Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Politika : Lijepa naša na Husinu This topic has been locked
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 ... Last Page >>
New Topic
Pošiljalac Poruka
daleko
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 28-11-2009
Odgovori: 328
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Lijepa naša na Husinu

citat:
klon4ti wrote:

Da, izlazili smo u tadašnje disko koje je bilo u podrumu hotela, bili smo na galeriji iznad recepcije sa curama kada su vojnici ušli.



Pa poslije fajronta pod prisilom ste tjerani u radne vodove na Drijenèu .... s curama bezbeli
22-12-2012 at 16:47
vodeni
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 18-05-2009
Lokacija: tuzla
Odgovori: 67
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Lijepa naša na Husinu

citat:
klon4ti wrote:

Haha, bosna funkcionira kao sistem spojenih posuda Shvatili to i ovi iz vaše sda, suljo prije par dana nagovijesti ono o èemu mi godinama prièamo.

---

Pa da bili smo tada saveznici, i nismo imali pojma što se dešava po srednjoj bosni, izlazili smo normalno i družili se. U vrijeme tih dole najjaèi sukoba, ja sam svoju automatsku pušku i municiju ostavljao momcima iz Graèanice koji su na liniju dolazili sa papovkom i m48. Bilo je to iskreno povjerenje. Samo par mjeseci poslije dobili smo ultimatum

Hvala lijepo,,

A da to nije mozda isti onaj ultimatum koji je HVO dao ABiH u SB, koliko vec ,desetak mjeseci ranije?
22-12-2012 at 17:02
soraya
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 01-03-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 30666
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Lijepa naša na Husinu

citat:
klon4ti wrote:
Pa da bili smo tada saveznici, i nismo imali pojma što se dešava po srednjoj bosni, izlazili smo normalno i družili se. U vrijeme tih dole najjaèi sukoba, ja sam svoju automatsku pušku i municiju ostavljao momcima iz Graèanice koji su na liniju dolazili sa papovkom i m48. Bilo je to iskreno povjerenje. Samo par mjeseci poslije dobili smo ultimatum

Hvala lijepo,,


bili ste saveznici,dok vam ovi iz srednje Bosne i škutorija iz Hercegovine nisu objasnili da više niste,jel?
i po njihovom naputku ljubiš zastavu druge države,umjesto bosanskohercegovaèke...a vidim kako si ðuskanjem po disko klubovima branio BIH .....i kome ti onda prodaješ prièu o "ugrozbi"?
22-12-2012 at 17:04
soraya
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 01-03-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 30666
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Lijepa naša na Husinu

citat:
vodeni wrote:


Kad vec speaking about Dodick...
Covic(vireci ispod hmm... zna se vec cega)odo brate, zajebani ovi muslici nista ne daju, mogo si nam ti malo Posavine dati, znas one koje smo vam prepustili u ratu.
Dodo:Ma bjaazi tamo, ko vam je kriv sto ste se zajebali.Imas moju podrsku tamo u federaciji, a Posavina je odsada vjekovna srpska zemlja.

ja ba ,još onog gariba Vlajkija izglasali da ih zastupa u genocidnoj tvorevini....On bezbeli Klonu i sliènima jeste Hrvat po mjeri,doèim je Željko "izdajnik",ne valjaju njegova krvna zrnca
22-12-2012 at 17:08
soraya
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 01-03-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 30666
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Lijepa naša na Husinu

citat:
klon4ti wrote:

Ma draži su mi oni hercegbosne negi tvoje zeleno dupe iako su preko 9 gora


moram te razoèarati...moraæeš da gledaš moje i crveno i plavo i ljubièasto i zeleno doope...a hercegbosna vam je rahmetli,u amanet vam je ostavila dugove ratnih zloèina i sramotu šta ste uradili svojim komšijama,a za raèun raznih Šupaka i Sranja
22-12-2012 at 17:15
vodeni
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 18-05-2009
Lokacija: tuzla
Odgovori: 67
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Lijepa naša na Husinu

citat:
klon4ti wrote:

Ne, nije isti, mi smo bili pod komandom drugog korupusa Ultimatum je bio da se prestanemo zvati HVO, 115 brigada Zrinski, da stavimo oznake armije bih i budemo 5 tuzlanska brigada! Slièno viðeno u Sarajevu.!

Tacno. I mala ispravka - pored oznaka armije BiH mogli ste imati i oznake HVO-a. Nekako uvijek nesto izostavis, majku mu, daj bar jednom da te ne ispravim.I sta je bio problem? Imati oznake ABiH pored oznake HVO?
22-12-2012 at 17:16
soraya
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 01-03-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 30666
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Lijepa naša na Husinu

citat:
vodeni wrote:

Tacno. I mala ispravka - pored oznaka armije BiH mogli ste imati i oznake HVO-a. Nekako uvijek nesto izostavis, majku mu, daj bar jednom da te ne ispravim.I sta je bio problem? Imati oznake ABiH pored oznake HVO?



problem je što je postojala ta ABIH.Upravo ono što je Špegelj i rekao u onom intervjuu...nije se to dopadalao Miloševiæu i Tuðmanu...nisu raèunali na to...kad ono medjutim
22-12-2012 at 17:23
vodeni
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 18-05-2009
Lokacija: tuzla
Odgovori: 67
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Lijepa naša na Husinu

citat:
soraya wrote:



problem je što je postojala ta ABIH.Upravo ono što je Špegelj i rekao u onom intervjuu...nije se to dopadalao Miloševiæu i Tuðmanu...nisu raèunali na to...kad ono medjutim


Milosevic-Tudman;
Boban-Karadzic;
nastavi niz
22-12-2012 at 17:27
daleko
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 28-11-2009
Odgovori: 328
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Lijepa naša na Husinu

citat:
soraya wrote:


bili ste saveznici,dok vam ovi iz srednje Bosne i škutorija iz Hercegovine nisu objasnili da više niste,jel?
i po njihovom naputku ljubiš zastavu druge države,umjesto bosanskohercegovaèke...a vidim kako si ðuskanjem po disko klubovima branio BIH .....i kome ti onda prodaješ prièu o "ugrozbi"?


Još kaže da je vadio papire da zbièi vani ili ti dezertira, a k tome se još hvali i lažnim papirima, znaèi malo se i krivotvorenjem bavilo.... c c c c c c ....
I kad ga ljudi skenjaše i safataše onda se to vodi pod neosnovanim maltretiranjem, diskriminiranjem, majoriziranjem, ugrozba itd.

Kako sam nadolaziš, još jedno 20 stranica i zaplakaæeš i ispovijedit æeš se ovdje pred svima.

Naše "cure" paša moj nisu imale kompleksa za razliku od "vaših". Kompleks u smislu "Kako se zoveš? Koje si vjere?" Pa tako vjerojatno i ove tri djevojke koje si pobrojao su kontra teza tvojemu stavu o svojedobnoj ugroženosti i potlaèenosti 'rvata u Tuzli. Za razliku od "naših" "vašima" je bilo bitno samo neka je Juro, Drago ili Mato a da je ružan k'o grob nije bitno. Iskreno ni meni nije bilo teško predstavljati se k'o Boris , znaju to njih par sa Usina, Obodnice, jedna Anka Makaranka i Ljubica Mostarka.
Ðe Bošnjo kolac udari tu se pritka više ne meæe
22-12-2012 at 17:34
soraya
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 01-03-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 30666
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Lijepa naša na Husinu

citat:
vodeni wrote:


Milosevic-Tudman;
Boban-Karadzic;
nastavi niz


èoviæ-dodik

ali slabo im nešto ide
22-12-2012 at 17:37
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 38
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: *touch*, Aci, andjapuppy, bosanka_no1, clippoutline, iskreni tuzlak, Oblakovich, sabko, ziga_zage
FORUM : Politika : Lijepa naša na Husinu This topic has been locked New Topic

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 ... Last Page >>


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice