Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Tuzlarije : Persona non grata Kaèavenda (sabrana nedjela)
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
Jack
Nivo: Forumski doajen
www.bosanskehistorije.com

Registriran(a): 01-10-2004
Odgovori: 1089
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Persona non grata Kaèavenda (sabrana nedjela)

Tako je.Svaka ti je ko u Njegosa ;hanka

28-11-2009 at 14:52 | Ukljuèi u odgovor
ww_40
Nivo: Novi forumaš

Registriran(a): 17-08-2009
Lokacija: ssssss
Odgovori: 2
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User Visit Homepage
icon Re: Persona non grata Kaèavenda (sabrana nedjela)

citat:
Putnik wrote:


Slazem se...


Za tebe i onog iznad par pitanja i mojih odgovora, a vi me ispravite ako ste zdravi kao što kažete....:

dal je srpska prav. crkva apsolutno stala u podršku svim zloèincima izloèinima koje su srbi poèinili..... JESTE
dal se ta crkva ogradila od bilo kog zloèina koji su srbi poèinili te osudila rušenje cca 1000 džamija i cca 500 katolièkih crkava na prostoru RS.....NIJE
dal je uz blagoslov te iste crkve vršeno nasilno pokrštavanje ljudi i gradnja novih crkava na prostorima ranije srušenih džamija ili u avlijama bošnjaka....JESTE
dal je sav zloèinaèki projekat na prostoru BiH i bivše SFRJ, pripremljen u intelektualnim krugovima srbije (SANU)...JESTE
dal je ta tkz. elita glavni pokretaè svog zla bila, te dal su neki njeni èlanovi i glavne f-ije obnašali upravo u vrijeme agresije (d. æosiæ).....JESTE
dal je srpski narod skoro kompletan podržavao sve zloèine èinjene u njegovo ime...JESTE
dal na izborima ubjedljivo najveæi broj glasova dobijaju stranke proèetnièke orjentacije...DA
dal se nastoji samo relativizirati srpski zloèin i da se i nakon cca 15 godina ama baš niko meðu srbima ne smatra krivim za bilo šta...NE SMATRA
dal ima razlike izmeðu soc demokratske opcije i èetnièke meðu njihovim strankama...NEMA (dodik=karadžiæ)
dal je minoran broj ljudi koje je ranije uspijevao da okupi pravi demokrata pokojni Ivan Ðuriæ a danas N. Kandiæ...JESTE
....
.... itd.

dal su kao narod odgovorni za fašizam i sva zla 90-tih.... JESU

JESU LI HRVATSKA, SLOVENIJA,KOSOVO... sretni što su ih se riješili.... JESU, e pa i mi bi bili, zato mante tog multi-kulti sranja jer ga sa srbima oèito ne može normalan insan uspostavit!... (NAŽALOST)



[Edited by ww_40 on 28-11-2009 at 17:02 GMT]

[Edited by ww_40 on 28-11-2009 at 17:38 GMT]

[Edited by cupo on 28-11-2009 at 21:18 GMT] 


s
28-11-2009 at 17:00 | Ukljuèi u odgovor
sunce
Nivo: Moderator podforuma

Registriran(a): 23-01-2002
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 19786
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Persona non grata Kaèavenda (sabrana nedjela)

ww_40 ti si odavno izgubio kompas sa svojim vrlo uvredljivim komentarima. Svoju mrznju zadrzi za sebe i ne siri je na Tuzlarijama.

28-11-2009 at 21:38 | Ukljuèi u odgovor
forever
Nivo: Forumski vuk

Registriran(a): 16-07-2009
Odgovori: 869
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Persona non grata Kaèavenda (sabrana nedjela)

I Srbi i Srpska Pravoslavna crkva ce ostati ovde dok god postoji svijet i bez dialoga nema nista..Devijacije u redovima Pravoslavne crkve je bilo i bice kao i u drugim religijama ali generalizovati stvari i iskazivati otvorenu mrznju ne vodi nicemu dobrom.

28-11-2009 at 21:56 | Ukljuèi u odgovor
2222
Nivo: Novi forumaš
Registriran(a): 08-10-2008
Odgovori: 32
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Persona non grata Kaèavenda (sabrana nedjela)

@forever nulo ti si zadnja osoba koja treba da nam morališe ovdje i svakako te treba svrstati u te devijacije koje spominješ.



citat:
cupo wrote:
Post koji je napisao "osoba" @forver iznad mene je napisan i na forumu "Stormfront Srbija", s tim da je ovdje ispustio jednu reèenicu koju je napisao tamo o Peri Lukovicu, Sonji Biserko itd a to je "Takve svinje treba pustiti da zive, pa da ih na kraju izjedaju secer, cirevi i rakovi zbog toga sto nisu postigli NISTA."

Pogledati ovdje http://www.stormfront.org/forum/archive/index.php/t-248896.html

Sajt je inaèe pravi rastièki a ima svoju podržnicu gdje drugo nego u Srbiji.




citat:
cupo wrote:
Znaci posjetilac Tuzlarija @forever èlan je rasistièkog i fašistièkog sajta "Stormfront"

Evo i pravila sajta gdje piše "osoba" koja je èlan i našeg sajta

Jevrejima i pripadnicima muslimanske veroispovesti je strogo zabranjeno da uèestvuju u raspravama na forumu. Ovo važi i za Cigane, narkomane, homoseksualce i sve one koji se ne uklapaju u definiciju zdravog belog èoveka.

Ostala pravila možete procitati ovdje http://www.stormfront.org/forum/archive/index.php/t-240794.html



29-11-2009 at 19:33 | Ukljuèi u odgovor
Trucker
Nivo: Forumski doajen
azrail bosanski
Registriran(a): 07-11-2005
Odgovori: 10159
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Persona non grata Kaèavenda (sabrana nedjela)

citat:
forever wrote:
Kakav stromfort..Pa vidi, kada trazis clanke o nekoj osobi na googlu on ti izbaci sam sve sto se o toj osobi pise...Ako sam napravio copy paste na jednom textu o nekom covjeku sa neke stranice ne znaci da sam clan te stranice..Tek kasnije sam vidio o kojem se sajtu radi...Klasicni rasisticki kretenski sajt sto se mene tice i nedaj boze da sam clan i bilo ko iz moje porodice...




danas mi jedan jaran iz Vlasenice pokazuje email koji je dobio od jednog tipa



''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''

Evo vam primjera mog jutrosnjeg emaila: "dilan Sanele ako tvoja organizacija zeli saznati za lokaciju 72 bosnjacka tijla javi se da se dogovorimo oko iznosa."


'''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''
30-11-2009 at 00:17 | Ukljuèi u odgovor
forever
Nivo: Forumski vuk

Registriran(a): 16-07-2009
Odgovori: 869
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Persona non grata Kaèavenda (sabrana nedjela)

"Ako budemo neljudi uvijek ce nam biti tijesno,pa cak i da nas ostane dvoje na cijeloj planeti"-Patrijarh Pavle

Poèela obnova crkve u Mostaru
Datum: 30.11.2009 22:00
Autor: T. M.
BANjA LUKA - Postavljanjem gradilišne ograde i prilaznih gradilišnih puteva prošle sedmice poèela je obnova porusene
Saborne crkve Svete trojice u Mostaru.

Ovo je rekao paroh u Srpskoj pravoslavnoj crkvi u Mostaru Radivoje Krulj.

- Ako vremenski uslovi dozvole, uskoro poèinje raziðivanje postojeæih ostataka zidova i injektiranje temelja hrama. Tada æemo pokazati našu ozbiljnost i napore da se crkva obnovi, a time i "napomenuti" predstavnike institucija i donatore da su obeæali novac za obnovu ove svetinje - kaže Krulj.

On istièe da 1,5 miliona maraka, koliko su do sada donatori uplatili na raèune eparhije Zahumsko-hercegovaèke i SPC opštine Mostar, može biti dovoljno za pripremne radove i poèetak zidanja.

Krulj je rekao da æe za prvu fazu izgradnje koja podrazumijeva graðevinske radove biti potrebno oko osam miliona maraka. - Druga faza biæe unutrašnje ureðenje hrama, a treæa ureðenje okoline i crkvenih objekata. Da se realizuju sve tri faze biæe potrebno oko 20 miliona maraka. Ako sve bude išlo po planu, crkva æe biti izgraðena za tri godine, dok æe za ureðivanje i unutrašnji dekor biti potrebno mnogo više vremena - istakao je Krulj.

Naglasio je da za æe pravoslavoslavcima koji žive u Mostaru obnovljeni hram znaèiti sigurnost, jer im se vraæa bogomolja, a još veæu sigurnost hram æe davati onima koji æe tek poželjeti da se vrate u Mostar.



[Edited by forever on 30-11-2009 at 08:22 GMT]

30-11-2009 at 08:21 | Ukljuèi u odgovor
soraya
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 01-03-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 30666
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Persona non grata Kaèavenda (sabrana nedjela)

citat:
forever wrote:
Kakav stromfort..Pa vidi, kada trazis clanke o nekoj osobi na googlu on ti izbaci sam sve sto se o toj osobi pise...Ako sam napravio copy paste na jednom textu o nekom covjeku sa neke stranice ne znaci da sam clan te stranice..Tek kasnije sam vidio o kojem se sajtu radi...Klasicni rasisticki kretenski sajt sto se mene tice i nedaj boze da sam clan i bilo ko iz moje porodice...


siroti mali neobavješteni Srban...
cccc....pa kako æeš tako za svoju sabraæu reæi da su klasièni kreteni i rasisti,a za isti tim navijate i širite srpstvo
30-11-2009 at 09:52 | Ukljuèi u odgovor
cupo
Nivo: Moderator podforuma
Registriran(a): 21-10-2003
Odgovori: 24024
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Persona non grata Kaèavenda (sabrana nedjela)

Kolumna Almira Šeækanoviæa

Dobrodoš'o Vasilije!

Srbi æe 22. januara naredne godine dobiti novog patrijarha, koji æe na èelu Srpske pravoslavne crkve naslijediti nedavno preminulog Pavla. Meðu tri favorita za titulu patrijarha nalazi se i nama dobro poznati vladika zvornièko-tuzlanski Vasilije Kaèavenda, kojeg, prema pisanju beogradske štampe, podržava pola sveštenstva iz Bosne i Hercegovine. Ostatak je na strani episkopa zahumsko-hercegovaèkog Grigorija, dok èlanovi Svetog sinoda iz Srbije favorizuju mitropolita primorsko-crnogorskog Amfilohija.

No, Kaèavenda je, tvrde upuæeni u odnose unutar Crkve, ozbiljan kandidat da preuzme potpuno duhovno, a velikim dijelom i svjetovno, liderstvo nad Srbima. Za taj posao, pored neophodnog znanja, ima i preporuke politièko-obaviještajne zajednice, te „dobro ponašanje“ u posljednje dvije decenije, kada je bio jedan od zagovornika i izvršilaca etnièkog èišæenja na prostoru sjeveroistoène Bosne.

Kaèavenda je veæ poèetkom devedesetih radikalizirao narodne mase, prije svega srpske, govorima o ugroženosti „nebeskog naroda“ i „stoljeæima turskog zuluma“. Nekoliko godina poslije, nije se libio pozvati u rat za otadžbinu i pri tom blagosloviti ratnike. Potom je, u stilu velikog neimara, na zemlji bijeljinskih Bošnjaka izgradio dvore, a grad Tuzlu, sjedište svoje eparhije, proglasio je bošnjaèkim, neprijateljskim, gradom! U njegovom vaktu nikle su crkve na temeljima srušenih džamija i u avlijama bošnjaèkih nena. I još mnogo toga.

Vasilije Kaèavenda se, èineæi zulum po sjeveroistoènoj Bosni, nije uzbuðivao zbog osuda i novinskih komentara. Èak naprotiv! Nastavio je svoj naum! I doveo ga je do kraja. Današnja Bijeljina je prvi i pravi primjer. Etnièki èista od bošnjaèkog i hrvatskog stanovništva! Ratnici zahvalni i opet spremni ginuti za istu stvar. U avlijama još uvijek stoje crkve, a nenin glas èuju tek rijetki moænici. Sve zasluga velikog Srbina, vladike Vasilija Kaèavende. I zato nagrada!

No, nagrada vladiki ujedno je i dobra vijest za državu Bosnu i Hercegovinu i njene normalne graðane neovisno od njihove nacionalne i vjerske pripadnosti. Ukoliko Vasilije postane patrijarh, BiH æe znati mišljenje SPC o njenoj državnosti i postojanju, što nije bio sluèaj u vrijeme vladavine bivšeg patrijarha. Pavle je šutio i molio se Bogu, a narod je prepustio Slobodanu Miloševiæu, koji je pod plaštom vjere vodio ratove protiv Hrvata, Bošnjaka i Albanaca.

S druge strane, sa Kaèavendom znaæemo na èemu smo! Do sada se pokazalo da zvornièko-tuzlanski vladika i dok šuti misli o etnièki èistom prostoru, ratu i ratnicima, crkvama na temeljima drugih bogomolja i osveti za „petsto godina turskog zuluma“...

(Almir Šeækanoviæ)

30-11-2009 at 15:05 | Ukljuèi u odgovor
forever
Nivo: Forumski vuk

Registriran(a): 16-07-2009
Odgovori: 869
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Persona non grata Kaèavenda (sabrana nedjela)

Ne daj boze da Kacavenda preuzme tu svetu duznost a mislim da i nema sanse...

Novi patrijarh saborna liènost
Episkop zahumsko hercegovaèki Grigorije izjavio je veèeras da æe izbor novog patrijarha Srpske pravoslavne crkve (SPC), bilo da se bira po trojnoj kandidaturi ili prostom veæinom, proizaæi iz sabornosti cele Crkve, da patrijarh treba da bude saborna liènost i dodao dactakvih ima dosta u SPC

Nadam se da æemo saèuvati sabornost, a iz toga æe proizaæi
odgovori na mnoga pitanja, izazove probleme, koje imamo i
koje æemo imati, ali u svakom sluèaju važno je da nam je
patrijarh Pavle ostavio ogroman kapital pohranjen u dušama
našeg naroda", rekao je on u emisiji "U centru" televizije
Studio B.
Na pitanje da li je veæ odluèio za koga æe glasati pri
izboru novog patrijarha, Grigorije je rekao: "Verovatno u
srcu ta odluka postoji, samo malo treba da se spusti um u
srce i to je to".
"Imam glas i rado æu ga dati mnogima u Saboru, nekima
radije, nekima na drugom mestu", dodao je vladika zahumsko-
hercegovaèki.
Komentarišuæi to što ga neki mediji vide kao jednog od
kandidata za novog patrijarha, Grigorije je rekao da mu kao
mladom èoveku to prija, ali da pokušava da bude realan.
"Najvažnije je da mi uèinimo što je do nas, a da ostavimo
da Bog nadomesti naše nedostatke i nemoæi da dopuni i biæe
sve dobro", ocenio je Grigorije.
On je rekao da kakva god da bude procedura izbora, bilo
veæinski ili glasanjem za trojicu, a onda žrebom doæi do
novog poglavara SPC, da je odgovornost na 40 vladika koji
imaju pravo glasanja.
Onaj koji bude izabran, mi æemo svi priæi i s poštovanjem
ga celivati i služiti zajedno sa njim Crkvi, rekao je
Grigorije.
Na pitanje da li bi Crkva trebalo da se modernizuje ili
ostane konzervativna, on je odgovorio da je to nenormalna
dilema i da Crkva treba da bude Crkva Hristova, ni
konzervativna ni moderna.
Na pitanje koliko je Crkva sposobna da se približi
vernicima, vladika je rekao da nema potrebe da se Crkva
menja, ukoliko je Hristova, veæ za tim ima potrebe, samo
ukoliko odstupi od Hrista.
Grigorije je rekao da je do danas, dana sahrane patrijarha
Pavla, mislio da je poverenje naroda u crkvu veliko, ali da
uticaj crkve na narod nije, ali da je danas u narodu video
uticaj Crkve.

30-11-2009 at 15:44 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 29
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: beba24, cheguedoeNo2, dr.devilito, lilly, malimeho, mikooo, neko_bezveze, onlyyou, uprava, victorius
FORUM : Tuzlarije : Persona non grata Kaèavenda (sabrana nedjela) New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 ... Last Page >>


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice