Info: Ako imate neke nejasnoe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima

FORUM : enski minder : @blentava blog
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Poiljalac Poruka
XMRVICAxTZ
Nivo: Forumski doajen
sitna al dinamitna

Registriran(a): 05-01-2006
Odgovori: 9833
IP: Maskiran

View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: @blentava blog
Bez chatanja molim

citat:
cica wrote:

primila bi ona, al ne bi on to diro

nije bitno samo neg ga primi
06-10-2011 at 22:57 | Ukljui u odgovor
primus inter pares
Registriran(a): 31-01-2008
Odgovori: 20460

Bez chatanja molim

citat:
blentava wrote:

Ne izmiljam ja kretanja u drutvu ve samo pratim deavanja na tom polju. Neki dan sam postavila znaenje slika na profilu na fb. A ako se sea teksta o slikama sa svadbe bilo svoje ili tue, gde se kae da se time poruuje nekakva zrelost ali i nada da e brak opstati. Neki dan mi je jedan od frendova ispriao kako je postavio slike sebe i svoje ene u crno beloj tehnici kao sliku svog profila. Pomenula sam mu njeno znaenje.
Zna li koji je njegov komentar bio?
... i ja sam stavio slike moje ene i mene u crno beloj tehnici. Na brak traje ve 40 godina a nadam se da emo uvek biti zajedno.
Eto ta je psihologija ili projekcija sopstvenih elja. A nije mu bilo poznato znaenje postavljanja takve slike.

Ovih dana sam srela veliki broj ljudi i znaajan deo njih je razveden a jedan deo ivi u vanbranim zajednicama i to ne skupa nego na razliitim adresama. Mora biti da sam neki magnet za na taj nain hendikepirane ako je to uopte hendikep. Ili je vea koncentracija takvih osoba u radijusu mog kretanja. Neto jeste. Proroanstvo se bie ispunjava...

al blento moras priznat,ljepo je i do kui a ono vru grah,feferonka,domai bahlje,...
i kad se dobro najde nema ba ni svade pritisak opane,samo bi se spavalo...
kaki facebuk,kaki razvodi,daj mi dormeooooo.
07-10-2011 at 08:56 | Ukljui u odgovor
cica

Registriran(a): 12-02-2008
Odgovori: 18418

Bez chatanja molim

citat:
blentava wrote:

Ne izmiljam ja kretanja u drutvu ve samo pratim deavanja na tom polju. Neki dan sam postavila znaenje slika na profilu na fb. A ako se sea teksta o slikama sa svadbe bilo svoje ili tue, gde se kae da se time poruuje nekakva zrelost ali i nada da e brak opstati. Neki dan mi je jedan od frendova ispriao kako je postavio slike sebe i svoje ene u crno beloj tehnici kao sliku svog profila. Pomenula sam mu njeno znaenje.
Zna li koji je njegov komentar bio?
... i ja sam stavio slike moje ene i mene u crno beloj tehnici. Na brak traje ve 40 godina a nadam se da emo uvek biti zajedno.
Eto ta je psihologija ili projekcija sopstvenih elja. A nije mu bilo poznato znaenje postavljanja takve slike.

Ovih dana sam srela veliki broj ljudi i znaajan deo njih je razveden a jedan deo ivi u vanbranim zajednicama i to ne skupa nego na razliitim adresama. Mora biti da sam neki magnet za na taj nain hendikepirane ako je to uopte hendikep. Ili je vea koncentracija takvih osoba u radijusu mog kretanja. Neto jeste. Proroanstvo se bie ispunjava...

Nisam itala, nepismena sam
No, svejedno mi je ta konstatacija sa slikama glupa, na fb svako ima tonu slika, te od svadbenih, crno bijelih..... svih koje si nabrojala, dakle ta ? koja od tih mene opisuje, jel svaka ?
07-10-2011 at 08:56 | Ukljui u odgovor
yugi

Registriran(a): 20-12-2006
Odgovori: 35281

icon Re: @blentava blog
Bez chatanja molim

Ovo je neka teka narkomanka  

<br /><br /><br /><br />

08-10-2011 at 20:14 | Ukljui u odgovor
cica

Registriran(a): 12-02-2008
Odgovori: 18418

Bez chatanja molim

demantovanje je princip pola priznaje, a utnja odobrava. je l' ? aha, kako da ne

08-10-2011 at 23:06 | Ukljui u odgovor
sunce
Nivo: Moderator podforuma

Registriran(a): 23-01-2002
Odgovori: 19786

Bez chatanja molim

citat:
primus inter pares wrote:

al blento moras priznat,ljepo je i do kui a ono vru grah,feferonka,domai bahlje,...
i kad se dobro najde nema ba ni svade pritisak opane,samo bi se spavalo...
kaki facebuk,kaki razvodi,daj mi dormeooooo.

11-10-2011 at 20:29 | Ukljui u odgovor
blentava
Aequam memento rebus in ardius

Registriran(a): 26-12-2010
Odgovori: 4005

Bez chatanja molim

Je li ena eni vuk?

Autor Kristina Gallo

Godinama se raspravlja o emancipaciji i tlaiteljima mukog roda koji enama ne dozvoljavaju izboriti se za svoje mjesto pod suncem. Meutim, ukoliko malo pogledamo u dubinu ove materije, moemo se slobodno pozabaviti i odnosima izmeu pripadnica enskog roda. Naime, jedna od klasinih pria jest ona o prijateljici koja je zabila no u lea drugoj eni koja se tome nikad ne bi nadala. Stara latinska izreka kae homo homini lupus (ovjek je ovjeku vuk), no slobodno moemo rei da u ivotu ima situacija kad je ena eni vuk.
Zavist i ljubomora osjeaji su koje su kreirale ene, i to upravo kad su u pitanju druge pripadnice njihova spola. Svaka od nas je barem jednom zavidjela svojoj prijateljici jer ima bolji posao, zgodnijeg mua ili jednostavno vitkiju figuru, no nije joj se to usudila rei. Jedna odreena, manja doza zavisti moe biti i poticajna adrenalinska injekcija koja nas vodi u utrku uspjeha, na nain da se dokaemo da i same moemo uspjeti kao prijateljica, jer imamo potencijala. Meutim, u konanici je zavist kao osobina crv koji kopa duboku rupu u jednom prijateljstvu, ta rupa iri se dok ne pukne i ostane samo vakuum od neega to je nekad bilo lijepo druenje .

Niti jedna moralna osuda od strane mukaraca ne moe biti tako zlobna kao ona enska. Pogledajmo samo traeve u uredu, koji kreu od opisa odjee odreene kolegice pa do seciranja njenog privatnog ivota, a ako nije udana, simboliki je razapinju na kri od jedne pauze za kavu do druge. Jedna takva mlada, moderna i lijepa ena koja je zavrila fakultet i ima nesreu raditi za postariju eficu nesigurne prirode i konzervativnih ivotnih nazora mora trpjeti torture od kupovanja peciva i kuhanja kava pa do prodika kako e joj biti lake ako se to prije uda i rodi jer je takve stvari lake podnijeti u mlaim godinama, da bi u najgorim danima ta ista podreena bila rtva PMS-a ili valunga svoje nadreene jer joj se tog dana nala na putu.

Sjetimo se samo filma Malena gdje jadnu Monicu Belluci pljuju i iaju na elavo upravo ene, onog trenutka kad je proglaena osobom lakog morala. Takav stav zapravo ne ide u obranu morala, ve je tit od vlastitih kompleksa. ena koja zove drugu enu kurvom zapravo eli rei da joj zavidi na broju mukih udvaraa i da sama nije imala petlje izbaciti svoje zavodnike adute pa je takva izjava zapravo izraz konkurentske ljubomore. Ma koliko se ene bunile da se samostalnost teko prihvaa u mukom svijetu, naroito ako ena nije udana, one same prve e osuditi onu koja se u odreenim godinama nije skrasila u branom gnijezdu. ***

Nedavno sam naletjela na poznanicu kojoj je nakon pozdrava prvo pitanje bilo jesam li ozakonila svoju dugogodinju vezu. To pitanje nije bilo izraz njezine brige nego samo malograanske znatielje, a apsurd je da ni sama nije u braku pa je zapravo htjela vlastite probleme gurnuti pod tepih njukajui po tuem ivotu.

Pitanje je koliko pojedine ene ele biti emancipirane kad jedna drugoj guraju klipove pod noge, kad zapravo eznu za mukim herojima koji e rjeavati njihove probleme i kad umjesto da se dokau u onome u emu su najbolje, gube vrijeme sabotirajui druge.

Mnoge pripadnice ljepeg spola gube osobnost kad se udaju jer okrenu lea svim dotadanjim prijateljicama, dok s druge strane njihov mu zadri svoju ekipu za kuglanje, kartanje ili ribolov, te s podsmijehom, a ponekad i s agresijom, reagira na suprugine prigovore zato nije ee kod kue. Na emancipaciji treba poraditi ponajprije vlastitim samopouzdanjem. Kad vidimo novu kolegicu u uredu, nije nuno da je doekamo na no traevima o njenom neprikladnom odijevanju jer joj se sluajno vidi naramenica od grudnjaka ili nosi za na ukus prekratku suknju. Umjesto toga, nabacimo osmijeh i pokuajmo neto nauiti od mlae konkurencije. Pravi pobjednik gradi svoj stav godinama, jer je to graevina koja stalno treba novu fasadu. Kad se budemo meusobno doivljavale kao ravnopravne, onda e i mukarci prihvatiti nau ravnopravnost, pa termini poput "kuja" i "alapaa" nee imati vie smisla od "mukih svinja" i "mukih ovinista".
Ali do tada je jo dug put poploan zaviu i ljubomorom.
www.fizzit.net

*** Vidi, sve je neko ve opisao...

11-10-2011 at 23:04 | Ukljui u odgovor
XMRVICAxTZ
sitna al dinamitna

Registriran(a): 05-01-2006
Odgovori: 9833

Bez chatanja molim

Blentavine kolumne po raznim forumima

http://www.labin.info/forum/topic.asp?TOPIC_ID=1913

Dragi Labinjani, nadam se da cete uzivati u mojim uspomenama onoliko koliko ih se rado secam i ja. U danasnje vreme visokih tehnologija postalo je sasvim normalno upoznati osobu koja nam moze toliko nedostajati u pravom realnom zivotu, da se odlucimo za realan susret s njom. To se desilo i meni. S njim sam chatala nekoliko godina preko msn i skype. Pocesto mi je govorio:"'Ajde dodji kod mene na more, smestaj nije problem i sl.", tim recima nisam pridavala puno paznje jer sam to smatrala lucidnom stranom svog online prijatelja. A onda jednog dana smo jedno drugom otvorili dusu i pricali kao da se poznajemo sto godina. Ispricao mi je stvari za koje nisam znala da mu se desavaju. I tako dan za danom smo nastavljali nas razgovor..dok nisam osetila da sam ga na neki nacin zavolela. Svaki dan mi je slao SMS:"Evo mene na plazi, sam sam, kao morski vuk, toliko mi nedostajes, zelio bih da si ovdje". Postao mi je neverovatno blizak. Zvuci vam sigurno neobicno, zavoleti nekog nepoznatog, pa jos preko interneta. Za nekog kao ja, koja sam sama dugi niz godina, to je bilo sasvim razumljivo. I tako kupim ja kartu za bus i krenem u susednu drzavu. Autobus je isao do Rijeke, tu me je sacekao. Dosla sam sa zeljom da vidm da li je to stvarna ljubav ili je to iluzija. Prvih nekoliko dana smo se ponasali konvencionalno jedno prema drugom bez ikakvih uzajamnih neznosti. Tako je potrajalo do naseg prvog zajednickog odlaska na plazu. Tada su nasa osecanja nekako isplivala na povrsinu i uhvatila sam se sebe kako se strasno ljubim sa dojucerasnjim potpunim neznancem. Oboje nas je uhvatio talas neznosti. Posle je sve islo mnogo lakse. Bilo je to nezaboravno vodjenje ljubavi, doduse na nekom nepristupacnom mestu sa mnogo stena. Posle sam saznala da je ispod Nudo plaza. Krajolika sam bila potpuno nesvesna jer sam bila sa njim. Pruzio mi je sve ono sto sam godinama sanjala, ne cineci ni pokusaje da to nadjem. Zato je bilo potrebno preci 600 km i putovati gotovo pola dana. Kada smo isli negde kolima voleo je da ga mazim po vratu a on da drzi ruku u mom krilu. Bio je veoma stidljiv kad smo bili u kuci...gotovo da nije cinio nikakve pokrete nezne prirode prema meni. Za oslobadjanje njegove erotske energije bilo je potrebno izaci van cetiri zida. Jedne noci na rabackoj plazi probali smo analni seks. Dotada to nisam radila a nije ni on. Bilo nam je to jedno interesantno iskustvo koje je znatno doprinelo osecanju povezanosti i zelje jednog za drugim. Mislila sam da ce nasa veza potrajati kada se vratim kuci. Dugo mi je trebalo da shvatim da on nikad nece doci u moj grad,u kojem je inace sluzio vojni rok, da ce mi vecno obecavati kako se sprema da dodje..kako jos nije skupio dovoljno novca itd. Bolelo me je to njegovo ponasanje, ali vreme leci sve pa je jednog dana i ta bol utihnula. Danas ga gledam drugim ocima, vrlo retko se cujemo, uglavnom na njegov zahtev, obicno mali chatic koji vrlo brzo zavrsim jer se nadjem u nekom "neodloznom" poslu. Medjutim, bila je to jedna letnja avantura a mi njeni glavni likovi. Neverovatno, je sta je zena spremna da ucini za coveka za kojeg misli da ga voli, a to dokazuje i ovo moje iskustvo. Pored ove ocigledne istine, bila je to i prilika da vidim Istru i da je zavolim. Nela iz Beograda

'vako bona pisi..mani copy paste..pisi te dogodovstine kako na netu nadjes zrtvu pa je silujes mentalno a malo i u guz

11-10-2011 at 23:52 | Ukljui u odgovor
statebriga
nezaobilazna

Registriran(a): 07-05-2009
Odgovori: 9876

Bez chatanja molim

citat:
blentava wrote:
Uostalom, to je moja prva erotska pria a drugu sam na ovom forumu napisala.

ti ono zoves erotskom pricom? hmmm, fulala si pofino, nema ono E od pricE, a posebno ne od Erotske! fali ti vise toga, al' imas na internetu gdje naucit kako se sta pise, pa bujrum...

citat:
blentava wrote:
Vano je znati...

zasto misls da je nekome vazno da bilo sta o tebi zna?

koga, bona, boli kita?!
12-10-2011 at 19:21 | Ukljui u odgovor
blentava
Aequam memento rebus in ardius

Registriran(a): 26-12-2010
Odgovori: 4005

Bez chatanja molim

15-10-2011 at 02:12 | Ukljui u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 6
Skriveni clanovi: 0
Aktivni lanovi: 0
Sretan roendan: H1N1, HI-MAN, HUSO, lunjo, Matosh, o yes, orion, powerfull_chick, skafiskafnjak
FORUM : enski minder : @blentava blog New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... Last Page >>

Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?

Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net