Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Politika : 60 minuta
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
nemamidejezanick
Nivo: Forumski vuk
Registriran(a): 29-07-2008
Lokacija: tz
Odgovori: 512
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: 60 minuta

citat:
ww40 wrote:
ftv-e je najgledanija zato što najviše para dobija od pretplate, jest da se ponavljam al nekima valja šta æeš neæu reæ da su neki glupi al su malo pametni pa valja...


kad ima para može otkupiti prava na prenose lopte, košarke, filma... uložiti u snimanje neke serije, držati senzacionalistièke emisije npr. 60 minuta i posle plaæati sudske kazne za njih itd.zato takvi i imaju malo veæu gledanost od drugih.

ljudi plaæaju (balije) što moraju, a gledaju je više jer je kudikamo bolja od drugih TV-kuæa iz BiH ali nije ni blizu npr. HRT-a
samo djelimièno je u temi al moram, mislim da nekima oèito treba:
tv pretplata se plaæa u mnogim državama... i nema oš-neæeš ...moraš!!!
to je naèin na koji država obezbjeðuje da odreðena tv kuæa od tih sredstava financira snimanje emisija koje nisu komercionalnog karaktera....neke djeèije emisije, nauèno popularne emisije itd. odnosno emisije kojima æe se preko tako moænog medija kao što je televizija vršiti naobrazba obièno najmlaðe populacije.
ako je prihod od tv pretplate velik, država zna takvim kuæama zabraniti emitovanje i naplatu reklamnog prostora.
jednostavno oæeš reklame da prodaješ ajd u komercijalnu kuæu, ako uzimaš pretplatu onda služiš narodu...onom koji te plaæa.
moje je mišljenje da ftv ne služi narodu koji je plaæa odnosno bošnjacima !!!
bošnjaèkom narodu je potrebna bošnjaèka televizija kojoj æe plaæati pretplatu i koja æe snimati emisije sa temom istorije,književnosti tradicije ..... bošnjaka i mnogima pomoæi da skontaju da imamo preèih ljudi iz naše istorije po kojima se daju imena ulica i trgova i da nisu samo bili u partizaniji.

a, 60 minuta, ma jebe mi se, ipak je nedeljom u dva neuporedivo profesionalnija emisija sliène tematike!!!



Haj molim te reci jel se ti fakat pravis mutav, ili si neinformisan, ili tek tako lazes? Ja mislim da je kombinacija sva tri razloga, a evo ti par cinjenica. Znas, to su one stvari na koje obratis paznju prije nego sto pocnes vrijedjati ljude, njihove porodice i sto je valjda najvaznije, prije nego sto se kvalitetno provalis i postanes tema ismijavanja...

Prvo, FTV ne dobije najvise love od pretplate, dobije podjednako kao i RTRS, od kojeg je 2.5 puta gledanija. 50% love od pretplate ide za BHT, koji ima manje gledatelja od FTV i RTRS sa po 25% ucesca u raspodjeli pretplate. Ruku na srce, u BHT su utrpali i neke elemente produkcije, viseg menadzmenta, neke radio stanice itd. (citaj uhljebili podobne)

Drugo, kao najgledanija, FTV najvise zaradi na marketingu, pa i ta lova ode za RTRS i BHT. Ocito nisi imao puno dodira s lokalnim medijima, s kojim sam ja petljao kroz marketing radeci za par firmi vec zadnjih 13 godina.

Trece, u FBiH se prikupi oko 28 miliona pretplate, a u RS oko 16. Oko 85% prihoda u FBiH se prikupi putem BH Telecoma, dok ostalih 15% otpada na HT Mostar. To opet ne moze biti tacan pokazatelj nacionalne strukture platisa, jer npr. u Tuzli i Sarajevu Hrvati placaju preko Telecoma, a Bosnjaci u dijelovima Hercegovine, S.Bosne i Posavine placaju preko HT-a.

Ti se uhvatio Sirokog, koji ima nekih 5000 domacinstava, sto je kao jedno prosjecno naselje u Sarajevu ili Tuzli. BTW, raspitaj se kakav je prijem FTV, BHT i RTRS u ruralnim dijelovima Hercegovine koji ne placaju pretplatu - nikakav. Zato ih niko ne tuzi, jer bi bezveze zijanili na sudu i placali troskove par hiljada sporova, sto ti kao veliki pravni strucnjak sigurno znas. Nije nista bolje ni u Podrinju, dijelovima Krajine i nekim planinskim predjelima.

Usput, ako ti smetaju Bosnjaci koji su bili 'u partizaniji', bujrum preseli se u neki kraj u kojem historijski Bosnjaci nisu bili u 'partizaniji'.

U tim krajevima Bosnjaka je nestalo ili u onom ili u ovom ratu, pa nam taman popravi malo prosjek veliki Bosnjo...
20-11-2009 at 21:59 | Ukljuèi u odgovor
Remzi
Nivo: Forumas sa iskustvom
Dr.Vejsil Hetjimitj
Registriran(a): 01-03-2007
Odgovori: 166
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: 60 minuta

citat:
Abulafija wrote:
Umalo zaboravih, to za propagandu......
Da sam nastraniji, rekao bi da mi se mozes lijepo saget, i ti i antiislamska i antibosnjacka propaganda, al posto nisam, a sumnjam da u krugu poroodice i prijatelja zenskog roda imas nekoga, ko bi mogao liciti na osobu, za koju bih ja volio da mi se sagne, ostat cu ti uskracen za ovu uvredu.


"kultura dijaloga" je nesto sto je usko vezano za kucni odgoj.Ja sada ne bih ulazio u to,jer to ocito nije moj problem,vec tvoj.

Ono sto bih ja dodao,a vezano za temu,jeste cinjenica da pojedinim anti-bosnjackim medijima,kao i anti -islamskim koji su iskljucivo vezani za kritiku bosanskog islama a ne islama kao globalne ideologije u kojoj kao takvoj svakako da postoje anomalije.Naime radi se o narucenoj propagandi,nerjetko iz susjedsva kao i od domacih faktora.Citati BH dane,Oslobodjenje ili gledati 60 minuta i pri tome citirati po forumima atake na Bosnjake i bosanske muslimane,ukljucujuci i najveci vjerski autoritet,i pri tome misliti kako je samo "Avaz g***o" granici sa ludoscu.Mada znam da nije u pitanju ludost,vec licimjerstvo i pakost!Prateci takve medije lako se stice dojam da su za sve krivi Bosnjaci,da medju Bosnjacima zapravo nema ni jednog autoriteta sposobnog da vodi ovaj narod,vec se zapravo po tim medijima radi o tkzv. "agentima KOSA","velikim izdajnicima i velikosrbima",pa se na kraju vise ne zna jesu li "komunisti-KOS agenti" ili su "velikosrbi" ili su zapravo "islamisti i fundamentalisti" sto se danas izjednacava sa "teroristima"...ako nista onda su navodno kako kazu ti mediji "krimogeni"...

Osim toga,ne moze biti a da se ne primjeti da ti tkzv. "veliki-bosanci",koji crpe pamet iz tih medija,da oni zapravo negiraju ustavno pravo Bosnjaka na nacionalno izjasnjavanje koje im je decenijama bilo osporavnano.U principu,takvima,su Bosnjaci krivi za sve,krivi su i muslimani i reis,muslimane nazivaju "M92",a pri tome niko ne spominje Srbe i Hrvate koji zapravo drze "kljuceve Bosne" u svojim rukama...

Takvi mediji su zapravo stvorili agoniju koja vlada medju Bosnjacima i doveli politicko stanje u jednu veoma ozbiljnu i opasnu fazu,kaja kao takva pase jedino Dodiku.A Dodikova pozicija je zapravo ucvrscena jos vise ovakvom propagandom iz federacije



[Edited by Remzi on 20-11-2009 at 22:17 GMT]
20-11-2009 at 22:08 | Ukljuèi u odgovor
Remzi
Nivo: Forumas sa iskustvom
Dr.Vejsil Hetjimitj
Registriran(a): 01-03-2007
Odgovori: 166
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: 60 minuta

I onda nerjetko od takvih medija (auditorija takvih medija ukljucujuci i strane duznosnike)cujes :kako treba glasati za "prave"

a kos u ti gospodo/drugovi "pravi jer po vama i vasim medijima,sto se tice Bosnjaka,niko ne valja?To sto kritikujete Dodika,Srbima bas nista ne znaci,vec samo ucvrscujete njegovu poziciju a to vam zapravo i jeste cilj?

Auditorij,kao i pojedini novinari i njihovi mentori ,nerjetko narod,dakle Bosnjake,nazivaju "glupanima,chobanima,ovcama"?! Zasto?Daleko od toga da je narod glup,niti su Bosnjaci "ovce".Osjete oni vrlo dobro sta je iskreno a sta ne...

20-11-2009 at 22:28 | Ukljuèi u odgovor
Remzi
Nivo: Forumas sa iskustvom
Dr.Vejsil Hetjimitj
Registriran(a): 01-03-2007
Odgovori: 166
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: 60 minuta

prateci takve medije,neko ko se ne sjeca devedesetih ili neko ko ne poznaje nemile dogadjaje iz devedesetih,zasista moze zakljuciti da se u BiH zaprvo radilo o gradjanskom ratu i o navodne "tri strane" koje su tako zestoko ratovala a neki cak i za genocidom potegli samo da bi izmedju sebe podjelili vlast i navodno "strpali narod u torove".Pri tome se,cini mi se svjesno zanemaruje uloga Beograda,Slobodana Milosevica,SANU i Dobrice Cosica kao i ostalih chimbenika ... Po takvim medijima lako se stice nestvarna slika po kojoj je zapravo alija izetbegovic (cas islamski fanatik sa mislima o "zelenoj transferzali"cas "izdajnik" i "velikosrbin") kriv za sve.Po takvim medijima,da navodno nije bilo Alije izetbegovica sad bi "imali Bosnu bez entiteta".Naravno,veoma efikasna propaganda ali ko se sjeca devedesetih kao i toka rata,moze se samo nasmijati na to.Mnogi poput Nemanje Kusturice su vjerovali da ce Bosna potpuno nestati.Cak su se u nekim europskim zemljama pojavile i karte europe bez Bosne na njima.Sta reci nego jedan strasan atak na istinu i pokusaj mjenjanja historijskih cinjenica.Atak na istinu zaista strasan ali ipak smjesan,jer dovoljno je reci JNA pa na to dodati embargo na uvoz oruzija uz sve blokade i unutrasnje sukobe sa tri unutrasnja dva spoljna neprijatelja i medjunarodnom zajednicom koja je sve to njemo posmatrala,dok im nije proradio zeludac zbog prizora uzasa iz Srebrenice,Omarske,Manjace i ostalih stratista.U ostalom,koliko je smjesan pokusaj izvrtanja historijskih cinjenica,govori i sam odnos medjunarodne zajednice prema problemu,jer sama medjunarodna zajednica je priznala gresku i greske,jedino jos to nije jasno u Bosni.A kako nije jasno i kako te "nejasnoce" hvataju sve vise maha,onda ta ista medjunarodna zajednica ima obavezu da ponovo ne nacini gresku,jer sljedecu gresku sigurno niko vise nebi oprostio,bar sto se Bosnjaka tice.Dosta je bilo i vrijeme je da se iskreno i sa dobrim namjerma pristupi problemu u BiH.Kriminogene,kako kazu nasi vrli mediji, elemente svakako treba istrazivati ali za to postoji policija (hjmo ujediniti policiju da bude efikasnija) i sudovi a ne nekakva jeftina propaganda na nivou glasila CK KPJ iz 1968.

I svakako,u rs-u treba jedna emisija poput 60 minuta i umjesto Bakira da bude recimo neki Branislav.Tek tada bi mogli shvatiti ozbiljno "postene prijateljske namjere" medjunarodnog faktora.Ovako,cini se,kao da je pozicija Dodikova ucvrcena do maksimuma a Bosnjaci dovedeni u stanje agonije i nevjerice prema svojim politickim i vjerskim autoritetima kao i prema medjunarodnoj zajednici.I svako ko bi nesto rekao protiv takve nevjerovatne medijske kampanje biva linchovan i proglasavan:"nacionalistom","fatmirovim fasistom","dodikovim slugom" "velikosrpskim agentom i izdajnikom" "SDA minder politicarem "-iako je SDA mozda i mrska itd,da ne nabrajam poznati su vrlo dobro svi ti divni epiteti jednoumlja i propagande koja to prati.

[Edited by Remzi on 21-11-2009 at 00:22 GMT]

21-11-2009 at 00:17 | Ukljuèi u odgovor
Abulafija
Nivo: Moderator podforuma

Registriran(a): 02-07-2004
Odgovori: 28828
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: 60 minuta

citat:
Remzi wrote:


"kultura dijaloga" je nesto sto je usko vezano za kucni odgoj.Ja sada ne bih ulazio u to,jer to ocito nije moj problem,vec tvoj.

Ono sto bih ja dodao,a vezano za temu,jeste cinjenica da pojedinim anti-bosnjackim medijima,kao i anti -islamskim koji su iskljucivo vezani za kritiku bosanskog islama a ne islama kao globalne ideologije u kojoj kao takvoj svakako da postoje anomalije.Naime radi se o narucenoj propagandi,nerjetko iz susjedsva kao i od domacih faktora.Citati BH dane,Oslobodjenje ili gledati 60 minuta i pri tome citirati po forumima atake na Bosnjake i bosanske muslimane,ukljucujuci i najveci vjerski autoritet,i pri tome misliti kako je samo "Avaz g***o" granici sa ludoscu.Mada znam da nije u pitanju ludost,vec licimjerstvo i pakost!Prateci takve medije lako se stice dojam da su za sve krivi Bosnjaci,da medju Bosnjacima zapravo nema ni jednog autoriteta sposobnog da vodi ovaj narod,vec se zapravo po tim medijima radi o tkzv. "agentima KOSA","velikim izdajnicima i velikosrbima",pa se na kraju vise ne zna jesu li "komunisti-KOS agenti" ili su "velikosrbi" ili su zapravo "islamisti i fundamentalisti" sto se danas izjednacava sa "teroristima"...ako nista onda su navodno kako kazu ti mediji "krimogeni"...

Osim toga,ne moze biti a da se ne primjeti da ti tkzv. "veliki-bosanci",koji crpe pamet iz tih medija,da oni zapravo negiraju ustavno pravo Bosnjaka na nacionalno izjasnjavanje koje im je decenijama bilo osporavnano.U principu,takvima,su Bosnjaci krivi za sve,krivi su i muslimani i reis,muslimane nazivaju "M92",a pri tome niko ne spominje Srbe i Hrvate koji zapravo drze "kljuceve Bosne" u svojim rukama...

Takvi mediji su zapravo stvorili agoniju koja vlada medju Bosnjacima i doveli politicko stanje u jednu veoma ozbiljnu i opasnu fazu,kaja kao takva pase jedino Dodiku.A Dodikova pozicija je zapravo ucvrscena jos vise ovakvom propagandom iz federacije



[Edited by Remzi on 20-11-2009 at 22:17 GMT]



Ovaj tvoj post je obicna gomila frazetina, bez ijednog dokaza pokupljenih, na parijskim satancima. Smatrati ludacima, licemjerima i pakosnicima, ljude koji citaju navedene novine, te proglasavati iste te novine antiislamskim, i antibosnjackim, je nevjerovatan bezobrazluk. Ti ne komentarises tekstove koje mi/ja kopiram ovdje, i ne dajes argumente protiv nego u nedostatku bilo kakvog argumenta napadas pisce i "postavljace" tekstova, nazivajuci ih antibosnjacima i islamofobima. I onda pises o kulturi dijaloga, i zalis se na uvrede.
A to islamofob i antibosnjak, ne smatras uvredom, to je dio tvoje kulture dijaloga.
E pa te tvoje optuzbe mogu proci, kod ljudi koj ne vide dalje ispred svog nosa, i njima i prodaji muda pod bubrege. pametnom svijetu ne mozes.
I niko ti ne brani da, na kraju krajeva postavljas tekstove iz Avaza, ili odakle vec hoces, pa cemo komentarisati i njih.
Na zalost, osim nacina pisanja koji i sam potenciras ovdje na forumu, iz Avaza ne mozes prenijeti nista, sto makar potsjeca na istinu i vjerodostojnost, pa je jedino sto ti preostaje, napadanje onih koji pisu....
21-11-2009 at 08:44 | Ukljuèi u odgovor
KlOn
Nivo: Forumski doajen
Bošnjator i Dr.za Reisofobiju

Registriran(a): 29-04-2003
Lokacija: Candy Shop
Odgovori: 8528
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: 60 minuta

citat:
Abulafija wrote:



, iz Avaza ne mozes prenijeti nista, sto makar potsjeca na istinu i vjerodostojnost, pa je jedino sto ti preostaje, napadanje onih koji pisu....


Javi to adminina ove stranice ,svaki dan imas prenesene textove iz Avaza na prvoj stranici
21-11-2009 at 08:48 | Ukljuèi u odgovor
Shaban
Nivo: Forumski doajen
Taxirat

Registriran(a): 17-01-2008
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 12510
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: 60 minuta

citat:
Abulafija wrote:



Ovaj tvoj post je obicna gomila frazetina, bez ijednog dokaza pokupljenih, na parijskim satancima. Smatrati ludacima, licemjerima i pakosnicima, ljude koji citaju navedene novine, te proglasavati iste te novine antiislamskim, i antibosnjackim, je nevjerovatan bezobrazluk. Ti ne komentarises tekstove koje mi/ja kopiram ovdje, i ne dajes argumente protiv nego u nedostatku bilo kakvog argumenta napadas pisce i "postavljace" tekstova, nazivajuci ih antibosnjacima i islamofobima. I onda pises o kulturi dijaloga, i zalis se na uvrede.
A to islamofob i antibosnjak, ne smatras uvredom, to je dio tvoje kulture dijaloga.
E pa te tvoje optuzbe mogu proci, kod ljudi koj ne vide dalje ispred svog nosa, i njima i prodaji muda pod bubrege. pametnom svijetu ne mozes.
I niko ti ne brani da, na kraju krajeva postavljas tekstove iz Avaza, ili odakle vec hoces, pa cemo komentarisati i njih.
Na zalost, osim nacina pisanja koji i sam potenciras ovdje na forumu, iz Avaza ne mozes prenijeti nista, sto makar potsjeca na istinu i vjerodostojnost, pa je jedino sto ti preostaje, napadanje onih koji pisu....

Nemoj tako druže
U Avazu su posmrtnice 100% taène
Nivo pismenosti i argumentacije Avazovih novinara se najbolje mogao vidjeti neku noæ na FTV-u na temu famoznih "OHR šema", kada ih je Senad Avdiæ podero ko male mace.
I sad mi to ko trebamo vjerovat Avazovim novinarima a nemaju nikakve argumentacije niti za jednu svoju tvrdnju o "islamofobiji"

Što to avazovci nikada ne napisaše da istovjetne šeme imaju i sa èelnivima RS-a i sa èelnicima Hrvata u BiH tj. njihovim kriminogenim strukturama?
Zato što Raši radonèiæu i Ceriæu ne godi ova spika jer im kvari idiliènu prièu o sveprisutnoj islamofobiji akojom prikrivaju vlastiti kriminal. Problem je što se naš narod na ove prièe "prima k'o sauèešèe"
što bi jedna vam èupina rekla
Znakovito je to što se sem dvojca rašo-cera niko više od istaknutih Bošnjaèkih politièara ne hdjede upuštati u ovu ubleha prièu
21-11-2009 at 10:40 | Ukljuèi u odgovor
nemamidejezanick
Nivo: Forumski vuk
Registriran(a): 29-07-2008
Lokacija: tz
Odgovori: 512
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: 60 minuta

citat:
Shaban wrote:

U Avazu su posmrtnice 100% taène




...i horoskop...
21-11-2009 at 10:44 | Ukljuèi u odgovor
soraya
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 01-03-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 30666
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: 60 minuta

citat:
nemamidejezanick wrote:


...i horoskop...

...i datum ...najèešæe
21-11-2009 at 10:52 | Ukljuèi u odgovor
KlOn
Nivo: Forumski doajen
Bošnjator i Dr.za Reisofobiju

Registriran(a): 29-04-2003
Lokacija: Candy Shop
Odgovori: 8528
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: 60 minuta

Pa normalno da vam Avaz bode oci ,al opet ga citate svaki dan ,ako ste danas citali a jeste eno vam Lagumdzija u decembru ide u haps reketar stari i hadzic reketar mladi


[Edited by KlOn on 21-11-2009 at 10:56 GMT]

21-11-2009 at 10:55 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 51
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: *touch*, Aci, andjapuppy, bosanka_no1, clippoutline, iskreni tuzlak, Oblakovich, sabko, ziga_zage
FORUM : Politika : 60 minuta New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 ... Last Page >>


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice