Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Tuzlarije : Persona non grata Kaèavenda (sabrana nedjela)
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
mosnik
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 07-01-2008
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 2074
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Persona non grata Kaèavenda (sabrana nedjela)

citat:
cupo wrote:
"Front“ poziva nadležne organe u BiH da hitno donesu odluku i raspisivanju meðunarodnih potjernica za sve državljane Srbije koji su u toku agresije na BiH bili na bilo kojoj funkciji u Srbiji. Takoðe tražimo hitno podizanje optužnice protiv dokazanog ratnog huškaèa, koji je poticao na èinjenje ratnih zloèina, vladike zvornièko-tuzlanskog Vasilija Kaèavende i njegovo bezuslovno hapšenje", zahtjevi su Udruženja.





Daj Boze. Kacavenda je u rangu Karadzica i Mladica, ali na zalost niko, prvenstveno Hag, nije ganjao vjerske lidere zlocince i huskace kao ni novinare koji su pozivali na ubijanja, mrznju i sl. Inace bi i Kacavenda i npr od novinara Sagolj (koji danas radi na Sveucilistu u zap. Mostaru!!)i slicni odavno bili iza brave....


[Edited by mosnik on 28-09-2009 at 17:09 GMT] 


Kume i ti ces to da radis, samo sutra.
28-09-2009 at 17:07 | Ukljuèi u odgovor
cupo
Nivo: Moderator podforuma
Registriran(a): 21-10-2003
Odgovori: 24024
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Persona non grata Kaèavenda (sabrana nedjela)

Mladi antifašisti osuðuju fašistièku presudu

Izdali saopštenje u kojem izmeðu ostalog stoji


"Tražimo od Opæinskog vijeæa Tuzla, da vladiku zvornièko-tuzlanskog Vasilija Kaèavendu proglasi nepoželjnim u gradu Tuzli i da mu se zabrani da u nedelju 30. 09. 2009. doðe u grad onako kako je to planirao.

On je jedan od najgorih fašistièkih zloèinaca èije je i ovo djelo, osuda nevinog èovjeka na 12. godina zatvora. "


i jedna ispravka dolazi u Tuzlu 4. oktobra da osvesta crkvu i parohijski dom a ne 30.09.

29-09-2009 at 16:36 | Ukljuèi u odgovor
F4M1L14
Nivo: Forumski vuk
Mosnik,Mejdan,Brdo,Kula

Registriran(a): 16-05-2006
Lokacija: Essex
Odgovori: 457
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Persona non grata Kaèavenda (sabrana nedjela)

Ja nekontam jednu stvar. Ako ja idem u dzamiju i toj dzamiji je neki Imam ko recimo Abu Hamza onaj degen sa kukom umjesto ruke koji samo prica kako treba stavit exploziv oko sebe i sve redom pobit pa ja nebi u tu dzamiju nikad usao jer takvi ljudi nemaju nikakve veze sa bogom i vjeskim zivotom, i takav covjek nije moj brat niti mene predstavlja. Tako nekontan ni Bosnace i Hercegovce koji su pravoslavci i zive u tuzli i pobozni su i znaju ko je i sta je radio taj degen Kacevenda i oni opet idu na njegove mise i prosleve koje on predvodi.

29-09-2009 at 16:48 | Ukljuèi u odgovor
Crni Vuk
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 06-05-2008
Odgovori: 342
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User Visit Homepage
icon Re: Persona non grata Kaèavenda (sabrana nedjela)

Ratni Zlocinac Vasilije Kacavenda - Crkva u Fatinoj avliji



Ako cemo po njegovoj logici, da je srpska zemlja samo zato sto se "mjesto po gruntovnim knjigama zove Crkvine", ja isto tako mogu tvrditi da je Kalemegdan u Beogradu Turska zemlja, da je Radovan Karadzic Turcin (Kara = crni), da je sva zemlja u opcini Tuzla ( tuz )Muslimanska i da Islamska Zajednica tu ima pravo uzurpirati zemlju nemuslimana i graditi sta god zeli.


29-09-2009 at 23:10 | Ukljuèi u odgovor
cupo
Nivo: Moderator podforuma
Registriran(a): 21-10-2003
Odgovori: 24024
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Persona non grata Kaèavenda (sabrana nedjela)

ВладикаВасилије посјетио манастире

Владика зворничко-тузлански "Господин"Василије обишао је данас манастир Сасе гдје је разговарао са братством манастира и погледао радове који се изводе на манастирском комплексу.


Siguran sam 100% da je i ovdje oteo bosnjacke zemlje, sace to cupo naci just a second

29-09-2009 at 23:23 | Ukljuèi u odgovor
cupo
Nivo: Moderator podforuma
Registriran(a): 21-10-2003
Odgovori: 24024
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Persona non grata Kaèavenda (sabrana nedjela)

Kao što rekoh, znam da imam u arhivi....



Bidi Hasanoviæ monasi oteli tri dunuma zemlje


bez struje i vode, u kuæici sagraðenoj uz pomoæ donatora, nana Bida provodi samaèke dane, boreæi se sa nepravdom...
18.05.2008. 13:00



U naselju Sase, u opæini Srebrenica, monasi manastira Svete Trojice, smještenog meðu imanjem nekoliko bošnjaèkih porodica, prije tri godine oteli su više od tri dunuma zemljišta Bidi Hasanoviæ (74). Na tom zemljištu su izgradili dvije zgrade, proširivši dvorište manastira. Nani Bidi je, od nekadašnjih pet, ostalo samo dunum i po zemlje.

- Sva ova zemlja koju su dušmani sebi prigrabili pripadala je mom djeveru Omeru. Djever se preselio u Bratunac i prepisao svoj dio zemlje na mog muža Bektu, koji je umro prije rata - žali nam se nana Bida.

Bez struje i vode, u kuæici sagraðenoj uz pomoæ donatora nakon što je nekoliko godina provela u šupi, Bida provodi samaèke dane, boreæi se sa nepravdom koja ju je zadesila.

- Prije rata imala sam vodu, muž je proveo u tri kuæe i štale. Sve su to srušili i isjekli voæke okolo. Presjekli su cijev koja je vodila u bazen, tako da kaluðeri koriste moju vodu, a ja svoje haljine moram prati kišnicom. Sa èesme koja se nalazi kod mezarja na poèetku sela, komšija mi kolicima doveze vodu za piæe, pa mu to platim - prièa Bida.

Na samom ulazu u dvorište manastira, postavljen je krst na imanju Bošnjaka. Pored ostalog, monasi su uzurpirali i znaèajan dio vakufske imovine.

Petko Ðokiæ, graðevinski inspektor u Opæini Srebrenica, kaže da objekti sagraðeni u dvorištu manastira u Sasama spadaju u deset nelegalno sagraðenih.

Od kuæe nije ostalo ništa

Iznad Bidine kuæe u dvorištu manastira gradi se hotel èija su, prema rijeèima mještana, dva metra podzida na zemljištu Bošnjaka Dahme i Ekrema Sulejmanoviæa. Monasi su oteli i zemlju Timke Hasanoviæ.

- Prije rata moja kuæa je bila prekoputa Bidine. Sada je tu sve srušeno i uzorano bagerima. Od moje kuæe ništa nije ostalo. Kako èujemo, hoæe da grade podzid - kaže Timka.

(AVAZ)

29-09-2009 at 23:27 | Ukljuèi u odgovor
borbeni
Nivo: Forumski doajen
ko je dir'o djeda mraza

Registriran(a): 31-01-2009
Lokacija: dunjaluk
Odgovori: 8575
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Persona non grata Kaèavenda (sabrana nedjela)

hoæemo li konaèno izaæi da pokažemo tom G O V N E T U šta mislimo o njemu



[Edited by borbeni on 30-09-2009 at 21:25 GMT]

30-09-2009 at 21:24 | Ukljuèi u odgovor
Jimmy
Nivo: Forumski doajen
Auuuuuuu
Registriran(a): 16-12-2007
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 2144
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Persona non grata Kaèavenda (sabrana nedjela)

citat:
borbeni wrote:
hoæemo li konaèno izaæi da pokažemo tom G O V N E T U šta mislimo o njemu



[Edited by borbeni on 30-09-2009 at 21:25 GMT]

A sta ces mu pokazati?
Ono sto on dugo vremena zeli da dokaze, da su srbi nepozeljni u gradu?
Ma ko ge jebe, nije vrijedan spomena, najvise mu stetis kada ga ignorises, jer na taj nacin mu pokazujes da je niko i nista.
01-10-2009 at 08:01 | Ukljuèi u odgovor
Najla
Nivo: Forumas sa iskustvom

Registriran(a): 16-06-2007
Odgovori: 121
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Persona non grata Kaèavenda (sabrana nedjela)

To g***O treba uhapsiti ,a ova g***A od tkz. nase vlade sve do jednog otjerat u p.m jer ovo sto se kod nas desava nema nigdje u svijetu  


Najla
01-10-2009 at 12:58 | Ukljuèi u odgovor
F4M1L14
Nivo: Forumski vuk
Mosnik,Mejdan,Brdo,Kula

Registriran(a): 16-05-2006
Lokacija: Essex
Odgovori: 457
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Persona non grata Kaèavenda (sabrana nedjela)

De ba ako ga ko vidi nek baci cipelu nanjega. Jebes cipelu

02-10-2009 at 14:41 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 61
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: EminaS, meho, Mela77, mikimini, Mir$o, pljosko, strokeunit
FORUM : Tuzlarije : Persona non grata Kaèavenda (sabrana nedjela) New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 ... Last Page >>


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice