Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Politika : POPIS STANOVNISTVA U BIH 2013
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
bubi
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 09-12-2008
Lokacija: tuzla
Odgovori: 113
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: POPIS STANOVNISTVA U BIH 2013

citat:
cupo wrote:
VIDEO DEBATA NA RTRS/ Kako je Tokiæ razbio pripremljenu debatu za zbunjivanje Bošnjaka

Radio televizija tzv. Republike Srpske i emisija “PRESING” – bavila se temom “Popisa stanovništva u Bosni i Hercegovini 2013.” U debati su uèestvovali Radmila Èièkoviæ iz Zavoda za statistiku RS, Stevo Pašaliæ, navodni demograf iz Zvornika, Sejfudin Tokiæ (Koalicija “Bitno je biti Bošnjak”), Ivan Šušnjar novinar portala poskok.info i Slobodan Nagradiæ (Srpski demokratski forum). Unaprijed pripremljena debata koja je imala za cilj nastavak zbunjivanja Bošnjaka, u koju se ukljuèio èak i beogradski muftija Jusufspahiæ, krenula je oèito neoèekivanim tokom. U bravuroznom nastupu Sejfudina Tokiæa potpuno je “razbucana” unaprijed skrojena zavjera. Pogledajte vrlo interesantnu debatu o popisu, ali i o mnogo èemu drugom.



http://diwan-magazine.com/video-debata-na-rtrs-kako-je-tokic-razbio-pripremljenu-debatu-za-zbunjivanje-bosnjaka/?fb_source=pubv1#
(Divan online)


[Edited by cupo on 24-09-2013 at 23:25 GMT]


Zanimljivo da se stavovi bobanovih i radovanih sljedbenika poklapaju sa stavovima velikih bosanaca.Sejfudin je dobro rekao na pocetku ovo je zaista skandalozno kao i citava antikampanja na zakonitu,legalnu kampanju koja je prije svaga sasvim moralna,jer Bosnjacima je 150 godina bilo zabranjeno da se izjasne svojim historijskim imenom.Umjesto da se u cilju suzivota i respekta,kakvo treba da postoji u multietnickom drustvu,pomogne Bosnjacima koji su historijski bili 150 godina diskriminirani i zbog toga zbunjeni svojom narodnom pripadnoscu, ovdje se na sve moguce nacine zeli zdruzenim snagama (u koje na zalost ulaze i ti veliki Bosanci) odmoci Bosnjacima i totalno ih zbuniti.
I jos da prostis,puna usta "multikulture"!!?
A multikultura je sarolikost razlicitosti i respekt prema istima,nesto sto ocito boljsevicki nazziji ne razumiju.

Nego sto se tice emisije,najaci je muftija,jos lik na kraju kaze kako vjerska lica ne trebaju da se mjesaju u politiku vec vidjeno




[Edited by bubi on 25-09-2013 at 23:24 GMT]
25-09-2013 at 23:22 | Ukljuèi u odgovor
mustajbeg
Nivo: Forumski doajen
Bosnjak koji mrzi cetnike

Registriran(a): 15-10-2010
Lokacija: naci cu te sigurno-K
Odgovori: 1379
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: POPIS STANOVNISTVA U BIH 2013

Ko yebe muftiju, onog tamo...
Vazno je biti Bosnjak...

25-09-2013 at 23:26 | Ukljuèi u odgovor
yugi
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 20-12-2006
Lokacija: NORVEŠKA
Odgovori: 35281
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: POPIS STANOVNISTVA U BIH 2013

Gledam maloprije prilog na TV gdje se i neka od udruženja Cigana žale na popis.Fokusirali su se manje više na problem koji æe se ogledati u tome da dobar dio Cigana ne poznaje u dovoljnoj mjeri jezik te æe se samim tim otvoriti problem nerazumijevanja pitanja koja æe postavljati popisivaèi. 


<br /><br /><br /><br />

26-09-2013 at 21:19 | Ukljuèi u odgovor
VV Cephei A
Nivo: Guest
IP: Maskiran


icon Re: POPIS STANOVNISTVA U BIH 2013

A nek ga nauèe brate dragi. Šta treba sad štampat listiæe na jezicima svih nacionalnih manjina u BiH, te uèit popisivaèe njihovim jezicima?

Garant u Njemaèkoj na Popisu prièaju o nepoznavanju njemaèkog.

26-09-2013 at 21:55 | Ukljuèi u odgovor
cupo
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 21-10-2003
Odgovori: 24024
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: POPIS STANOVNISTVA U BIH 2013

Rade Romi uveliko kampanju i educiraju svoj narod kako da se izjasne na popisu.

btw imaju i video spot kampanje

26-09-2013 at 23:34 | Ukljuèi u odgovor
camac
Nivo: Forumski doajen
Unknown artist

Registriran(a): 11-05-2011
Lokacija: Desert roads
Odgovori: 5224
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: POPIS STANOVNISTVA U BIH 2013

citat:
Aidatuzla wrote:



ko im je kriv sto nisu isli u skolu

nece oni u skolu i kad bi im pred kucom bila.. ima izuzetaka i svaka im cast ali postoji veliki broj onih koji ne skoluju djecu.. ono obavezno i to bas ako mora i to je to.. a fakat nije do finansija, nego ko neka tradicija: "nisam ni ja isao pa vidi me.. ionako od skole nema nista itd."
mislim, neka rade kako hoce to je do njih ali jasno im je valjda da obrazovanjem mogu podici status svog naroda, kako ovdje tako i svugdje u regiji, svijetu.. i neka imaju kampanju, neka se na popisu izjasne kako zele.. to je pravo svakoga i niko to ne moze osporavati..
27-09-2013 at 08:51 | Ukljuèi u odgovor
bdirlija
Nivo: Forumski doajen
http://youtu.be/E4OqAa9pcGQ

Registriran(a): 26-02-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 1638
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: POPIS STANOVNISTVA U BIH 2013

citat:
camac wrote:

nece oni u skolu i kad bi im pred kucom bila.. ima izuzetaka i svaka im cast ali postoji veliki broj onih koji ne skoluju djecu.. ono obavezno i to bas ako mora i to je to.. a fakat nije do finansija, nego ko neka tradicija: "nisam ni ja isao pa vidi me.. ionako od skole nema nista itd."
mislim, neka rade kako hoce to je do njih ali jasno im je valjda da obrazovanjem mogu podici status svog naroda, kako ovdje tako i svugdje u regiji, svijetu.. i neka imaju kampanju, neka se na popisu izjasne kako zele.. to je pravo svakoga i niko to ne moze osporavati..


Porodice Roma èija djeca redovno pohaðaju školu dobivaju 90 km mjeseèno od, menšèini, Amice ili Prijateljica ili neke sliène org. Ako koji ne dolazi redovno, frka nastaje samo kad se zaprijeti ukidanjem tih 90 marona. Eto onda èitave delegacije.

Šega za popis æe bit kad koji popisivaè uleti kinezima
Imaju i oni pravo da budu popisani na svom jeziku



[Edited by bdirlija on 27-09-2013 at 11:33 GMT]
27-09-2013 at 11:30 | Ukljuèi u odgovor
borbeni
Nivo: Forumski doajen
ko je dir'o djeda mraza

Registriran(a): 31-01-2009
Lokacija: dunjaluk
Odgovori: 8575
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: POPIS STANOVNISTVA U BIH 2013

27-09-2013 at 17:50 | Ukljuèi u odgovor
VV Cephei A
Nivo: Guest
IP: Maskiran


icon Re: POPIS STANOVNISTVA U BIH 2013

Na kraju æe bit popisano više ljudi koji ovdje ne žive, nego onih koji su fakat tu.

27-09-2013 at 19:37 | Ukljuèi u odgovor
yugi
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 20-12-2006
Lokacija: NORVEŠKA
Odgovori: 35281
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: POPIS STANOVNISTVA U BIH 2013

Kreno Jasminovim stopama



Zlatko Lagumdžija: Ja sam Bošnjak, jezik mi je bosanski

Magazin Saff zapoèeo je anketu o popisu stanovništva. Novinari ovog magazina sagovornike pitaju kako æe se izjasniti na popisu stanovništva, a anketu otvaraju odgovorom ministra vanjskih poslova BiH i lidera SDP-a, Zlatka Lagumdžije.



Evo kako je odgovorio lider SDP-a:


„Pitanje nacionalnog opredjeljenja je stvar osnovnih ljudskih sloboda u 21. stoljeæu i upravo Bošnjaci, zbog svog historijskog iskustva, trebaju imati dodatnu osjetljivost prema toj slobodi. Lièno mi smeta i kada se danas upravo od Bošnjaka oèekuje da imaju dilemu ko su i šta su i da im zato to treba dodatno objašnjavati i ubjeðivati ih kao da su i kao narod još uvijek maloljetni. Prirodno, ovo se odnosi i na svakog drugog èiju æu slobodu, da bude drugaèiji, uvijek braniti. Ne moram valjda biti doktor nauka ili profesor univerziteta da bih znao da sam Bošnjak i da mi je jezik bosanski. Zato, svakome, pa i dobronamjernom, ko želi da mi dodatno 'objašnjava' slijedi jasna poruka: Hvala. Znam ko sam". 


<br /><br /><br /><br />

27-09-2013 at 20:51 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 36
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: beba24, cheguedoeNo2, dr.devilito, lilly, malimeho, mikooo, neko_bezveze, onlyyou, uprava, victorius
FORUM : Politika : POPIS STANOVNISTVA U BIH 2013 New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 ... Last Page >>


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice