Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Politika : POPIS STANOVNISTVA U BIH 2013
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
MelMel
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 23-03-2010
Odgovori: 24670
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: POPIS STANOVNISTVA U BIH 2013

citat:
soraya wrote:

ja znam ali neæu da kažem

èekam da vidim hoæe li ko od poznavaca materije da pojasni koje je to državno tjelo koje može da raspiše referendum i koje je pravno uporište te odluke



ja ni dan danas ne znam ko nas zavadi. nadam se da ces mi sanuti na uho.

Sto se tice konstitutivnosti (jesam li dobro rekla ovu dugu rijec ), ja cekam da mi neko pojasni definiciju. Bem mu misa, ja sam bila ubjedjena da to znaci da nema otcjepljenja teritorije bez obzira na procenat. Ha bio 1%, ha bio 105% kako to vec procenti ferceraju kod Dilbra , nema otcjepljenja!

E to je tako na papiru....a sta se kuha sa strane je drugi par opanaka.
29-09-2013 at 18:47 | Ukljuèi u odgovor
soraya
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 01-03-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 30666
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: POPIS STANOVNISTVA U BIH 2013

citat:
MelMel wrote:

ja ni dan danas ne znam ko nas zavadi. nadam se da ces mi sanuti na uho.

Sto se tice konstitutivnosti (jesam li dobro rekla ovu dugu rijec ), ja cekam da mi neko pojasni definiciju. Bem mu misa, ja sam bila ubjedjena da to znaci da nema otcjepljenja teritorije bez obzira na procenat. Ha bio 1%, ha bio 105% kako to vec procenti ferceraju kod Dilbra , nema otcjepljenja!

E to je tako na papiru....a sta se kuha sa strane je drugi par opanaka.


hoæu ša'nu æu ti ...ti si moja jaran'ca

dobro si bila ubjeðena...konstitutivnost naroda ne podrazumjeva suverenitet državne teritorije...i taèno tako konstitutivnost se ne mjeri ni u u procentima ni u kvadratnim metrima a naroèito ne u krvnim zrncima

ne kuha se ba ništa,vlada panika medju vlastodršcima jer æe se nakon popisa neke stvari iskristalisati....to što ih je šèepilo da MORAJU promjeniti Ustav i sprovesti odluku po presudi Sejdiæ-Finci( a ni jednima ni drugima ni treæima to ne paše),je druga muka...onda æemo svi shvatiti da je bezveze ispolitizovana kampanja o popisu...Ustav i izborni zakon se mora mjenjati,a sad na koji naèin æe to bratija uraditi vidjeæemo...eno sam postavila tekst idi proèitaj šta kaže Trnka....naroèito onaj dio gdje tumaèi presudu iz Starzbura...U njoj fino piše kako treba da se promjeni Ustav...evo ne bi mi mrsko iskopirati

- Presudom se traži da se svim graðanima, bez obzira na nacionalnu pripadnost pruže iste šanse u moguæem kandidovanju za izbor u institucije vlasti (pasivno biraèko pravo) - navodi on.

dakle promjene Ustava æe biti po principu kako veliki brat kaže,a što se deranja države tièe teško da æe si medjunarodna zajednica dopustiti još jednom takav trošak...lakše joj je da nas stavi u karantin i pod sankcije i da jedemo gloginje ,nego da joj Balkanci opet zveckaju oružjem pod prozorom

e kad nas natjeraju na promjenu Ustava onda æemo morati dopustiti organizovanje Prajda

[Edited by soraya on 29-09-2013 at 19:31 GMT]
29-09-2013 at 19:04 | Ukljuèi u odgovor
Dilber
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 11-08-2010
Lokacija: u kamionu
Odgovori: 4206
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: POPIS STANOVNISTVA U BIH 2013

Meni se cini da Finci pretendira na neku visoku poziciju....ono sto on sad izjavljuje je malo veci bolšit

29-09-2013 at 19:06 | Ukljuèi u odgovor
bubi
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 09-12-2008
Lokacija: tuzla
Odgovori: 113
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: POPIS STANOVNISTVA U BIH 2013

citat:
soraya wrote:


hoæu ša'nu æu ti ...ti si moja jaran'ca

dobro si bila ubjeðena...konstitutivnost naroda ne podrazumjeva suverenitet državne teritorije...i taèno tako konstitutivnost se ne mjeri ni u u procentima ni u kvadratnim metrima a naroèito ne u krvnim zrncima

ne kuha se ba ništa,vlada panika medju vlastodršcima jer æe se nakon popisa neke stvari iskristalisati....to što ih je šèepilo da MORAJU promjeniti Ustav i sprovesti odluku po presudi Sejdiæ-Finci( a ni jednima ni drugima ni treæima to ne paše),je druga muka...onda æemo svi shvatiti da je bezveze ispolitizovana kampanja o popisu...Ustav i izborni zakon se mora mjenjati,a sad na koji naèin æe to bratija uraditi vidjeæemo...eno sam postavila tekst idi proèitaj šta kaže Trnka....naroèito onaj dio gdje tumaèi presudu iz Starzbura...U njoj fino piše kako treba da se promjeni Ustav...evo ne bi mi mrsko iskopirati

- Presudom se traži da se svim graðanima, bez obzira na nacionalnu pripadnost pruže iste šanse u moguæem kandidovanju za izbor u institucije vlasti (pasivno biraèko pravo) - navodi on.

dakle promjene Ustava æe biti po principu kako veliki brat kaže,a što se deranja države tièe teško da æe si medjunarodna zajednica dopustiti još jednom takav trošak...lakše joj je da nas stavi u karantin i pod sankcije i da jedemo gloginje ,nego da joj Balkanci opet zveckaju oružjem pod prozorom

e kad nas natjeraju na promjenu Ustava onda æemo morati dopustiti organizovanje Prajda

[Edited by soraya on 29-09-2013 at 19:31 GMT]


Posto je gospodja konacno shvatila sta znaci "konstitutivni narod" dakle nacija sa svim osobinama nacije osim "suvereniteta" onda bi gospodji da predocim da mi znamo da vasi ciljevi nisu kratkorocni,vec naprotiv, dugorocni - a to je izjavio i sam vas lider Dodik.To znaci da do nikakvog cijepanja nece biti poslije popisa,ali zato kasnije sigurno hoce,negdje od 2025 godine pa nadalje.Do tada svi su svjesni da se mora promjeniti Ustav,dakle stvoriti preduslovi za secesiju,a novi ustav moze znaciti Federaciju Republika u kojim ce svaki konstitutivni narod imati svoju republiku i onda eto belaja-isti princip kao u bivsoj SFRJ,referendum o pravu na otcjepljenje.To se svakako moze zavrsiti opet u krvi ili jednostavno da sve prodje mirno bez pucnjave tako sto ce tri nove drzave uci u EU ili ce BiH kao federacija tri republike uci u EU (to bi za naivne trebao biti garant opstanka cjelovitosti BiH) a onda poslije pristupanja EU da dodje do djeljenja na tri drzave.U ova dva slucaja mirnog cijepanja BiH moze doci u pitanje jedino Srebrenica zbog presudjenog,od strane medjunarodnog suda pravde, genocida.
Kako god bilo,mi znamo sta su vasi ciljevi,dakle ovi dugorocni a kako ce se to zaustaviti ostaje da se vidi?Sa ovakvim Bosnjackim politicarima ja nisam optimista,no imamo jos desetak godina pa se stvari mozda izmjene kao i politika EU i ostaka medjunarodne zajednice.
Za sada,za Bosnjake je najbitniji popis.
Slucaj Sejdic -Finci mora biti rijesen i to nikakve veze nema ni sa popisom ni sa eventualnom buducom secesijom,vec ima veze sa demokratijom.
30-09-2013 at 17:04 | Ukljuèi u odgovor
cupo
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 21-10-2003
Odgovori: 24024
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: POPIS STANOVNISTVA U BIH 2013

SPOT: ''RETROSPEKTIVA - Popis stanovištva 2013.''

30-09-2013 at 23:06 | Ukljuèi u odgovor
soraya
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 01-03-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 30666
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: POPIS STANOVNISTVA U BIH 2013

citat:
bubi wrote:


onda eto belaja-isti princip kao u bivsoj SFRJ,referendum o pravu na otcjepljenje



kako da ne,tako je i Badinter skup asa MZ usvojio "otcepljenje srpskog naroda" u januaru 1992.godine

da mogu da se otcjepljuju narodi,danas bi i Hrvatska imala RSK kao posebnu državu,ali njonjak....bez obzira što je srBskog populusa bilo preko 11% po popisu iz 1991.godine(ovo je podatak za one koji slabo stoje sa procentualnim raèunom )

Ustav RBIH je baza današnjeg dejtonskog Ustava i ako sam u nešto sigurna to je da svaka izmjena istog vodi iskljuèivo u pravcu vraæanja na ono što i Trnka navodi" svim graðanima ista prava bez obzira na nacionalnu pripadnost"(fino piše u presudi Sejdiæ Finci i ne odnosi se samo na biranje èlana Predjedništva).Nikakvog djelenja po etnièkom principu neæe biti,niti je on u EU primjenjiv.Naprotiv.Nije uspjelo ratom, etnièkim èišæenjem i genocidom, neæe uspjeti ni za zelenim stolom.
U EU neæemo iæi nikako,dokle god nastavimo insistirati na etnièkoj podjeli sopstvene države. Dok je svijeta i vijeka nacija æe uvijek biti vezana iskljuèivo za državu,a prevodjenje etnije u naciju nije pošlo za rukom ni malo veæim gigantima od sirotih Balkanoida.


01-10-2013 at 04:00 | Ukljuèi u odgovor
primus inter pares
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 31-01-2008
Odgovori: 20460
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: POPIS STANOVNISTVA U BIH 2013

realno,kakvi god procenti bili,mi smo vec podijeleni, i ceka nas sudbina kakvu veliki brat odredi...
samo da oni nama ne proture,kakvu veliku loptu kroz noge,dok ide ova prica o procentima?ionako ima zavod za statistiku,zna se manje vise sve.. gor dol +- 1%... ne?


01-10-2013 at 08:22 | Ukljuèi u odgovor
Dilber
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 11-08-2010
Lokacija: u kamionu
Odgovori: 4206
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: POPIS STANOVNISTVA U BIH 2013

Citam svugdje neke nepravilnosti i diskriminacije....

Kakva su vasa iskustva ?

02-10-2013 at 19:28 | Ukljuèi u odgovor
Shiva
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 08-12-2006
Odgovori: 5859
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: POPIS STANOVNISTVA U BIH 2013


http://radiosarajevo.ba/novost/127195/nocache

02-10-2013 at 22:48 | Ukljuèi u odgovor
yugi
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 20-12-2006
Lokacija: NORVEŠKA
Odgovori: 35281
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: POPIS STANOVNISTVA U BIH 2013

Sudeæi prema pritužbama koje stižu sa terena validnost ovog popisa bit æe više nego upitna!!Dva su kljuèna problema a tièu se famoznog entitetskog "državljanstva" gdje je veæ uoèeno da u genocidnoj tvorevini popisivaèi mimo volje onih koji se popisuju stavljaju X pored "entitetskog državljanstva",te drugi problem popis onih koji su trenutno van BiH!!!!
Skandalozno je da se na sredstvima javnog informisanja daje prostor kojekakvim æaplazganima iz genocidne tvorevine da prosipaju gluposti tipa kako se dijaspora nema pravo popisati a zakon o popisu jasno definiše da se ima pravo popisati svako onaj ko je u BiH boravio makar jednom u posljednjih godinu dana (dakle svi oni koji su recimo bili na godišnjem tokom ljeta)!!!
O problemu "deponovanja" popisnik listiæa po kojekakvim špajzevima i podrumima samih popisivaèa da i ne govorimo!!!! 


<br /><br /><br /><br />

02-10-2013 at 22:49 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 50
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: EminaS, meho, Mela77, mikimini, Mir$o, pljosko, strokeunit
FORUM : Politika : POPIS STANOVNISTVA U BIH 2013 New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice