tako hladno jer nemam grijanja..nisu se zakoni ove fucking države usaglasili ÈIJE je ono hebe (a zovu ga nekako kondenz il' tako neka "posuda"), a koje samo što mi se nije srušilo na glavu..nit' je vlasništvo CG, ni upravitelja, a nit' stanara (njihovo najmanje!!)..i tako, dok se oni usaglase, ja bih kakvu kremu za tam'..

04-10-2013 at 23:11 | Ukljuèi u odgovor
Stella
Nivo: Novi forumaš

Registriran(a): 03-11-2008
Odgovori: 17
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: GLASNE MISLI
Bez chatanja molim


Po meni je ovo definitivno jedna od boljih tema... vrlo zanimljivo.





05-10-2013 at 03:52 | Ukljuèi u odgovor
Shiva
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 08-12-2006
Odgovori: 5859
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: GLASNE MISLI
Bez chatanja molim


Citam te rado.

05-10-2013 at 15:23 | Ukljuèi u odgovor
hurija
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 02-03-2004
Lokacija: tuzla
Odgovori: 15602
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: GLASNE MISLI
Bez chatanja molim

Dva lica, nerazdvojna, u jednom tijelu kojeg dijeliš na pola. Pola moje, pola tvoje. I ime, pola moje, pola tvoje. I sve što imam, na pola je. Spojeni u neviðenom. Nekad se iz njih izrodi veliko dijete što red èokolade halapljivo pojede, zamelja usne i bradu, vrelim rukama je izmelja i trlja od majicu jer je tako nekad potrebno. Tom velikom djetetu. A ponekad potrèi, iznebuha, bez potrebe, tek da pokaže žestinu i da može umiriti dah nakon svega. Luduje skakuèuæi po zamišljenim kockama "školice". Nalazi lišæe kestena na kojem su sve boje svijeta. Baci loptu bez cilja, grleno se smijuæi smotanluku stopala što imitiraju profesionalce. Pokušava izvesti smicalice i mozgalice pokretima prstiju, nevješto..i smotano jer tako hoæe. Odluèi govoriti samo lijepe stvari jer je dan kratak da bi se potrošio na grubosti, makar u glasu. A ponekad i opsuje..strasno da oslika šta misli, jer drugaèije ne može, a i neæe. To veliko dijete. Negdje na polovini izmeðu mene i mene, tu vlada. Neprikosnoveno. I dobro je. Tako treba. Tako mora.
Ipak je u pitanju opstanak u besmislu, a ono ima smisao, jer tako hoæe. I mora.

08-11-2013 at 21:21 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 40
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: beba24, cheguedoeNo2, dr.devilito, lilly, malimeho, mikooo, neko_bezveze, onlyyou, uprava, victorius
FORUM : Umjetnost : GLASNE MISLI New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice