Info: Ako imate neke nejasnoe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.

FORUM : Tuzlarije : Persona non grata Kaavenda (sabrana nedjela)
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Poiljalac Poruka
cupo
Nivo: Moderator podforuma
Registriran(a): 21-10-2003
Odgovori: 24024
IP: Maskiran

View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Persona non grata Kaavenda (sabrana nedjela)

Ratni zloinac Biljana Plavi u Bijeljini, posjeta i Kaavendi

Nekadanja predsjednica Republike Srpske (RS) Biljana Plavi boravi danas u Bijeljini gdje e posjetiti episkopa zvorniko-tuzlanskog Vasilija, obii pravoslavne hramove i posjetiti svoje prijatelje, saznaje Srna.

Nakon razgovora sa vladikom Vasilijem, Plavieva e posjetiti svoje prijatelje u ovom gradu. Ona e obii Saborni hram Roenja Presvete Bogorodice i manastir Svetog Nikole u etno-selu ''Staniii'', nakon ega se vraa u Beograd.

U okviru jednodnevnog boravka u Bijeljini, Plavieva e posjetiti i Optinski odbor SNSD-a.

Plavieva je u prethodna dva dana bila u, kako je rekla, prijateljskoj a ne zvaninoj posjeti Banjaluci, prvi put nakon to je 27. oktobra osloboena iz zatvora u vedskoj.

Nekadanja predsjednica RS odsluila je dvije treine 11-godinje kazne za ratne zloine u BiH koje je izrekao Haki tribunal.

(SRNA)

13-11-2009 at 18:03 | Ukljui u odgovor
ww40
Nivo: Forumas sa iskustvom

Registriran(a): 08-08-2009
Odgovori: 199

Osvrt diskutanta, na jednom od forma o popini:

Kaavenda 15. maja 1992. godine bjei iz Tuzle u Bijeljinu ostavljajui svoje vjernike same sebi preputene;

odmah po dolasku u Bijeljinu, sa svojim crnomantijaima, poinje ratnohukaki pohod, govor mrnje, prijetnje svima koji ne prihvataju njegove skute, a svuda daje blagoslov politici zla psihopate Karadia;

popa Radomira Markovia iz Zagona, koji je ujedno i diplomirani pravnik, zbog odbijanja poslunosti raaluje i alje trideset naoruanih ratnih razbojnika da ga izbace iz kue. Tom prilikom ranjena je popadija i od dobijenih rana i umrla, a pop izbaen na ulicu i od Kaavende igosan;

odmah potom mjetani pet sela dolaze u Bijeljinu sa svim moguim vozilima i blokiraju grad traei od Karadia da protjera Kaavendu. Ali, vrana vrani oi ne vadi. Umjesto protjerivanja, Radovan Karadi, sa svom svojom bulumentom, dolazi istog dana na veeru kod vladike. Da se zna ko je bog na zemlji (1993);

u svojoj pohlepi i nezasitosti vladika, u ime boga Marsa i boga Aresa, rui deset muslimanskih kua, uglednih domaina u centru Bijeljine, i poinje gradnju manastira, crkve i svog groba. Zaboravlja pop Vaso na osnovnu hriansku i ljudsku maksimu da je oteto prokleto;

deset godina kasnije, sudskom odlukom, za poruene kue i dvorita od razjarenog vladike, Skuptina optine Bijeljina mora vlasnicima da isplati dva miliona KM sa kamatom, a vladika uti;

17-11-2009 at 22:19 | Ukljui u odgovor
cupo

Drutvo za ugroene narode

"Patrijarh Pavle izmakao zemaljskoj pravdi"

Patrijarh Pavle, pomaga Karadia i Mladia, izmakao je zemaljskoj pravdi, saopeno je iz Drutva za ugroene narode iz Njemake.
Nakon to je papa iskazao potovanje odavi poast preminulom srpskom patrijarhu Pavlu I. kao "ovjeku ekumene", a njemaki ga katoliki nadbiskup Robert Zollitsch nazvao "ovjekom mira", Drutvo za ugroene narode (GfbV) izrazilo je aljenje to je srpski patrijarh izmakao zemaljskoj pravdi.

"Patrijarh Pavle je odravao bliske prijateljske veze s dvojicom najveih ratnih zloinaca bosanskih Srba, Ratkom Mladiem i Radovanom Karadiem, u vrijeme kad su njih dvojica drali u zatoenitvu preko 200.000 bosanskih muslimana (Bonjaka) i katolika u koncentracionim i zatoenikim logorima, i kad su srpske milicije sistematski silovale 20.000 bosanskih muslimanki (Bonjakinja)", kazao je predsjednik Drutva za ugroene narode, Tilman Zlch.

Zlch je naveo i da se patrijarh nikada nije javno oglasio kad su srpske trupe pod zapovjednitvom ratnih zloinaca razarale stoljetne damije (ukupno 1.186) i medrese, te katolike crkve (preko 500) i vjerske objekte.

U saopenju Drutva za ugroene narode Njemake reeno je da je na cijelom podruju okupirane Bosne ostala samo jedna nerazorena damija.

Patrijarh Pavle, navodi se u saopenju, vie puta je blagosiljao ratne zloince, a svoj je prilog genocidu u Bosni i Hercegovini kasnije zamaglio neobavezujuim mirovnim izjavama.

Drutvo za ugroene narode posjetilo je na grozne dogaaje kao to je Sokolac pored Sarajeva, 2. juli 1995., na kojoj patrijarh Pavle daje blagoslov Radovanu Karadiu (kojem se danas sudi pred Meunarodnim tribunalom za ratne zloine u Den Haagu) i Ratku Mladiu (kojega godinama tite srpske vlasti i srpska vojska).

"Oekivali smo da barem nadbiskup Zollitch, koji je preivio jedan od titoistikih koncentracionih logora u kojima je ubijeno hiljade ena i djece podunavskih vaba (Donauschwaben), oda vie potovanja rtvama Sarajeva ili Srebrenice", dodao je u saopnju predsjednik Drutva za ugroene narode Tilman Zlch.

(FENA)

18-11-2009 at 11:51 | Ukljui u odgovor
forever
Nivo: Forumski vuk

Registriran(a): 16-07-2009
Odgovori: 869

Papa uputio sauee SPC
18. novembar 2009. | 19:54 | Izvor: Beta
Beograd -- Papa Benedikt XVI izrazio je Sinodu Srpske pravoslavne crkve, mitropolitu Amfilohiju i svim vernicima SPC sauee povodom smrti patrijarha Pavla.

"Primio sam alosnu vest da je Gospod dozvao ka sebi njegovu svetost Pavla, patrijarha SPC. elim da izrazim Vama, svetom Sinodu i svim vernicima crkve, moje iskreno sauee, upuujui moje zajednitvo u molitvi sa svima koji oplakuju svog Oca i Pastira", navodi se u pismu koje je upueno "uvaru patrijarijskog trona" Amfilohiju i Sinodu SPC.

U pismu se podsea da je patrijarh bio "svedok vere u duhovne snage" u vremenima koja su bila posebno teka i obeleena sukobima i ratovima.

"Molim Gospoda da njegov primer moe biti uteha za srca njegovih vernika i mnogih drugih ljudi dobre volje koji e podstaknuti njegovom ustrajnou, nastaviti da u potpunosti ive hriansku veru i revnosno slue za postizanje pomirenja i mira", navodi se.

Papa Benedikt XVI oekuje da e seanje na patrijarha "biti poziv" svima da nastave put dijaloga i traganja za zajednitvom meu svim sledbenicima Hrista.

NIKOLA SARKOZI
Sarkozi: Tuan dan za Srbiju
18. novembar 2009. | 19:06 | Izvor: FoNet
Pariz -- Predsednik Francuske Nikola Sarkozi uputio je pismo sauea predsedniku Srbije Borisu Tadiu povodom smrti patrijarha Pavla.

Sa aljenjem sam primio vest da je u nedelju 15. novembra preminuo poglavar Srpske pravoslavne crkve, patrijarh Pavle, navodi se u pismu predsednika Sarkozija koji dodaje da je svestan "koliku teinu za srpski narod ima ovaj tuni dogaaj".

"Bez obzira na lina uverenja svakog pojedinca, znam da je privrenost hrianskoj pravoslavnoj veri sutinski element identiteta srpskog naroda i da ovaj dan predstavlja dan alosti za itavu Srbiju", poruio je Sarkozi u pismu koje prenosi ambasada Francuske u Beogradu.

"Stoga, gospodine predsednie, ja preko Vas upuujem izraze prijateljstva i solidarnosti francuskog naroda srpskom narodu", naglasio je francuski predsednik i zamolio Tadia da prenese njegovo najdublje sauee Srpskoj pravoslavnoj crkvi.

"Molim Vas, gospodine predsednie, da primite izraze mog najdubljeg potovanja", navodi se na kraju Sarkozijevog pisma Tadiu.

19-11-2009 at 01:38 | Ukljui u odgovor
cupo

Cry Me A River

Nacionalno takmienje u disciplini Ko e vie, dalje i dublje oaliti partijarha ulo je u ivopisnu fazu religiozne raspameenosti otvorene za svaku vrstu originalne mentalne inicijative. Ukidanje nepravoslavnih televizijskih programa tokom beskonanih dana totalne alosti (Zone Club, Vizant, Fox life, BBC Prime, VH 1, OBN, Melos, MTV Adria, DSF, TV E, Canale 5, RT CG, Fashion TV, RAI Uno, MTV Hits, VH1 Clasic, Enter, HRT 1 i 2), tek je ilustracija epohalnog tugovanja pretvorenog u optenarodno tihovanje

Cijeli clanak ovdje http://www.e-novine.com/kolumna/petar-lukovic/32268-Cry-River.html

ah da i zanimljivo tivo jedan od kom,entara

Zlata Objavljeno: 17.11.2009 - 17:55

Gledam sino, kasno, RTS, emisiju o patrijarhu. Njegovo besjedenje, prepriavanje dogaaja nekih njegovih bliskih ljudi. Pitam sebe je li gospodin Pavle zaista bio onakav kakvim ga opisuju oni to o njemu govore ili su to naruene izjave, a da bi se o Pavlu, kad umre, gradio mit kako samo Srbi znaju,u svojoj mitomaniji i elji da budu posebni i da dobar ostave utisak.

Ono to ja znam o Pavlu, pokoj mu dui, je da je bio skroman,tih, obrazovan, da je volio svoj narod, da je bio odan svojoj vjeri i Crkvi, da nije traio od svjetovne vlasti da ne ratuje protiv svojih susjeda, da ih ne ubija, progoni. Znam da nije raspopio ni jednog popa koji je bio sauesnik u zloinu blagosiljajui ratne zloince i njihova razna zlodjela. Znam, a i drugi to znaju da nije osudio ruenje tuih bogomolja i da nije dao, bar, simbolian novani prilog za obnovu poruenih damija od strane njegovih vjernika. Znam da je bio prijatelj sa Kaavendom, tim okorjelim ovinistom i laovom. Zna se da je podravo Karadia i Mladia, da se sa njima druio, a da nije voli Miloevia.

http://www.e-novine.com/comments/kolumna/petar-lukovic/32268-Cry-River.html

19-11-2009 at 01:58 | Ukljui u odgovor
forever
Nivo: Forumski vuk

Registriran(a): 16-07-2009
Odgovori: 869

Lukoviceve tekstove sam pratio povremeno tokom zadnjih 6-7 godina. Pisao je dakle za splitski Feral a i za banjalucki Reporter. Nije vrijedan spomena, covjek je psihopata koji je svojevremeno uzivao u pomisli kako je, zbog svojih istupa, drzavni neprijatelj broj 1. Kada je otisao u SDB da vidi svoj dosije, otkrio je da ga uopste i nema. Za razliku od feralovaca, koji su ozbiljni analiticki novinari i koji su u nekoliko navrata cak udarali i u sustinu tzv. novog svjetskog poretka, Lukovic je obicni palanacki alkoholicar, "novinar" koji se uspio probiti u javnost samo zahvaljujuci nesreci tokom 90-ih.
Svojevremeno sam bio opsjednut analizom slucajeva tipa Lukovic, Biserko, Kandic & co., zeleci da dodjem do zakljucka da li se radi o onima koji zaista srcem vjeruju u ono sto rade , ili im je to posao . Definitivno se radi o ovom zadnjem.

19-11-2009 at 02:09 | Ukljui u odgovor
cupo

Post koji je napisala "osoba" iznad mene je napisan i na forumu "Stormfront Srbija", s tim da je ovdje ispustio jednu reenicu koju je napisao tamo o Peri Lukovicu, Sonji Biserko itd a to je "Takve svinje treba pustiti da zive, pa da ih na kraju izjedaju secer, cirevi i rakovi zbog toga sto nisu postigli NISTA."

Pogledati ovdje http://www.stormfront.org/forum/archive/index.php/t-248896.html

Sajt je inae pravi rastiki a ima svoju podrnicu gdje drugo nego u Srbiji.

Za one koji ne znaju na ovoj stranici je zabranjeno da pisu Bonjaci to sam nekada ranije proitao u pravilima, ne znam jel se promjenilo. O kakvom se faizmu radi moete se i sami uvjeriti http://www.stormfront.org/forum/forumdisplay.php?f=121

[Edited by cupo on 19-11-2009 at 02:56 GMT]

19-11-2009 at 02:25 | Ukljui u odgovor
cupo

Znaci posjetilac Tuzlarija lan je rasistikog i faistikog sajta "Stormfront"

Evo i pravila sajta gdje pie "osoba" koja je lan i naeg sajta

Jevrejima i pripadnicima muslimanske veroispovesti je strogo zabranjeno da uestvuju u raspravama na forumu. Ovo vai i za Cigane, narkomane, homoseksualce i sve one koji se ne uklapaju u definiciju zdravog belog oveka.

Ostala pravila moete procitati ovdje http://www.stormfront.org/forum/archive/index.php/t-240794.html

[Edited by cupo on 19-11-2009 at 02:50 GMT]

19-11-2009 at 02:36 | Ukljui u odgovor
XMRVICAxTZ
Nivo: Forumski doajen
sitna al dinamitna

Registriran(a): 05-01-2006
Odgovori: 9833

pa dobro, sta ocekivati od nacionaliste i tipa koji ne zna gdje pripada, sa izgubljenim identitetom..kao da i ne postoji!

19-11-2009 at 02:38 | Ukljui u odgovor
fijubriju
Nivo: Forumski doajen
sanjar lutalica

Registriran(a): 21-12-2004
Odgovori: 28091

icon Re: Re: Persona non grata Kaavenda (sabrana nedjela)

citat:
forever wrote:
Lukoviceve tekstove sam pratio povremeno tokom zadnjih 6-7 godina. Pisao je dakle za splitski Feral a i za banjalucki Reporter. Nije vrijedan spomena, covjek je psihopata koji je svojevremeno uzivao u pomisli kako je, zbog svojih istupa, drzavni neprijatelj broj 1. Kada je otisao u SDB da vidi svoj dosije, otkrio je da ga uopste i nema. Za razliku od feralovaca, koji su ozbiljni analiticki novinari i koji su u nekoliko navrata cak udarali i u sustinu tzv. novog svjetskog poretka, Lukovic je obicni palanacki alkoholicar, "novinar" koji se uspio probiti u javnost samo zahvaljujuci nesreci tokom 90-ih.
Svojevremeno sam bio opsjednut analizom slucajeva tipa Lukovic, Biserko, Kandic & co., zeleci da dodjem do zakljucka da li se radi o onima koji zaista srcem vjeruju u ono sto rade , ili im je to posao . Definitivno se radi o ovom zadnjem.

I sad ja treba da se suzdrzim da mu se ne nayebem materinih guzova !?
19-11-2009 at 04:23 | Ukljui u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 25
Skriveni clanovi: 0
Aktivni lanovi: 0
Sretan roendan: Bosanac1976, brazil09, Komercijala, SamirTZ, SPEKTRA
FORUM : Tuzlarije : Persona non grata Kaavenda (sabrana nedjela) New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 ... Last Page >>

Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?

Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net