Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Tuzlarije : Tuzlanski aerodrom
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
fijubriju
Nivo: Forumski doajen
sanjar lutalica

Registriran(a): 21-12-2004
Lokacija: Suncana strana ulice
Odgovori: 28091
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Tuzlanski aerodrom

citat:
zeus wrote:

Ako mislis da je "ponuda i potraznja" nesto sto treba da bi se opravdalo ulaganje u aerodrom, ili nesto sto bi trebalo sluziti kao opravdanje nekome da to shvati kao isplativu investiciju, varas se.
U modernom biznisu ponuda i potraznja su stvari koje se proizvode, koje se izazivaju i isprovociraju, nametnu. Znaci na menadzmentu je da proizvede potrebu i potraznju i zavrti novac na tom aerodromu. A posto je to menadzment(TZK) koji ni STR takozvanu "zemu" ne zna efektno vodit, mislim da cemo jos dugo biti bez aerodroma. Na zalost svih nas, a posebno radnika na aerodromu koji ocekuju da se njihov menadzment, koji slatko uzima platu za posao koji ne zna i ne moze radit, pobrine za njih i njihovu buducnost. Kad izmuzu Kanton za plate i kad dovedu aerodrom u minus onda ce kao i uvijek, vrijedni i poslusni kadar SDA, biti skinut sa pozicija i biti postavljen na druge, vise odgovorne pozicije. Ima jos mnogo toga da se opljacka i dovede do propasti. Komunisti su mnogo toga izgradili, mnogo za 50 godina da bi se to moglo opljackat za samo 10 godina.

Ovakvih nama vise treba menadzera u nasoj drzavi.Bas me cudi kako nisi predlozio vladi TK svoj plan razvoja aerodroma .
30-01-2007 at 10:01 | Ukljuèi u odgovor
zeus
Nivo: Forumski vuk
OSTAR

Registriran(a): 01-09-2005
Odgovori: 871
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Tuzlanski aerodrom

citat:
fijubriju wrote:

Nisam im nista u rodu, ali sam radio gore 7 godina na Airfieldu za amere pa malo bolje razumijem situaciju oko aerodroma od nekih sto pametuju


Eh vidim kako razumijes. Sta ces ti ba razumit kako je na aerodromu kad si 7 godina bio zatvoren u mjestu koje je apsolutno nezavisno od aerodromskog preduzeca i nema nikakve veze ni zavisnosti a boga mi ni slicnosti sa Civilnim, gdje je sve funkcionisalo po pravilima, gdje je plata redovna, gdje imaju safety i opremu ljude koji znaju radit svoj posao, gdje je sve ko tambura.
Sta ba ti razumijes, nemas ti veze kako je i zasto se bude 15 mjeseci bez plate, kako se rade dva radna vremena, nocni i prekovremeni a da ne smijes pisnut zato sto nista nije placeno, dok par ljudi iz mendzmenta snjiraju putnike, onaj fluid za odmrzavanje, gorivo iz tehnike, kupuju kamione sa otpada bez papira, uzimaju putne dnevnice, a tebi njonjo.
Nemas ti pojma!  


"OTPOR STOKO, OTPOR"
31-01-2007 at 13:18 | Ukljuèi u odgovor
fijubriju
Nivo: Forumski doajen
sanjar lutalica

Registriran(a): 21-12-2004
Lokacija: Suncana strana ulice
Odgovori: 28091
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Tuzlanski aerodrom

citat:
zeus wrote:


Eh vidim kako razumijes. Sta ces ti ba razumit kako je na aerodromu kad si 7 godina bio zatvoren u mjestu koje je apsolutno nezavisno od aerodromskog preduzeca i nema nikakve veze ni zavisnosti a boga mi ni slicnosti sa Civilnim, gdje je sve funkcionisalo po pravilima, gdje je plata redovna, gdje imaju safety i opremu ljude koji znaju radit svoj posao, gdje je sve ko tambura.
Sta ba ti razumijes, nemas ti veze kako je i zasto se bude 15 mjeseci bez plate, kako se rade dva radna vremena, nocni i prekovremeni a da ne smijes pisnut zato sto nista nije placeno, dok par ljudi iz mendzmenta snjiraju putnike, onaj fluid za odmrzavanje, gorivo iz tehnike, kupuju kamione sa otpada bez papira, uzimaju putne dnevnice, a tebi njonjo.
Nemas ti pojma!

Ti stvarno lupas gluposti.Prvo znam ljude koji tamo rade i sa kojima sam radio .Plus smo suradjivali na nekim misijama .Znam i kakva je situacija i sa kakvom opremom raspolazu.Zato nemoj djaba pametovat

[Edited by fijubriju on 31-01-2007 at 13:22 GMT]
31-01-2007 at 13:22 | Ukljuèi u odgovor
zeus
Nivo: Forumski vuk
OSTAR

Registriran(a): 01-09-2005
Odgovori: 871
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Tuzlanski aerodrom

citat:
fijubriju wrote:

Ti stvarno lupas gluposti.Prvo znam ljude koji tamo rade i sa kojima sam radio .Plus smo suradjivali nanekim misijama .Znam i kakva je situacija i sa kakvo opremom raspolazu.Zato nemoj djaba pametovat


A ti si znaci u tom kolu sa aerodroma, njihov igrac. Pa tako mi reci frajeru. A jos nista nisi rekao kontra mom stavu, samo me neargumentovano pobijas.
Nemas ti veze. Dzaba si bio, koliko si bio i gdje si bio.
 


"OTPOR STOKO, OTPOR"
31-01-2007 at 13:24 | Ukljuèi u odgovor
bajadera
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 26-01-2007
Lokacija: US
Odgovori: 2665
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Tuzlanski aerodrom

molim vas ,ne svadjajte se

ako trenutno radite na nasim aerodromima,pokusajte lijepo objasniti sta je problem

P.S. aviation management je moja oblast,samo naravno moje znanje je skoncentrisano u U.S. ,sto se tice Europe,znam minimalno, a sto se tice nase lijepe BiH,znam samo da nepismeni politicari _eru

 


Mi Bosanci smo sampioni Svijeta u pricanju protiv drzave.Pricamo protiv one drzave u kojoj smo a pricamo i protiv one u kojoj nismo.Mi smo uvijek protiv.

02-02-2007 at 19:57 | Ukljuèi u odgovor
djecko
Nivo: Forumski doajen
nisam nehljebar

Registriran(a): 28-03-2005
Lokacija: SFRJMAKEDONIJA
Odgovori: 13657
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Tuzlanski aerodrom

Bilo kako bilo aerodrom nije u funkciji.
Mnoge aviokompanije u Svijetu imaju probleme sa poslovanjem,prodaju se udruzuju i sta sve ne rade pa i propadaju...
A bas me interesuje kako ce taj genije iz Vukovija nesto napraviti.Posto sam uz put cuo o njemu ne bas nesto sto bi se moglo uporediti sa nekim kapacitetom.Mada ga ne poznajem ali nije to samo njegova stvar.
Pa bogata flota AIR-BOSNE...
Kolika je steta da aerodrom ne radi,ne moze covjek prosuditi bas jednostavno,ali da je steta to je sigurno.Godinama se to postapa,i godinama ce tako i ostati.Pa ima sigurno ljudi koji su pokusavali da se to aktivira...
Ne znam gdje ode onaj iz Olova,ako se ne varam on je mnogo radio ali na kraju kad se neko godinama za nesto bori i nema znacajnog efekta onda se covjek zapita gdje sam ja tu...
Trebaju se otvarati linije napraviti listu lijevo i desno,podvuci liniju i izracunati mogucnost poslovanja,pa nek se traze investitori a ne politizacija.U stvari ja mugu biti samo jedan potencijalni putnik.
Ovo sto zeus pise ima i logike,jer jasno je da, kad se istina i laz pomijasaju uvijek ide na stetu istine.
sta u stvari politicari prezentiraju?
Istinu?
Samo koji stepen,gradaciju, istine.
Pa za toliko godina i opet nista,sramota za Tuzlu,stvarno sramota....

04-02-2007 at 13:47 | Ukljuèi u odgovor
bajadera
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 26-01-2007
Lokacija: US
Odgovori: 2665
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Tuzlanski aerodrom

proiblem je politickog karaktera sa egocentricno orijensitasnim presonalom,kontaktirala sam tako mnogo osoba iz BiH u avijaciji,ljudi rade posao sa ljubavlju i odlicnim znanjem,a naravno ,zbog prirode poslovanja u BiH,mnogi rade posao bez kvalifikacija,a jos manje bez ljubav

posebamn pozdrav THALES  


Mi Bosanci smo sampioni Svijeta u pricanju protiv drzave.Pricamo protiv one drzave u kojoj smo a pricamo i protiv one u kojoj nismo.Mi smo uvijek protiv.

04-02-2007 at 19:21 | Ukljuèi u odgovor
THALES
Nivo: Forumski vuk

Registriran(a): 02-06-2006
Lokacija: Tuzla - Zapad
Odgovori: 490
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Tuzlanski aerodrom

citat:
bajadera wrote:
proiblem je politickog karaktera sa egocentricno orijensitasnim presonalom,kontaktirala sam tako mnogo osoba iz BiH u avijaciji,ljudi rade posao sa ljubavlju i odlicnim znanjem,a naravno ,zbog prirode poslovanja u BiH,mnogi rade posao bez kvalifikacija,a jos manje bez ljubav

posebamn pozdrav THALES


æao bajadera, , ako te interesuje malo vijesti iz naše struke posjeti www.uklbih.ba , puno pozdrava 


You land a million planes safely, then you have one little mid-air and you never hear the end of it ...

Air Traffic Controller, New York TRACON, Westbury Long island.
05-02-2007 at 13:23 | Ukljuèi u odgovor
bajadera
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 26-01-2007
Lokacija: US
Odgovori: 2665
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Tuzlanski aerodrom

THALES,stranica vec davno provjerena i jso uvijek je na bookmark

poslat cu ti em mail , i naravno, zelim navratiti kod tebe u TZ aerodrom,lijepo se ispricati o nasoj velikoj ljubavi , AVIJACIJI
 


Mi Bosanci smo sampioni Svijeta u pricanju protiv drzave.Pricamo protiv one drzave u kojoj smo a pricamo i protiv one u kojoj nismo.Mi smo uvijek protiv.

06-02-2007 at 16:52 | Ukljuèi u odgovor
THALES
Nivo: Forumski vuk

Registriran(a): 02-06-2006
Lokacija: Tuzla - Zapad
Odgovori: 490
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Tuzlanski aerodrom

Evo jednog zanimljivog teksta od prije 9 godina... Mozemo napraviti zanimljiv osvrt gdje smo bili a gdje smo sada...


http://www.bhdani.com/arhiva/67/tekst367.htm









i

[Edited by THALES on 06-02-2007 at 22:26 GMT] 


You land a million planes safely, then you have one little mid-air and you never hear the end of it ...

Air Traffic Controller, New York TRACON, Westbury Long island.
06-02-2007 at 22:25 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 19
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: 2zla, darijo, dijanaaa, flower2166, GT1, jomba, minka84, nea84, pickup, Stojak, Vojsek
FORUM : Tuzlarije : Tuzlanski aerodrom New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 ... Last Page >>


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice