Info: Ako imate neke nejasnoe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.

FORUM : Politika : Dodik predlae demilitarizaciju
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Poiljalac Poruka
Najla
Nivo: Forumas sa iskustvom

Registriran(a): 16-06-2007
Odgovori: 121
IP: Maskiran

View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: ta mislite o Dodikovom dovoenju Cece

Pudari uputio otvoreno pismo Dodiku: "Nit si Srbin, nit si ovjek"

Svetozar Pudari, lan Predsjednitva SDP-a BiH uputio otvoreno pismo Miloradu Dodiku, premijeru Vlade RS...

tovani predsjednie Vlade tisuugodinjeg entiteta,

Prekjuer, na urevdan, povie Dubrava, u Pjeivcu, ispred kua Pudaria nije bilo slavskog veselja, ni kolaa, ni mesa, ni pia, ni gostiju. Nije bilo ni domaina u pustim kuama Pudaria povrh Stoca. Otili su jednog ljetnog dana prije 16 godina kad im je reeno da je Srbima napustiti Stolac i ii na egulju - vijekovnu granicu srpstva. Pudarii, to te vijekove provedoe na Dubravama, van srpskih granica, mogli su se samo zgledati, pokupiti svoje stvari, pa na kamione, pa put Ljubinja i dalje...

Ba kao to su mi sugraani-sunarodnici prije 12 godina tovarili kamione na Grbavici, Ilidi, Vogoi, Ilijau, Hadiima. Sve pod megafonom Momila Krajinika, koji je rikao da niti jedan srpski grob u Sarajevu ne smije ostati. I isprazni Krajinik desetine hiljada Srba iz Sarajeva, na buljuke. Neke tek malo pomaknu u sela uokolo, dok drugi odoe daleko - na sve strane. Ti to, Premijeru, ne zna. Bio si, tada, zauzet sticanjem nadimka Marlboro.

Megafon, onaj, od prije etiri reenice, preuzeo si sad ti pa trubi okolo vrijeajui Srbe. Kae da je Republika Srpska odgovor na NDH. Malo si se posvaao sa vremenima, prostorom i istinom. Pa upravo je dogovor Tumanovih ustaa i Miloevievih etnika razgraniio Pudarie od njihove djedovine. I kad oni napustie Stolac kao dio odlunog srpskog odgovora na ustake pokolje u istonoj Hercegovini iz 1941. tri su dana preostali Stoani lutali po polupustom gradu, dok nije vojnika sila" te NDH koju sanja umarirala u stoljetni hrvatski grad.

Da nije tragino, da iza toga nisu slijedili i logori i pokolji onih koji se nisu htjeli uklopiti u dogovor oko odgovora, svi bi se sad grohotom smijali na velike borbe, odbrane i protunapade, a sve za ast i slavu Nacije.

Ti progoni i pokolji su ono to stvarno vezuju onaj rat naih roditelja sa ovim, naim, ratom. S jedne su strane ujedinjene rtve, a sa druge svi zloinci i meu njima nema razlike. Nema razlike izmeu kame zbog imena koje nosi onaj to je u ruci dri, a ni rtve nisu manje ili vee, svetije ili manje svete niti po prezimenu, niti po broju.

Priati o Republici Srpskoj kao trajnoj kategoriji, jednako je kao priati o vjenoj NDH ili neunitivom sandaku u Bosni i Hercegovini. Republika Srpska je novostvorena kategorija, novokomponovani orijentalni melos sa izrazitim osmansko-balkanskim korijenima. Ona mu doe kao dosanjani san pijanih kamiondija negdje u nekoj krmi uz Ibarsku magistralu. Samo to te pijane kamiondije polupae, pobie, rastjerae dva miliona ljudi koekude (to bi rekao Karaore) kako bi uzdigli tu bajnu trajnu kategoriju. Raselie i one moje Pudarie sa Dubrava i moje komije sa Koeva. Koevo ti je komiluk gdje se uvijek igrao najbolji basket u Sarajevu.

Evo me neki dan napokon razuvjerie da su i Sedlari (na junoj strani Popova polja) uz Zavalu, preselili iz Trebinjske optine. I to je dobro, jer sad opet mogu biti siguran da kue Kovaina i Bakmaza nisu zavaljene. Ostadoe tamo gdje su bile i odakle je brat moje ukun-ukun-babe otiao u svijet da postane partijarh srpski - to je i postao.

Dakle sve si uradio da ponizi srpsku ast, a znam da nisi prvi, jer ponizie je stotine zloinaca u vremenu kad je durmitorska vucibatina vodila bosanke Srbe, pa si nastavio da izjednaava etnike i partizane. Pa imenjae brata moga roenoga ne mogu biti jedno Mladen Stojanovi i njegove ubice, to zna svaka potena kua u Krajini: i na Kozari i oko nje; i na Grmeu i oko njega. Nisu etnici ljudi poput Branka i Skendera, Mire i Simele. To su neljudi - zakon im u topuzu lei, a tragovi neovjetvom smrde. I mijea se smrde njihov sa smradom brae im po zvjerstvu to izgradili su i pogonili tvornicu smrti u Jasenovcu i Gradini Donjoj.

I da niti jedne nisi rekao za Jasenovac vie! Moda te ula neumrla dua moja ubijene tetke Nevenke Pudari. Ona je, sa hiljadama drugih muenika zatuena i baena u neku jamu jasenovaku. Ako je ula tvoje baljezganje zgrijeio si prema njoj. Sestra oeva mi nevina je jednako sve i jednoj srebrenikoj rtvi. Zloupotrijebio si njenu smrt kao da je stara krpetina kojom se ubrie ujutro u dvoritu. Ne dam ti da mi prlja uspomenu na nju. Ima makar jedan metar kvadratni zemlje pod kojim je ona koji ne smije vie prljati svojim prisustvom i svojim praznoslovljem.

Zato idi nazad pod svoju atru i zabavljaj one to ih plaa da se smiju i povlauju tvojim rijeima. Onima to su ojstvo i junatvo zamijenili rakijom i peenjem.

Nit si Srbin, nit si ovjek."

superbosna.com

[Edited by Najla on 04-06-2008 at 01:44 GMT] 

Najla
04-06-2008 at 01:43 | Ukljui u odgovor
indijana
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 20-05-2008
Odgovori: 7483

icon Re: Re: ta mislite o Dodikovom dovoenju Cece

citat:
Najla wrote:
Pudari uputio otvoreno pismo Dodiku: "Nit si Srbin, nit si ovjek"

Svetozar Pudari, lan Predsjednitva SDP-a BiH uputio otvoreno pismo Miloradu Dodiku, premijeru Vlade RS...

tovani predsjednie Vlade tisuugodinjeg entiteta,

Prekjuer, na urevdan, povie Dubrava, u Pjeivcu, ispred kua Pudaria nije bilo slavskog veselja, ni kolaa, ni mesa, ni pia, ni gostiju. Nije bilo ni domaina u pustim kuama Pudaria povrh Stoca. Otili su jednog ljetnog dana prije 16 godina kad im je reeno da je Srbima napustiti Stolac i ii na egulju - vijekovnu granicu srpstva. Pudarii, to te vijekove provedoe na Dubravama, van srpskih granica, mogli su se samo zgledati, pokupiti svoje stvari, pa na kamione, pa put Ljubinja i dalje...

Ba kao to su mi sugraani-sunarodnici prije 12 godina tovarili kamione na Grbavici, Ilidi, Vogoi, Ilijau, Hadiima. Sve pod megafonom Momila Krajinika, koji je rikao da niti jedan srpski grob u Sarajevu ne smije ostati. I isprazni Krajinik desetine hiljada Srba iz Sarajeva, na buljuke. Neke tek malo pomaknu u sela uokolo, dok drugi odoe daleko - na sve strane. Ti to, Premijeru, ne zna. Bio si, tada, zauzet sticanjem nadimka Marlboro.

Megafon, onaj, od prije etiri reenice, preuzeo si sad ti pa trubi okolo vrijeajui Srbe. Kae da je Republika Srpska odgovor na NDH. Malo si se posvaao sa vremenima, prostorom i istinom. Pa upravo je dogovor Tumanovih ustaa i Miloevievih etnika razgraniio Pudarie od njihove djedovine. I kad oni napustie Stolac kao dio odlunog srpskog odgovora na ustake pokolje u istonoj Hercegovini iz 1941. tri su dana preostali Stoani lutali po polupustom gradu, dok nije vojnika sila" te NDH koju sanja umarirala u stoljetni hrvatski grad.

Da nije tragino, da iza toga nisu slijedili i logori i pokolji onih koji se nisu htjeli uklopiti u dogovor oko odgovora, svi bi se sad grohotom smijali na velike borbe, odbrane i protunapade, a sve za ast i slavu Nacije.

Ti progoni i pokolji su ono to stvarno vezuju onaj rat naih roditelja sa ovim, naim, ratom. S jedne su strane ujedinjene rtve, a sa druge svi zloinci i meu njima nema razlike. Nema razlike izmeu kame zbog imena koje nosi onaj to je u ruci dri, a ni rtve nisu manje ili vee, svetije ili manje svete niti po prezimenu, niti po broju.

Priati o Republici Srpskoj kao trajnoj kategoriji, jednako je kao priati o vjenoj NDH ili neunitivom sandaku u Bosni i Hercegovini. Republika Srpska je novostvorena kategorija, novokomponovani orijentalni melos sa izrazitim osmansko-balkanskim korijenima. Ona mu doe kao dosanjani san pijanih kamiondija negdje u nekoj krmi uz Ibarsku magistralu. Samo to te pijane kamiondije polupae, pobie, rastjerae dva miliona ljudi koekude (to bi rekao Karaore) kako bi uzdigli tu bajnu trajnu kategoriju. Raselie i one moje Pudarie sa Dubrava i moje komije sa Koeva. Koevo ti je komiluk gdje se uvijek igrao najbolji basket u Sarajevu.

Evo me neki dan napokon razuvjerie da su i Sedlari (na junoj strani Popova polja) uz Zavalu, preselili iz Trebinjske optine. I to je dobro, jer sad opet mogu biti siguran da kue Kovaina i Bakmaza nisu zavaljene. Ostadoe tamo gdje su bile i odakle je brat moje ukun-ukun-babe otiao u svijet da postane partijarh srpski - to je i postao.

Dakle sve si uradio da ponizi srpsku ast, a znam da nisi prvi, jer ponizie je stotine zloinaca u vremenu kad je durmitorska vucibatina vodila bosanke Srbe, pa si nastavio da izjednaava etnike i partizane. Pa imenjae brata moga roenoga ne mogu biti jedno Mladen Stojanovi i njegove ubice, to zna svaka potena kua u Krajini: i na Kozari i oko nje; i na Grmeu i oko njega. Nisu etnici ljudi poput Branka i Skendera, Mire i Simele. To su neljudi - zakon im u topuzu lei, a tragovi neovjetvom smrde. I mijea se smrde njihov sa smradom brae im po zvjerstvu to izgradili su i pogonili tvornicu smrti u Jasenovcu i Gradini Donjoj.

I da niti jedne nisi rekao za Jasenovac vie! Moda te ula neumrla dua moja ubijene tetke Nevenke Pudari. Ona je, sa hiljadama drugih muenika zatuena i baena u neku jamu jasenovaku. Ako je ula tvoje baljezganje zgrijeio si prema njoj. Sestra oeva mi nevina je jednako sve i jednoj srebrenikoj rtvi. Zloupotrijebio si njenu smrt kao da je stara krpetina kojom se ubrie ujutro u dvoritu. Ne dam ti da mi prlja uspomenu na nju. Ima makar jedan metar kvadratni zemlje pod kojim je ona koji ne smije vie prljati svojim prisustvom i svojim praznoslovljem.

Zato idi nazad pod svoju atru i zabavljaj one to ih plaa da se smiju i povlauju tvojim rijeima. Onima to su ojstvo i junatvo zamijenili rakijom i peenjem.

Nit si Srbin, nit si ovjek."

superbosna.com

[Edited by Najla on 04-06-2008 at 01:44 GMT]

E to je otvoreno pismo!

Sve je super i sve je za 5!
04-06-2008 at 23:27 | Ukljui u odgovor
Ego
Nivo: Forumski vuk
Celav, neodoljiv, (ne)osvojiv.

Registriran(a): 23-05-2008
Odgovori: 756

icon Re: Dodik i njegove nebuloze

Da je Lajcak pravi politicar, a ne trecerazredna pojava u EU politicarskom miljeu, on bi odavno sklonio Dodika. Vrijeme je da odu obojica. Pa nek prave shumsku u Slovackoj. 

Ego: "Ni bunar zelja ne funkcionise bez love."
05-06-2008 at 01:10 | Ukljui u odgovor
prepelica
prepelica je ptica pjevica

Registriran(a): 24-04-2008
Odgovori: 665

Em sto bi sklonio dodika sklonio bi i druge da smije.Dobro u pismu mu i pise nit si srbin, nit si ovjek vec je komad svinjetine. 

sad me ima sad me nema
05-06-2008 at 08:33 | Ukljui u odgovor
prepelica

Predsjednik Vlade RS-a Milorad Dodik izjavio je veeras u Banjoj Luci da je krajnje vrijeme da se regulira sporazum o meusobnim potraivanjima i obavezama BiH i Rusije, kako bi se moglo ui u dalje produbljivanje ekonomskih i trgovinskih odnosa.

On je kazao da bi bilo dobro da postoji sporazum sa Rusijom o slobodnoj trgovini, te istaknuo da jo uvijek nisu regulirana meusobna potraivanja BiH i Rusije od prije nekoliko godine.

"Ruska Federacija eli da se to zavri, ali na nivou BiH imamo probleme, jer bonjaka strana u Federaciji BiH ne eli da prizna potronju ruskog gasa tokom rata i eli da to bude plaeno od strane svih u BiH. S druge strane, Hrvati ne ele da daju saglanost za tako neto jer oni u toku rata nisu koristiti taj gas, rekao je Dodik novinarima u Banjoj Luci.

Iz tog razloga, naveo je, stojimo na mjestu koje sigurno teti svima, a ne samo RS-u.

On je najavio da e delegacija RS-a u petak otputovati u Sankt Peterburg na Ekonomski forum gdje e razgovarati s ruskim zvaninicima i privrednicima zainteresiranim za ulaganja u RS.

Evo ga sad hoce da plati i rusima plin to jeste ratni dug, samo da bi ostetio drzavu. Neka on sam placa taj dug, a ne i ostali narodi da plate. 

sad me ima sad me nema
05-06-2008 at 08:36 | Ukljui u odgovor
prepelica

Hajd sto duduk prica previse , ali ga sad brani i treci predsjednik nebojsa dan je duduk Za svu halabuku nadignutu zbog nedavne izjave Milorada Dodika u Zagrebu krivi su, ustvari, predsjednik Hrvatske Stjepan Mesi i mediji.

Tako bar, majstorskom zamjenom teza, tvrdi Neboja Radmanovi, od kojeg bi se po funkciji koju obavlja trebalo oekivati da titi dravu Bosnu i Hercegovinu. Meutim, jueranjom izjavom Radmanovi je pokazao da je njemu Dodik prei od svega ostalog, pa ak kada i krajnje politiki primitivno u susjednoj dravi pljuje po BiH.

Razapinjui zatitniki kiobran iznad Dodika, Radmanovi je ujedno demonstrirao i vladajue politiko promiljanje u Republici Srpskoj. I njemu, kao i Dodiku, BiH je nuno zlo, s tim da je Radmanovi taj stav uvijao u svoje demagoke i slatkorjeive floskule. dobar. 

sad me ima sad me nema
05-06-2008 at 10:20 | Ukljui u odgovor
prepelica

Dodik trebao biti smjenjen u novembru 2006. godine, ali SAD nije bio za to.
U prilogu Avazov tekst.
Usprotivili su se predstavnici SAD, jer za to nemaju pristanak Vaingtona. Nisam kritizirao Lajaka. ak ni Edaun nije smio djelovati samostalno u mnogim situacijama...
15.06.2008. 09:12
Tadanji visoki predstavnik Kristijan varc-iling (Christian Schwarz-Schilling) u novembru 2006. godine zatraio je od meunarodne zajednice podrku za aktivnosti koje su u konanici ukljuivale i smjenu predsjednika Vlade Republike Srpske Milorada Dodika.

No, nije je dobio.

- Otkako je izabran za premijera RS, a naroito nakon izjava koje su davali neki bonjaki politiari, posebno Haris Silajdi, Dodik je poeo prijetiti otcjepljenjem manjeg bh. entiteta. U poetku je govorio da bi se to moglo desiti ako se desi ovo ili ono, ali je vremenom to "ako" sve vie nestajalo.

U avgustu sam ga upozorio da mi, ako nastavi s tom retorikom, ne preostaje nita drugo nego da iskoristim bonske ovlasti.

Onda sam otputovao u Austriju, a on je opet dao izjavu u kojoj je prijetio referendumom o otcjepljenju. Onda sam javno, putem tamonjih medija, kazao da takve aktivnosti naprosto tjeraju na upotrebu bonskih ovlasti.

Dodik me pozvao na telefon, tada sam ve bio u Briselu, i pitao da li je on sutra i dalje premijer. Kazao sam mu da sam bio jasan u razgovoru s njim i da na raspolaganju imam cijeli set mjera u okviru bonskih ovlasti.

Potom su odrani izbori, on je malo ublaio retoriku, ali ju je obnovio u novembru. I nije samo on priao o otcjepljenju, o tome se govorilo u institucijama RS. Tada sam sazvao sastanak nekih od glavnih faktora meunarodne zajednice. Kazao sam im da je jedno kada politiar pria prie tokom izborne kampanje, a da je sasvim drugo kada se u institucijama BiH govori o njenoj razgradnji.

Zatraio sam podrku za plan koji je, u konanici, ukljuivao i smjenu premijera Dodika i odmah sam dobio odbijenicu SAD. Predstavnik amerike administracije na tom sastanku jednostavno je kazao da Vaington to ne podrava - tvrdi varc-iling.

Pa, mogli ste sami djelovati?

- Jesam. I bio bih sam u tome! Pocijepao bi se OHR, Vijee za implementaciju mira, Evropska unija ne bi me podrala. Oni su i inae stalno poruivali da se "ne talasa" u BiH, barem dok se ne rijei problem Kosova. A rjeenje za Kosovo stalno se odgaalo.

I tako je propao plan da se Dodik umiri?

- Htio sam da se s njim odri sastanak i jasno mu se kae ta ga eka. I da mu se tu sasvim precizno naglasi da je u opcijama i njegova smjena, kao krajnja mjera, ali i druge, poput obustave finansija njegovoj stranci ili slino. Na tom skupu trebali smo biti ja, predstavnik SAD, zemlje koja predsjedava EU i jo neki vani meunarodni zvaninici. Ali, bilo je kako je bilo.

sad me ima sad me nema
16-06-2008 at 08:25 | Ukljui u odgovor
robi tz

Registriran(a): 14-01-2008
Odgovori: 334

Nij ga mogao smijeniti kad je najjaci igrac u BIH a mozda i u regionu....Bolje se pitajte zasto je Federacija pred bankrotom kako javljaju federalni mediji..

16-06-2008 at 12:03 | Ukljui u odgovor
prepelica

icon Re: Re: Dodik i njegove nebuloze

citat:
robi tz wrote:
Nij ga mogao smijeniti kad je najjaci igrac u BIH a mozda i u regionu....Bolje se pitajte zasto je Federacija pred bankrotom kako javljaju federalni mediji..

Ma nije Federacija u bankrotu, koliko sam cuo to je ona smrdska u pravo zbog onog duduka i sto praavi sebi svakave stvari, i svasta kupuje poput aviona  

sad me ima sad me nema
16-06-2008 at 12:51 | Ukljui u odgovor
ziggy

Registriran(a): 26-05-2005
Odgovori: 320

icon Dodik u strahu: uo sam da se Bonjaci naoruav

Milorad Dodik, premijer Republike Srpske i dalje pokuava da zapali vatru u Bosnu i Hercegovine, a njegove izjave sve vie lie na ona koje je uoi srpsko-crnogorske agresije na BiH davao ratni zloinac Radovan Karadi.

Treba li podsjeati da je i ratni zloinac Radovan Karadi 1991. i pogotovo poetkom 1992. godine izjavljivao da je uo da se muslimani naoruavaju, pozivajui Srbe da o tome vode rauna i da se pripreme.

17-06-2008 at 10:14 | Ukljui u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 8
Skriveni clanovi: 0
Aktivni lanovi: 0
Sretan roendan: almin.alivukovic, hanki panki, Ljeposava, maamazama, Mirna0902, MirzaBFMV, ONA
FORUM : Politika : Dodik predlae demilitarizaciju New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 ... Last Page >>

Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?

Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net