Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima


FORUM : Kafiæ `Sunce´ : bosanski jezik
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
pizzo4
Nivo: Forumski vuk
Ima jedna modra rijeka...

Registriran(a): 17-03-2002
Lokacija: Mostar, BiH
Odgovori: 554
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User ICQ
icon Re: bosanski jezik

Pa vidi ti o èemu se raspravlja u ovom Lejlinom caffe-u, o godinama i ko je odakle.
A topic: bosanski jezik.
Ma samo mi nije jasno kako vi svi nadjete ove tuzlarije, a ono svi iz Goražda, Foèe i sl.
Sad da pogadjamo koliko Lejlun ima djece?
Ili Amelina, koja želi toliko da ostane anonimna, bas me zanima koliko li je njoj godina. Ili još interesantnije: koje su joj mjere ;)? Lejlun, da pogaðamo koje su tvoje?
Ili da se prvo prebacimo na SEX forum, pa da onda pogadjamo?
Usput Lejlun, pozdravi Laku i pošalji mi njegovu novu ploèu. Momak je haos. 


PIZZO4

Najgore je biti osrednji.
11-04-2002 at 15:55 | Ukljuèi u odgovor
sunce
Nivo: Moderator podforuma

Registriran(a): 23-01-2002
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 19786
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: bosanski jezik

citat:
Amelina wrote:
Halo rajaaaaaaaa.... ´Dje ste vi meni?!

Pa mene nema koji dan na forumu (ma ima me da citam, ali nema da pisem) i oni poceli da se ´razotkrivaju´! Kakav je to nacin, jos cemo poceti adrese da razmjenjujemo i slike da postiramo, ccccccc....

Nego, sta se onaj gore javlja; cuj´ molim te, osporava nam jezik?! Samo ako se moj razveze, odmah ce on imati sansu da vidi bogatstvo jezika koji ne postoji...

Hej Sunce, negdje sam procitala da pitas ono za doktora - sva ti je mudrost u padezima. Necu puno pametovati da ne bih zamijenila polove<>, samo da ti kazem da je najpravilnije reci ´idem doktoru´, mada i ´k doktoru´ je u redu, dok ´kod doktora´ je nesto sasvim drugo - to je vec kada stignes kod njega pa sve sta se tamo desi.

____________________________________________

Amelinaaaaaaaaaaa

ma gdje si ti ? Bas si pocela da mi nedostajes .
A evo i petka

A sto se tice doktor ,lijecnik ili sta vec to da je pravilo reci da idem k ljekaru ili idem ljekaru sam procitala u bosanskom pravopisu i iskreno se iznenadila.

Eto malo sam se dotakla i teme

pozdrav

11-04-2002 at 17:53 | Ukljuèi u odgovor
Amelina
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 28-09-2001
Odgovori: 78
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: bosanski jezik

Eh Suncice, bas nemam vremena ni za disati. Sjecas li se kako sam se zalila da mi je dosadno na poslu - eto sam se urekla... Desi mi se da otvorim forum, ali ne uspijem procitati ni slovo, i onda ga samo zatvorim. Bit ce bolje...

Ne znam sto si se iznenadila to za "doktora", pa eto i kada malo sama sebe zapitas vidis da je zbilja to logicno, a ne reci "idem kod doktora". Nego, mi kada se ucahurimo u neke izraze, fraze, postapalice i ne kontamo da to bas i nema nekog smisla. Znas ono nase tipicno "upala sam" kada se okliznemo i padnemo. Dalje: izvinuti - umjesto izviniti, od dijeta umjesto djeteta,... da ne tusim vise... Hej, sto se pravopisa tice, zamolim ja moju mamu, jos prije Nove Godnie, da mi ga posalje i ona kaze nece! Pitam je ja: "Pa sto bona mama neces, stvarno mi treba, nekada se bas dvoumim oko nekih rijeci?" Odgovara moja mama:"Sta te briga za pravopis, svakako ti treba engleski, brini se oko toga, a i vala dosta ti je vise ucenja!" Uh, cim je to rekla vidim ja nesto nije u redu, posto je njena deviza da se uci dok god je covjek ziv. I opet je pokusam ubijediti da mi ga ipak spremi, kao i jos neke knjige od kuce koje bih zeljela imati. Medjutim, odgovara ti moja mama: "Sta ti je bona, pa nisi normalna, znas li ti kolika je knjizurina pravopis, a tek te sto hoces, pa ima na posti dusu da mi izvade, kozu da mi oderu, a ne samo novcanik!" Aaaaaa, u tom grmu lezi zec, skontam ja..

Pizzo 4, sto se tice mojih godina - necu iz principa da ti kazem, mada nije nista sto bi se covjek trebao prepasti, kunem ti se... Sto se dimenzija tice: 170cm visine i 55kg, a ti onda kilograme rasporedjuj u svojoj masti - bas onako kako se tebi svidja! Prijatno ti!  


When you lose, don't lose the lesson!
11-04-2002 at 18:28 | Ukljuèi u odgovor
janko
Nivo: Guest
IP: Maskiran


icon Re: bosanski jezik

Svakom covjeku se moze desiti, da mu se istina ne svidja, zato sam i Vam rekao, da mi je zao, da moram Vam ovu istinu reci - takozvani bosanski jezik stvarno ne postoji. Vi svi mozete reci: ja sam Srbin, ja sam Hrvat, ja sam Crnogorac, ja sam Bosnjak ili Musliman. Time se nista ne menja. Vi svi pricate taj isti jezik - sve jedno dali se to Vam svidja ili ne. I da neko koristi arapske reci kahva ili merhaba, tim ne moze da promeni svoje poreklo.

Neko od Vas je htjeo da zna u kojim zemlama se govori njemacki: to su (njemackim pravopisom9 Deutschland, Österreich, Liechtenstein, Schweiz (jedan iz 4 jezika - ostali su francuski, talijanski i retoromanski) i Luxemburg

Bok, zdravo i dovidjenja!

11-04-2002 at 18:42 | Ukljuèi u odgovor
visental
Nivo: Guest
IP: Maskiran


icon Re: Re: bosanski jezik

citat:
janko wrote:
Svakom covjeku se moze desiti, da mu se istina ne svidja, zato sam i Vam rekao, da mi je zao, da moram Vam ovu istinu reci - takozvani bosanski jezik stvarno ne postoji. Vi svi mozete reci: ja sam Srbin, ja sam Hrvat, ja sam Crnogorac, ja sam Bosnjak ili Musliman. Time se nista ne menja. Vi svi pricate taj isti jezik - sve jedno dali se to Vam svidja ili ne. I da neko koristi arapske reci kahva ili merhaba, tim ne moze da promeni svoje poreklo.

Neko od Vas je htjeo da zna u kojim zemlama se govori njemacki: to su (njemackim pravopisom9 Deutschland, Österreich, Liechtenstein, Schweiz (jedan iz 4 jezika - ostali su francuski, talijanski i retoromanski) i Luxemburg

Bok, zdravo i dovidjenja!

---------------------------------------------
Navescu samo jedan primjer iz bosanskog jezika:Janko sipu racku.
 


jos uvijek ujutro se ustaje s osmijehom
11-04-2002 at 18:48 | Ukljuèi u odgovor
Amelina
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 28-09-2001
Odgovori: 78
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: bosanski jezik

Znas sta Janje nase, nemoj u ponos da nam diras ama nikako jel´ kontas?!
NEgo, jeli ti to nam svima kolektivno "per si-pre tu" ili?

Probaj da kazes jednom iz Svice da govori njemacki, probaj, mozda se iznenadis! Jedan probao pa se iznenadio...

Posto si tako susretljiv u davanju objasnjenja i informacija, mozda nam mozes reci kako se zove jezik kojim mi pricamo? 


When you lose, don't lose the lesson!
11-04-2002 at 18:59 | Ukljuèi u odgovor
sunce
Nivo: Moderator podforuma

Registriran(a): 23-01-2002
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 19786
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: bosanski jezik


Janko Janko je li tako bio onaj crtani ,

pa sve kontam da li da ti sta odgovaram .

Prvo se malo raspitaj ,nesto procitaj pa se javi kada nesto tvrdis ubaci i koji argument.
Ako sam dobro skontala to je samo tvoje misljenje .

Neki jezik iz ko zna kojeg razloga(ili se ipak zna ) ne bude priznat u nekoj zemlji ali to ne znaci da i ne postoji.

Da li postoji albanski jezik ?
Da li ljudi s Kosova govore albanski ?
Zvanicno su koristili kao i mi sh-hs ali niko ne moze reci da taj jezik ne postoji .

Jedan profesor iz Tuzle koji je predavao
sh-hs je napustio posao kada je trebao predavti bosanski .
Da su se po tom sablonu i ostali ponasali mnoge bi stvari bile drugacije.

U Kanadi je zvanici jezik engleski i francuski a kanadski ne postoji ali bosanki postoji pa ako se to tebi ne svidja sta da ti kazem iz naseg bogatog ´ulicnog´ bosanskog -otkaci ,ohladi ,odbij i od...

11-04-2002 at 20:26 | Ukljuèi u odgovor
sunce
Nivo: Moderator podforuma

Registriran(a): 23-01-2002
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 19786
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: bosanski jezik

[okliznemo i padnemo. Dalje: izvinuti - umjesto izviniti, od dijeta umjesto djeteta,
_________________________________________-

u bosanskom je
dijete -djeteta-djetetu-dijete-dijete-djetetom -(o)djetetu

jednina dijete -mnozina -djeca


11-04-2002 at 21:59 | Ukljuèi u odgovor
lejlun
Nivo: Guest
IP: Maskiran


icon Re: Re: bosanski jezik

citat:
janko wrote:
Svakom covjeku se moze desiti, da mu se istina ne svidja, zato sam i Vam rekao, da mi je zao, da moram Vam ovu istinu reci - takozvani bosanski jezik stvarno ne postoji. Vi svi mozete reci: ja sam Srbin, ja sam Hrvat, ja sam Crnogorac, ja sam Bosnjak ili Musliman. Time se nista ne menja. Vi svi pricate taj isti jezik - sve jedno dali se to Vam svidja ili ne. I da neko koristi arapske reci kahva ili merhaba, tim ne moze da promeni svoje poreklo.

Neko od Vas je htjeo da zna u kojim zemlama se govori njemacki: to su (njemackim pravopisom9 Deutschland, Österreich, Liechtenstein, Schweiz (jedan iz 4 jezika - ostali su francuski, talijanski i retoromanski) i Luxemburg

Bok, zdravo i dovidjenja!


Ja koliko znam da ce svaki austrijanac reci da govori austrijski, svajcarac svajcarski , ili eventualno schwicer-deutsch, u luxemburgu je drzavni jezik je francuski!

Ali nije poenta u tome!Svi oni govore jezik koji zele, ili ga zovu onako kako oni zele!
To je po meni ljudsko pravo .
Zasto mi bosanci ne bi mogli zvati svoj jezik bosanski , ako tako zelimo?

Ili bolje da te pitam , kako bi ti nazvao jezik kojim govore bosanci?
12-04-2002 at 00:06 | Ukljuèi u odgovor
lejlun
Nivo: Guest
IP: Maskiran


icon Re: Re: bosanski jezik

citat:
pizzo4 wrote:
Pa vidi ti o èemu se raspravlja u ovom Lejlinom caffe-u, o godinama i ko je odakle.
A topic: bosanski jezik.
Ma samo mi nije jasno kako vi svi nadjete ove tuzlarije, a ono svi iz Goražda, Foèe i sl.
Sad da pogadjamo koliko Lejlun ima djece?
Ili Amelina, koja želi toliko da ostane anonimna, bas me zanima koliko li je njoj godina. Ili još interesantnije: koje su joj mjere ;)? Lejlun, da pogaðamo koje su tvoje?
Ili da se prvo prebacimo na SEX forum, pa da onda pogadjamo?
Usput Lejlun, pozdravi Laku i pošalji mi njegovu novu ploèu. Momak je haos.


Mozes misliti da je Laka bio jedan od prvih klinaca koji me je pitao da furamo,....a ja budala nisam htjela
Bio pravi mali slatkis, ali meni se svidjao njegov drug
Ali je sada haos ,sto jeste, jeste!
12-04-2002 at 00:12 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 36
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: *touch*, Aci, andjapuppy, bosanka_no1, clippoutline, iskreni tuzlak, Oblakovich, sabko, ziga_zage
FORUM : Kafiæ `Sunce´ : bosanski jezik New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... Last Page >>


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice