Info: Svi posjetioci foruma su obavezni da poštuju forumska pravila.

FORUM : Sport : Formula 1
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
indijana
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 20-05-2008
Odgovori: 7483
IP: Maskiran

View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Formula 1

Usprkos prošlogodišnjim razmiricama, bivši i sadašnji svjetski prvak, Fernando Alonso i Lewis Hamilton, na kraju ove sezone ponijeli su se izrazito sportski jedan prema drugome...
Slavlje u boksu McLaren-Mercedesa odmah nakon utrke u Brazilu svojim je dolaskom uveličao i dvostruki svjetski prvak, Španjolac Fernando Alonso. Svojim je čestitkama pokazao kako su netrpeljivosti razvijene tijekom prošle sezone u najmanju ruku ublažene.
"Bilo mi je jako drago vidjeti ga u svojoj garaži", rekao je novopečeni prvak Lewis Hamilton. Opisao je i što se točno zbilo: "Fernando je došao u trenutku kada sam se pozdravljao sa svojom ekipom. Okrenuo sam se i ugledao ga. Čestitao mi je, a zatim je izrazio čestitke i ostatku momčadi".
Hamilton je na službenoj Mercedesovoj proslavi u Stuttgartu rekao i kako je sav njihov rivalitet bio prenapuhan: "Uvijek smo se pozdravili kada bismo se sreli. Nikada nismo prestali poštovati jedan drugoga". Međutim, treba spomenuti i kako je Alonso ne tako davno izjavio kako mu je najomraženija momčad Formule 1 upravo McLaren te kako će u završnom dvoboju Hamiltona i Masse svim snagama pomagati Brazilcu.
No, čini se kako je mladi Britanac tu izjavu spremio pod tepih. "Vrlo sam zahvalan Alonsu. Već sam ga i ranije jako cijenio, ali za doći i čestitati na ovakav način morate biti veliki čovjek", zaključio je Lewis Hamilton.

Sve je super i sve je za 5!
16-11-2008 at 02:25 | Uključi u odgovor
indijana

Iza nas je još jedna sjajna trkačka godina Formule 1, a vrijeme je da se polako počne razmišljati i o narednoj, nadajmo se još uzbudljivoj sezoni. Kao prvu u nizu manjih najava naredne sezone Sportnet.hr vam donosi kratak pregled vozačkog angažmana svih F1 momčadi…
Ferrari
Vjerojatno već i vrapci na granama znaju kako su se i Kimi Raikkonen i Felipe Massa tijekom ove sezone zadužili na vjernost "crvenima" ne samo u idućoj već i u sezoni 2010. Ovaj potez Luca di Montezemolo je nazvao ključnim u nastojanjima Ferrarija da vrati stabilnost u momčad nakon velikih izmjena koje su se dogodile uoči nedavno završene sezone: "S dužnim poštovanjem prema McLarenu i ostalim ekipama ja sam prezadovoljan sa svojim vozačima, najboljim vozačkim parom na gridu."

McLaren-Mercedes
Aktualni svjetski prvak, Lewis Hamilton još je u siječnju ove godine potpisao ugovor sa McLarenom sve do 2012. godine tako da mjesta strahu za momčad Rona Dennisa nema. Također, Heikki Kovalainen će i u sljedećoj godini braniti "srebrne" boje McLarena s nadom za još boljim rezultatima od ovogodišnjih.

BMW Sauber
Iako smo mogli čuti hrpu priča oko vozačke postave BMW-a u sljedećim sezonama ekipa koja je donijela jedno od najugodnijih iznenađenja ove sezone odlučila je zadržati oba vozača i u narednoj, 2009. godini. Između ostalog, najbolji plasmani u konačnom poretku u njihovim karijerama nisu niti ostavili puno mjesta za razmišljanje Mariu Theissenu već je zadržavanje Roberta Kubice i Nicka Heidfelda bila manje/više očekivana i logična odluka.

Renault
Nedavno smo pisali o razrješenju nove sapunice oko dvostrukog svjetskog prvaka, Fernanda Alonsa kojemu je ove sezone istekao ugovor sa francuskom momčadi da bi ga tijekom prošlog tjedna ponovno produžio i to na trajanje od dvije godine. Ovim potezom Renault je ponovno uspio izboriti zadržavanje jednog od najiskusnijih i najcjenjenijih vozača u Formuli 1 nakon čega je bilo i logično zadržati mladog Nelsona Piqueta koji će sljedeće godine pokušati iskoristiti znanje stečeno u svojoj prvoj sezoni kako bi momčadi donio što je više bodova moguće.

Toyota
Niti u momčadi Toyote nema promjena. Jarno Trulli je sa nekoliko uistinu fantastičnih utrka i odličnih rezultata osigurao svoje mjesto u momčadi već petu uzastopnu godinu, a njegov momčadski kolega i dalje će biti Timo Glock koji se unatoč nekim lošim predstava u nekoliko navrata pokazao kao vrlo perspektivan mladi vozač.

Toro Rosso
U momčadi Gerharda Bergera još ništa izuzev odlaska Sebastiana Vettela koji će sljedeće godine voziti za Red Bull, nije poznato. Iako ostanak Sebastiena Bourdaisa nije bio izgledan značajno poboljšanje njegove forme tijekom drugog dijela sezone uvelike je povećalo šanse iskusnog Francuza za kojeg se sada ipak očekuje ostanak još barem jednu sezonu u boksu Toro Rossa. Drugo slobodno mjesto s druge je strane potpuno otvoreno i priča oko njegovog popunjenja nikako ne nedostaje.
Sve je krenulo sa nagađanjima kako postoji mogućnost povratka Juana Pabla Montoye na scenu, no jučer je ova tvrdnja opovrgnuta od samog vrha Tora Rossa. Tu je i Takuma Sato koji je potvrđen kao jedan od test vozača za Toro Rosso u nekoliko nadolazećih zimskih testova, a ne smijemo niti zaboraviti stare "tračeve" o dolasku zvučnog Brune Senne ili pak Sebastiena Buemija iz GP2 serije. Sve u svemu u ovoj momčadi je još uvijek sve otvoreno.

Red Bull Renault
Jedno od najugodnijih iznenađenja u protekle dvije sezone, Sebastian Vettel dolazi iz sestrinske momčadi Tora Rossa te će uz Marka Webbera koji u momčadi ostaje treću uzastopnu sezonu, pokušati napokon pogurnuti bolid slavnog Adriana Neweya sa sredine na sam vrh grida.

Williams Toyota
Williams je dobio borbu za vrlo talentiranog Nica Rosberga koji će i u sljedećoj sezoni zajedno sa Kazukijem Nakajimom pokušati napokon vratiti Williams na put prema slavi koju su nekoć uživali.

Honda
Iako iza Jensona Buttona nije niti približno najuspješnija sezona u karijeri gotovo je sigurno kako će ostati u momčadi. Zapravo, to je jedina sigurna stvar što se Honde tiče jer oko drugog slobodnog vozačkog mjesta već neko vrijeme postoji hrpa nagađanja.
Sam Button i javno je izrazio želju za ostankom veterana Rubensa Barrichella u momčadi, no za samo vodstvo vjerojatno bi puno prihvatljivija opcija bila uzimanje nekog mladog talentiranog vozača koji bi uz Buttona mogao nositi momčad u nekoliko narednih sezona. Tu valja posebno istaknuti mladog Sennu koji je već u nekoliko navrata bio povezan sa Hondom.

Force India
Donedavno je vlasnik indijske Force Indie, Vijay Mallya najavljivao istu vozačku postavu i u narednoj sezoni, no svoje mišljenje ipak je promijenio nakon novog sporazuma sa McLaren-Mercedesom. Mallya je bio vrlo zadovoljan sa uslugama Giancarla Fisichelle i Adriana Sutila, no nakon jučerašnje press konferencije javnost je ostala pomalo iznenađena: "McLaren će pred mene izaći sa njihovim prijedlogom moje najbolje opcije na temelju koje ću ja donijeti svoju konačnu odluku. Mislim da bi bilo glupo zanemariti njihove prijedloge stoga je do daljnjega sve otvoreno."
Najveću prijetnju sadašnjem dvojcu tako za sada predstavlja mladi škotski DTM vozač, Paul di Resta kojeg McLaren-Mercedes već neko vrijeme promovira. Međutim, sudeći prema brojnim španjolskim medijima najviše šanse ipak ima Pedro de la Rosa, McLarenov test vozač koji je u već nekoliko navrata vozio u Formuli 1, a njegovo iskustvo stečeno tijekom brojnih testiranja Force Indiji bi itekako pomogli u razvoju bolida

16-11-2008 at 02:26 | Uključi u odgovor
indijana

Bruno Senna, nećak velikog Ayrtona, trudi se izboriti za mjesto u momčadi Honde sljedeće sezone. Konkurenti su mu ovogodišnji vozači Rubens Barrichello i Jenson Button, te još jedan mladi Brazilac...
Momčad Honde doputovala je u Barcelonu započeti testiranja na svojim bolidima, a prvu su priliku u svijetu Formule 1 dobili Bruno Senna i Lucas di Grassi. Logično, puno je više pažnje privukao Brazilac slavnog prezimena, drugoplasirani vozač serije GP2, koji će dugo pamtiti jučerašnji datum.
"Ovo je bio moj prvi test u Formuli 1 i ispunio je moja velika očekivanja. Ujedno sam se i dobro zabavio", kaže Senna, i prepričava kako je tekao njegov dan: "Tijekom jutra sam se pokušavao usredotočiti na svoj red koliko god mogu. Slušao sam momčadski radio i promatrao što se zbiva da bih naučio kako stvari funkcioniraju".
Trenutak kada je izašao na stazu neće nikada zaboraviti: "Bio sam prilično miran, ali sam u svom prvom krugu shvatio važnost tog trenutka. Ovo je bila vrlo posebna prilika o kojoj sam sanjao čitav svoj život". Senna je dodao i kako nije osjećao preveliki pritisak te kako se već pri završetku druge runde testiranja udomaćio u bolidu.
Naravno, nije mogao izbjeći pitanje o svom prezimenu. "Ne opterećujem se time. Moja karijera je moja stvar, radim svoj posao i nitko ne očekuje od mene da budem poput Ayrtona. Ja sam Bruno te se tako i postavljam". Prođe li testiranja i osigura mjesto za volanom, nema sumnje da će njegovo prezime biti jedno od spominjanijih u medijima.

18-11-2008 at 23:43 | Uključi u odgovor
indijana

SVJETSKI prvak u Formuli 1, Lewis Hamilton i trostruki osvajač zlatne medalje s Igara u Pekingu, biciklist Chris Hoy, odmjerit će snage narednog mjeseca na Wembleyju.
Demonstracijska utrka u kojoj će Hamilton voziti svoj bolid McLaren-Mercedesa, a Hoy svoj bicikl, bit će održana uoči tradicionalne Utrke prvaka na specijalno konstruiranoj stazi.
"Bit će jako zanimljivo. Vozio sam demonstracijske vožnje i ranije, ali ova će biti sasvim drugačija. Atmosfera će biti nevjerojatna i jako se veselim što ću sudjelovati u ovako spektakuranoj utrci. Na taj način zahvalit ću se svojim navijačima u domovini, kao i navijačima diljem svijeta", izjavio je Hamilton.
"Jasno je da ne mogu parirati snazi njegova bolida, ali dat ću sve od sebe da bi utrka bila što neizvjesnija i stvarno joj se veselim", rekao je 32-godišnji škotski biciklist koji je s tri osvojena zlata u Pekingu postao najuspješniji muški olimpijski biciklist svih vremena.
“Utrka prvaka” naziv je utrke na kojoj sudjeluju vozači iz različitih auto-moto disciplina i održava se tradicionalno od 1988. godine, a ove će se godine voziti 14. prosinca na Wembleyju.
Na natjecanju su vozači upareni u momčadi prema nacionalnosti, a prošle godine pobijedila je njemačka momčad koju su činili Michael Schumacher i Sebastian Vettel.
Na ovogodišnjoj utrci zasad je potvrđen nastup trojice vozača Formule 1, Australca Marka Webbera i Britanaca Davida Coultharda i Jensena Buttona. U utrci će nastupiti i Michael Schumacher (sedmerostruki svjetski prvak u Formuli 1), Sebastien Loeb (peterostruki prvak u reliju), Troy Bayliss (bivši trostruki motociklistički prvak), te Tom Kristiansen (osmerostruki pobjednik prestižne utrke 24 sata Le Mansa).

18-11-2008 at 23:46 | Uključi u odgovor
indijana

Bruno Senna, nećak velikog Ayrtona, trudi se izboriti za mjesto u momčadi Honde sljedeće sezone. Konkurenti su mu ovogodišnji vozači Rubens Barrichello i Jenson Button, te još jedan mladi Brazilac...
Momčad Honde doputovala je u Barcelonu započeti testiranja na svojim bolidima, a prvu su priliku u svijetu Formule 1 dobili Bruno Senna i Lucas di Grassi. Logično, puno je više pažnje privukao Brazilac slavnog prezimena, drugoplasirani vozač serije GP2, koji će dugo pamtiti jučerašnji datum.
"Ovo je bio moj prvi test u Formuli 1 i ispunio je moja velika očekivanja. Ujedno sam se i dobro zabavio", kaže Senna, i prepričava kako je tekao njegov dan: "Tijekom jutra sam se pokušavao usredotočiti na svoj red koliko god mogu. Slušao sam momčadski radio i promatrao što se zbiva da bih naučio kako stvari funkcioniraju".
Trenutak kada je izašao na stazu neće nikada zaboraviti: "Bio sam prilično miran, ali sam u svom prvom krugu shvatio važnost tog trenutka. Ovo je bila vrlo posebna prilika o kojoj sam sanjao čitav svoj život". Senna je dodao i kako nije osjećao preveliki pritisak te kako se već pri završetku druge runde testiranja udomaćio u bolidu.
Naravno, nije mogao izbjeći pitanje o svom prezimenu. "Ne opterećujem se time. Moja karijera je moja stvar, radim svoj posao i nitko ne očekuje od mene da budem poput Ayrtona. Ja sam Bruno te se tako i postavljam". Prođe li testiranja i osigura mjesto za volanom, nema sumnje da će njegovo prezime biti jedno od spominjanijih u medijima.

18-11-2008 at 23:47 | Uključi u odgovor
Rejdžegejnstdvošmašin

Registriran(a): 10-10-2006
Odgovori: 9414

felipe je beton

19-11-2008 at 12:24 | Uključi u odgovor
indijana

OD 2011. do 2014. godine španjolski F1-pilot Fernando Alonso vozit će za Ferrari. Vijest je u nedjeljnome tiskanom izdanju objavila La Gazzetta dello Sport.

Talijanski sportski dnevnik tvrdi da je 26-godišnji Asturijac s vodstvom momčadi iz Maranella dogovorio četverogodišnju suradnju. Ferrariju bi se priključio na kraju sezone 2010. godine, dakle nakon još dvije sezone u Renaultu, te bi ostao do kraja sezone 2014. godine.

Tragom senzacionalne vijesti Gazzettini su novinari krenuli nakon što je šef momčadi Luca di Montezemolo na božićnoj večeri s novinarima koji prate Ferrari izjavio da iznimno poštuje dvostrukoga svjetskog prvaka.

"Imamo Massu i Räikkönena pod ugovorom još dvije sezone. Nakon toga, tko zna?! Alonso je veliki šampion, a još je uvijek mlad"

Ispada da bi mjesto svjetskom prvaku iz 2005. i 2006. godine (pobjeđivao je tada s Renaultom upravo Schumachera i Ferrari) trebao napraviti Finac Kimi Räikkönen, Ferrarijev svjetski prvak iz 2007. godine.

Pa ipak, sporazum koji su u Ferrariju postigli, možda čak i potpisali, s Alonsom uključuje pakt da dolazak Španjolca ovisi o budućoj formi Räikkönena. Ukoliko bi se ćudljivi Finac vratio pobjedničkim navikama, možda bi mu Talijani ipak odlučili ponuditi produžetak ugovora.

29-12-2008 at 12:09 | Uključi u odgovor
indijana

FERRARIJEVA F1 momčad vraća se signalizaciji u boksu koja je, kako se kasnije ispostavila, njihovog vozača Felipea Massu koštala naslova svjetskog prvaka.

Podsjetimo, Felipe Massa je u Singapuru iz boksa krenuo dok je za njegov bolid još uvijek bilo pričvršćeno crijevo za nadolijevanje goriva, a sve zbog pogreške koju je skrivio Ferrarijev čovjek zadužen za signalizaciju. Isti je slučajno pritisnuo tipku koja je aktivirala zeleno svjetlo, što je Massa, logično, protumačio kao signal za kretanje iz boksa. Brazilac je utrku okončao na 13. mjestu, a Ferrari se odlučio nakon toga na staromodni startni znak palicom. Sada se, pred početak nove sezone, vraćaju tehničkom dostignuću.

"Naš je plan sljedeće godine u boksu ponovno koristiti svjetlosnu signalizaciju. Analizirali smo pogreške iz prošle sezone i unaprijedili sistem. Elektronskim putem ćemo onemogućiti kretanje bolida sve dok je crijevo za nadolijevanje goriva još uvijek pričvršćeno", kazao je tim menadžer Luca Baldisserri.

Svjetski prvak lani je postao McLarenov Britanac Lewis Hamilton sa samo jednim bodom viška u odnosu na Massu (98-97). Kumovala je tome i pogreška u singapurskom boksu u trenucima kada je Massa bio vodeći.

Usput, Ferrari će 12. siječnja predstaviti novi bolid za nadolazeću sezonu.

06-01-2009 at 15:30 | Uključi u odgovor
indijana

IZNIMNO loši vremenski uvjeti na sjeveru Italije bili su razlog zbog čega su u Ferrariju, aktualnom pobjedniku Svjetskog prvenstva Formule 1 u poretku konstruktora, zamijenili mjesto prezentacije novog bolida.

Bilo je predviđeno da se svečanost održi na stazi Fiorano, ali će se bolid za novu sezonu moći vidjeti u Mugellu.

Novi Ferrarijev bolid prvi će put dodirnuti asfalt u ponedjeljak, a čast da ga prvi testira imat će njihov brazilski vozač Felipe Massa. Isto tako, talijanska momčad je prva koja će prezentirati novi bolid za iduću sezonu, a u tome će ih narednog vikenda pratiti Toyota i McLaren Mercedes.

Nema sumnje kako u Ferrariju puno očekuju od novog bolida. Prošlogodišnje drugo mjesto Felipea Masse u poretku vozača i dobar Raikkoneov uvodni dio sezone samo će biti poticaj u lovu na McLaren i najmlađeg svjetskog prvaka u povijesti - Lewisa Hamiltona.

11-01-2009 at 16:38 | Uključi u odgovor
indijana

MEĐUNARODNA automobilistička organizacija (FIA) objavila je popis vozača za sljedeću sezonu u Formuli 1 i pripadajuće im brojeve na bolidima koje će voziti.

Branitelj naslova, Britanac Lewis Hamilton, na svom će McLarenu ponosno isticati jedinicu, dok će bolid njegovog momčadskog kolege Finca Heikkija Kovalainena ove sezone nositi broj dva.

Očekivano, još se uvijek ne zna tko će činiti društvo, za sada jedinom novom licu u elitnom vozačkom sportu, Sebastienu Buemiju, u momčadi Toro Rosso, dok se jednako tako čeka potvrda hoće li Honda uopće krenuti u sezonu. Ukoliko se bolidi japanske momčadi pojave na startu, onda će u jednom od njih sjediti Jenson Button, koji još uvijek ima važeći ugovor s timom.

FIA-in popis, vozač, momčad, konstruktor:

1 Lewis Hamilton (Velika Britanija) Vodafone McLaren Mercedes McLaren Mercedes

2 Heikki Kovalainen (Finska) Vodafone McLaren Mercedes McLaren Mercedes

3 Kimi Räikkönen (Finska) Scuderia Ferrari Marlboro Ferrari

4 Felipe Massa (Brazil) Scuderia Ferrari Marlboro Ferrari

5 Robert Kubica (Poljska) BMW Sauber F1 Team BMW Sauber

6 Nick Heidfeld (Njemačka) BMW Sauber F1 Team BMW Sauber

7 Fernando Alonso (Španjolska) ING Renault F1 Team Renault

8 Nelson Piquet (Brazil) ING Renault F1 Team Renault

9 Jarno Trulli (Italija) Panasonic Toyota Racing Toyota

10 Timo Glock (Njemačka) Panasonic Toyota Racing Toyota

11 Sebastien Buemi (Švicarska) Scuderia Toro Rosso STR Ferrari

12 Čeka se potvrda Scuderia Toro Rosso STR Ferrari

14 Mark Webber (Australija) Red Bull Racing RBR Renault

15 Sebastian Vettel (Njemačka) Red Bull Racing RBR Renault

16 Nico Rosberg (Njemačka) AT&T Williams Williams Toyota

17 Kazuki Nakajima (Japan) AT&T Williams Williams Toyota

18 Čeka se potvrda Honda Racing F1 Team Honda

19 Čeka se potvrda Honda Racing F1 Team Honda

20 Adrian Sutil (Njemačka) Force India F1 Team Force India Mercedes

21 Giancarlo Fisichella (Italija) Force India F1 Team Force India Mercedes

12-01-2009 at 22:57 | Uključi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 8
Skriveni clanovi: 0
Aktivni članovi: 0
Sretan rođendan: .:Dado:., Avaz_Daljine, banej86, Borat, brcak, loansprofit, rolabrun, Safet_sajo, Schutz, smithmm, tuzlak_lux, VW_fan, zihnija_kalesija
FORUM : Sport : Formula 1 New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 ... Last Page >>

Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?

Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja forumaša u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net