Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Politika : Rat i mir
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
bracko
Nivo: Forumas sa iskustvom
ništa

Registriran(a): 01-02-2013
Lokacija: Gornja Maoèa
Odgovori: 312
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Rat i mir

citat:
soraya wrote:


Može Srbija da neda koliko hoæe,ali kosovsku nezavisnost je priznalo preko 80 država(onih 5 najaèih i najmoænijih da ne nabrajam)..
Drugo ,Kosovo kao i Vojvodina su u ex Yugi i po Ustavu SFRJ imale status AP (autonomne pokrajine) i kao takve imaju uporište u medjunarodnom pravu za proglašenje nezavisnosti.(status državnosti je steklo 6 republika i dvije pokrajine,uz opasku da skupština Srbije da saglasnost...Nakon ukidanja autonomije od strane Miloševiæa proglašavanjem tzv.Žabljaèkog ustava 1989. godine Srbija je de facto prva izvršila secesiju iz Yugoslavije)
Šumska republika nikada takav status nije imala niti igdje u jednom Ustavu postoji pomenuta osim u Dejtonu i to kao entitet DRŽAVE Bosne i Hercegovine.I još nešto što djelitelji BIH nikako da utuve u svoje glave-princip "samoopredeljenje do otcepljenja " važi samo za bivše Yu republike,a ne za narode...Ukratko ništa od velike Srbije i mjenjanja granica...one su onakve kakve su nacrtane nakon AVNOJ-a...Onaj ko to ne konta,mogao bi doæi u situaciju da mu na glavu padne nešto žešæe od kiše.


Moje pisanje glasi,džaba srbija pokušava osporavati kosovo,za informaciju ja sam kosovo otpisao 1996 godine,i javno rekao da srbija neæe moæi silom rješiti kosovo,a evo sad se ispostavlja da ni diplomatski nemože rešiti.Oko priznavanj nek se bahæe Vuk Jeremiæ kad doðe za šefa UN.

Republika Srpska nije nastala Dejtonom.Republika Srpska je nastala kad je Alija izigrao Kutiljera koji napravio plan da BIH bude cjelovita sa 3 oblasti,i da prestane ubijanje,što je Alija povukao potpis i pristao na cjepanje BIH (koje nije završeno,sad Èoviæ tjera svoje) i na produžavanje rat i pogibije toliko ljudi,to pitajte njega.Republika Srpska neæe pripajanje Srbiji,veæ sam to negde napisao,zašto pokrajina kad ima sve državo tvorne institucije.
Što se tièe padavina tog se bar u Srpskoj niko ne boji,padala je kiša al kratko samo do dejtona i tu je rešeno,ako gledaš sa pravne osnove opet taj Dejton nije niko iz Srpske potpisao veæ opet rahmetli Alija,i sa ovim potpisom je opet ukopao muslimane,Za 3 godine dva puta pogrešno potpisao,i sad opet Srbi krivi.
20-02-2013 at 19:25 | Ukljuèi u odgovor
bracko
Nivo: Forumas sa iskustvom
ništa

Registriran(a): 01-02-2013
Lokacija: Gornja Maoèa
Odgovori: 312
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Rat i mir

citat:
MelMel wrote:

A ta RS ce dobiti status drzave vjerovatno tamo negdje oko 1. aprila, ali nisam sigurna koje godine.


Ma netreba nama status države,mi jesmo država,
Pa ko je išao da ugovara plin za Republiku Srpsku koja æe eto prodavati i BiH,nijedan politièar federacije to nije mogao,Ko je ugovorio sa Kinom i NJemakom da grade elektrana,evo sad poèinje izgradnja najveæeg
carinskog terminala koji æe biti povezan autoputem u EU.
Štaæe nama BIH,veæ da izdvajamo 600 milona maraka za guzonje parlamentu BIH,a spoljni i vanjski dug RS je 530 miliona,da negovorim za federaciju koja izdvaja nemalo duplo,malo matematike uvjek dobro doðe.
20-02-2013 at 19:33 | Ukljuèi u odgovor
bracko
Nivo: Forumas sa iskustvom
ništa

Registriran(a): 01-02-2013
Lokacija: Gornja Maoèa
Odgovori: 312
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Rat i mir

citat:
MelMel wrote:

Ako ponovis vise puta da je RS drzava, onda ces garant i poceti vjerovati da jeste.

U medjuvremenu, ona je sve drugo osim drzave.


ma nije država,
ona je kako da ti kažem nešto iznad
20-02-2013 at 19:50 | Ukljuèi u odgovor
VV Cephei A
Nivo: Guest
IP: Maskiran


icon Re: Re: Rat i mir

citat:
bracko wrote:


ma nije država,
ona je kako da ti kažem nešto iznad


Državetina?
20-02-2013 at 19:54 | Ukljuèi u odgovor
bracko
Nivo: Forumas sa iskustvom
ništa

Registriran(a): 01-02-2013
Lokacija: Gornja Maoèa
Odgovori: 312
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Rat i mir

citat:
MelMel wrote:

yes, yes - fercera ko Svicarska. pricam ti pricu.......blah, blah, blah.

Back To Reality - nije drzava, dzaba ti trud.


Nije Švajcarska,al biæe
20-02-2013 at 22:17 | Ukljuèi u odgovor
fijubriju
Nivo: Forumski doajen
sanjar lutalica

Registriran(a): 21-12-2004
Lokacija: Suncana strana ulice
Odgovori: 28091
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Rat i mir

citat:
bracko wrote:


Nije Švajcarska,al biæe


Jedino u reziji Steven Spilberg-a
20-02-2013 at 22:26 | Ukljuèi u odgovor
Abulafija
Nivo: Moderator podforuma

Registriran(a): 02-07-2004
Odgovori: 28828
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Rat i mir

citat:
fijubriju wrote:

Jedino u reziji Steven Spilberg-a



SumLJam da to i on more osmisliti
20-02-2013 at 22:27 | Ukljuèi u odgovor
VV Cephei A
Nivo: Guest
IP: Maskiran


icon Re: Re: Rat i mir

citat:
MelMel wrote:

hoce, hoce, i Azira je gledala u kasike i kaze da hoce.


Jebi ga, vas par se tu smije na njegove gluposti, a ni jedno siguran sam ni privirit ne bi smjelo sa nametnutom zastavom BiH (a pogotovo ne sa historijskom) na okupirani teritorij. Lahko se cerekat u Tuzli.
20-02-2013 at 22:31 | Ukljuèi u odgovor
Abulafija
Nivo: Moderator podforuma

Registriran(a): 02-07-2004
Odgovori: 28828
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Rat i mir

citat:
Aidatuzla wrote:



mozda mogu oni iz Walt Disney Productions


Dobro si, oni bi mogli
20-02-2013 at 22:31 | Ukljuèi u odgovor
fijubriju
Nivo: Forumski doajen
sanjar lutalica

Registriran(a): 21-12-2004
Lokacija: Suncana strana ulice
Odgovori: 28091
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Rat i mir

citat:
VV Cephei A wrote:


Jebi ga, vas par se tu smije na njegove gluposti, a ni jedno siguran sam ni privirit ne bi smjelo sa nametnutom zastavom BiH (a pogotovo ne sa historijskom) na okupirani teritorij. Lahko se cerekat u Tuzli.

Sad ja tebi treba da se pravdam sigurno sto se smijem . A sa ljiljanima na tablama sam isao odmah poslije rata u taj dio BiH .A da ne pricam sa ljiljanima na uniformi Armije BiH
20-02-2013 at 22:34 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 47
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: *touch*, Aci, andjapuppy, bosanka_no1, clippoutline, iskreni tuzlak, Oblakovich, sabko, ziga_zage
FORUM : Politika : Rat i mir New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 ... Last Page >>


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice