Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Politika : POPIS STANOVNISTVA U BIH 2013
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
soraya
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 01-03-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 30666
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: POPIS STANOVNISTVA U BIH 2013

Skandal – Porodica popisivaèa: “Popisnice nisu u komisiji, u našoj su spavaæoj sobi”

Nakon što je Mirsada Adambegoviæ, glasnogovornica Agencije za statistiku BiH medijima potvrdila da popisivaèi materijale nose kuæi nakon što završe s poslom u toku dana, a da ih potom dostavljaju opštinskim komisijama, Popis monitoru se javio ogorèeni graðanin koji je želio ostati anoniman i poslao fotografiju popisnica koje od juèer stoje u njegovoj kuæi, kao dokaz da je ova tvrdnja netaèna.

Uz sliku je poslao i kratak tekst, u kojem tvrdi da popisnice ostaju u kuæi popisivaèa, te da ukuæani, ukoliko to žele, mogu s njima raditi bilo šta.

“Moja supruga radi kao popisivaè u opæini ********* i sinoæ je sobom donijela ispunjene i prazne popisnice koje su i danas ostale u nas kod kuæe. Nije istina da su joj rekli da ih mora dostaviti komisiji, sve su popisnice u našoj kuæi danas dok je ona na poslu i ona uopæe ne zna kada ih mora odnijeti u tu komisiju.

U našoj kuæi živi nas èetvero, ima nas dvoje nezaposlenih i dvoje penzionera i kod kuæe smo sada cijeli dan svi osim supruge koja sada radi popis. Da smo mi sad nekakvi kakvi nismo, dok ona nije tu mi ako hoæemo možemo s tim popisnicama uèiniti šta bilo, imamo tu i prazne popisnice koje možemo èak i popuniti ako hoæemo i kad bi to napravili ja ne znam kako bi neko dokazao da ih nije ona donijela tako popunjene sa terena!?

E sad ako ja ovako mogu sa tuðim popisnicama, dali to znaèi da može i neko to isto sa mojom popisnicom uradit i tamo upisati što god hoæe ili slikati i objaviti moju popisnicu i šta onda?!?! Evo na slici se vidi kako oni navodno èuvaju te popisnice, kad ih ja mogu uslikati mobitelom i raditi sa tim slikama šta hoæu. Ne pišem vam što mislim to raditi, jer mi to neæemo sigurno napravit i ja ne mislim nikoga špijunirati, vjerujte da nisam èak ni pogledao nijednu popisnicu jer mi je to ružno i nepošteno nego vam ovo šaljem samo da se vidi kako su ovo obiène laži i da su popisnice cijeli dan na izvolite dok je popisivaè na terenu.

Ja mislim da je to nevjerovatno da se dopusti tako nešto i samo sam vam se zato obratio jer sam šokiran bio prvo kad sam vidio da ona donosi to kuæi i onda još kad sam proèitao kako lažu da se to nosi u komisiju, kad ja svojim oèima vidim da to stoji ovdje cijeli dan. I to nije jedino što su slagali, oni su zapošljavali popisivaèe koji nisu uopæe nezaposlene osobe nego rade u opæini, a trebali su samo nezaposlene primati i još hiljadu takvih stvari, ali previše je toga da bi sad o njima pisao, a supruga nije htjela ništa prijavljivati jer nama u kuæi i ovaj njen bijedno plaæeni posao mnogo znaèi, a ne znam ni kome bi prijavila kad je sve ovako“, stoji u pismu graðanina.

03-10-2013 at 20:34 | Ukljuèi u odgovor
bdirlija
Nivo: Forumski doajen
http://youtu.be/E4OqAa9pcGQ

Registriran(a): 26-02-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 1638
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: POPIS STANOVNISTVA U BIH 2013

Upuæeni nalozi za isplatu sredstava popisivaèima i instruktorima

citat:
Agencija za statistiku BiH, nakon što je zaprimila ovjerene i potpisane zbirne obraèune za popisno osoblje iz entiteta, dostavila je nalog i instrukcije Ministarstvu financija i trezora BiH za prijenos pripadajuæih sredstva granta EU entitetskim zavodima za statistiku.

Sve daljnje aktivnosti koje se tièu plaæanja popisivaèa i opæinskih/gradskih instruktora koji su bili angažirani na Popisu stanovništva, kuæanstava i stanova u BiH 2013. godine su u nadležnosti entitetskih statistika. Entitetski zavodi za statistiku zaduženi su za plaæanje osoblja na teritoriji svojih entiteta dok je Agencija za statistiku zadužena za plaæanja na teritoriji Brèko distrikta.

Agencija za statistiku BiH je otpoèela sa isplatom popisivaèa i opæinskih/gradskih instruktora koji su bili angažovani u Brèko distriktu na Popisu stanovništva, kuæanstava i stanova u BiH 2013. godine., navodi se u saopæenju agencije za statistiku BiH.


10-12-2013 at 21:43 | Ukljuèi u odgovor
naivna
Nivo: Forumski doajen
Dr.Vejsil Hetjimitj

Registriran(a): 23-08-2008
Lokacija: andromeda
Odgovori: 1324
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: POPIS STANOVNISTVA U BIH 2013

kada ce zvanicni rezultati popisa?

10-12-2013 at 21:48 | Ukljuèi u odgovor
naivna
Nivo: Forumski doajen
Dr.Vejsil Hetjimitj

Registriran(a): 23-08-2008
Lokacija: andromeda
Odgovori: 1324
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: POPIS STANOVNISTVA U BIH 2013

biti ce 54 % Bosnjaka

Masalah

Bosanaca 6%

Srba 29 %

Hrvata 9%

Ostalih 2%

10-12-2013 at 21:54 | Ukljuèi u odgovor
naivna
Nivo: Forumski doajen
Dr.Vejsil Hetjimitj

Registriran(a): 23-08-2008
Lokacija: andromeda
Odgovori: 1324
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: POPIS STANOVNISTVA U BIH 2013

citat:
klon4ti wrote:
Masala da ne bi etnièkog èišæenja, rezultati bi bili drugaèiji, masala.

PS, moderatoru, je li ja to nekoga vrijeðam pa brišeš postove?



Bilo bi 60% Bosnjaka?

10-12-2013 at 22:02 | Ukljuèi u odgovor
neveli
Nivo: Forumski vuk
Baška ilum, baška pamet.
Registriran(a): 08-04-2006
Odgovori: 605
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: POPIS STANOVNISTVA U BIH 2013

Slavi covjek genocid nad Bosnjacima..



10-12-2013 at 22:04 | Ukljuèi u odgovor
klon4ti
Nivo: Forumas sa iskustvom
Prva Tuzlanska

Registriran(a): 17-02-2012
Lokacija: Ludara
Odgovori: 287
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: POPIS STANOVNISTVA U BIH 2013

citat:
neveli wrote:
Slavi covjek genocid nad Bosnjacima..






pola moje familije je iz Bratunca, mnogi nisu meðu živima!


[Edited by hurija on 10-12-2013 at 22:08 GMT]
10-12-2013 at 22:06 | Ukljuèi u odgovor
neveli
Nivo: Forumski vuk
Baška ilum, baška pamet.
Registriran(a): 08-04-2006
Odgovori: 605
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: POPIS STANOVNISTVA U BIH 2013

Da to nije onih 3000 Srba "pobijenih" u Kravicama? Pa zato kazes:" Masala na etnickom ciscenju!" ?

Kad je bio proces protiv Orica u Haagu, Srbi su krenuli sa pricom , i dovodili oni neke placene svjedoke, kako je u Kravicama pobijeno ni manje ni vise, nego 3000 Srba od strane ABiH!

U toku sudjenja se dokaze, da su to lazne price i da je u Kravicama ustvari ubijeno oko 1000 Bosnjaka..

Onako usput samo da kazem.. A ako neko ovdje ko kaze :" Masla na etnickom ciscenju" , uspije ispisat 200 postova, onda aferim Tuzlarije!





[Edited by neveli on 10-12-2013 at 22:28 GMT]

10-12-2013 at 22:27 | Ukljuèi u odgovor
klon4ti
Nivo: Forumas sa iskustvom
Prva Tuzlanska

Registriran(a): 17-02-2012
Lokacija: Ludara
Odgovori: 287
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: POPIS STANOVNISTVA U BIH 2013

citat:
neveli wrote:
Da to nije onih 3000 Srba "pobijenih" u Kravicama? Pa zato kazes:" Masala na etnickom ciscenju!" ?

Kad je bio proces protiv Orica u Haagu, Srbi su krenuli sa pricom , i dovodili oni neke placene svjedoke, kako je u Kravicama pobijeno ni manje ni vise, nego 3000 Srba od strane ABiH!

U toku sudjenja se dokaze, da su to lazne price i da je u Kravicama ustvari ubijeno oko 1000 Bosnjaka..

Onako usput samo da kazem.. A ako neko ovdje ko kaze :" Masla na etnickom ciscenju" , uspije ispisat 200 postova, onda aferim Tuzlarije!



Ne, ja sam potomak Hrvata iz Dervente i Bošnjakinje iz Bratunca. i na jednoj i na drugoj strani sam u familiji imao velike gubitke, kako ljudskih života tako i materijalnih dobara.

Moj post je sarkazam, a tko to nije razumio do njega je. Na svojoj koži sam osjetio fanatizam, koji se ovdje u nekim oblicima toleriše pod plaštom patriotizma. Oni koji su ubijali moje bližnje isto su bili zaluðeni 'patriotizmom' pa od tog svog sljepila nisu znali da èine pogrešne stvari.

Teško je to vama shvatiti, no za mene nema razlike izmeðu Alije koji je ubio dvije 'èetnièke' babe i Jovice koji je ubio dvije ustaške babe i Ivice koji je ubio dvije balijnske nene!


[Edited by klon4ti on 10-12-2013 at 22:42 GMT]
10-12-2013 at 22:40 | Ukljuèi u odgovor
hurija
Nivo: Moderator podforuma

Registriran(a): 02-03-2004
Lokacija: tuzla
Odgovori: 15602
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: POPIS STANOVNISTVA U BIH 2013

molim, vratite se temi!

10-12-2013 at 22:48 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 20
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: 2zla, darijo, dijanaaa, flower2166, GT1, jomba, minka84, nea84, pickup, Stojak, Vojsek
FORUM : Politika : POPIS STANOVNISTVA U BIH 2013 New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice