Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Politika : Lijepa naša na Husinu This topic has been locked
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 ... Last Page >>
New Topic
Pošiljalac Poruka
neveli
Nivo: Forumski vuk
Baška ilum, baška pamet.
Registriran(a): 08-04-2006
Odgovori: 605
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Lijepa naša na Husinu

citat:
klon4ti wrote:
60 stranica
4x više
246 stranica slovom i brojem

Uredu je



Cuj u redu je - ja sam procitala ono sto si ti postirao. A znas li sta si postirao?

citat:
klon4ti wrote:


Muslimansko hrvatski gradanski rat u SB

http://bs.scribd.com/doc/47080023/Charles-R-Shrader-Muslimansko-hrvatski-gradanski-rat-u-SB-1-1-dio



[Edited by klon4ti on 18-12-2012 at 18:35 GMT]


Bez obzira, vise od ovoga prezentiranog u gornjem linku, ne bih svakako citala - nemam toliko vremena na bacanje, a i nema potrebe.

21-12-2012 at 09:05
vodeni
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 18-05-2009
Lokacija: tuzla
Odgovori: 67
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Lijepa naša na Husinu

citat:
klon4ti wrote:
Vrlo dobro znam što sam stavio, stavio sam link u kojemu piše 1-dio (prvi dio) te knjige, što imalo inteligentnu osobu upuæuje da postoji sljedeæi dio te knjige Link na sljedeæi dio se nalazi na dnu stranice.


Razlika izmeðu knjige koju si ti predložila i one koju sam ja predložio je u autorima, tvoj autor je novinar, moj autor je struènjak za vojna pitanja, vojni analitièar amerièke vojske, èovjek koji je školovan da razumije suštinu vojnih sukoba. Knjige i analize 'mog' autora se koriste kao literatura na vojnim uèilištima zemalja èlanica NATO saveza, ali i šire.


Lijep pozdrav

Vidim sara se po temama. Krenulo je od Bozica preko Posavine do Srednje Bosne.Kad god budes poklopljen, predje se na drugo bojno polje, a prvobitna tema se rasplini. Na kraju ce i "HB" doci na red.
1.Nemas potrebe slati link na ovako opsirne materijale, niko nema vremena da potrosi citav dan da bi pronasao nesto sto ti mislis da bi moglo biti diskriminirajuce za Bosnjake.
2. Ovlas sam procitao desetak uvodnih stranica, nije mi se dalo dalje. Radi se o cinjenicama koje su manje vise poznate.Ukoliko si uspio tokom tvog visegodisnjeg traganja pronaci nesto sto ide u prilog "ugrozenosti" koristiti tehniku copy & paste ili postaviti link na konkretne pasuse od konkretnih autora.
21-12-2012 at 13:06
yugi
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 20-12-2006
Lokacija: NORVEŠKA
Odgovori: 35281
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Lijepa naša na Husinu

Ja razumijem donekle digresije koje imaju za cilj podrobnije obrazlaganje neèijih stavova ali ti klon evidentno zloupotrebljavaš ovu temu da baljezgaš o svemu i svaèemu!!!Imao bih razumjevanja za tvoje škrabotine da se neki od tih zloèina dogodio u Tuzli ali kako si krenuo ne bi me iznenadilo da sad poèneš malo o srednjovjekovnoj Bosni il o kamenom dobu!!
Latentno pokušavaš uvesti prièu o tobožnjoj ugroženosti Hrvata ali nikako da nam pružiš konkretne argumente za tu ugroženost! 


<br /><br /><br /><br />

21-12-2012 at 13:55
soraya
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 01-03-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 30666
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Lijepa naša na Husinu

citat:
klon4ti wrote:

Kada budu osuðeni oni koji su ubijali i prikrivali ubojstva, ova država æe krenuti naprijed, no oèito je da odreðenim politièkim garniturama i dobrom dijelu naroda koji ih podupire ni na kraj pameti ne pada osuditi svoje 'heroje - osloboditelje'.

Lijep pozdrav.



Tako je,ja i navedoh u nekom od komentara da èekamo presude za šestorku.U bivšoj Yugi,tadašnja milicija je imala super taktiku da ,na primjer kad se u kafani pomakljaju lokalni dripci,ne pita kome je nos najkrvaviji ,nego KO JE POÈEO?...e tako æe biti i u BIH...Srbija i Hrvatska defacto su izvršile agresiju na BIH i èinjenica je da je taj udruženi zloèinaèki poduhvat rezultirao najveæim brojem žrtava upravo meðu bošnjaèkom populacijom...
Bošnjacima(nekadašnjim Muslimanima) je bilo namjenjeno uništenje tako kažu masovne grobnice,donesene presude i podignute optužnice.

Nego,u ovom tvome spisku nigdje nema dokaza da se neki od zloèina nad BH Hrvatima desio na teritoriji današnje Tuzle i okoline,a ako i jeste može se smatrati pojedinaènim incidentom u odnosu na zvjerstva koja su èinjena planski od Tutine kažnjenièke bojne po Hercegovini i srednjoj Bosni,pa Vinka Martinoviæa-Štele,pa Daria Kordiæa,vašeg "heroja lašvanske doline",pa konc- logori gdje su ljudi tjerani da piju vlastitu mokraæu...Hrišæanski ,nema šta...
Fakat bosanski Srbi pa bosanski Hrvati prednjaèe u statistikama po broju izvršenih zloèina nad bošnjaèkom populacijom.I porazno je što postoje dokazi da je to sve bilo planirano mnogo prije poèetka rata.
A ti ovde melješ o ugrozbi jer ti neko spoèitava kaèenje hrvatske zastave.Možeš u svojoj kuæi,ali na jarbolu treba da bude samo državna BIH .I dok to ne bude kažnjavano rigoroznim kaznama,neæete prrestati da silujete ovu državu.
21-12-2012 at 16:14
yugi
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 20-12-2006
Lokacija: NORVEŠKA
Odgovori: 35281
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Lijepa naša na Husinu

citat:
gostelja wrote:
citat:
yugi wrote:
Ja razumijem donekle digresije koje imaju za cilj podrobnije obrazlaganje neèijih stavova ali ti klon evidentno zloupotrebljavaš ovu temu da baljezgaš o svemu i svaèemu!!!Imao bih razumjevanja za tvoje škrabotine .....
______________________________________________
Prièalo se ovdje o svemu , o Mostaru, Srebrenici, zapadnoj Bosni Orašju itd...
Nije u redu reæi da su škrabotine popis tolikih poginulih Hrvata.
Pokrenuli ste temu o Zastavi na Husinu, a veæ odavno su stavljene slike na kojim se vidi da stanje nije onakvo kako je cijelo vrijeme rasprave bilo prezentirano tako da je tema poslije stavljanja tih slika trebala biti zatvorena ali eto nije nego je poèelo izrugivanje klona.
L.P.



Niko njega ne izruguje on to sam èini  


<br /><br /><br /><br />

21-12-2012 at 18:03
vodeni
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 18-05-2009
Lokacija: tuzla
Odgovori: 67
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Lijepa naša na Husinu

citat:
gostelja wrote:



[Edited by gostelja on 21-12-2012 at 19:07 GMT]

Interesantno da pises samo poluistine koje idu tebi u prilog. Za desavanja u Varesu si slucajno zaboravio napomenuti da je to rezultat pokolja u AHMICIMA,daleko najveceg u sukobima u sr. Bosni. Protjerani Hrvati? Daj boze da je i zlocinac Ivica Rajic protjerao Bosnjake iz Ahmica.Ajd' bogati ne zapocinji ponovo teme o kojima se vec sve zna inace ode ova rasprava u nedogled.
21-12-2012 at 21:27
vodeni
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 18-05-2009
Lokacija: tuzla
Odgovori: 67
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Lijepa naša na Husinu

citat:
gostelja wrote:



[Edited by gostelja on 21-12-2012 at 19:07 GMT]

Ah sad vidjeh i za izbjeglice.Kako su se izbjeglice iz BiH rasule po citavoj Evropi tako je jedan broj ostao i u Hr.Vecinom Hrvati. Vecinom kod rodbine.A ono jadnika sto je ostalo u prihvatilistima dok se ne snadju za dalje je uglavnom financirala medj. zajednica. Franjo bi bio najsretniji da ih ne vidi al' eto kad ih citava Evropa primi valja i njemu...
21-12-2012 at 21:48
soraya
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 01-03-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 30666
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Lijepa naša na Husinu

citat:
gostelja wrote:




Islamska deklaracija(btw,filozofski sadržaj koji je univerzalan i može biti primjenjen u bilo kojoj državi gdje žive muslimani,ne samo u BIH) nije nigdje bila politièki inkorporirana u Ustav republike BIH i nijedan èlan politièkog establišmenta države BIH nakon priznavanja njene nezavisnosti ,niti u niti nakon rata nije niti optužen niti osudjen u Hagu.Niti Alija Izetbegoviæ niti iko od užeg politièkog rukovodstva nije optužen ni sudjen za udruženi zloèinaèki poduhvat.Koji je general ABIH optužen za genocid?Postoji li ijedan dokument koji nareðuje da se hrvatsko ili srpsko stanovništvo protjeruje i ubija ,a da ga je potpisao vrhovni komandant ABIH?I ti i ja znamo da ne postoji.Ako æemo po Ustavu Republike BIH jedina regularna vojska je Armija BIH,i VRS I HVO su u rangu paravojnih formacija.Ne zaboravi da je HVO spašen tog tretmana upravo stavljanjem potpisa na Splitski i Vašingtonski sporazum istog tog Alije Izetbegoviæa.I stavljanjem istog tog HVO-a pod komandu regularne državne vojske.Inaèe bi bio tretiran na isti naèin kao i VRS.A VRS i policija RS je od strane ICTY-a oznaèena odgovornom za genocid.
Miloževiæ je krepao u Hagu i smrt ga je spasila presude,ali zato nije ostale.Tudjmana je smrt spasila od iste ,a politièke i vojne vodje i RS i HZHB su u æorci i èekaju se njihove presude...Pogledaj i optužnice i presude ...od genocida do etnièkog èišæenja i neèovjeènog ponašanja...PONAVLJAM politièko i vojno rukovodstvo.

kad veæ spominješ Tuzlansku kolonu,JNA je u tom trenutku bila legitiman vojni cilj jer se smatrala stranom vojnom formacijom na teritoriji nezavisne medjunarodno priznate države BIH.Isto se može reæi i za vojsku bosanskih Srba i bosanskih Hrvata,nakon datuma formiranja ABIH.






[Edited by soraya on 21-12-2012 at 23:33 GMT]
21-12-2012 at 22:53
neveli
Nivo: Forumski vuk
Baška ilum, baška pamet.
Registriran(a): 08-04-2006
Odgovori: 605
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Lijepa naša na Husinu

citat:
klon4ti wrote:
Vrlo dobro znam što sam stavio, stavio sam link u kojemu piše 1-dio (prvi dio) te knjige, što imalo inteligentnu osobu upuæuje da postoji sljedeæi dio te knjige Link na sljedeæi dio se nalazi na dnu stranice.


Razlika izmeðu knjige koju si ti predložila i one koju sam ja predložio je u autorima, tvoj autor je novinar, moj autor je struènjak za vojna pitanja, vojni analitièar amerièke vojske, èovjek koji je školovan da razumije suštinu vojnih sukoba. Knjige i analize 'mog' autora se koriste kao literatura na vojnim uèilištima zemalja èlanica NATO saveza, ali i šire.

Lijep pozdrav


Ohohooo poceli smo sa etiketama ..

Ti si napisao: "Procitajte ovu knjigu" i ja sam to slijedila, napravila sebi kaficu, skoncentrirala se na ono sto je u pdf- formatu i procitala.. Prihvatila sam kao knjigu, sad da ja istrazujem, dodatno guglam koliko djelova nesto ima, ne pada mi na um! Ali ok, ima vise dijelova, ja sam procitala prvi i meni dosta za "stop"!

Razlika izmedju Hartmann-ove i tog tvog analiticara je u tome , da je ona u jednoj knjizi skupila dokumentaciju o Milosevicevom djelovanju - ona ne dokazuje, jednostavno je samo sumirala cinjenice na jednom mjestu!

Ovaj tvoj expert , postavlja na pocetku tezu koju zeli dokazati, a to je da je ABiH imala interesa pokrenuti sukob! I on to u startu i kaze! Dakle , na pocetku je politicki obojen, jer da nije sumirao bi i on svoje analize, bez pretpostavljene teze i potrebe da dokazuje! On citatelja u pocetku priprema za odredjeni zakljucak!

Ja i more ostalih nelogicnosti, negiranja sve sto je do sada poznato itd..


Logicki je pogresno, izvjestaje istih tih novinara i hum. radnika, rasudjivanja istih tih diplomata i zap. vlada , Haskog suda itd.., u jednom slucaju prihvatiti, u drugom negirati! Ili djeluju kako treba ili ne, ili izvjestavaju kako treba ili ne, ili lazu ili ne, ili priznajemo odluke Suda ili ne! A ne da se prihvata kako kome sta godi!

Puno toga on zeli odjednom da pobije - neko bi mogao i pogrijesiti, ali ne bas svi.

Itd.. Neda mi se vise na ovu temu, pocela me smarati!

p.s. Nikakva , meni licno, nije preporuka, neka titula ili samo zanimanje! Imas doktore nauka, nenormalni ljudi; imas profesore moralno osakacane itd.. Ovaj tvoj po mom zakljucku je poprilicno nelogican ( valjda zato sto je tendenciozan ) - eto , ako ce ti lakse biti, u tom dijelu koji sam ja procitala..


[Edited by neveli on 21-12-2012 at 23:34 GMT]
21-12-2012 at 23:28
vodeni
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 18-05-2009
Lokacija: tuzla
Odgovori: 67
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Lijepa naša na Husinu

citat:
klon4ti wrote:


Ivica Rajiæ i Ahmiæi i Vareš, nigdje veze.

Ivica Rajiæ je napao Stupni Do, naselje u opæini Vareš i tu poèinio ratni zloèin. Sva zbivanja u Varešu su se desila nakon napada ABIH na hrvatska naselja u susjednom Kaknju od kuda su Hrvati pobjeglu u Vareš.


Ivica Rajic i Vares nigdje veze? Dobro,za Ahmice je bio odgovoran Kordic,ali nije to ni bitno, ista je to bratija.Zbivanja u Varesu se nisu desila poslije desavanja u Kaknju,vec nakon spomenutog zlocina u Stupnom Dolu,odnosno nakon k..chenja spomenutog Andrica odn.Rajica.Ajde bar jedanput postaj nesto suvislo i netendenciozno da te vise ne moram ispravljati, iskreno dosadilo mi je...
22-12-2012 at 03:11
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 51
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: *touch*, Aci, andjapuppy, bosanka_no1, clippoutline, iskreni tuzlak, Oblakovich, sabko, ziga_zage
FORUM : Politika : Lijepa naša na Husinu This topic has been locked New Topic

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 ... Last Page >>


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice