Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Politika : POPIS STANOVNISTVA U BIH 2013
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
Azur
Nivo: Forumski doajen
xxxxxyyyyy

Registriran(a): 24-07-2005
Odgovori: 5025
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: POPIS STANOVNISTVA U BIH 2013

Eto amidze za par hefti, drito iz protestantske Shveske, da se upise u Bosance .....




Nisi jedini bosanac, ima nas jos i kad je trebalo!!


[Edited by Azur on 22-09-2013 at 23:57 GMT]

22-09-2013 at 23:56 | Ukljuèi u odgovor
bdirlija
Nivo: Forumski doajen
http://youtu.be/E4OqAa9pcGQ

Registriran(a): 26-02-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 1638
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: POPIS STANOVNISTVA U BIH 2013

Èisto jedno tehnièko pojašnjenje za one koji se tako izjašnjavaju. Barem sam ja tako èuo i tu logiku ne kontam...
Na 25. pitanje, Izjašnjavanje o vjeroispovjesti, u ponudi su opcije Islamska, Katolièka, Pravoslavna... Ukoliko lice koje se popisuje odgovori npr. musliman, to se i piše u predviðenim praznim poljima a ne u polju predviðenom za Islam. Baš kao na ovoj slici. Za ostale nisam èuo a vala ni ne znam koje bi opcije mogle bit'. Možda ako se neko izjasni k'o rimokatolik isl.
Koja je ovo logika Plus kako sam èuo, popisivaèi niti ne smiju objašnjavati ova 3 pitanja (nacionalnost, vjeroispovjest i jezik). Ako ko pripupita jedini odgovor koji im je dozvoljen za ova pitanja je "ne smijem".





[Edited by bdirlija on 23-09-2013 at 09:02 GMT]

23-09-2013 at 09:01 | Ukljuèi u odgovor
soraya
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 01-03-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 30666
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: POPIS STANOVNISTVA U BIH 2013

citat:
bdirlija wrote:
Èisto jedno tehnièko pojašnjenje za one koji se tako izjašnjavaju. Barem sam ja tako èuo i tu logiku ne kontam...
Na 25. pitanje, Izjašnjavanje o vjeroispovjesti, u ponudi su opcije Islamska, Katolièka, Pravoslavna... Ukoliko lice koje se popisuje odgovori npr. musliman, to se i piše u predviðenim praznim poljima a ne u polju predviðenom za Islam. Baš kao na ovoj slici. Za ostale nisam èuo a vala ni ne znam koje bi opcije mogle bit'. Možda ako se neko izjasni k'o rimokatolik isl.
Koja je ovo logika Plus kako sam èuo, popisivaèi niti ne smiju objašnjavati ova 3 pitanja (nacionalnost, vjeroispovjest i jezik). Ako ko pripupita jedini odgovor koji im je dozvoljen za ova pitanja je "ne smijem".





[Edited by bdirlija on 23-09-2013 at 09:02 GMT]


najvjerovatnije je ostavljena opcija da se u kvadratiæe upiše vjeroispovjest baš onako kako se osoba na popisu izjasni ,a nema u ponuðenih 6 opcija u malim kvadratiæima ispod...logièno je da je islam =musliman/ka,ali pošto postoje razne varijante kod hrišæana neka i te opcije i neka se svako izjasni onako kako želi i osjeæa
23-09-2013 at 11:43 | Ukljuèi u odgovor
VV Cephei A
Nivo: Guest
IP: Maskiran


icon Re: Re: POPIS STANOVNISTVA U BIH 2013

citat:
bdirlija wrote:
Èisto jedno tehnièko pojašnjenje za one koji se tako izjašnjavaju. Barem sam ja tako èuo i tu logiku ne kontam...
Na 25. pitanje, Izjašnjavanje o vjeroispovjesti, u ponudi su opcije Islamska, Katolièka, Pravoslavna... Ukoliko lice koje se popisuje odgovori npr. musliman, to se i piše u predviðenim praznim poljima a ne u polju predviðenom za Islam. Baš kao na ovoj slici. Za ostale nisam èuo a vala ni ne znam koje bi opcije mogle bit'. Možda ako se neko izjasni k'o rimokatolik isl.
Koja je ovo logika Plus kako sam èuo, popisivaèi niti ne smiju objašnjavati ova 3 pitanja (nacionalnost, vjeroispovjest i jezik). Ako ko pripupita jedini odgovor koji im je dozvoljen za ova pitanja je "ne smijem".





[Edited by bdirlija on 23-09-2013 at 09:02 GMT]


Upravu si, upravo je tako kako si rekao. Nema objašnjavanja ova tri pitanja, a odgovori se upisuju onako kako domaæin kaže. Dakle, ako kaže 'musliman', piše se 'musliman' u kvadratiæe, ne križa se 'islamska'.
23-09-2013 at 11:47 | Ukljuèi u odgovor
bdirlija
Nivo: Forumski doajen
http://youtu.be/E4OqAa9pcGQ

Registriran(a): 26-02-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 1638
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: POPIS STANOVNISTVA U BIH 2013

citat:
VV Cephei A wrote:


Upravu si, upravo je tako kako si rekao. Nema objašnjavanja ova tri pitanja, a odgovori se upisuju onako kako domaæin kaže. Dakle, ako kaže 'musliman', piše se 'musliman' u kvadratiæe, ne križa se 'islamska'.


I sad kad neki baksuz popisivaè naleti na kakvog nagluhog ðeda ili nenu, ili bilo kojeg brzog, a oni iz topa opale muslimani. Na kraju kad im taj obrazac daju da proèitaju i potpišu, kad ono ... Problem!

Kaže ðed/baba moja je vjera islam, ne valja ti taj pos'o sinko, š'o mi nisi objasnio i rek'o kako treba. Briši to i ispravljaj, a tu ispravljanja kažu nejma. Piši ponovo!

Biæe tu izgleda cirkusa, prièa raja da su zakomplikovali... do ....
23-09-2013 at 15:53 | Ukljuèi u odgovor
soraya
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 01-03-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 30666
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: POPIS STANOVNISTVA U BIH 2013

citat:
bdirlija wrote:

Biæe tu izgleda cirkusa, prièa raja da su zakomplikovali... do ....



pa ne može kod nas ništa jednostavno i bez cirkusa...važno je da se Zakon izglasa onako "preko one stvari",a organizacija implementacija istog tog zakona se radi stihijski...potvrda tome je ovako žestoka kampanja oko etnièkog i vjerskog izjašnjavanja,a niko ne shvata da na popisu neæe moæi lagati za imovinu,prihode,da li je zaposlen na crno ,da li je u sistemu PDV-a...
23-09-2013 at 17:38 | Ukljuèi u odgovor
VV Cephei A
Nivo: Guest
IP: Maskiran


icon Re: POPIS STANOVNISTVA U BIH 2013

A pogledajte rezultate Popisa iz 1991. godine i tu strahotu (jedan narod, stotinu naziva):

Muslimani
Bošnjaci
Bosanci
Jugosloveni
Muslimani - Bošnjaci
Bošnjaci - Muslimani
Muslimani - Bosanci
Muslimani - Jugosloveni
Hercegovci
Bosanci - Muslimani
Jugosloveni - Muslimani
Bošnjaci - Jugosloveni
Bosanci - Hercegovci
Bošnjaci - Srbi

Zar ovo nije tužno? Šta mislite koliko grupica æemo sad imati? 16?

23-09-2013 at 22:35 | Ukljuèi u odgovor
Jack
Nivo: Forumski doajen
www.bosanskehistorije.com

Registriran(a): 01-10-2004
Odgovori: 1089
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: POPIS STANOVNISTVA U BIH 2013


citat:
-sta,recimo,ako ima Bosnjaka 50%,Bosanaca 20%,srba 30%,Hrvata recimo 5%,...dali ce recimo Hrvati izgubit sta na ovom popisu a Bosanci dobit?


Teska pitanja, samo osnove matematike nisi savladao.Ovo sve zbrojano iznosi 105% a ne 100%.Trebao si neku drugu racunicu da napravis, i slozis 100% necega, pa makar gurao kruske i jabuke, ali da se slazu

Bosanaca nece biti 20%.Moze ih biti 2-5%.I to optimalno toliko.Srba nece biti toliko, jer svi pravoslavni ce se izjasniti kao Srbi, a u Federaciji njihov broj je moze se reci u stalnom padu, gdje im slijedi i fakticki nestanak, pocev od slijedece decenije

A, za ostala pitanja.Ako te zanima, a sumnjam.Ovo vrijedi i za svakog, koga zanima takvo sta

www.bosanskehistorije.com/forum

24-09-2013 at 02:43 | Ukljuèi u odgovor
andjela
Nivo: Forumski doajen
Ljubav se zove imenom mojim!!

Registriran(a): 27-01-2004
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 13230
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: POPIS STANOVNISTVA U BIH 2013

citat:
bubi wrote:
ZA DILBERA!

Konstitutivne narode su stvorili komunisti da bi zadovoljili srpsko-hrvatske nacionalisticke apetite.


Ma bjezi oni su garant i u Americi napravili taj problem... cccccc pu ti strasni komunisti....inace nije bilo drugih nacija u komunistima
24-09-2013 at 10:22 | Ukljuèi u odgovor
mustajbeg
Nivo: Forumski doajen
Bosnjak koji mrzi cetnike

Registriran(a): 15-10-2010
Lokacija: naci cu te sigurno-K
Odgovori: 1379
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: POPIS STANOVNISTVA U BIH 2013

citat:
andjela wrote:


Ma bjezi oni su garant i u Americi napravili taj problem... cccccc pu ti strasni komunisti....inace nije bilo drugih nacija u komunistima


Pravis paralelu Amerike i Bosne, mozda bi i moglo da nije velikosrpskog i velikohrvatskog sna, od podjeli Bosne.
Ovo drugo;
Komunisticki rezim je podjednako kriv kao i veliko srpski-hrvatski za;
gotovo unistenje jednog naroda.
Kucnuo je cas, Bosnjaci ce biti vecina, i samim tim ce jednog dana ostvariri svoju nacionalnu drzavu, to je sledeci korak.
24-09-2013 at 11:08 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 43
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: *touch*, Aci, andjapuppy, bosanka_no1, clippoutline, iskreni tuzlak, Oblakovich, sabko, ziga_zage
FORUM : Politika : POPIS STANOVNISTVA U BIH 2013 New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 ... Last Page >>


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice