Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima


FORUM : Dijaspora : Kad ste tek dosli u vasu novu domovinu...
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
pagny
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 30-07-2006
Lokacija: france
Odgovori: 4073
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Kad ste tek dosli u vasu novu domovinu...

ma jasta Kantic me zezno taj put pravo ,a sto se tice pisama cuvamo jos uvjek pisma koja smo pisali jedni drugima za vrijeme rata ,a najkrvavija su mi ona sto sam ih napisao a nikad poslao vjeruj mi kad ih citam kao da ponovo sve prozivim bilo neponovilo se 


bolje biti mlad lijep i bogat nego star ruzan i siromasan
20-09-2008 at 21:32 | Ukljuèi u odgovor
Shiva
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 08-12-2006
Odgovori: 5859
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Kad ste tek dosli u vasu novu domovinu...

citat:
pagny wrote:
ma jasta Kantic me zezno taj put pravo ,a sto se tice pisama cuvamo jos uvjek pisma koja smo pisali jedni drugima za vrijeme rata ,a najkrvavija su mi ona sto sam ih napisao a nikad poslao vjeruj mi kad ih citam kao da ponovo sve prozivim bilo neponovilo se

Ne ponovilo se.

I sta bi, napuhal` ti onaj dusek.

20-09-2008 at 21:36 | Ukljuèi u odgovor
pagny
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 30-07-2006
Lokacija: france
Odgovori: 4073
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Kad ste tek dosli u vasu novu domovinu...

ma suti ja ti poceh da radim odmah po dolasku ovamo (posto mi sestra i zet imaju firmu) i naikako da zakrpim onaj dusek a nemam jos para da kupim spavacu (sve nesto prece)te ti ja prekodana radi a navece onako u polusnu dusek u usta i pusi.Ma nekad i prenocim na onako ispuhanom al´ puho ja nepuho ujutro ja slomljen ,svaka me koschica boli ove kolege me zezaju misle ja po citavu noc a mene sramota rec da spavam na podu i tako ti ja ispadoh shvalerchina .Bilo kako bilo ja mog rahatluka kad se kupi krevet cini mi se da se nijednoj stvari nisam vise obradovao  


bolje biti mlad lijep i bogat nego star ruzan i siromasan
20-09-2008 at 21:46 | Ukljuèi u odgovor
Shiva
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 08-12-2006
Odgovori: 5859
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Kad ste tek dosli u vasu novu domovinu...

citat:
pagny wrote:
ma suti ja ti poceh da radim odmah po dolasku ovamo (posto mi sestra i zet imaju firmu) i naikako da zakrpim onaj dusek a nemam jos para da kupim spavacu (sve nesto prece)te ti ja prekodana radi a navece onako u polusnu dusek u usta i pusi.Ma nekad i prenocim na onako ispuhanom al´ puho ja nepuho ujutro ja slomljen ,svaka me koschica boli ove kolege me zezaju misle ja po citavu noc a mene sramota rec da spavam na podu i tako ti ja ispadoh shvalerchina .Bilo kako bilo ja mog rahatluka kad se kupi krevet cini mi se da se nijednoj stvari nisam vise obradovao


Covjece sto me nasmija al kad pozelis da ispadnes ponovo svalercina a ti na pod.
20-09-2008 at 21:57 | Ukljuèi u odgovor
Rodjeni
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 30-11-2006
Lokacija: Diva Grabovica
Odgovori: 8284
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Kad ste tek dosli u vasu novu domovinu...

Sad bi trebalo pocet pisat na temu

Kad ste tek dosli u vasu novu-staru domovinu....i tu je sad isto ko i ovde

-drugi ljudi
-drugi adeti/obicaji/navike
-druge sheme/seme
-drugi trendovi

ili?

21-09-2008 at 16:58 | Ukljuèi u odgovor
pagny
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 30-07-2006
Lokacija: france
Odgovori: 4073
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Kad ste tek dosli u vasu novu domovinu...

rochko nije ti losa ideja bas me interesuje kako ste vi dozivjeli vas prvu posjetu,prvi dolazak,prvi povratak i tsl. Tuzli nakon odlaska iz nje kako ste dozivjeli ,charshiju,prijatelje ,rodbinu, 


bolje biti mlad lijep i bogat nego star ruzan i siromasan
21-09-2008 at 18:28 | Ukljuèi u odgovor
Abulafija
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 02-07-2004
Odgovori: 28828
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Kad ste tek dosli u vasu novu domovinu...

Jah..... Moj ti onaj (kaki ti je oto nick )
Ko sad se sjecam, 97. godina, meni jedna zena prahnula, iskreno vise nego Bosna, tad mi je skandinavija jos bila interesantna. Al... zove nesto juzno, nakon dvije godine bez Bosne, roditelja, prijatelja,......svega.
Bijedno se zivilo, momcic od svoje 22 godinice, bez para, posla.... i bez izgleda da ce se nesto uskoro promijeniti.
Imo sam 1000 DM i kupljenu autobusku kartu za Tuzlu. Nekako se skuckalo od one bijede izbjeglicke, tadasnje.
Al fali mi jos 500 Dm, jer sam skonto ostati 3 hefte u Tuzli, i racuno, 500 maraka mi je dosta heftano
Al dje naci 500 maraka.......
Ovi moji po centru pocnu pricati o "Roskilde festivalu", koji treba da pocne za desetak dana, te kako je dobro, te kako se tamo mogu i pare napraviti prilicne
Dzeparosi zadovoljno trljaju dlanove a i par ovog obicnog naroda, kaze da ce ici, i SKUPLJATI FLASE
Naime, 70- 80 hiljada dusa u tih 5 festivalskih dana popije toliko piva, da skupljajuci prazne flase od kaucije mozes prilicno zaraditi
Neki opet govore da od toga nema nista, da cuvari konstantno hodaju i istjeruju ove sa vrecama flasa na ledjima, jer misle da su flase samo paravan razbojnicima koji okolo hodaju, ulaze u satore i kupe sve od vrijednosti.
A valja i kartu kupiti, koja je kostala 200Dm, sto i nije bilo malo.
Kupim ja kartu, i na festival
Uspijem malo cuti DAVID BYRNE-a, MÖTLEY CRÜE , PET SHOP BOYS, SUEDE i mnostvo drugih grupa i izvodjaca, al ih se iskreno govoreci ne sjecam ni jednog.
Sjecam se samo blata, zime i zelje da idem kuci.
Onog trenutka kad sam nagurao tih 500 Dm + 200 za ulozenu kartu, nisam imo uopste zelje ostati.
Sedam dana kasnije sam sjedio u busu i truckao se prema jugu.
Sjecam se da sam bio uzbudjen, nervozan i pun zelje da sto prije dodjem.
Negdje oko brda Kassela, sam uspio zaspati i nekako prespavati i Austriju i Sloveniju a i dobar dio Hrvatske. U stvari mozda i nisam, ali se ne sjecam nicega.
Sjecam se da sam otvorio oci u polupraznom autobusu, pogledao desno i vidio brda u daljini. Na dva sjedista ispred mene je sjedio neki covjek i ja ga pitam, sta je ono tamo? Bosna jarane......
Sjecam se da sam se poceo tresti i sjecam se suza koje nikako da prestanu, i da me je bilo sramota da me ko ne vidi da placem ko kaka curica, pa sam se sageo iza sjedista, ko biva trazim nesto po torbi na podu.
Onda je dosla skela na Savi, koja se nasukala na obalu, pa se vozac busa morao "zaletiti" nizbrdo, pa na skelu, pa na kocnicu jako, da tako skelu odvoji od obale .
I onda....... Konacno Bosna.
Onaj dio "koridora" gdje se nije smjelo zaustavljati, petlja na sickom, dimnjaci termoelektrane.... Sivilo i bijeda zgrada pored puta, od moluha do zeljeznicke stanice.
Uplakani roditelji, nasmijani jarani, alkohol......Sreca, j***m li je.
Eto kako je bilo prvi put.

22-09-2008 at 08:32 | Ukljuèi u odgovor
pagny
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 30-07-2006
Lokacija: france
Odgovori: 4073
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Kad ste tek dosli u vasu novu domovinu...

mislim da nam je svima u svakom slucaju meni najupecatljiviji bio trenutak kad sam ugledao one velike rezervoare u termoelektrani ,tek tad sam sebi rek´o "yebote evo je stvarno Tuzla"  


bolje biti mlad lijep i bogat nego star ruzan i siromasan
22-09-2008 at 23:03 | Ukljuèi u odgovor
andjela
Nivo: Forumski doajen
Ljubav se zove imenom mojim!!

Registriran(a): 27-01-2004
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 13230
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Kad ste tek dosli u vasu novu domovinu...

citat:
pagny wrote:
ma jasta Kantic me zezno taj put pravo ,a sto se tice pisama cuvamo jos uvjek pisma koja smo pisali jedni drugima za vrijeme rata ,a najkrvavija su mi ona sto sam ih napisao a nikad poslao vjeruj mi kad ih citam kao da ponovo sve prozivim bilo neponovilo se


Najbolji si

04-10-2008 at 08:19 | Ukljuèi u odgovor
pagny
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 30-07-2006
Lokacija: france
Odgovori: 4073
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Kad ste tek dosli u vasu novu domovinu...

citat:
andjela wrote:


Najbolji si




bice toga jos samo me sad nekakva gripa spopala pa mi nesto mrsko i kuckat malo duze  


bolje biti mlad lijep i bogat nego star ruzan i siromasan
04-10-2008 at 08:27 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 56
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: *touch*, Aci, andjapuppy, bosanka_no1, clippoutline, iskreni tuzlak, Oblakovich, sabko, ziga_zage
FORUM : Dijaspora : Kad ste tek dosli u vasu novu domovinu... New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 ... Last Page >>


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice