Info: Svi posjetioci foruma su obavezni da poštuju forumska pravila.


FORUM : Sport : Formula 1
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
indijana
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 20-05-2008
Lokacija: Paradise city
Odgovori: 7483
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Formula 1

BUTTON: BAŠ ME BRIGA ŠTO ÆE NEKI REÆI, JA ŽIVIM U BAJCI!




JENSON BUTTON bio je oduševljen ostvarenjem na VN Australije, prvoj utrci nove sezone Formule 1. Još do prije nekoliko tjedana Button, kao ni njegov brazilski kolega Barrichello, nekadašnji Ferrarijev veteran, nisu znali svoju sudbinu, buduæi da je njihova tadašnja momèad Honda objavila povlaèenje iz svijeta Formule 1 radi recesije. Tada je ekipu uskrsnuo Ross Brawn.
"Ovo je bajkovit završetak naše prve zajednièke utrke i nadam se da æemo ovako i nastaviti. Ono što mogu sa sigurnošæu reæi je da æemo dati sve od sebe da uèinimo ovaj bolid još boljim. S ogranièenom sredstvima uspjeli smo zasjesti na èelo. Cijela momèad napravila je sjajan posao i oèekujem da tako i nastavi. Želim se zahvaliti svima koji su sudjelovali u ovom uspjehu, a sada se okreæemo Maleziji", rekao je britanski vozaè i nastavio u vedrom tonu.
"Bio je ovo nevjerojatan dan. Neki æe ljudi reæi šteta što je do pobjede došao pod Safety carom (sigurnosnim automobilom koji je izišao na stazu tri kruga prije kraja radi sudara Vettela i Kubice, op.a.), ali nije me briga. Pobijedio sam danas i to je jedino što mi je važno. Proteklih nekoliko mjeseci bilo nam je jako traumatièno i ne mogu zapravo ni opisati koliko nam je bilo teško u tom periodu", dodao je Button, èija je pobjeda bila 200. za jednog britanskog vozaèa u Formuli 1.
Massa: Nismo se ni pokušali boriti s Brawnom
Gazzetta dello Sport okarakterizirala je ulazak Ferrarija u novu sezonu Formule 1 katastrofalnim. Piloti talijanske momèadi bili su neutješni nakon dvostrukog trijumfa Brawna.
"Nisam ni pomišljao upuštati se u borbu s pilotima Brown Grand Prixa. To nije bilo moguæe", izjavio je Felipe Massa.
"Svejedno smo se nadali dobroj utrci. Nažalost, taktika s mekim gumama na startu nije prošla. Veæ nakon prvih 5-6 krugova našao sam se u krizi i morao sam u boks ranije no što smo planirali. Osim triju ulazaka u boks imao sam nesreæu i s povratkom u utrku dok je na stazi bilo sigurnosno vozilo. Nisam stigao više ništa pokušati. Šteta, mogao sam se boriti za treæe mjesto. Postavljena strategija jednostavno nije pomogla", dodao je Brazilac.
Finac Kimi Räikkönen takoðer je bio vidno razoèaran nakon što je odustao u 44. krugu.
"Izgubio sam stabilnost na stazi, pa potom i kontrolu nad bolidom. Šteta, mogli smo prikupiti prilièno bodova. Imali smo loš dan na jednoj od najtežih utrka, no sad ne možemo više ništa. Valja se okrenuti Maleziji.
I prošle godine, baš kao i ovaj put, Ferrariji su u sezonu na Albert Parku u Melbourneu startali bez ijednoga osvojenog boda. Oba vozaèa talijanskog sastava niti tada nisu uspjeli završiti utrku.
 


Sve je super i sve je za 5!
29-03-2009 at 13:56 | Ukljuèi u odgovor
indijana
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 20-05-2008
Lokacija: Paradise city
Odgovori: 7483
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Formula 1

FIA skrojila postolje u Melbourneu: Trulli kažnjen i bez bodova, Hamiltonu 3. mjesto!





SUCI Meðunarodne automobilistièke federacije (FIA-e) odluèili su nakon naknadnog vijeæanja kazniti vozaèe Red Bulla i Toyote, Sebastiana Vettela i Jarna Trullija, radi incidenata uzrokovanih na Velikoj nagradi Australije.

Trulli je prvotno utrku završio na treæem mjestu startavši s posljednje, 20. pozicije, ali je kažnjen vremenski s 25 sekundi radi pretjecanja aktualnog prvaka Lewisa Hamiltona za vrijeme boravka Safety cara (sigurnosnog automobila) na stazi tri kruga prije kraja utrke.

Kazna ga je stoga udaljila s popisa osvajaèa bodova, te je treæe mjesto pripalo neoèekivano Hamiltonu. Stoga se ciijeli poredak pomaknuo za jedno mjesto, tako da je meðu osvajaèe bodova ušao i drugi vozaè momèadi Torra Rossa, Sebastien Bourdais.

Vettel je s druge strane kažnjen s deset mjesta lošijom startnom pozicijom na sljedeæoj utrci sezone (VN Malezije sljedeæe nedjelje) i 50 tisuæa dolara radi odbijanja napuštanja staze nakon sudara s Robertom Kubicom tri kruga prije kraja utrke, iako mu je tako signalizirano od strane redara utrke. Vettel je nakon sudara nastavio vožnju po stazi iako je vozio na tri kotaèa, èime je po mišljenju sudaca ugrozio sigurnost ostalih sudionika utrke.

Velika nagrada Australije, rezultati:

1. Button Brawn GP 1h34:15.784

2. Barrichello Brawn GP + 0.807

3. Hamilton McLaren-Mercedes + 2.914

4. Glock Toyota + 4.435

5. Alonso Renault + 4.879

6. Rosberg Williams-Toyota + 5.722

7. Buemi Toro Rosso-Ferrari + 6.004

8. Bourdais Toro Rosso-Ferrari + 6.298




 


Sve je super i sve je za 5!
29-03-2009 at 15:40 | Ukljuèi u odgovor
indijana
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 20-05-2008
Lokacija: Paradise city
Odgovori: 7483
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Formula 1

BARRICHELLO: IMAMO BOLID ZA NASLOV



RUBENS BARRICHELLO (37) prošao je previše toga u Formuli 1 da njegove rijeèi ne bi imale težinu pa njegovu posljednju izjavu svakako treba uzeti s ozbiljnošæu.
Šesnaest godina karijere ima brazilski vozaè u elitnom automobilistièkom natjecanju iza sebe, kroz mnogo toga je prošao, još više toga vidio. Novu mladost doživljava u nedavno oformljenoj momèadi Brawn GP koja je na svojoj premijeri u Australiji do nogu potukla konkurenciju.
Slavio je na prvoj utrci sezone, podsjetimo, Jenson Button, dok je drugo mjesto pripalo njegovom momèadskom kolegi Barrichellu. Rijetko viðen start dao je krila mladoj momèadi pa Barrichello najavljuje:
"Mali smo, ali dobro pripremljeni. Teško je reæi što toèno imamo u rukama, ali mislim da je ovaj bolid itekako konkurentan i spreman za najveæe stvari. Èak i za naslov prvaka."
"Ne bih se želio izlijetati s izjavama, ali nakon šesnaest godina za volanom, mogu reæi da ova momèad ima potencijala za velike stvari. I to na duže razdoblje", zakljuèio je Barrichello, koji je u Formuli 1 debitirao 1993. godine.
 


Sve je super i sve je za 5!
02-04-2009 at 21:30 | Ukljuèi u odgovor
indijana
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 20-05-2008
Lokacija: Paradise city
Odgovori: 7483
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Formula 1

HAMILTON: BOLID NIJE SPOSOBAN PRATITI NAŠE AMBICIJE, NEMOJTE SE NADATI USPJEHU

AKTUALNI svjetski prvak u Formuli 1, Britanac u McLaren-Mercedesu Lewis Hamilton, spušta navijaèe na zemlju nakon zauzetoga treæeg mjesta na VN Australije.
"Uspjeh koji smo postigli u Melbourneu daleko premašuje naše realne moguænosti. Odradili smo fantastièan posao, ali moramo biti svjesni da naš auto u ovom trenutku nije sposoban ponavljati takve performanse niti pratiti naše ambicije. Stoga ne smijemo postati euforièni tragom rezultata u Australiji", odluèan je svjetski prvak.
Hamilton je reagirao namjerno baš uoèi utrke na stazi u Sepangu, Velikoj nagradi Malezije koja se vozi veæ ovog vikenda.
"Radi se o jednoj od najtežih staza u prvenstvu. U Australiji smo se izvukli jer pista Albert Park nije toliko zahtjevna. Ova u Sepangu brža je i tehnièki zahtjevnija, iziskuje savršene mehanièke i stabilizacijske performanse bolida. Poznato je da imamo problema s aerodinamikom i stražnjim dijelom, koji ne jamèi dovoljnu stabilnost. Bojim se da bi stoga u Maleziji naši hendikepi mogli naroèito doæi do izražaja", rekao je.
Za kraj je Hamilton ipak ostavio i malo optimizma: "Nije nebitno, naravno, što smo osjetili veliko ohrabrenje napretkom u tako kratkom vremenu, od treninga do utrke. No, morat æemo zapinjati više nego ikad da bismo u Sepangu došli do pokojeg boda" .
 


Sve je super i sve je za 5!
02-04-2009 at 21:31 | Ukljuèi u odgovor
indijana
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 20-05-2008
Lokacija: Paradise city
Odgovori: 7483
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Formula 1

ROSS BRAWN OTKRIO PORODILJNE MUKE F1 SENZACIJE: BILO JE DANA KAD NISMO ZNALI GDJE SE OKRENUTI OD BRIGA

VLASNIK i šef F1-momèadi Brawn Grand Prixa, Ross Brawn, nasmiješen od uha do uha opisao je vlastitu sreæu u izjavi za BBC nakon dvostruke pobjede njegovih vozaèa na otvaranju sezone. "Zaprepašten sam. Uza sve kroz što je ova momèad prošla proteklih mjeseci ovo je senzacionalno. Ne mogu naæi rijeèi", izjavio je Britanac dodavši:
"Nije bilo niti blizu tako lako kako se sada èini. Bilo je dana kada nismo znali kamo bismo se okrenuli od briga. Nismo imali jamstva u sigurnost naših bolida jer nismo niti imali vremena istestirati ih zimus. Dva bolida na prva dva mjesta, uz èinjenicu da je Barrichello imao problema na startu, to je stvarno nevjerojatno".
Izvršni direktor momèadi s Mercedesovim motorom, Nick Fry, posebno je zahvalio Jensonu Buttonu, pobjedniku VN Australije.
"Svaka èast obojici naših vozaèa, koji su se sjajno pripremili u pauzi. Kredit pogotovo ide Buttonu koji je odbio nekoliko ponuda iako do samog kraja nije mogao znati hoæemo li ove sezone uopæe nastupiti u SP-u".
 


Sve je super i sve je za 5!
02-04-2009 at 21:32 | Ukljuèi u odgovor
indijana
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 20-05-2008
Lokacija: Paradise city
Odgovori: 7483
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Formula 1

ZA HAMILTONA ZBOG PRIJEVARE SEZONA ZAVRŠENA?!




MEÐUNARODNA automobilistièka organizacija oduzela je bodove aktualnom F1 prvaku Lewisu Hamiltonu s VN Australije, a Britancu prijeti i moguæe izbacivanje iz natjecanja.
Hamilton je, podsjetimo, na VN Australije prvotno završio na èetvrtom mjestu, ali je kasnije promoviran na treæe mjesto na uštrb Toyotinog vozaèa Jarna Trullija koji ga je prestigao za vrijeme boravka Safety cara (sigurnosnog automobila) na stazi.
Sada je FIA nakon detaljnog prouèavanja sluèaja zakljuèila da je Hamiton toliko usporio za vrijeme sigurnosnoga automobila na stazi da Jarno Trulli nije mogao ništa drugo nego ga prestiæi. Hamilton i McLaren su tvrdili u razgovoru s kontrolorima utrke kako ga je Trulli samonicijativno prošao. No, Team radio razgovor izmeðu Hamiltona i boxa govori nešto drugo.
FIA je zakljuèila da je “Hamiltonov prevarantski pokušaj kojim je namjerno pokušao zavarati suce” protivan Meðunarodnom sportskom kodeksu, te mu stoga prijeti kazna koja seže od zabrane nastupa na pojedinim utrkama, do potpunog iskljuèenja iz ovogodišnjeg prvenstva Formule 1.
"Hamilton nije lagao"
FIA je ovakva zakljuèke donijela nakon pregledavanja transkripata razgovora izmeðu McLarenova boksa i Hamiltona tijekom utrke na stazi Albert Park vožene prošle nedjelje.
"Mislim da je odluka o oduzimanju bodova prestroga. Pitali smo kontrolore nekoliko puta tijekom utrke za to, no oni su bili prezaposleni da bi nam odgovorili. Mislim da smo pravilno postupili. Isto tako, Lewis nije ništa lagao", rekao je Martin Whitmatsh iz McLarena na odluku o oduzimanju svih bodova.
Iz McLarena se neæe žaliti, što pomalo èudi, obzirom da tvrde kako su u pravu.
"Razoèarani smo zbog toga što se dogodilo, no obzirom na okolnosti, neæemo se žaliti".
"Lewis je vidio priliku kako završiti na treæem umjesto èetvrtom mjestu"
BBC-evi komentatori se slažu s odlukom FIA-e te takoðer smatraju kako je Lewis Hamilton pokušao na podmukao naèin prevariti kontrolore utrke u Melbourneu.
"Mislim da je Lewis vidio priliku za završetak na treæem umjesto na èetvrtom mjestu te nije isprièao istinitu prièu. Oni su uzeli ono što je govorio preko radija svojoj momèadi i ove njegove izjave te su zakljuèili da mulja. Mislim da je ovo veliki problem i da neæe tako lako otiæi. Trebali su im dati odgovor koji su tražili, a oèito nisu", kaže BBC-ov komentator Formule 1 Martin Brundle.
Sam Lewis Hamilton tvrdi kako je govorio istinu.
"Svima je sada teško shvatiti taj kontroverzan završetak utrke, no nisam lagao. Bio sam iskren i nisam mijenjao svoj iskaz".
Trulli: Htio sam pravdu i na kraju sam je doèekao


Jarno Trulli razumljivo je zadovoljan odlukom kojom su mu vraæeni bodovi za osvojeno treæe mjesto na Velikoj nagradi Australije voženoj prošle nedjelje.
Prvotno mu je ta pozicija oduzeta, te je kažnjen s 25 sekundi radi preticanja Lewisa Hamitona za vrijeme boravka sigurnosnog automobila na stazi.
Trulli je od poèetka tvrdio da je bio prisiljen prestiæi Hamiltona jer je on naglo usporio i nije mu ostavio drugog izbora.
"Sretan sam jer sam htio pravdu i napokon sam ju i doèekao. Sretan sam zbog sebe i momèadi, a moram zahvaliti i FIA-i jer se ne dogaða svaki dan da mijenja svoje odluke ", rekao je Trulli za Reuters.
"Znam da im je ovakvu odluku bilo teško za donijeti, ali na kraju je razum pobijedio i shvatili su što se zapravo dogaðalo na stazi. Ja sam od poèetka bio iskren i na kraju se to i isplatilo. Kraj utrke bio je kontroverzan i bilo ga je teško za razumjeti, ali ja nisam niti u jednom trenutku lagao. Od poèetka nisam mijenjao svoje iskaze", dodao je Toyotin vozaè.
 


Sve je super i sve je za 5!
02-04-2009 at 21:34 | Ukljuèi u odgovor
indijana
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 20-05-2008
Lokacija: Paradise city
Odgovori: 7483
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Formula 1

Baton na pol poziciji u Maleziji

Britanac Dženson Baton startovaæe sa pol pozicije na drugoj trci sezone, Velikoj nagradi Malezije, na stazi "Sepang".


Vozaè ekipe Bron GP je do pol pozicije došao krugom u vremenu od 1:35.181 minuta, a na startu trke, u nedelju u 11 èasova, u prvom startnom redu pridružiæe mu se Jarno Truli u Tojoti, dok æe treæi biti drugi vozaè japanske ekipe Timo Glok, iako je imao peto vreme, ali je profitirao zbog kazni koje su dobili Sebastijan Fetel i Rubens Barikelo.

"Ova pol pozicija mi je još draža od one u Melburnu, jer nije teško doæi do jedne, a kamoli do dve za redom, a to mi do sada nikada nije pošlo za rukom. Ovo nikada nisam postigao u mojoj dosadašnjoj karijeri u Formuli 1, a to samo pokazuje da bolid odlièno funkcioniše na razlièitim tipovima staza", rekao je Baton, "Oèekivao sam veliku i tešku borbu, ali su kvalifikacije bile poprilièno dobre za nas, ali trka æe biti teška, biæe sparno, ne toliko zbog sunca, veæ zbog velike vlažnosti, a i moguæe kiše"

Baton je u Maleziji došao do druge pol pozicije za redom za ekipu Bron GP ispred Trulija, Fetela, Barikela i Gloka. Iako æe prvi startni red ostati nepromenjen u odnosu na rezultate kvalifikacija, drugi æe pretrpeti velike izmene pošto æe sa treæe i èetvrte pozicije startovati dvojica Nemaca, Timo Glok u Tojoti, i vozaè Vilijamsa Niko Rozberg, koji je bio najbrži na dva od tri slobodna treninga na stazi "Sepang" koji su prethodili kvalifikacijama.

Razlog za pretumbavanje startnog poretka su kazne koje su dobili Fetel i Barikelo. Mladi Nemac æe startovati kao 13. pošto je posle prve trke sezone, Velike nagrade Australije, dobio kaznu od deset mesta nazad zbog sudara sa vozaèem ekipe BMW Zauber Robertom Kubicom, dok æe Barikelo biti deveti na startu pošto je zbog promene menjaèa kažnjen sa pet mesta nazad.

Iza Rozberga æe startovati Mark Veber u Red Bulu, Kubica, pa potom dva bivša šampiona Kimi Raikonen u Ferariju i vozaè Renoa Fernando Alonso, ispred Barikela i Nika Hajdfelda koji kompletira prvu desetoricu.

Branilac šampionske titule Luis Hamilton startovaæe kao 12. na drugoj trci sezone. Vozaè Meklaren Mercedesa je bio 13. u kvalifikacijama ali se pomerio za jedno mesto napred zbog Fetelove kazne.

Veliko iznenaðenje na kvalifikacijama priredio je prošlogodišnji vicešampion Felipe Masa, koji je eliminisan veæ u prvoj rundi. Brazilac æe biti 16. na startu zbog loše procene, pošto je, misleæi da ima dovoljno dobro vreme za prolazak u drugu rundu, odluèio da se parkira u boksu i prištedi gume.

Više informacija o trci za Veliku nagradu Malezije možete da pronaðete u tekstu Aleksandra Babiæa.

Rezultati kvalifikacija za VN Malezije:
1. Dženson Baton (Velika Britanija) Bron GP 1:35.181
2. Jarno Truli (Italija) Tojota 1:35.273
3. Sebastijan Fetel (Nemaèka) Red Bul 1:35.518*
4. Rubens Barikelo (Brazil) Bron GP 1:35.651**
5. Timo Glok (Nemaèka) Tojota 1:35.690
6. Niko Rozberg (Nemaèka) Vilijams 1:35.750
7. Mark Veber (Australija) Red Bul 1:35.797
8. Robert Kubica (Poljska) BMW Zauber 1:36.106
9. Kimi Raikonen (Finska) Ferari 1:36.170
10. Fernando Alonso (Španija) Reno 1:37.659
...
11. Nik Hajdfeld (Nemaèka) BMW Zauber 1:34.769
12. Kazuki Nakaðima (Japan) Vilijams 1:34.788
13. Luis Hamilton (Velika Britanija) Meklaren 1:34.905
14. Heiki Kovalainen (Finska) Meklaren 1:34.924
15. Sebastijan Burde (Francuska) Toro Roso 1:35.431
...
16. Felipe Masa (Brazil) Ferari 1:35.642
17. Nelson Pike Junior (Brazil) Reno 1:35.708
18. Ðankarlo Fizikela (Italija) Fors Indija 1:35.908
19. Adrian Zutil (Nemaèka) Fors Indija 1:35.951
20. Sebastijan Buemi (Švajcarska) Toro Roso 1:36.107

* Mladi Nemac æe startovati kao 13. zbog kazne od deset mesta nazad zbog izazivanja incidenta sa Robertom Kubicom u Australiji.
** Vozaè ekipe Bron GP æe na startu biti deveti zbog promene menjaèa.

 


Sve je super i sve je za 5!
04-04-2009 at 18:28 | Ukljuèi u odgovor
indijana
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 20-05-2008
Lokacija: Paradise city
Odgovori: 7483
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Formula 1

ZBOG OLUJNOG NEVREMENA PREKINUTA UTRKA U MALEZIJI, BUTTON OPET SLAVIO!


ZBOG nemoguæih uvjeta i obilnih pljuskova utrka u Maleziji je prekinuta 24 kruga prije kraja. Jenson Button koji je bio vodeæi proglašen je pobjednikom, ali dobit æe samo pola bodova.
Treæa je ovo pobjeda Britanca Buttona u karijeri, te druga ove godine (u isto toliko voženih utrka). Za ovu pobjedu nije dobio maksimalnih 10 bodova buduæi da se nije odvozilo dvije treæine utrke.
Nedostajalo je do toga još šest odvoženih krugova, no prvo jaka kiša, a potom i mrak u Maleziji, nisu dozvolili kraj utrke. Tako su se ovom prilikom dijelili prepolovljeni bodovi, pa je tako Button dobio pet, a ne deset bodova za pobjedu.
Button je defintivno hit nove godine Formule 1, kao i njegov Brawn GP. Naime, u dosadašnje dvije utrke Button je ostvario dvije pobjede, a isto tako je upisao i dva "pole positiona". Uz to, na Sepangu je pobijedio makar se èak èetiri puta zasutavljao u boksu.
Cijela utrka je protekla u išèekivanju kiše, jer je od poèetka nebo prijetilo takvim scenarijem. No, prve kapi su se pojavile tek 35 krugova prije kraja, ali je zato prolom oblaka nastupio 26 krugova prije kraja

Button je loše startao u utrku, pa su ga tako pretekli Rosberg, Trulli i Barrichello. No, kako je utrka trajala, tako je Button vraæao izgubljeno, a u trenutku prekida u istom krugu su bili samo prvoplasirani Button, drugoplasirani Heidfeld i treæeplasirani Glock. Svi ostali su imali zaostatak za krug i više.
Organizatori su dugo vremena vagali hoæe li nastaviti utrku. Postojala je moguænost da se bolidi vrate na stazu i odvoze samo šest krugova, kako bi se stekla moguænost punog bodovanja, no tada je veæ Sepnagu prijetio mrak isve je završeno s rezultatima kakvi su bili nakon 32 odvožena kruga.
Zanimljivo da nakon dvije utrke još niti jedan bod nemaju vozaèi Ferrarija. Sljedeæa utrka je Velika Nagrada Kine za dva tjedna.
Velika nagrada Malezije, službena utrka:
1. Jenson Button (Brawn GP)
2. Nick Heidfeld (BMW Sauber) +22.7
3. Timo Glock (Toyota) +23.5
4. Jarno Trulli (Toyota) +46.1
5. Rubens Barrichello (Brawn GP) +47.3
6. Mark Webber (Renault) +52.3
7. Lewis Hamilton (McLaren) +1:00.7
8. Nico Rosberg (Williams) +1:11.05
...
Ukupni redoslijed:
1. Button (Brawn GP) 15
2. Barrichello (Brawn GP) 10
3. Trulli (Toyota) 8.5
4. Glock (Toyota) 8
...
Redoslijed konstruktora:
1. Brawn GP Mercedes 25
2. Toyota 16.5
3. BMW Sauber 4
.



 


Sve je super i sve je za 5!
05-04-2009 at 22:47 | Ukljuèi u odgovor
indijana
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 20-05-2008
Lokacija: Paradise city
Odgovori: 7483
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Formula 1

MASSA: MORAMO SE POPRAVITI I TO BRZO


NAKON dvije utrke nove sezone Formule 1, Ferrarijevi vozaèi Felipe Massa i Kimi Räikkönen nisu osvojili niti boda. Rezultati su to koje Ferrarijevi navijaèi niti u najcrnjim mislima nisu oèekivali.
Massa je na Velikoj nagradi Malezije završio deveti, a Räikkönen na 14. mjestu. Massa smatra da momèad mora reagirati brzo ukoliko želi spasiti sezonu.
"Moramo zapoèeti od nule. Moramo proanalizirati zajedno svaki detalj i otkriti što je pošlo po krivu. Poboljšanja su nužna u svakom aspektu", rekao je Massa.
"Nismo prije bili užasno pametni i onda oglupili preko noæi. Sigurno je da naš bolid trenutno nije dovoljno dobar i na tome trebamo raditi, kao i na taktièkom planu na kojem smo dosad griješili. Prošle smo godine zasigurno imali bolji bolid. Ove godine imamo dosta "težak" bolid, pa æe biti teže ostvarivati bolje rezultate, ali èinjenica je da nešto pod hitno moramo promijeniti."
Stražnji difuzor koji na svojim bolidima imaju Brawn GP, Toyota i Williams, a koji je odobrila FIA, prema Massi se pokazuje presudnim u dosadašnje dvije utrke.
"Mislim da svatko može vidjeti da bolidi koji imaju stražnji difuzor imaju više ´downforcea´ i zato æe se biti jako teško s njima nositi", zakljuèio je brazilski pilot.
 


Sve je super i sve je za 5!
05-04-2009 at 22:48 | Ukljuèi u odgovor
indijana
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 20-05-2008
Lokacija: Paradise city
Odgovori: 7483
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Formula 1

NIKAD GORI ODNOS HAMILTONA I MCLARENA: OVO JE BIO NAJGORI VIKEND U MOM ŽIVOTU

TEK SE nadziru posljedice koje æe po McLaren imati blamaža nakon VN Australije. Naime, nakon što su momèad i Lewis Hamilton bezoèno lagali sucima kako bi osvojili samo jedan bod više, odnosi izmeðu vozaèa i tima su nikad gori.
Aktualni prvak je bijesan na momèad jer ga je prisilila da laže i tako bacila ljagu na njegovo ime. Britanac se prošli petak neoèekivano javno isprièao u javnosti, ali i rekao kako ga je momèad odnosno sportski direktor Dave Ryan natjerali da lažu.
Hamilton je nakon blamaže prijetio da æe napustiti momèad, a navodno je i nazvao šefa FIA-e Maxa Mosleya i pojadao mu se, ali mu je Mosley odgovorio da ne napusti McLaren. Svjetski mediji sumnjanju u nastavak suradnje Hamiltona i momèadi pod èijim je skutama veæ deset godina, od svoje trinaeste godine kad je vozio karting. Inaèe, Britanac po ugovoru može napustiti momèad ukoliko se njegovo ime diskreditira. Afera je došla u izuzetno loše vrijeme po McLaren, Brown GP i Jenson Button gaze sve pred sobom, nakon Australije su slavili i u Maleziji, a Button je veæ pobjegao Hamiltonu na 14 bodova razlike.
S druge strane, agonija Hamiltona se nastavila i na stazi u Sepangu gdje je završio na sedmom mjestu u utrci koja je prekinuta zbog pljuska. Britanac je nakon toga izjavio: "Ovo je bio najgori vikend u mojoj karijeri, a svi znate zašto je to tako".
 


Sve je super i sve je za 5!
08-04-2009 at 11:49 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 33
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: Adnan_, Adnan_ IRAQ, Ajvi, antepavelic, goca, Herodot.H, joskobra, Lastavica, LilyL, nele73, Pasha_car_aga, rafa, SEMY_, Tuc-Muc-SRB, zaza
FORUM : Sport : Formula 1 New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice