Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Tuzlarije : Tuzlanski aerodrom
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
Rejdžegejnstdvošmašin
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 10-10-2006
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 9414
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Tuzlanski aerodrom

citat:
THALES wrote:
Ništa za sad, evo sav sam isfrustriran, juèe èujem kako se sarajevo, mostar i banjaluka dogovorili o podjeli avijacijskih institucija, a nas nigdje ni na mapi. ja sam planirao da odjavim stan u sarajevu još prošle godine da konaèno dodjem kuæi, a sad kako stvari stoje opet æu ljeto provesti u autu preko karaule i znojeæi d..e u sarajevu. nekih pomaka ima u vezi dubrava, ali je to presitno. neki dan sam dopremio neke raèunare iz mostara za dubrave, a komentar u sarajevu je bio "nabavlja se oprema za tuzlu, a od tuzle nema ništa", pa mi je pritisak skoèio umalo da se posvadjam na poslu... nekako sam se ugrizao za jezik da šta ne lanem, ipak ko se zadnji smije najsladje se smije... Ovih dana se oèekuje proces odabira kandidata za školovanje za toranjske kontrolore na dubaravama, ali dokle se stiglo ne znam, jer i ja èekam neke dodatne obuke pa se sve oteglo...biæe,biæe, Ðekna još nije umrla a kad æe ne znamo... pozdrav

jedan moj poznanik predo za taj poso na dubravama i dobio odbijenicu. Nemoreš kaže ti rajit kod nas jer sad gdje radiš uredno ti plaæaju penziono i zdravstveno, a kod nas prioritet imaju oni koji nisu prijavljeni i oni kojima se redovno ne uplaæuju primanja!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
JA KAD SAM TO ÈUO.............e reko svašta
21-03-2007 at 14:02 | Ukljuèi u odgovor
zeus
Nivo: Forumski vuk
OSTAR

Registriran(a): 01-09-2005
Odgovori: 871
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Tuzlanski aerodrom

Fala Tale druze, ne daj se. Popi sta... ;novine smiri se malo. 


"OTPOR STOKO, OTPOR"
21-03-2007 at 15:05 | Ukljuèi u odgovor
softa
Nivo: Novi forumaš
Registriran(a): 04-03-2007
Lokacija: Banovici
Odgovori: 3
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Tuzlanski aerodrom

Znaci odlazak u Iraq se pokazao kao bolja ideja. Pozdrav za bivseg kolegu THALES-a

21-03-2007 at 15:31 | Ukljuèi u odgovor
THALES
Nivo: Forumski vuk

Registriran(a): 02-06-2006
Lokacija: Tuzla - Zapad
Odgovori: 490
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Tuzlanski aerodrom

Evo danas prièam sa naèelnikom u sarajevu, završen je tender ide se u prag, u èešku, ovih dana dolazi glavni instruktor i predstavnik centra ANSP CR, da potpišu ugovor o školovanju, ubrzo bi trebalo da uslijedi testiranje... èuo sam i ja neke prièe o raji koji su dobili odbijenice zbog nepotpunih dokumenata iako su sve uredno poslali, pa mi nije baš jasno... ne znam da li æe sve obuke iæi zajedno ali neke sarajevske obuke æe iæi najesen kad proðe sezona, pa mogu oèekivati i da æe obuka za tuzlu iæi najesen... ako bude još šta interesantno javljam odmah. 


You land a million planes safely, then you have one little mid-air and you never hear the end of it ...

Air Traffic Controller, New York TRACON, Westbury Long island.
21-03-2007 at 18:05 | Ukljuèi u odgovor
zlaja
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 05-04-2004
Odgovori: 4882
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Tuzlanski aerodrom

citat:
THALES wrote:
Mali update za TZ aerodrom, 11. aprila u Mostaru je održan prvi krug selekcije kandidata za tuzlansku kontrolu letenja. Od kraja juna aerodrom potpuno napuštaju snage EUFOR-a, i kompletan kompleks preuzimju oružane snage BiH i DGS. Nadam se da æe u tom periodu i kontrola letenja zauzeti pozicije u svojoj zgradi i kontrolonom tornju.

ja to shvatam i to su bitni uslovi da se uopste uspostavi saobracaj. Ipak, kontrola letenja i sve te institucije poput DGS-a i sl nemaju puno veze sa Aerodromom kao firmom i izrazavam totalni skepticizam po pitanju Medjunarodnog Aerodroma Tuzla kao firme da ce uopste moci startati sa nekom pristojnom linijom...
13-04-2007 at 13:47 | Ukljuèi u odgovor
zeus
Nivo: Forumski vuk
OSTAR

Registriran(a): 01-09-2005
Odgovori: 871
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Tuzlanski aerodrom

citat:
zlaja wrote:

ja to shvatam i to su bitni uslovi da se uopste uspostavi saobracaj. Ipak, kontrola letenja i sve te institucije poput DGS-a i sl nemaju puno veze sa Aerodromom kao firmom i izrazavam totalni skepticizam po pitanju Medjunarodnog Aerodroma Tuzla kao firme da ce uopste moci startati sa nekom pristojnom linijom...


Slazem se. Al´ cekaj dok Enko skonta koliko tu trave ima, dzaba jos....
 


"OTPOR STOKO, OTPOR"
13-04-2007 at 14:07 | Ukljuèi u odgovor
kokobil
Nivo: Forumski doajen
ribar

Registriran(a): 08-11-2006
Odgovori: 10228
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Tuzlanski aerodrom


Prekinite vise sa ovim natezanjima.Aerodrom nikada nije bio rentabilan,a proradio je da bi se otvorila radna mjesta "tatinim" sinovima.

13-04-2007 at 14:29 | Ukljuèi u odgovor
zlaja
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 05-04-2004
Odgovori: 4882
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Tuzlanski aerodrom

citat:
kokobil wrote:

Prekinite vise sa ovim natezanjima.Aerodrom nikada nije bio rentabilan,a proradio je da bi se otvorila radna mjesta "tatinim" sinovima.

joj, nisam ni sumnjo da se neces javiti na post

da bi se potrudio da dam odgovor samo jedno pitanje: sta znaci rentabilnost i od cega ovisi?
13-04-2007 at 14:53 | Ukljuèi u odgovor
kokobil
Nivo: Forumski doajen
ribar

Registriran(a): 08-11-2006
Odgovori: 10228
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Tuzlanski aerodrom

citat:
zlaja wrote:

joj, nisam ni sumnjo da se neces javiti na post

da bi se potrudio da dam odgovor samo jedno pitanje: sta znaci rentabilnost i od cega ovisi?


Nisam strucan da objasnim,ali sam dobar domacin i ne zivim na budjetu(drzavnim jaslama).Budjet, nepresusni izvor,radio il ne radio svirucka ti radio.Ja toliko,a sad Ti onako strucno....
13-04-2007 at 18:50 | Ukljuèi u odgovor
zlaja
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 05-04-2004
Odgovori: 4882
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Tuzlanski aerodrom

ma necu ba..budzet je tu sekundarna stvar.

samo kratko: mislim da je aerodrom jedno od preduzeca sa najvecim potencijalom. Mene da pitaju ja bih ga pretvorio u dd, emitovo odredjen volumen dionica i naravno zaposlio profesionalce.
eto toliko od mene posto ni ja nisam strucnjak za avijaciju

14-04-2007 at 09:17 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 47
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: Adnan_, Adnan_ IRAQ, Ajvi, antepavelic, goca, Herodot.H, joskobra, Lastavica, LilyL, nele73, Pasha_car_aga, rafa, SEMY_, Tuc-Muc-SRB, zaza
FORUM : Tuzlarije : Tuzlanski aerodrom New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 ... Last Page >>


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice