Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Tuzlarije : Tuzlanski aerodrom
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
medic
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 15-09-2002
Odgovori: 3999
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Tuzlanski aerodrom

citat:
THALES wrote:
Neæe baš biti kljuè u bravu za stalno, jer dok je nama Republike srpske, naš aerodrom æe biti poluga prednosti u rukama federacijskih politièara. Ne znam koliko ste u toku ali ovih dana Vlada RS je zaposlila austrijsku firmu da napravi studiju izvodljivosti i rentabilnosti aerodroma u Trebinju. Navodno taj aerodrom bi trebao biti zamajac razvoja trebinjske opštine jer je u blizini dubrovnik, crna gora itd... Kako im je krenulo najvjerovatnije æe kroz koncesije ili šta veæ Srbi napraviti aerodrom u kraju za koji se u bivšoj Jugi govorilo "Trebinje,Trebinje kad me vidiš j..i me". Još ako se ostvare Dodikovi planovi da prvi zapoène ( možda i završi ) dio koridora 5c kroz RS, onda æe nastati cirkus. Inaèe trenutno su oni u inferiornom položaju jer imaju samo jedan aerodrom ( Banja Luka ), dok Federacija ima tri i tako pravda neke poteze koje sada neæu navoditi ovde.
Možda ako se riješe imovinsko pravni odnosi Kanton odluèi da proda aerodrom za jednu marku, kao što su prodali više od pola kantonalnih firmi i zemljišta... Eh, kamo puste sreæe da se to dogodi.

malo više informacija...

http://www2.serbiancafe.com/lat/diskusije/mesg/42/009093524.html?6

Ako ga prodaju za marku,novi vlasnik ce prostor aerodroma iskoristiti za auto-otpad
ili tako nesto pametno.
 


30-11-2006 at 21:23 | Ukljuèi u odgovor
nany
Nivo: Novi forumaš
Registriran(a): 17-11-2006
Lokacija: tuzla
Odgovori: 13
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Tuzlanski aerodrom

LJUDI MOJI ,
NAVIKLE FACE SVE DZABE DA DOBIJU ,
PA MISLILI EVO AMERI CE OSTAVIT NAKO E NEMA VISE DZABE NISTA
ALI CE NAS OVI STO IH IZABRASMO DOK SE NAKUPE PROVIZIJA , OSTAVIT U RUPI BEZ AUTOCESTE BEZ IKAKVE CESTE , AERODROMA I BEZ ZIVOTA AFERIM

01-12-2006 at 21:40 | Ukljuèi u odgovor
amtz
Nivo: Forumski doajen
stari alas

Registriran(a): 07-06-2006
Lokacija: Blood diamond area
Odgovori: 1567
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Tuzlanski aerodrom

I na kraju aerodrom je zatvoren, taèno da uz blagovremene najave niko nije reagovao ´´blagovremeno´´ da se oprema zadrži.Na kraju, ovi isti koji su iskoristili ovu zemlju i nepovratno zaustavili 2001. saobraæaj na tuzlanskom aerodromu, su mogli u znak zahvalnosti prema ovom narodu i državi ostaviti barem dio te opreme na korištenje ili prodati za 1$/kg u staro željezo kao što su radili sa naše sofisticirane i nesofisticirane opreme.

01-12-2006 at 22:55 | Ukljuèi u odgovor
Black Kawk
Nivo: Novi forumaš

Registriran(a): 03-12-2006
Odgovori: 2
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Tuzlanski aerodrom

Prije svega zelim da pozdravim sve forumase.javascript:emoticon(´´)
Evo sad sam slusao na BHT1 da celnici tuzlanskog aerodroma samo cekaju da ameri skinu radarsko navigacisku opremu da bi oni odma pristupe ugradnji svoje opreme koju oni navodno imaju. Sto ciso sumnjam.
Ja sam licno radio na tom aerodromu i obucem sam po nekim svjetskim standardima za vatrogasca na aereodromu. moja kompletna obuka je trajala svo vrijeme sto sam proveo radeci gore, a to je neku skoro sedam godina. Sto ja licno znam za funkcionalan rad aerodroma potrebno je ok 140 zaposlenika u razlicitim sluzbama i velika kolicina opreme koju nas aerodrom nema.
Prema svom iskustvu sto se tice vatrogasne sluzbe od velicine aviona zavisi koliko vode treba imati na dohvatu u bilo kojem trenutku. Takodje isto je zavisno koji broj vatrogasaca je potreban za normalno funkcionisanje.

03-12-2006 at 10:25 | Ukljuèi u odgovor
Visa
Nivo: Forumski vuk

Registriran(a): 30-03-2003
Lokacija: Vienna
Odgovori: 611
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Tuzlanski aerodrom

a bas je extra ravno, asfaltirano, ubilo se za par trznih..pardon stambeno-poslovnih objekata.  


03-12-2006 at 15:12 | Ukljuèi u odgovor
zeus
Nivo: Forumski vuk
OSTAR

Registriran(a): 01-09-2005
Odgovori: 871
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Tuzlanski aerodrom

citat:
Black Kawk wrote:
Prije svega zelim da pozdravim sve forumase.javascript:emoticon(´´)
Evo sad sam slusao na BHT1 da celnici tuzlanskog aerodroma samo cekaju da ameri skinu radarsko navigacisku opremu da bi oni odma pristupe ugradnji svoje opreme koju oni navodno imaju. Sto ciso sumnjam.
Ja sam licno radio na tom aerodromu i obucem sam po nekim svjetskim standardima za vatrogasca na aereodromu. moja kompletna obuka je trajala svo vrijeme sto sam proveo radeci gore, a to je neku skoro sedam godina. Sto ja licno znam za funkcionalan rad aerodroma potrebno je ok 140 zaposlenika u razlicitim sluzbama i velika kolicina opreme koju nas aerodrom nema.
Prema svom iskustvu sto se tice vatrogasne sluzbe od velicine aviona zavisi koliko vode treba imati na dohvatu u bilo kojem trenutku. Takodje isto je zavisno koji broj vatrogasaca je potreban za normalno funkcionisanje.


Ko te pita za vatrogasce bolan, ljudi pricaju o radarskoj opremi, niko jos nije spomenuo mehanizaciju, vatrogasno i slicno. To sve dolazi kasnije. A kad su pljoske u pitanju moze ba i fap glumac bit vatrogasni kamion, samo nek je crven.
 


"OTPOR STOKO, OTPOR"
04-12-2006 at 07:28 | Ukljuèi u odgovor
Sufler
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 11-11-2006
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 1718
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Tuzlanski aerodrom

U doba (zimsko pogotovo) kad je sarajevski aerodrom više zatvoren nego otvoren, postaje posve jasno da Tuzla može pružiti odliènu alternativu, a kad se napravi (ako Bog da) pravi put Tuzla- Sarajevo kojim æe se dolaziti za sat i po, to æe postati opcija koja æe biti zanimljiva za Sarajlije. Nadam se da nisam meðu posljednjima u dužem periodu letio iz Tuzle jer je u Sarajevu pala magla.

07-12-2006 at 00:26 | Ukljuèi u odgovor
medic
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 15-09-2002
Odgovori: 3999
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Tuzlanski aerodrom

citat:
Sufler wrote:
U doba (zimsko pogotovo) kad je sarajevski aerodrom više zatvoren nego otvoren, postaje posve jasno da Tuzla može pružiti odliènu alternativu, a kad se napravi (ako Bog da) pravi put Tuzla- Sarajevo kojim æe se dolaziti za sat i po, to æe postati opcija koja æe biti zanimljiva za Sarajlije. Nadam se da nisam meðu posljednjima u dužem periodu letio iz Tuzle jer je u Sarajevu pala magla.


Prije ce se ljudi teleportirati ko u "zvjezdanim stazama" nego sto ce se taj put napraviti.
 


07-12-2006 at 01:24 | Ukljuèi u odgovor
zlaja
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 05-04-2004
Odgovori: 4882
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Tuzlanski aerodrom

citat:
Sufler wrote:
U doba (zimsko pogotovo) kad je sarajevski aerodrom više zatvoren nego otvoren, postaje posve jasno da Tuzla može pružiti odliènu alternativu, a kad se napravi (ako Bog da) pravi put Tuzla- Sarajevo kojim æe se dolaziti za sat i po, to æe postati opcija koja æe biti zanimljiva za Sarajlije. Nadam se da nisam meðu posljednjima u dužem periodu letio iz Tuzle jer je u Sarajevu pala magla.



KAd si letio i sa kojom kompanijom....cuo sam da je samo BH Airlines slijetala na LQTZ a ostali su otkazivali letove.
07-12-2006 at 19:21 | Ukljuèi u odgovor
Sufler
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 11-11-2006
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 1718
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Tuzlanski aerodrom

Allitalia 26.11.06.

Milano

07-12-2006 at 23:06 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 23
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: admin, Daks, Little One, mace, Morton1905, Prosvjetar, sana
FORUM : Tuzlarije : Tuzlanski aerodrom New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ... Last Page >>


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice