Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Tuzlarije : Persona non grata Kaèavenda (sabrana nedjela)
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
cupo
Nivo: Moderator podforuma
Registriran(a): 21-10-2003
Odgovori: 24024
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Persona non grata Kaèavenda (sabrana nedjela)

Ratni zloèinac Biljana Plavšiæ u Bijeljini, posjeta i Kaèavendi

Nekadašnja predsjednica Republike Srpske (RS) Biljana Plavšiæ boravi danas u Bijeljini gdje æe posjetiti episkopa zvornièko-tuzlanskog Vasilija, obiæi pravoslavne hramove i posjetiti svoje prijatelje, saznaje Srna.

Nakon razgovora sa vladikom Vasilijem, Plavšiæeva æe posjetiti svoje prijatelje u ovom gradu. Ona æe obiæi Saborni hram Roðenja Presvete Bogorodice i manastir Svetog Nikole u etno-selu ''Stanišiæi'', nakon èega se vraæa u Beograd.

U okviru jednodnevnog boravka u Bijeljini, Plavšiæeva æe posjetiti i Opštinski odbor SNSD-a.

Plavšiæeva je u prethodna dva dana bila u, kako je rekla, prijateljskoj a ne zvaniènoj posjeti Banjaluci, prvi put nakon što je 27. oktobra osloboðena iz zatvora u Švedskoj.

Nekadašnja predsjednica RS odslužila je dvije treæine 11-godišnje kazne za ratne zloèine u BiH koje je izrekao Haški tribunal.

(SRNA)

13-11-2009 at 18:03 | Ukljuèi u odgovor
ww40
Nivo: Forumas sa iskustvom

Registriran(a): 08-08-2009
Lokacija: tuzla
Odgovori: 199
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Persona non grata Kaèavenda (sabrana nedjela)

Osvrt diskutanta, na jednom od forma o popèini:

• Kaèavenda 15. maja 1992. godine bježi iz Tuzle u Bijeljinu ostavljajuæi svoje vjernike same sebi prepuštene;

• odmah po dolasku u Bijeljinu, sa svojim crnomantijašima, poèinje ratnohuškaèki pohod, govor mržnje, prijetnje svima koji ne prihvataju njegove skute, a svuda daje blagoslov politici zla psihopate Karadžiæa;

• popa Radomira Markoviæa iz Zagona, koji je ujedno i diplomirani pravnik, zbog odbijanja poslušnosti ražaluje i šalje trideset naoružanih ratnih razbojnika da ga izbace iz kuæe. Tom prilikom ranjena je popadija i od dobijenih rana i umrla, a pop izbaèen na ulicu i od Kaèavende žigosan;

• odmah potom mještani pet sela dolaze u Bijeljinu sa svim moguæim vozilima i blokiraju grad tražeæi od Karadžiæa da protjera Kaèavendu. Ali, vrana vrani oèi ne vadi. Umjesto protjerivanja, Radovan Karadžiæ, sa svom svojom bulumentom, dolazi istog dana na veèeru kod vladike. Da se zna ko je bog na zemlji (1993);

• u svojoj pohlepi i nezasitosti vladika, u ime boga Marsa i boga Aresa, ruši deset muslimanskih kuæa, uglednih domaæina u centru Bijeljine, i poèinje gradnju manastira, crkve i svog groba. Zaboravlja pop Vaso na osnovnu hrišæansku i ljudsku maksimu da je oteto prokleto;

• deset godina kasnije, sudskom odlukom, za porušene kuæe i dvorišta od razjarenog vladike, Skupština opštine Bijeljina mora vlasnicima da isplati dva miliona KM sa kamatom, a vladika æuti;

17-11-2009 at 22:19 | Ukljuèi u odgovor
cupo
Nivo: Moderator podforuma
Registriran(a): 21-10-2003
Odgovori: 24024
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Persona non grata Kaèavenda (sabrana nedjela)

Društvo za ugrožene narode

"Patrijarh Pavle izmakao zemaljskoj pravdi"

Patrijarh Pavle, pomagaè Karadžiæa i Mladiæa, izmakao je zemaljskoj pravdi, saopæeno je iz Društva za ugrožene narode iz Njemaèke.
Nakon što je papa iskazao poštovanje odavši poèast preminulom srpskom patrijarhu Pavlu I. kao "èovjeku ekumene", a njemaèki ga katolièki nadbiskup Robert Zollitsch nazvao "èovjekom mira", Društvo za ugrožene narode (GfbV) izrazilo je žaljenje što je srpski patrijarh izmakao zemaljskoj pravdi.

"Patrijarh Pavle je održavao bliske prijateljske veze s dvojicom najveæih ratnih zloèinaca bosanskih Srba, Ratkom Mladiæem i Radovanom Karadžiæem, u vrijeme kad su njih dvojica držali u zatoèeništvu preko 200.000 bosanskih muslimana (Bošnjaka) i katolika u koncentracionim i zatoèenièkim logorima, i kad su srpske milicije sistematski silovale 20.000 bosanskih muslimanki (Bošnjakinja)", kazao je predsjednik Društva za ugrožene narode, Tilman Zülch.

Zülch je naveo i da se patrijarh nikada nije javno oglasio kad su srpske trupe pod zapovjedništvom ratnih zloèinaca razarale stoljetne džamije (ukupno 1.186) i medrese, te katolièke crkve (preko 500) i vjerske objekte.

U saopæenju Društva za ugrožene narode Njemaèke reèeno je da je na cijelom podruèju okupirane Bosne ostala samo jedna nerazorena džamija.

Patrijarh Pavle, navodi se u saopæenju, više puta je blagosiljao ratne zloèince, a svoj je prilog genocidu u Bosni i Hercegovini kasnije zamaglio neobavezujuæim mirovnim izjavama.

Društvo za ugrožene narode posjetilo je na grozne dogaðaje kao što je Sokolac pored Sarajeva, 2. juli 1995., na kojoj patrijarh Pavle daje blagoslov Radovanu Karadžiæu (kojem se danas sudi pred Meðunarodnim tribunalom za ratne zloèine u Den Haagu) i Ratku Mladiæu (kojega godinama štite srpske vlasti i srpska vojska).

"Oèekivali smo da barem nadbiskup Zollitch, koji je preživio jedan od titoistièkih koncentracionih logora u kojima je ubijeno hiljade žena i djece podunavskih Švaba (Donauschwaben), oda više poštovanja žrtvama Sarajeva ili Srebrenice", dodao je u saopænju predsjednik Društva za ugrožene narode Tilman Zülch.

(FENA)

18-11-2009 at 11:51 | Ukljuèi u odgovor
forever
Nivo: Forumski vuk

Registriran(a): 16-07-2009
Odgovori: 869
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Persona non grata Kaèavenda (sabrana nedjela)

Papa uputio sauèešæe SPC
18. novembar 2009. | 19:54 | Izvor: Beta
Beograd -- Papa Benedikt XVI izrazio je Sinodu Srpske pravoslavne crkve, mitropolitu Amfilohiju i svim vernicima SPC sauèešæe povodom smrti patrijarha Pavla.


"Primio sam žalosnu vest da je Gospod dozvao ka sebi njegovu svetost Pavla, patrijarha SPC. Želim da izrazim Vama, svetom Sinodu i svim vernicima crkve, moje iskreno sauèešæe, upuæujuæi moje zajedništvo u molitvi sa svima koji oplakuju svog Oca i Pastira", navodi se u pismu koje je upuæeno "èuvaru patrijaršijskog trona" Amfilohiju i Sinodu SPC.

U pismu se podseæa da je patrijarh bio "svedok vere u duhovne snage" u vremenima koja su bila posebno teška i obeležena sukobima i ratovima.

"Molim Gospoda da njegov primer može biti uteha za srca njegovih vernika i mnogih drugih ljudi dobre volje koji æe podstaknuti njegovom ustrajnošæu, nastaviti da u potpunosti žive hrišæansku veru i revnosno služe za postizanje pomirenja i mira", navodi se.

Papa Benedikt XVI oèekuje da æe seæanje na patrijarha "biti poziv" svima da nastave put dijaloga i traganja za zajedništvom meðu svim sledbenicima Hrista.

NIKOLA SARKOZI
Sarkozi: Tužan dan za Srbiju
18. novembar 2009. | 19:06 | Izvor: FoNet
Pariz -- Predsednik Francuske Nikola Sarkozi uputio je pismo sauèešæa predsedniku Srbije Borisu Tadiæu povodom smrti patrijarha Pavla.


Sa žaljenjem sam primio vest da je u nedelju 15. novembra preminuo poglavar Srpske pravoslavne crkve, patrijarh Pavle, navodi se u pismu predsednika Sarkozija koji dodaje da je svestan "koliku težinu za srpski narod ima ovaj tužni dogaðaj".

"Bez obzira na lièna uverenja svakog pojedinca, znam da je privrženost hrišæanskoj pravoslavnoj veri suštinski element identiteta srpskog naroda i da ovaj dan predstavlja dan žalosti za èitavu Srbiju", poruèio je Sarkozi u pismu koje prenosi ambasada Francuske u Beogradu.

"Stoga, gospodine predsednièe, ja preko Vas upuæujem izraze prijateljstva i solidarnosti francuskog naroda srpskom narodu", naglasio je francuski predsednik i zamolio Tadiæa da prenese njegovo najdublje sauèešæe Srpskoj pravoslavnoj crkvi.

"Molim Vas, gospodine predsednièe, da primite izraze mog najdubljeg poštovanja", navodi se na kraju Sarkozijevog pisma Tadiæu.

19-11-2009 at 01:38 | Ukljuèi u odgovor
cupo
Nivo: Moderator podforuma
Registriran(a): 21-10-2003
Odgovori: 24024
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Persona non grata Kaèavenda (sabrana nedjela)

Cry Me A River

Nacionalno takmièenje u disciplini “Ko æe više, dalje i dublje ožaliti partijarha” ušlo je u živopisnu fazu religiozne raspameæenosti otvorene za svaku vrstu originalne mentalne inicijative. Ukidanje nepravoslavnih televizijskih programa tokom beskonaènih dana totalne žalosti (Zone Club, Vizant, Fox life, BBC Prime, VH 1, OBN, Melos, MTV Adria, DSF, TV E, Canale 5, RT CG, Fashion TV, RAI Uno, MTV Hits, VH1 Clasic, Enter, HRT 1 i 2), tek je ilustracija epohalnog tugovanja pretvorenog u opštenarodno tihovanje

Cijeli clanak ovdje http://www.e-novine.com/kolumna/petar-lukovic/32268-Cry-River.html

ah da i zanimljivo štivo jedan od kom,entara

Zlata Objavljeno: 17.11.2009 - 17:55

Gledam sinoæ, kasno, RTS, emisiju o patrijarhu. Njegovo besjedenje, preprièavanje dogaðaja nekih njegovih bliskih ljudi. Pitam sebe je li gospodin Pavle zaista bio onakav kakvim ga opisuju oni što o njemu govore ili su to naruèene izjave, a da bi se o Pavlu, kad umre, gradio mit kako samo Srbi znaju,u svojoj mitomaniji i želji da budu posebni i da dobar ostave utisak.

Ono što ja znam o Pavlu, pokoj mu duši, je da je bio skroman,tih, obrazovan, da je volio svoj narod, da je bio odan svojoj vjeri i Crkvi, da nije tražio od svjetovne vlasti da ne ratuje protiv svojih susjeda, da ih ne ubija, progoni. Znam da nije raspopio ni jednog popa koji je bio sauèesnik u zloèinu blagosiljajuæi ratne zloèince i njihova razna zlodjela. Znam, a i drugi to znaju da nije osudio rušenje tuðih bogomolja i da nije dao, bar, simbolièan novèani prilog za obnovu porušenih džamija od strane njegovih vjernika. Znam da je bio prijatelj sa Kaèavendom, tim okorjelim šovinistom i lažovom. Zna se da je podržavo Karadžiæa i Mladiæa, da se sa njima družio, a da nije voli Miloševiæa.

http://www.e-novine.com/comments/kolumna/petar-lukovic/32268-Cry-River.html

19-11-2009 at 01:58 | Ukljuèi u odgovor
forever
Nivo: Forumski vuk

Registriran(a): 16-07-2009
Odgovori: 869
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Persona non grata Kaèavenda (sabrana nedjela)

Lukoviceve tekstove sam pratio povremeno tokom zadnjih 6-7 godina. Pisao je dakle za splitski Feral a i za banjalucki Reporter. Nije vrijedan spomena, covjek je psihopata koji je svojevremeno uzivao u pomisli kako je, zbog svojih istupa, drzavni neprijatelj broj 1. Kada je otisao u SDB da vidi svoj dosije, otkrio je da ga uopste i nema. Za razliku od feralovaca, koji su ozbiljni analiticki novinari i koji su u nekoliko navrata cak udarali i u sustinu tzv. novog svjetskog poretka, Lukovic je obicni palanacki alkoholicar, "novinar" koji se uspio probiti u javnost samo zahvaljujuci nesreci tokom 90-ih.
Svojevremeno sam bio opsjednut analizom slucajeva tipa Lukovic, Biserko, Kandic & co., zeleci da dodjem do zakljucka da li se radi o onima koji zaista srcem vjeruju u ono sto rade , ili im je to posao . Definitivno se radi o ovom zadnjem.

19-11-2009 at 02:09 | Ukljuèi u odgovor
cupo
Nivo: Moderator podforuma
Registriran(a): 21-10-2003
Odgovori: 24024
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Persona non grata Kaèavenda (sabrana nedjela)

Post koji je napisala "osoba" iznad mene je napisan i na forumu "Stormfront Srbija", s tim da je ovdje ispustio jednu reèenicu koju je napisao tamo o Peri Lukovicu, Sonji Biserko itd a to je "Takve svinje treba pustiti da zive, pa da ih na kraju izjedaju secer, cirevi i rakovi zbog toga sto nisu postigli NISTA."

Pogledati ovdje http://www.stormfront.org/forum/archive/index.php/t-248896.html

Sajt je inaèe pravi rastièki a ima svoju podržnicu gdje drugo nego u Srbiji.

Za one koji ne znaju na ovoj stranici je zabranjeno da pisu Bošnjaci to sam nekada ranije proèitao u pravilima, ne znam jel se promjenilo. O kakvom se fašizmu radi možete se i sami uvjeriti http://www.stormfront.org/forum/forumdisplay.php?f=121

[Edited by cupo on 19-11-2009 at 02:56 GMT]

19-11-2009 at 02:25 | Ukljuèi u odgovor
cupo
Nivo: Moderator podforuma
Registriran(a): 21-10-2003
Odgovori: 24024
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Persona non grata Kaèavenda (sabrana nedjela)

Znaci posjetilac Tuzlarija èlan je rasistièkog i fašistièkog sajta "Stormfront"

Evo i pravila sajta gdje piše "osoba" koja je èlan i našeg sajta

Jevrejima i pripadnicima muslimanske veroispovesti je strogo zabranjeno da uèestvuju u raspravama na forumu. Ovo važi i za Cigane, narkomane, homoseksualce i sve one koji se ne uklapaju u definiciju zdravog belog èoveka.

Ostala pravila možete procitati ovdje http://www.stormfront.org/forum/archive/index.php/t-240794.html


[Edited by cupo on 19-11-2009 at 02:50 GMT]

19-11-2009 at 02:36 | Ukljuèi u odgovor
XMRVICAxTZ
Nivo: Forumski doajen
sitna al dinamitna

Registriran(a): 05-01-2006
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 9833
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Persona non grata Kaèavenda (sabrana nedjela)

pa dobro, sta ocekivati od nacionaliste i tipa koji ne zna gdje pripada, sa izgubljenim identitetom..kao da i ne postoji!

19-11-2009 at 02:38 | Ukljuèi u odgovor
fijubriju
Nivo: Forumski doajen
sanjar lutalica

Registriran(a): 21-12-2004
Lokacija: Suncana strana ulice
Odgovori: 28091
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Persona non grata Kaèavenda (sabrana nedjela)

citat:
forever wrote:
Lukoviceve tekstove sam pratio povremeno tokom zadnjih 6-7 godina. Pisao je dakle za splitski Feral a i za banjalucki Reporter. Nije vrijedan spomena, covjek je psihopata koji je svojevremeno uzivao u pomisli kako je, zbog svojih istupa, drzavni neprijatelj broj 1. Kada je otisao u SDB da vidi svoj dosije, otkrio je da ga uopste i nema. Za razliku od feralovaca, koji su ozbiljni analiticki novinari i koji su u nekoliko navrata cak udarali i u sustinu tzv. novog svjetskog poretka, Lukovic je obicni palanacki alkoholicar, "novinar" koji se uspio probiti u javnost samo zahvaljujuci nesreci tokom 90-ih.
Svojevremeno sam bio opsjednut analizom slucajeva tipa Lukovic, Biserko, Kandic & co., zeleci da dodjem do zakljucka da li se radi o onima koji zaista srcem vjeruju u ono sto rade , ili im je to posao . Definitivno se radi o ovom zadnjem.


I sad ja treba da se suzdrzim da mu se ne nayebem materinih guzova !?
19-11-2009 at 04:23 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 39
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: Adnan_, Adnan_ IRAQ, Ajvi, antepavelic, goca, Herodot.H, joskobra, Lastavica, LilyL, nele73, Pasha_car_aga, rafa, SEMY_, Tuc-Muc-SRB, zaza
FORUM : Tuzlarije : Persona non grata Kaèavenda (sabrana nedjela) New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 ... Last Page >>


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice