Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Tuzlarije : Pitanja za vijecnike
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
Nadimak
Nivo: Forumski doajen
šta æeš tako ti je

Registriran(a): 11-10-2007
Lokacija: tuzla
Odgovori: 1082
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Pitanja za vijecnike
Bez chatanja molim

Poštovani vijeènici,
možda bi nam na izborima za naèelnika trebao samostalni kandidat koji bi se približio više željama graðana Tuzle, a manje sopstvenim željama ( nešto kao što je Mesiæ u HR )
Postoji li trenutno neko da bi se mogao upustiti u to?
Ako ste i Vi u politici onda Vam èestitam za sve ove kontakte sa graðanima nebitno iz koje opcije ste.Dok je bio gosp.Bešlagiæ više je bilo otvorenosti prema graðanima,èak smo se sreèuæi na putu za posao uspjeli baciti koju na temu Tuzle.
Postoji li ta osoba? 


ne razlikuijem è,æ,ð,dž
28-11-2007 at 08:41 | Ukljuèi u odgovor
vijecnik
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 15-09-2005
Lokacija: tuzla
Odgovori: 345
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Pitanja za vijecnike
Bez chatanja molim

citat:
Nadimak wrote:
Poštovani vijeènici,
možda bi nam na izborima za naèelnika trebao samostalni kandidat koji bi se približio više željama graðana Tuzle, a manje sopstvenim željama ( nešto kao što je Mesiæ u HR )
Postoji li trenutno neko da bi se mogao upustiti u to?
Ako ste i Vi u politici onda Vam èestitam za sve ove kontakte sa graðanima nebitno iz koje opcije ste.Dok je bio gosp.Bešlagiæ više je bilo otvorenosti prema graðanima,èak smo se sreèuæi na putu za posao uspjeli baciti koju na temu Tuzle.
Postoji li ta osoba?

Prvo da primijetim: izgleda da su moderatori na ovom topicu jucer imali poprilicno posla.
Odbacili su velik broj, mozda i bezazlenih postova. Vecina tih postova se svodila na odobravanje ili osporavanje vladajuce opcije, ali nisu imali pitanja za vijecnike.
Posto do lokalnih izbora ostaje manje od godinu dana, vracamo se, tvojim izborom, nadimak, na temu: izbor nacelnika.
Pitanje je logicno, ali je i odgovor takav: Kandidaturu za nacelnika moze istaknuti svaki gradjanin Tuzle i izbor je neposredan - odlucice vecina gradjana.
Iako nemamo dugu tradiciju demokratskih izbora, vec prosli (prvi neposredni) izbori nacelnika su pokazali neke prednosti, ali i nedostatke, koji zasluzuju detaljniju analizu.
Posto ti, ocito, nisi potpuno zadovoljan izborom pitas se (i mene usput), ima li u Tuzli i boljih kandidata. Moje vijecnicke nadleznosti i iskustvo u tome amabasnista ne znace. Stogod mislili ti i ja, izbor nacelnika prvo zavisi od toga kakvi su nam kandidati. Bez obzira postoje li bolje osobe potencijalni kandidati (a vjerujem da postoje), ne vjerujem da ce ih podrzati politicke stranke. Takodjer ne vjerujem da ima dovoljno vremena, medijskog prostora i kulture, kao i interesa medju takvim osobama, da bi, bez podrske politickih stranaka, dobili jednog izrazitog, pa i potencijalnog favorita tipa S. Mesica.
Bolje je na ovu temu za koji mjesec otvoriti novi topic; dotad ce se situacija izbistriti, a mozda bi ovakvi prijedlozi ohrabrili jos nekog od takvih kandidata.
Treba imati u vidu da zakoni i praksa sve vise odvajaju funkciju Vijeca od funkcije Nacelnika, a da pored tih izbornih duznosnika na funkcionisanje grada uticu i administracija, koja je, prakticno, nezamjenjiva i komunalna preduzeca, o kojima smo vec svasta rekli. Greske svih njih javnost i pojedinci obicno usmjeravaju samo na jednu osobu (Nacelnika) ili vladajucu partiju, koji, srecom, nisu svemoguci i nezamjenjivi.



[Edited by vijecnik on 28-11-2007 at 09:44 GMT]
28-11-2007 at 09:43 | Ukljuèi u odgovor
Irac
Nivo: Forumski vuk

Registriran(a): 16-05-2006
Lokacija: TZ
Odgovori: 490
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Pitanja za vijecnike
Bez chatanja molim

Drug vijeænik,

ako postoji moguænost želim da zamolim za Vaš angažman u vezi problema saobraæaja kroz Kreèansku ulicu.

Naime svima je poznat problem ´´zarobljenih´´ zgrada zbog kojih pješaci moraju koristiti saobraæajnicu za hodanje, zbog otvaranja supermarketa Tuš uveliko je poveæan promet vozila kroz ulicu kako putnièkih tako i teretnih (dostavnih), uz sve stanovnike Irca i firme koje gravitiraju ovom podruèju; Kreka, Socijalno, C.Grijanje, obdanište, škola i more taksista koji svoj krug za marku završavaju prolaskom kroz kreèansku najveæi problem predstavljaju auto škole koje izgleda sve redom vrše obuku vozaèa u ovoj ulici i to ne samo vožnje nego i hebenog parkiranja (u prilogu je fotografija kao ilustracija na kojoj se može primjetiti pješak na cesti, vozilo auto škole ´´Area´´ i taksi vozilo).

Zbog gore navedenih èinjenica i problema frekvencije saobraæaja potrebno je makar auto školama zabranit vršenje obuke u Kreèanskoj jer koliko je meni poznato sliène uredbe/odluke su donešene za druge ulice.
 


http://iractuzla.blogger.ba/
28-11-2007 at 10:47 | Ukljuèi u odgovor
vijecnik
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 15-09-2005
Lokacija: tuzla
Odgovori: 345
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Pitanja za vijecnike
Bez chatanja molim

citat:
Irac wrote:
Drug vijeænik,
ako postoji moguænost želim da zamolim za Vaš angažman u vezi problema saobraæaja kroz Kreèansku ulicu.
Naime svima je poznat problem ´´zarobljenih´´ zgrada zbog kojih pješaci moraju koristiti saobraæajnicu za hodanje, zbog otvaranja supermarketa Tuš uveliko je poveæan promet vozila kroz ulicu kako putnièkih tako i teretnih (dostavnih), uz sve stanovnike Irca i firme koje gravitiraju ovom podruèju; Kreka, Socijalno, C.Grijanje, obdanište, škola i more taksista koji svoj krug za marku završavaju prolaskom kroz kreèansku najveæi problem predstavljaju auto škole koje izgleda sve redom vrše obuku vozaèa u ovoj ulici i to ne samo vožnje nego i hebenog parkiranja (u prilogu je fotografija kao ilustracija na kojoj se može primjetiti pješak na cesti, vozilo auto škole ´´Area´´ i taksi vozilo).
Zbog gore navedenih èinjenica i problema frekvencije saobraæaja potrebno je makar auto školama zabranit vršenje obuke u Kreèanskoj jer koliko je meni poznato sliène uredbe/odluke su donešene za druge ulice.


hvala na ovome "drug"
primijetio sam vec i zakljucio da su u krecanskoj neophodne i radikalnije intervencije. posto ne vidim bolja i brza rjesenja, pripremicu, i s kolegama podnijeti, vijecnicko pitanje i inicijativu, prema tvom prijedlogu, vec na sutrasnjoj sjednici OV.
28-11-2007 at 11:30 | Ukljuèi u odgovor
vijecnik
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 15-09-2005
Lokacija: tuzla
Odgovori: 345
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Pitanja za vijecnike - S - aasfd
Bez chatanja molim

citat:
click_me wrote:
Opaaa....


Sta cu, moram napisati i za ovo, ubice koga. Ne znam ko je vlasnik, al´ postoje nadlezne sluzbe.
28-11-2007 at 11:33 | Ukljuèi u odgovor
click_me
Nivo: Forumski doajen
Administrator

Registriran(a): 30-04-2004
Lokacija: 2-zla-4-ever
Odgovori: 6593
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Pitanja za vijecnike - S - aasfd - qwr
Bez chatanja molim

citat:
vijecnik wrote:

Sta cu, moram napisati i za ovo, ubice koga. Ne znam ko je vlasnik, al´ postoje nadlezne sluzbe.



Ma do tih nadležnih službi i u njima nadležnih osoba je zaista teško doæi (više psihièki nego fizièki) pa se nadam da æete moæi provuæi ovo pitanje do njih s obzirom da imate više uticaja.
28-11-2007 at 11:43 | Ukljuèi u odgovor
Nadimak
Nivo: Forumski doajen
šta æeš tako ti je

Registriran(a): 11-10-2007
Lokacija: tuzla
Odgovori: 1082
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Pitanja za vijecnike
Bez chatanja molim

poštovani da li ste primjetili da kada neko ima nešto proitiv rada opštinsih ili komunalnih službi u tuzli odmah dolazi do cenzure ? 


ne razlikuijem è,æ,ð,dž
28-11-2007 at 11:56 | Ukljuèi u odgovor
yugi
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 20-12-2006
Lokacija: NORVEŠKA
Odgovori: 35281
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Pitanja za vijecnike
Bez chatanja molim

citat:
Nadimak wrote:
poštovani da li ste primjetili da kada neko ima nešto proitiv rada opštinsih ili komunalnih službi u tuzli odmah dolazi do cenzure ?


Vjerovatno kolega ciljaš na one izbrisane postove od juèe!Ne mislim da se radi o cenzuri zbog razloga koje si naveo nego jednostavno o zachatavanju na ovu po meni jako korisnu temu.Znaš da su i neki moji postovi izbrisani jer nisu apsolutno bili vezani za ovu temu.Nije mi namjera braniti moderatore ali pokušavam ti reæi da je nekada i do nas problem jer se ne držimo teme.Ako si primjetio,a nadam se da jesi, u dobrom dijelu mojih postova i ja izražavam neslaganje sa nekim potezima OV-a ali ti postovi nisu brisani.Dakle mislim da,sve dok se budemo držali teme,a to su pitanja upuæena vijeæniku, neæe biti brisanja naših postova,barem se nadam. 


<br /><br /><br /><br />

28-11-2007 at 13:10 | Ukljuèi u odgovor
vijecnik
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 15-09-2005
Lokacija: tuzla
Odgovori: 345
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Pitanja za vijecnike
Bez chatanja molim

citati:
-------------------------------------
Nadimak wrote:
poštovani da li ste primjetili da kada neko ima nešto proitiv rada opštinsih ili komunalnih službi u tuzli odmah dolazi do cenzure ?
--------------------------------------
Yugi wrote:
--------------------------------------
Vjerovatno kolega ciljaš na one izbrisane postove od juèe! Ne mislim da se radi o cenzuri zbog razloga koje si naveo nego jednostavno o zachatavanju na ovu po meni jako korisnu temu.Znaš da su i neki moji postovi izbrisani jer nisu apsolutno bili vezani za ovu temu. Nije mi namjera braniti moderatore ali pokušavam ti reæi da je nekada i do nas problem jer se ne držimo teme.Ako si primjetio,a nadam se da jesi, u dobrom dijelu mojih postova i ja izražavam neslaganje sa nekim potezima OV-a ali ti postovi nisu brisani.Dakle mislim da,sve dok se budemo držali teme,a to su pitanja upuæena vijeæniku, neæe biti brisanja naših postova,barem se nadam.
_____________________________________________

Izbrisu, katkad, i moj post. Ali, ja navikao na razne vidove (stranacke i druge) discipline i vidio (kao i vi) brojne primjere (ne)tolerancije. Pa se radije drzim tolerancije, ali, pod krinkom nicka, covjek se ne uspijeva uvijek samosavladavati.
U pitanju je mjera, a ovdje je odredjuju moderatori.

28-11-2007 at 14:05 | Ukljuèi u odgovor
Irac
Nivo: Forumski vuk

Registriran(a): 16-05-2006
Lokacija: TZ
Odgovori: 490
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Pitanja za vijecnike
Bez chatanja molim

Za druga vijeænika,

pošto u zadnje vrijeme skromnost nije nikakva vrlina a imam priliku da vijeænika zovem drugom i s obzirom da pripremate pitanje u vezi moje ulice evo par dopuna ako je ikako moguæe:

1. Znamo da je izgraðen supermarket Tuš odmah iza zgrada u Kreèanskoj, ne znam da li je propust ili nešto drugo ali pristup istom je obezbjeðen samo vozilom i trotoarom sa jedne strane. Tu imamo tri nebodera èiji stanari prelaze preko ´´zelene površine´´ (sada više blata) da bi došli do objekta, sve što je potrebno je šest kvadrata kocke (skoro skinute iz Kazan mahale, prijedlog je na tragu smanjenja troškova da se ´´pokockaju´´ tri staze od pomenutih nebodera do asfalta Tuš-a.

Na istom prostoru se nalaze betonski kiosci èijim vlasnicima je opštinska inspekcija naložila uklanjanje istih do augusta ove godine ali kao što se može vidjet sa fotografije ispod isti se još uvijek tu nalaze, zbog èega i do kada?


 


http://iractuzla.blogger.ba/
28-11-2007 at 15:11 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 46
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: *touch*, Aci, andjapuppy, bosanka_no1, clippoutline, iskreni tuzlak, Oblakovich, sabko, ziga_zage
FORUM : Tuzlarije : Pitanja za vijecnike New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... Last Page >>


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice