Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Tuzlarije : Tuzlanski aerodrom
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
TORQUE
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 17-12-2004
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 1449
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Tuzlanski aerodrom

citat:
zlaja wrote:
Smatrajte me ne informiranim ali ja prvi puta u zivotu citam da postoji tuzlanska aviokompanija ICAR ili kako god se zvala??

Pa sta i koga oni prevoze? Gdje lete?

Nije bas tuzlanska vec zivinicka, ako bas zelis striktno teritorijalno odredjenje.
Ne bih se slozio sa gospodinom iz Sarajeva glede te kompanije no dobro, svi imaju pravo na vlastito misljenje. Takodje ni sto se callsigna tice nije u pravu ali opet kakva drzava takvi kontrolori . Neke stvari nisu za ovu diskusiju, pogotovo postavljanje vojnih mapa i drugih sluzbenih dokumenata .
No kako bilo u svakoj konverzaciji pa tako i ovoj forumskoj se moraju postovati pravila uljudnosti i diskretnosti u odredjenim temama poput ove o kojoj mi pricamo. Nije potrebno stvarati animozitete bezrazlozno buduci da nikad ne znas kamo zivot vodi...

Zlaja, radi tvoje informacije, uskoro u Tuzlu stize jos jedan lijepi avioncic na kojem mozes, ako zelis, i polagati za pilota
17-10-2006 at 17:58 | Ukljuèi u odgovor
zlaja
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 05-04-2004
Odgovori: 4882
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Tuzlanski aerodrom

Toroque, mene ne interesuje nista ispod Airbusa 340

Sav moj pilotski staz je na ovom mom racunaru u flight simulatoru. Mislim da za toga treba zavrsiti neke skole pa tek onda sjest u kabinu ili

Thales samo ti izvijesti ako sta nacujes za neku komercijalnu redovnu liniju za Tuzlu.......pa ljudi to bi bilo suupppeerrr

17-10-2006 at 18:41 | Ukljuèi u odgovor
TORQUE
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 17-12-2004
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 1449
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Tuzlanski aerodrom

citat:
zlaja wrote:
Toroque, mene ne interesuje nista ispod Airbusa 340

Sav moj pilotski staz je na ovom mom racunaru u flight simulatoru. Mislim da za toga treba zavrsiti neke skole pa tek onda sjest u kabinu ili

Thales samo ti izvijesti ako sta nacujes za neku komercijalnu redovnu liniju za Tuzlu.......pa ljudi to bi bilo suupppeerrr

Dozvolu za sportskog pilota dobijas prilicno lako, 5000 eura i 30 sati letenja i... voila, dozvola je tu i leti kad i gdje hoces u kategoriji sportskih letjelica. Kasnije mozes tu dozvolu nadograditi i kvalitetnijom ali moras biti u igri, letiti, sabirati sate i skolovati se... Na kraju mozda i postanes pilot Ikar Aira
17-10-2006 at 18:46 | Ukljuèi u odgovor
zlaja
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 05-04-2004
Odgovori: 4882
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Tuzlanski aerodrom

A sto se tice izgleda aviona i designa, ja moram reci da je Zurich Airport koji je jedan od veccih hubova u Evropi od svih balkanskih aviokompanija u svoj promotivni materijal uvrstio BH Airlinesov rep aviona pored ostalih......cim budem u prilici stavit cu sliku

17-10-2006 at 18:46 | Ukljuèi u odgovor
zlaja
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 05-04-2004
Odgovori: 4882
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Tuzlanski aerodrom

Posto sam preko 190 nemam sansi za profi pilota(valjda su oni do 180).......a inace, to mi je oduvijek bio dream job, al eto....umjesto toga bit cu magistar ekonomije pa ko zna, mozda se zaposlim kod neke aviokompanije.......

jos da je taj dio businessa sigurniji sve bi bilo bolje...... a propos Ikar aira...zelim im sve najbolje, drazi bi mi bili da su Tuzla Air al eto

17-10-2006 at 18:49 | Ukljuèi u odgovor
THALES
Nivo: Forumski vuk

Registriran(a): 02-06-2006
Lokacija: Tuzla - Zapad
Odgovori: 490
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Re: Tuzlanski aerodrom

citat:
TORQUE wrote:
citat:
zlaja wrote:
Smatrajte me ne informiranim ali ja prvi puta u zivotu citam da postoji tuzlanska aviokompanija ICAR ili kako god se zvala??

Pa sta i koga oni prevoze? Gdje lete?

Nije bas tuzlanska vec zivinicka, ako bas zelis striktno teritorijalno odredjenje.
Ne bih se slozio sa gospodinom iz Sarajeva glede te kompanije no dobro, svi imaju pravo na vlastito misljenje. Takodje ni sto se callsigna tice nije u pravu ali opet kakva drzava takvi kontrolori . Neke stvari nisu za ovu diskusiju, pogotovo postavljanje vojnih mapa i drugih sluzbenih dokumenata .
No kako bilo u svakoj konverzaciji pa tako i ovoj forumskoj se moraju postovati pravila uljudnosti i diskretnosti u odredjenim temama poput ove o kojoj mi pricamo. Nije potrebno stvarati animozitete bezrazlozno buduci da nikad ne znas kamo zivot vodi...

Zlaja, radi tvoje informacije, uskoro u Tuzlu stize jos jedan lijepi avioncic na kojem mozes, ako zelis, i polagati za pilota

Eh sad živinice su zadnji put kad sam gledao bile u tuzlanskom kantonu, pa mogu reæi da je kompanija tuzlanska. Isto tako službene kancelarije su im na Meðunarodnom aerodromu Tuzla, koji je bliže vazdušnom linijom Tuzli,ali je u živinièkoj opštini. Zašto se zove tako kako se zove stvarno ne znam.

Što se promjene pozivnog znaka tièe, gospodine torque progooglaj malo po netu ( http://en.wikipedia.org/wiki/Air_traffic_control#Call_signs )ako meni ne vjeruješ ili pitaj nekog kompetentnog, a evo ti iz ICAO DOC 4444 ( Procedures for Air Navigation Services - Air Traffic Management, inaèe biblija ili kuran kontrole letenja u svijetu )
Image Hosted by ImageShack.us

Dalje što se tièe objavljivanja karti i službenih dokumenata, karte su jeppesenove ( www.jeppesen.com ) znaèi nigdje veze sa vojskom jer ih pravi civilna kompanija za civilnu avijaciju, jedino me mogu tužiti za copyright, ali nadam se da me niko neæe prijaviti. Inaèe te karte se mogu dobiti free of charge preko faxa ako ste pilot i pozovete telefonom ARO ured na tuzlanskom aerodromu ili sarajevskom aerodromu. Ko se malo potrudi, mogu se naæi i na netu. Svi ostali dokumenti za koje sam postavio linkove mogu se naæi na stranici www.bhdca.gov.ba i nisu klasifikovani ni jednim stepenom službene tajne pa se kao takvi mogu objavljivati u svim vidovima medija po Zakonu o slobodi pristupa informacijama BiH. Ostale informacije su prenesene iz dokumenata ICAO ( International Civil Aviation Organization ) i koji se mogu naæi na netu. Ja imam najnovije verzije koje dobijam preko IFATCA-e ( International Federation of Air Traffic Controllers Associations ) èiji sam aktivni èlan.

Nadam se da svojim pristupom ovoj temi nisam uvrijedio nikoga, moja je krivica jedino što svoje tvrdnje potkrjepljujem dokazima, i struènim izrazima i koje mi niko ne može oboriti. U avijaciji nisam od juèe i ne metem pistu, tjeram ptice ili utovaram kofere. Posjedujem meðunarodno priznatu licencu za kontrolora letenja i radim taj posao veæ 4 godine u Sarajevu. Moja namjera je bila da na ovom forumu promoviram pomalo zaboravljeni aerodrom koji kao pravi gospodin iz TUZLE, želim da vidim u nekoj novoj civilnoj ulozi i svjetlijoj buduænosti.

Što se tièe tog novog aviona daj bože da Širbegoviæ da pare, al on ne bi bio to što jeste da nije levatio druge, ili da su drugi levatili njega.

[Edited by THALES on 18-10-2006 at 00:27 GMT] 


You land a million planes safely, then you have one little mid-air and you never hear the end of it ...

Air Traffic Controller, New York TRACON, Westbury Long island.
17-10-2006 at 21:09 | Ukljuèi u odgovor
THALES
Nivo: Forumski vuk

Registriran(a): 02-06-2006
Lokacija: Tuzla - Zapad
Odgovori: 490
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Tuzlanski aerodrom

citat:
zlaja wrote:
Toroque, mene ne interesuje nista ispod Airbusa 340

Sav moj pilotski staz je na ovom mom racunaru u flight simulatoru. Mislim da za toga treba zavrsiti neke skole pa tek onda sjest u kabinu ili

Thales samo ti izvijesti ako sta nacujes za neku komercijalnu redovnu liniju za Tuzlu.......pa ljudi to bi bilo suupppeerrr


Ma èim bude šta konkretno javljam odma, ima nekih naznaka da bi mogli BH Airlines iz Tuzle za Istambul pokrenuti nešto samo da se iskristališe situacija oko preuzimanja kontrole letenja na dubravama. Inaèe na muškom minderu: aviation forum ima slika mog flight simulatora
pa pogledaj. 


You land a million planes safely, then you have one little mid-air and you never hear the end of it ...

Air Traffic Controller, New York TRACON, Westbury Long island.
17-10-2006 at 21:46 | Ukljuèi u odgovor
zeus
Nivo: Forumski vuk
OSTAR

Registriran(a): 01-09-2005
Odgovori: 871
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Re: Tuzlanski aerodrom


Ma svaka ti cast druze Tale, pogadjas u sridu. Vidis kada si spomenuo Ikar odmah nekog nesto zasvrbi. Jesu upropastili aerodrom i to sto su glavni ljudi u Ikaru oni koji su na aerodromu mogli kociti napredak istog. Daj boze da ima vise Ikara i da to sve slece i polece sa naseg aerodroma, da aerodrom ima posla i narod sto tamo radi plate, a ne ko prije da plate kasne po 15 mjeseci, dok direktor i ostali redovno imaju platu idu na poslovna putovanja, dnevnice i slicno. A tome je krivo samo pomenuto rukovodstvo koje je poslovalo sa sumnjivim licima, svojim Ikar Air-om i ljudi zatvore aerodrom. Jedan primjer zbog cega je aerodrom bio direktno ugrozen od pomenute kompanije i njenog menadzmenta koji je cijelo vrijeme bio u menadzmentu aerodroma i trudio se da im se niko drugi ne mjesa u posao i nedaj boze da sleti na aerodrom. U selu kaze ne mogu dvije kafane radit. Cijelo vrijeme su u sukobu interesa, direktno stete radu aerodroma, a tome su krivi najvise clanovi upravnog odbora aerodroma koji su to sve dozvolili. Drugo radili su kriminalne radnje i na aerodromu, znas ono ko u kafani, uneses preko racuna dvije gajbe piva, a prodas dvadeset. E sad ko se malo razumije u te tamo poslove zna sta bi se to moglo na taj nacin na aerodromu, a to direktor i Ikar, air ops i tehnika najbolje znaju.
Znaju to i odredjene instance, samo ih izgleda cekaju na zicer.


[Edited by zeus on 18-10-2006 at 09:26 GMT] 


"OTPOR STOKO, OTPOR"
18-10-2006 at 08:23 | Ukljuèi u odgovor
zlaja
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 05-04-2004
Odgovori: 4882
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Re: Re: Tuzlanski aerodrom

citat:
THALES wrote:

Što se tièe tog novog aviona daj bože da Širbegoviæ da pare, al on ne bi bio to što jeste da nije levatio druge, ili da su drugi levatili njega.

[Edited by THALES on 18-10-2006 at 00:27 GMT]


O kakvom se to novom avionu radi? Je li putnicki, sportski ili kargo??
To za BH Airlines bi bilo super ali bi valjala i linija negdje prema zapadnoj Evropi.......
Evo ja razmisljam kad idem za Bec, samo nedjeljom ujutro krene preko 5-6 autobusa samo iz Tuzle.....ostala podrucja koja gravitiraju Tuzli da i ne pominjem. SAd mi niko ne moze reci da se ne moze organizovat neka linija prema Austriji ili Njemackoj....stvarno ne shvatam management tih kompanija..
JA shvatam da BH Airlines nece a vjerovatno i ne smije ugrozavati AUA ali postoji vjerovatno neko rjesenje koje se moze isposlovati......sta mislis o tome??
18-10-2006 at 10:15 | Ukljuèi u odgovor
zeus
Nivo: Forumski vuk
OSTAR

Registriran(a): 01-09-2005
Odgovori: 871
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Re: Re: Re: Tuzlanski aerodrom

citat:
zlaja wrote:
citat:
THALES wrote:

Što se tièe tog novog aviona daj bože da Širbegoviæ da pare, al on ne bi bio to što jeste da nije levatio druge, ili da su drugi levatili njega.

[Edited by THALES on 18-10-2006 at 00:27 GMT]


O kakvom se to novom avionu radi? Je li putnicki, sportski ili kargo??
To za BH Airlines bi bilo super ali bi valjala i linija negdje prema zapadnoj Evropi.......
Evo ja razmisljam kad idem za Bec, samo nedjeljom ujutro krene preko 5-6 autobusa samo iz Tuzle.....ostala podrucja koja gravitiraju Tuzli da i ne pominjem. SAd mi niko ne moze reci da se ne moze organizovat neka linija prema Austriji ili Njemackoj....stvarno ne shvatam management tih kompanija..
JA shvatam da BH Airlines nece a vjerovatno i ne smije ugrozavati AUA ali postoji vjerovatno neko rjesenje koje se moze isposlovati......sta mislis o tome??



Moramo nesto razjasniti, airliner i aerodrom su dvije strane. Nisu to dvije iste djelatnosti. Avio prevoznik, sama rijec kaze, aerodrom je samo prolazna stranica. Eh, cije je sad da otvori liniju, a cije da promovise aerodrom?
 


"OTPOR STOKO, OTPOR"
18-10-2006 at 14:17 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 23
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: elvis-deba, emir76, emiray, melek_cuvar, nerko, slim, tuzlic
FORUM : Tuzlarije : Tuzlanski aerodrom New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... Last Page >>


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice