Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Politika : Utrka za novog nacelnika Tuzle This topic has been locked
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 ... Last Page >>
New Topic
Pošiljalac Poruka
camac
Nivo: Forumski doajen
Unknown artist

Registriran(a): 11-05-2011
Lokacija: Desert roads
Odgovori: 5224
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Utrka za novog nacelnika Tuzle

izvinjavam se na upadu, samo da upitam:"Je li iko ikad vidio Jasmina, da se kupa na ovim jezerima 1 i 2 ?"
il se on cuva za ovo trece?

18-05-2012 at 15:49
rainbow
Nivo: Forumski vuk
:2h :2h :2h

Registriran(a): 21-04-2009
Odgovori: 543
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Utrka za novog nacelnika Tuzle

citat:
soraya wrote:

Meni i normalnim Tuzlacima ne smeta ni statua Svetog Franje ni raspeæe.
Budalama i s*r***ama poput tebe ne vrijedi objašnjavati da iz KŠC ne izlaze školovani fratri,sveštenici i èasne sestre.To je znanje iz opšte kulture ,a tu si tanak.



pa ne izlaze ni iz medrese Skolovani imami,hodze i bule ali je za tebe ipak medresa vjerska skola a katolicka gimnazija nije?

I naravno zamolio bih malo za kulturu dijaloga i civilizovan nacin izrazavanja jer ako si ti chobanskog porijekla,ja nisam,sto bi narod rekao nisi sa mnom ovce chuvala
18-05-2012 at 15:54
soraya
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 01-03-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 30666
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Utrka za novog nacelnika Tuzle

citat:
rainbow wrote:


pa ne izlaze ni iz medrese Skolovani imami,hodze i bule ali je za tebe ipak medresa vjerska skola a katolicka gimnazija nije?



tebe na forumu haman svi ignorišu pa bi ti sa nekim da se svadjaš opet si propustio terapiju ...sorry,imam pametnija posla..usput da, iz medrese izlaze kadrovi koje si ti pobrojao i medresa jeste vjerska škola ..Katolièka gimnjazija Sveti Franjo u Tuzli nije vjerska škola,a ti možeš sad da se opružiš mrtav na sred Klosterske ulice to promjeniti neæeš.

;hanka
18-05-2012 at 16:07
Azur
Nivo: Forumski doajen
xxxxxyyyyy

Registriran(a): 24-07-2005
Odgovori: 5025
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Utrka za novog nacelnika Tuzle

citat:
soraya wrote:

...a ja sam mislila da si ti Azure medicinske struke ,a ono ti geolog...eto ja nisam èula ni od jednog rudarsko-geološkog inžinjera da bi moglo doæi do ikakve eksplozije naroèito ne neke "vremenske bombe"

jebiga u ovoj BIH zato i jeste sve u qurcu jer se ne konsultuje struka i ljudi naprosto obožavaju da se u sve "razumiju "...eto ,meni se nikada nije desilo da ljekaru odredjujem kako æe me pregledati i koju æe mi terapiju prepisati,ali mi se fakat digne pritisak od ljudi koji ne baratju struènim nazivima,a onda lupetaju o "vremenskim bombama","lomljenju zemlje" i slièno..Azure,jel znaš ti šta znaèi rijeèi:pijezometar,istražna bušotina,geofonski snimak,tektonski poremeæaj,modul stišljivosti...jebote sve struènjaci za mišljenje,a nigdje struènjaka za primjenjivu i sugurnu metodu...Imaš li ti Azure neku ideju èime bi se mogli zapuniti ti kanali da se uspori proces tonjenjaEto ,ako imaš da te odmah zaposlimo u institut pa da nas bog vidi...


Znam ja moja Soraya i sta je i istrazna i sta je eksploataciona busotina,znam sta je petrografija, mineralogija, geologija,rudarska mjerenja, znam sta je teodolit i Nikolova prizma, znam i statike, znam sta je komorno otkopavanje a i to da se svaka komora mora zaptiti cvrstim materijalom(sto na primjeru rudnika "Tusan" i Slanih bunareva nije uradjeno)...znam ja vise nego sto ti mislis da znam. Zato ti i govorim. O tektonskim poremecajima i gorskim udarima znam isto pomalo...ako ne vjerujes, pitaj mi kolegu sto izgubi 198 komorata u par sekundi, pa se onda nasali na moj racun i racun "vremenske bombe".

A sto se tice materijala za zaptivanje, imas u Bukinju dovoljno sljake, nastale kao nus-produkt od termoelektrane i koja predstavlja ekoloski problem, da je su se gore navedeni suplji prostori mogli komotno zaptiti.

Rudnik soli "Tusanj" i Slane bunare su napravili strani strucnjaci. Nasi to u slucaju "Tusnja" nisu mogli samostalno uraditi. I nemoj misliti da su da su mogli izvrsiti i kvalitetnu sanaciju zemljista, sto su po zakonu morali uraditi.

I na kraju nisi mi pogodila profesiju.
18-05-2012 at 16:08
rainbow
Nivo: Forumski vuk
:2h :2h :2h

Registriran(a): 21-04-2009
Odgovori: 543
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Utrka za novog nacelnika Tuzle

citat:
soraya wrote:

tebe na forumu haman svi ignorišu pa bi ti sa nekim da se svadjaš opet si propustio terapiju ...sorry,imam pametnija posla..usput da, iz medrese izlaze kadrovi koje si ti pobrojao i medresa jeste vjerska škola ..Katolièka gimnjazija Sveti Franjo u Tuzli nije vjerska škola,a ti možeš sad da se opružiš mrtav na sred Klosterske ulice to promjeniti neæeš.

;hanka


kultura je nesto sto se stekne kucnim odgojem,nesto sto se naslijedi od roditelja,nesto sto se nosi u genima predaka, pa tako i kultura dialoga i nikakva skola ne moze od chobana napraviti gospodina pa tako ni gospodju.No ostavimo to na stranu,meni se cini da te po pitanju medrese google opet zeznuo?




[Edited by rainbow on 18-05-2012 at 16:15 GMT]
18-05-2012 at 16:13
soraya
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 01-03-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 30666
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Utrka za novog nacelnika Tuzle

citat:
statebriga wrote:
draga soraya, sta ti sve isprica, isto kao da si direktor urbanistickog zavoda!

btw, ja se ne kandidujem za gradonacelnika, ako se uopce kandidujem...

ps. kad pokusavas da ponizis i omalovazis necija znanja, onda kreni od toga da nije svako opterecen svojim obrazovanjem i da se ne trudi svako u svakom momentu da pise kao advokat, sa svim cinjenicama, svim procedurama i slicno, nego da se (posebno na forumu) dosta toga uprosti.

za tvoju informaciju, toliko sam prevela studija izvodivosti, elaborata, ekonomskih studija i ostalih dokumenata, koliko tvoj strucnjak nije napisao. takodjer, prevela sam i previse revizija koje su dale negativno misljenje na studije, elaborate i istrazivanja napisana na tuzlanskom, sarajevskom, mostarskom, zenickom, banjaluckom, a posebno bijeljinskom univerzitetu/ima, tako da sve sto napisah mogu i potkrijepit (ali samo statisticki, jer mi poslovna tajna ne dozvoljava da objavljujem detalje).

prema tome, cini mi se da su ovdje mnogi shvatili poentu mog posta, a ti se i dalje trudis da dokazes nesto sto mi nije jasno sta...

hoces da kazem da si u pravu i da sve znas? pa jos i sve bolje od nas svih skupa? ili da si arhitekta kakvog nema na balkanu?

ako treba, nema problema! meni nije problem ni prihvatiti kritiku, ni uvazit korekciju, a svakako mi nije problem dati pohvalu kada vidim da je nesto dobro. s tim u vezi, rado cu ti reci sve gore navedeno, samo kad budem imala pred sobom pokazatelje da je to tako...

no hard feelings, just discussing

pobiogu @stb nisi mogla prevoditi studije koje su izradili instituti još kad si ti bila u pelenama...aman zaman ,eto sad se i na poslovnu tajnu pozivaš ,a iznosiš paušalne ocjena o neèemu što zaista nije tvoja struka.Nije geologija ni moja uža struka ,ali u svom poslu moram imati sa njom mnogo više kontakta nego što ti to možeš i trebaš zamišljati.
Ne ne kandiduješ se za gradonaèelnicu i to znam...i možda je to i dobro...Sujeta je yebena stvar.
18-05-2012 at 16:14
rainbow
Nivo: Forumski vuk
:2h :2h :2h

Registriran(a): 21-04-2009
Odgovori: 543
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Utrka za novog nacelnika Tuzle

citat:
rainbow wrote:


kultura je nesto sto se stekne kucnim odgojem,nesto sto se naslijedi od roditelja,nesto sto se nosi u genima predaka, pa tako i kultura dialoga i nikakva skola ne moze od chobana napraviti gospodina pa tako ni gospodju.No ostavimo to na stranu,meni se cini da te po pitanju medrese google opet zeznuo?







http://medresa.ba/

Gazi Husrev-begova medresa danas djeluje kao srednja škola. Školovanje traje èetiri godine. Nastava se izvodi na bosanskom jeziku po Nastavnom planu i programu koji donosi Rijaset Islamske zajednice Bosne i Hercegovine, a odobrava Ministarstvo obrazovanja i nauke Kantona Sarajevo. Svršenici Gazi Husrev-begove medrese mogu nastaviti školovanje na bilo kojem fakultetu u Bosni i Hercegovini i na mnogim fakultetima u inostranstvu, posebno u islamskom svijetu.



znaci srednja skola sa vjerskim prefiksom bas kao i katolicka gimnazija


18-05-2012 at 16:18
statebriga
Nivo: Forumski doajen
nezaobilazna

Registriran(a): 07-05-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 9876
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Utrka za novog nacelnika Tuzle

citat:
soraya wrote: Sujeta je yebena stvar.
iskreno, cini mi se da ti malo vise patis od toga nego ja...

ps. ja sam punoljetna bila prije vec dobrano prije rata, a studije prevodim od 1995, tako da - DA, nagledala sam se svega... nisi ti ni puno starija od mene, al' malo su nam drugaciji zivotni putevi i, kako privatna, tako i profesionalna ostvarenja.

[Edited by statebriga on 18-05-2012 at 16:21 GMT]
18-05-2012 at 16:18
Posmatram
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 18-05-2012
Odgovori: 1641
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Utrka za novog nacelnika Tuzle

khm, khm - kada ce se znati ko su kandidati za poziciju nacelnika?

18-05-2012 at 16:22
statebriga
Nivo: Forumski doajen
nezaobilazna

Registriran(a): 07-05-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 9876
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Utrka za novog nacelnika Tuzle

citat:
Posmatram wrote:
khm, khm - kada ce se znati ko su kandidati za poziciju nacelnika?

izbori.ba
18-05-2012 at 16:25
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 32
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: aronofsky, auspuh, B.S, marina95, medeni, Memo, Probisvjet, pupa, realnosttuzle, sdds, smiljana, tweety
FORUM : Politika : Utrka za novog nacelnika Tuzle This topic has been locked New Topic

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 ... Last Page >>


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice