Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Politika : Kako cete se izjasniti na popisu?
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
mustajbeg
Nivo: Forumski doajen
Bosnjak koji mrzi cetnike

Registriran(a): 15-10-2010
Lokacija: naci cu te sigurno-K
Odgovori: 1379
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Kako cete se izjasniti na popisu?

citat:
laly wrote:

ti dobro znas da roditelji do sada nisu trazili grupu nacionalnih predmeta ranije i to sto je do sada radjeno u konjevic polju pravi apsurd. u drugim mjestima su se roditelji ranije organizovali i uticali na skole

roditelji da traze...
nije to apsurd, to je kulturni genocid, mozda i posrbljavanje Bosnjacke djece.Ne samo Konjevic Polju, ima toga u Okolini Modrice itd...
Zamisli sta jedan roditelj iz Konevic Polja rece,"posle dvije sedmice djete pocelo pricati ekavicu, pamet da ti stane.
08-10-2013 at 22:56 | Ukljuèi u odgovor
laly
Nivo: Forumski doajen
Don't Let Me Be Misunderstood

Registriran(a): 19-11-2005
Lokacija: Wudang
Odgovori: 39084
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Kako cete se izjasniti na popisu?

citat:
mustajbeg wrote:

roditelji da traze...
nije to apsurd, to je kulturni genocid, mozda i posrbljavanje Bosnjacke djece.Ne samo Konjevic Polju, ima toga u Okolini Modrice itd...
Zamisli sta jedan roditelj iz Konevic Polja rece,"posle dvije sedmice djete pocelo pricati ekavicu, pamet da ti stane.


e da tebi nesto drugarica kaze vidi mi vec zadnjih 6 godina radimo u toj skoli. uvijek smo se pitali zbog cega je tako i onda uvidjeli da su roditelji birali uglavnom da dobiju besplatne udzbenike koji prate program Rs-a. sada su se organizovali, obzjedili knjige iz Federacije ali problem je sto ostatk knjiga za nize razrede je na cirilici. i da slazem se da se treba boriti za ono sto mislim da je dobro za moje dijete.
a to sto je neko od roditelja rekao, ma nema sanse, znam tu djecu dobro i znam na koji nacin komuniciraju. iskreno, tesko da ce neko pokupiti ekavicu od jedne osobe kad oko mene svi govore cistim bosanskim jezikom
08-10-2013 at 23:03 | Ukljuèi u odgovor
mustajbeg
Nivo: Forumski doajen
Bosnjak koji mrzi cetnike

Registriran(a): 15-10-2010
Lokacija: naci cu te sigurno-K
Odgovori: 1379
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Kako cete se izjasniti na popisu?

citat:
laly wrote:

e da tebi nesto drugarica kaze vidi mi vec zadnjih 6 godina radimo u toj skoli. uvijek smo se pitali zbog cega je tako i onda uvidjeli da su roditelji birali uglavnom da dobiju besplatne udzbenike koji prate program Rs-a. sada su se organizovali, obzjedili knjige iz Federacije ali problem je sto ostatk knjiga za nize razrede je na cirilici. i da slazem se da se treba boriti za ono sto mislim da je dobro za moje dijete.
a to sto je neko od roditelja rekao, ma nema sanse, znam tu djecu dobro i znam na koji nacin komuniciraju. iskreno, tesko da ce neko pokupiti ekavicu od jedne osobe kad oko mene svi govore cistim bosanskim jezikom



https://www.youtube.com/watch?v=mn_B_MGjjaI
08-10-2013 at 23:17 | Ukljuèi u odgovor
laly
Nivo: Forumski doajen
Don't Let Me Be Misunderstood

Registriran(a): 19-11-2005
Lokacija: Wudang
Odgovori: 39084
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Kako cete se izjasniti na popisu?

citat:
mustajbeg wrote:



https://www.youtube.com/watch?v=mn_B_MGjjaI

ta skola nema vode vise od godinu dana i to je meni prvi problem. ja ne znam sto ti mene ubjdjujes u ono sto ja vec podrzavam samo neke se stvari previse napusu
08-10-2013 at 23:23 | Ukljuèi u odgovor
mustajbeg
Nivo: Forumski doajen
Bosnjak koji mrzi cetnike

Registriran(a): 15-10-2010
Lokacija: naci cu te sigurno-K
Odgovori: 1379
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Kako cete se izjasniti na popisu?

citat:
laly wrote:

ta skola nema vode vise od godinu dana i to je meni prvi problem. ja ne znam sto ti mene ubjdjujes u ono sto ja vec podrzavam samo neke se stvari previse napusu


reko da vidimo ono za ekavicu, i da te pitam, jel lazu ovi ljudi
08-10-2013 at 23:30 | Ukljuèi u odgovor
laly
Nivo: Forumski doajen
Don't Let Me Be Misunderstood

Registriran(a): 19-11-2005
Lokacija: Wudang
Odgovori: 39084
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Kako cete se izjasniti na popisu?

citat:
mustajbeg wrote:


reko da vidimo ono za ekavicu, i da te pitam, jel lazu ovi ljudi

skola nema vode, djeca ne uce na osnovu programa koji roditelji zele i9 djeca naravno. ako kazu da je dijete progovorilo ekavicu moje je onda, kao roditelja, da to ispravim...
08-10-2013 at 23:32 | Ukljuèi u odgovor
cupo
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 21-10-2003
Odgovori: 24024
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Kako cete se izjasniti na popisu?

Roditelji te djece jesu birali besplatne ucenike iz razloga sto uglavnom nisu imali drugog izbora , sto nikoga nije briga i sto nisu dovoljno informisani. Plus dodatni problem je tu sto se radi o ruralnom stanovnistu i sto ti ljudi blage veze nemaju kakva su njihova prava.

Forumasi se sigurno sjecaju kada smo printali zakone i sve ostalo i nosili roditeljima u Potocarima kod Srebrenice, jer sam se i tamo isto bio sokirao kako djeca govore i kojim jezikom. Kada su roditelji te djece skontali neke stvari doslo je i do promjena u skoli, samo ih je trebalo pokrenuti.

U skoli u Konjevic Polju ima politike i tu se slazem. Djeca ciji su roditelji naklonjeni SDP-u odnosno Taranu idu u skolu, dok djeca ciji su roditelji naklonjeni SDA, vecina njih, ne idu u skolu.

Od sutra protestvuju pred OHR-om....

Takodjer, cinjenica je da djeca u Konjevic Polju mijesaju ekavicu i ijekavicu. Evo i primjer koji sam snimio ove godine za 8.mart



Ja sam na ovo i ranije ukazivao ali je bilo tesko tu zajednicu pokrenuti. Sad ih je neko prosvijetlio, a sigurno malo i politicki nahuskao. Ali i dalje ostajem pri misljenju da na jedan nacin ta djeca jesu diskriminisana. Kroz znanje koje je oskudno, kroz nedisciplinu u skoli, losu infrastrukturu, nedostatak obrazovnog kadra iz BiH, a ne da dovode iz Srbije i uce ih vec da se ne ponavaljamo pisali su gotovo svi mediji. Btw u toj skoli djeca uce ruski jezik, mislim halo kraj engleskog, njemackog itd.

Roditelj moze svoje dijete ispravljati kod kuce, a evo kako ih uciteljice u toj skoli uce da pisu. Meni je ovo nedopustivo. Rijec je o malom Dzevadu iz Konjevic Polja u nekoliko navrata smo pomagali njegovu porodicu. Djeca su iskrena i od njih sve mozete saznati kad im zavirite malo u sveske, kad ih pitate koji je glavni gradi BiH i okolo kole zapravo saznate zastrasujuce cinjenice, da djeca koja su sad peti ili sesti razred ne poznaju elementarne stvari, o pisanju da ne govorim.



Da ne bude da sve nesto negativno, ima iz tih krajeva i pozitivnih primjera o kojima se ne govori. Npr kad bi vam rekao da se Bajram proslavi u Kravici, i obratno Bozic u Konjevic Polju, tesko ce ko povjerovati, ali to je tako i postoji. Taj proces pomirenja ide tesko, i malo je ovakvih primjera, ali ih ima.

I iz mog ugla gledanja je isto tako tesko, razloge ne mogu ponavljati dosadan sam vise sam sebi . Tvrd sam po tom pitanju, nisam zelio kontakte sa Srbima koji dolaze iz mjesta gdje su pocinjeni masovni zlocini, ali se kroz posao vremenom to malo promjenilo. Kad kazem malo, mislim na ono susret, pozdrav, boravak na istom skupu i za sada je to to. U Kravicu jos nisam otisao, iako sam imao poziva. Za to ce mi trebati jos vremena.

[Edited by cupo on 09-10-2013 at 01:14 GMT]

09-10-2013 at 01:07 | Ukljuèi u odgovor
Dea
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 26-12-2005
Lokacija: IRI
Odgovori: 4162
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Kako cete se izjasniti na popisu?

Predpostavljam da se Bošnjaci sa foruma i ovi u Konjeviæ Polju ne bi bunili kada bi djeca imala uèitelja jezika Bošnjaka iz srpskog dijela Sandžaka, bez obzira što bi ih poduèavao srpskom jeziku?
Naime, tim Bošnjacima tamo je srpski jezik maternji.

09-10-2013 at 02:21 | Ukljuèi u odgovor
mustajbeg
Nivo: Forumski doajen
Bosnjak koji mrzi cetnike

Registriran(a): 15-10-2010
Lokacija: naci cu te sigurno-K
Odgovori: 1379
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Kako cete se izjasniti na popisu?

citat:
Dea wrote:
Predpostavljam da se Bošnjaci sa foruma i ovi u Konjeviæ Polju ne bi bunili kada bi djeca imala uèitelja jezika Bošnjaka iz srpskog dijela Sandžaka, bez obzira što bi ih poduèavao srpskom jeziku?
Naime, tim Bošnjacima tamo je srpski jezik maternji.


Na sandzaku se odavno prica Bosanski.

bosnjaka/ http://www.sbk.eu.com/izdvojeno/muftija-zukorlic-uputio-cestitku-povodom-dana-bosnjaka/

i zasto je vazno biti Bosnjak;
www.youtube.com/watch?v=oVo8zfMqY9Y
09-10-2013 at 07:50 | Ukljuèi u odgovor
laly
Nivo: Forumski doajen
Don't Let Me Be Misunderstood

Registriran(a): 19-11-2005
Lokacija: Wudang
Odgovori: 39084
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Kako cete se izjasniti na popisu?

meni je vaznije da djeca dobiju znanje u skoli, a ne da ih pustaju da zavrsavaju skolu polupismeni i da imaju vodu...

09-10-2013 at 08:43 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 32
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: beba24, cheguedoeNo2, dr.devilito, lilly, malimeho, mikooo, neko_bezveze, onlyyou, uprava, victorius
FORUM : Politika : Kako cete se izjasniti na popisu? New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 ... Last Page >>


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice