Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima


FORUM : Ženski minder : @blentava blog
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
XMRVICAxTZ
Nivo: Forumski doajen
sitna al dinamitna

Registriran(a): 05-01-2006
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 9833
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: @blentava blog
Bez chatanja molim

citat:
cica wrote:


primila bi ona, al ne bi on to diro


nije bitno samo neg ga primi
06-10-2011 at 22:57 | Ukljuèi u odgovor
primus inter pares
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 31-01-2008
Odgovori: 20460
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: @blentava blog
Bez chatanja molim

citat:
blentava wrote:


Ne izmišljam ja kretanja u društvu veæ samo pratim dešavanja na tom polju. Neki dan sam postavila znaèenje slika na profilu na fb. A ako se seæaš teksta o slikama sa svadbe bilo svoje ili tuðe, gde se kaže da se time poruèuje nekakva zrelost ali i nada da æe brak opstati. Neki dan mi je jedan od frendova isprièao kako je postavio slike sebe i svoje žene u crno beloj tehnici kao sliku svog profila. Pomenula sam mu njeno znaèenje.
Znaš li koji je njegov komentar bio?
... i ja sam stavio slike moje žene i mene u crno beloj tehnici. Naš brak traje veæ 40 godina a nadam se da æemo uvek biti zajedno.
Eto šta je psihologija ili projekcija sopstvenih želja. A nije mu bilo poznato znaèenje postavljanja takve slike.

Ovih dana sam srela veliki broj ljudi i znaèajan deo njih je razveden a jedan deo živi u vanbraènim zajednicama i to ne skupa nego na razlièitim adresama. Mora biti da sam neki magnet za na taj naèin hendikepirane ako je to uopšte hendikep. Ili je veæa koncentracija takvih osoba u radijusu mog kretanja. Nešto jeste. Proroèanstvo se biæe ispunjava...




al blento moras priznat,ljepo je i doè kuèi a ono vruè grah,feferonka,domaèi bahlje,...
i kad se dobro najdeš nema ba ni svadže pritisak opane,samo bi se spavalo...
kaki facebuk,kaki razvodi,daj mi dormeooooo.
07-10-2011 at 08:56 | Ukljuèi u odgovor
cica
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 12-02-2008
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 18418
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: @blentava blog
Bez chatanja molim

citat:
blentava wrote:


Ne izmišljam ja kretanja u društvu veæ samo pratim dešavanja na tom polju. Neki dan sam postavila znaèenje slika na profilu na fb. A ako se seæaš teksta o slikama sa svadbe bilo svoje ili tuðe, gde se kaže da se time poruèuje nekakva zrelost ali i nada da æe brak opstati. Neki dan mi je jedan od frendova isprièao kako je postavio slike sebe i svoje žene u crno beloj tehnici kao sliku svog profila. Pomenula sam mu njeno znaèenje.
Znaš li koji je njegov komentar bio?
... i ja sam stavio slike moje žene i mene u crno beloj tehnici. Naš brak traje veæ 40 godina a nadam se da æemo uvek biti zajedno.
Eto šta je psihologija ili projekcija sopstvenih želja. A nije mu bilo poznato znaèenje postavljanja takve slike.

Ovih dana sam srela veliki broj ljudi i znaèajan deo njih je razveden a jedan deo živi u vanbraènim zajednicama i to ne skupa nego na razlièitim adresama. Mora biti da sam neki magnet za na taj naèin hendikepirane ako je to uopšte hendikep. Ili je veæa koncentracija takvih osoba u radijusu mog kretanja. Nešto jeste. Proroèanstvo se biæe ispunjava...




Nisam èitala, nepismena sam
No, svejedno mi je ta konstatacija sa slikama glupa, na fb svako ima tonu slika, te od svadbenih, crno bijelih..... svih koje si nabrojala, dakle šta ? koja od tih mene opisuje, jel svaka ?
07-10-2011 at 08:56 | Ukljuèi u odgovor
yugi
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 20-12-2006
Lokacija: NORVEŠKA
Odgovori: 35281
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: @blentava blog
Bez chatanja molim

Ovo je neka teška narkomanka  


<br /><br /><br /><br />

08-10-2011 at 20:14 | Ukljuèi u odgovor
cica
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 12-02-2008
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 18418
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: @blentava blog
Bez chatanja molim

demantovanje je princip pola priznaješ, a šutnja odobravaš. je l' ? aha, kako da ne

08-10-2011 at 23:06 | Ukljuèi u odgovor
sunce
Nivo: Moderator podforuma

Registriran(a): 23-01-2002
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 19786
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: @blentava blog
Bez chatanja molim

citat:
primus inter pares wrote:


al blento moras priznat,ljepo je i doè kuèi a ono vruè grah,feferonka,domaèi bahlje,...
i kad se dobro najdeš nema ba ni svadže pritisak opane,samo bi se spavalo...
kaki facebuk,kaki razvodi,daj mi dormeooooo.




11-10-2011 at 20:29 | Ukljuèi u odgovor
blentava
Nivo: Forumski doajen
Aequam memento rebus in ardius

Registriran(a): 26-12-2010
Lokacija: Belgrade, Serbia
Odgovori: 4005
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: @blentava blog
Bez chatanja molim

Je li žena ženi vuk?

Autor Kristina Gallo

Godinama se raspravlja o emancipaciji i tlaèiteljima muškog roda koji ženama ne dozvoljavaju izboriti se za svoje mjesto pod suncem. Meðutim, ukoliko malo pogledamo u dubinu ove materije, možemo se slobodno pozabaviti i odnosima izmeðu pripadnica ženskog roda. Naime, jedna od klasiènih prièa jest ona o prijateljici koja je zabila nož u leða drugoj ženi koja se tome nikad ne bi nadala. Stara latinska izreka kaže homo homini lupus (èovjek je èovjeku vuk), no slobodno možemo reæi da u životu ima situacija kad je žena ženi vuk.
Zavist i ljubomora osjeæaji su koje su kreirale žene, i to upravo kad su u pitanju druge pripadnice njihova spola. Svaka od nas je barem jednom zavidjela svojoj prijateljici jer ima bolji posao, zgodnijeg muža ili jednostavno vitkiju figuru, no nije joj se to usudila reæi. Jedna odreðena, manja doza zavisti može biti i poticajna adrenalinska injekcija koja nas vodi u utrku uspjeha, na naèin da se dokažemo da i same možemo uspjeti kao prijateljica, jer imamo potencijala. Meðutim, u konaènici je zavist kao osobina crv koji kopa duboku rupu u jednom prijateljstvu, ta rupa širi se dok ne pukne i ostane samo vakuum od neèega što je nekad bilo lijepo druženje .

Niti jedna moralna osuda od strane muškaraca ne može biti tako zlobna kao ona ženska. Pogledajmo samo traèeve u uredu, koji kreæu od opisa odjeæe odreðene kolegice pa do seciranja njenog privatnog života, a ako nije udana, simbolièki je razapinju na križ od jedne pauze za kavu do druge. Jedna takva mlada, moderna i lijepa žena koja je završila fakultet i ima nesreæu raditi za postariju šeficu nesigurne prirode i konzervativnih životnih nazora mora trpjeti torture od kupovanja peciva i kuhanja kava pa do prodika kako æe joj biti lakše ako se što prije uda i rodi jer je takve stvari lakše podnijeti u mlaðim godinama, da bi u najgorim danima ta ista podreðena bila žrtva PMS-a ili valunga svoje nadreðene jer joj se tog dana našla na putu.

Sjetimo se samo filma Malena gdje jadnu Monicu Belluci pljuju i šišaju na æelavo upravo žene, onog trenutka kad je proglašena osobom lakog morala. Takav stav zapravo ne ide u obranu morala, veæ je štit od vlastitih kompleksa. Žena koja zove drugu ženu kurvom zapravo želi reæi da joj zavidi na broju muških udvaraèa i da sama nije imala petlje izbaciti svoje zavodnièke adute pa je takva izjava zapravo izraz konkurentske ljubomore. Ma koliko se žene bunile da se samostalnost teško prihvaæa u muškom svijetu, naroèito ako žena nije udana, one same prve æe osuditi onu koja se u odreðenim godinama nije skrasila u braènom gnijezdu. ***

Nedavno sam naletjela na poznanicu kojoj je nakon pozdrava prvo pitanje bilo jesam li ozakonila svoju dugogodišnju vezu. To pitanje nije bilo izraz njezine brige nego samo malograðanske znatiželje, a apsurd je da ni sama nije u braku pa je zapravo htjela vlastite probleme gurnuti pod tepih njuškajuæi po tuðem životu.

Pitanje je koliko pojedine žene žele biti emancipirane kad jedna drugoj guraju klipove pod noge, kad zapravo èeznu za muškim herojima koji æe rješavati njihove probleme i kad umjesto da se dokažu u onome u èemu su najbolje, gube vrijeme sabotirajuæi druge.

Mnoge pripadnice ljepšeg spola gube osobnost kad se udaju jer okrenu leða svim dotadašnjim prijateljicama, dok s druge strane njihov muž zadrži svoju ekipu za kuglanje, kartanje ili ribolov, te s podsmijehom, a ponekad i s agresijom, reagira na suprugine prigovore zašto nije èešæe kod kuæe. Na emancipaciji treba poraditi ponajprije vlastitim samopouzdanjem. Kad vidimo novu kolegicu u uredu, nije nužno da je doèekamo na nož traèevima o njenom neprikladnom odijevanju jer joj se sluèajno vidi naramenica od grudnjaka ili nosi za naš ukus prekratku suknju. Umjesto toga, nabacimo osmijeh i pokušajmo nešto nauèiti od mlaðe konkurencije. Pravi pobjednik gradi svoj stav godinama, jer je to graðevina koja stalno treba novu fasadu. Kad se budemo meðusobno doživljavale kao ravnopravne, onda æe i muškarci prihvatiti našu ravnopravnost, pa termini poput "kuja" i "alapaèa" neæe imati više smisla od "muških svinja" i "muških šovinista".
Ali do tada je još dug put poploèan zavišæu i ljubomorom.
www.fizzit.net

*** Vidiš, sve je neko veæ opisao...

11-10-2011 at 23:04 | Ukljuèi u odgovor
XMRVICAxTZ
Nivo: Forumski doajen
sitna al dinamitna

Registriran(a): 05-01-2006
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 9833
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: @blentava blog
Bez chatanja molim

Blentavine kolumne po raznim forumima

http://www.labin.info/forum/topic.asp?TOPIC_ID=1913

Dragi Labinjani, nadam se da cete uzivati u mojim uspomenama onoliko koliko ih se rado secam i ja. U danasnje vreme visokih tehnologija postalo je sasvim normalno upoznati osobu koja nam moze toliko nedostajati u pravom realnom zivotu, da se odlucimo za realan susret s njom. To se desilo i meni. S njim sam chatala nekoliko godina preko msn i skype. Pocesto mi je govorio:"'Ajde dodji kod mene na more, smestaj nije problem i sl.", tim recima nisam pridavala puno paznje jer sam to smatrala lucidnom stranom svog online prijatelja. A onda jednog dana smo jedno drugom otvorili dusu i pricali kao da se poznajemo sto godina. Ispricao mi je stvari za koje nisam znala da mu se desavaju. I tako dan za danom smo nastavljali nas razgovor..dok nisam osetila da sam ga na neki nacin zavolela. Svaki dan mi je slao SMS:"Evo mene na plazi, sam sam, kao morski vuk, toliko mi nedostajes, zelio bih da si ovdje". Postao mi je neverovatno blizak. Zvuci vam sigurno neobicno, zavoleti nekog nepoznatog, pa jos preko interneta. Za nekog kao ja, koja sam sama dugi niz godina, to je bilo sasvim razumljivo. I tako kupim ja kartu za bus i krenem u susednu drzavu. Autobus je isao do Rijeke, tu me je sacekao. Dosla sam sa zeljom da vidm da li je to stvarna ljubav ili je to iluzija. Prvih nekoliko dana smo se ponasali konvencionalno jedno prema drugom bez ikakvih uzajamnih neznosti. Tako je potrajalo do naseg prvog zajednickog odlaska na plazu. Tada su nasa osecanja nekako isplivala na povrsinu i uhvatila sam se sebe kako se strasno ljubim sa dojucerasnjim potpunim neznancem. Oboje nas je uhvatio talas neznosti. Posle je sve islo mnogo lakse. Bilo je to nezaboravno vodjenje ljubavi, doduse na nekom nepristupacnom mestu sa mnogo stena. Posle sam saznala da je ispod Nudo plaza. Krajolika sam bila potpuno nesvesna jer sam bila sa njim. Pruzio mi je sve ono sto sam godinama sanjala, ne cineci ni pokusaje da to nadjem. Zato je bilo potrebno preci 600 km i putovati gotovo pola dana. Kada smo isli negde kolima voleo je da ga mazim po vratu a on da drzi ruku u mom krilu. Bio je veoma stidljiv kad smo bili u kuci...gotovo da nije cinio nikakve pokrete nezne prirode prema meni. Za oslobadjanje njegove erotske energije bilo je potrebno izaci van cetiri zida. Jedne noci na rabackoj plazi probali smo analni seks. Dotada to nisam radila a nije ni on. Bilo nam je to jedno interesantno iskustvo koje je znatno doprinelo osecanju povezanosti i zelje jednog za drugim. Mislila sam da ce nasa veza potrajati kada se vratim kuci. Dugo mi je trebalo da shvatim da on nikad nece doci u moj grad,u kojem je inace sluzio vojni rok, da ce mi vecno obecavati kako se sprema da dodje..kako jos nije skupio dovoljno novca itd. Bolelo me je to njegovo ponasanje, ali vreme leci sve pa je jednog dana i ta bol utihnula. Danas ga gledam drugim ocima, vrlo retko se cujemo, uglavnom na njegov zahtev, obicno mali chatic koji vrlo brzo zavrsim jer se nadjem u nekom "neodloznom" poslu. Medjutim, bila je to jedna letnja avantura a mi njeni glavni likovi. Neverovatno, je sta je zena spremna da ucini za coveka za kojeg misli da ga voli, a to dokazuje i ovo moje iskustvo. Pored ove ocigledne istine, bila je to i prilika da vidim Istru i da je zavolim. Nela iz Beograda



'vako bona pisi..mani copy paste..pisi te dogodovstine kako na netu nadjes zrtvu pa je silujes mentalno a malo i u guz

11-10-2011 at 23:52 | Ukljuèi u odgovor
statebriga
Nivo: Forumski doajen
nezaobilazna

Registriran(a): 07-05-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 9876
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: @blentava blog
Bez chatanja molim

citat:
blentava wrote:
Uostalom, to je moja prva erotska prièa a drugu sam na ovom forumu napisala.

ti ono zoves erotskom pricom? hmmm, fulala si pofino, nema ono E od pricE, a posebno ne od Erotske! fali ti vise toga, al' imas na internetu gdje naucit kako se sta pise, pa bujrum...

citat:
blentava wrote:
Važno je znati...


zasto misls da je nekome vazno da bilo sta o tebi zna?

koga, bona, boli kita?!
12-10-2011 at 19:21 | Ukljuèi u odgovor
blentava
Nivo: Forumski doajen
Aequam memento rebus in ardius

Registriran(a): 26-12-2010
Lokacija: Belgrade, Serbia
Odgovori: 4005
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: @blentava blog
Bez chatanja molim

15-10-2011 at 02:12 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 57
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: EminaS, meho, Mela77, mikimini, Mir$o, pljosko, strokeunit
FORUM : Ženski minder : @blentava blog New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... Last Page >>


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice