Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Politika : Kako cete se izjasniti na popisu?
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
cupo
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 21-10-2003
Odgovori: 24024
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Kako cete se izjasniti na popisu?

citat:
MelMel wrote:
nije ni vase maslo za Ramazana, ali nejse.


Nije vala ni tvoje, ako cemo iskreno.
10-10-2013 at 16:09 | Ukljuèi u odgovor
MelMel
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 23-03-2010
Odgovori: 24670
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Kako cete se izjasniti na popisu?

citat:
cupo wrote:


Nije vala ni tvoje, ako cemo iskreno.

Nije, nisam ni tvrdila da jeste. S tim da je meni sada drago sto si ti konacno iskreno progovorio.
10-10-2013 at 16:14 | Ukljuèi u odgovor
soraya
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 01-03-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 30666
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Kako cete se izjasniti na popisu?

citat:
sunce wrote:


slazem se cupo, ili jesi ili nisi, nema selektivnog bosanstva. neka svako upisuje svoje dijete gdje hoce, ali ako dijete uci iskljucivo hrvatski u bosni i hercegovini gdje se u ostalim skolama uce sva tri jezika konstutivnih naroda, o cemu onda pricamo? nedostatak principijelnost, sta li?


nama neselektivnim Bosancima i Hercegovcima su maternji i bosanski i hrvatski i srpski i makedonski i slovenaèki i crnogorski ...meni ne smeta što mome djetetu piše u svjedoèanstvu da joj je maternji jezik hrvatski,u svakodnevnom životu koristi bosanski,a progovorila je na srpskom....
veæi je problem sa selektivnim Bošnjacima koji u fašistièkom maniru moje djete nazivaju ustašicom i tomsonèiæem zbog toga što nema sastavkrvnih zrnaca koji paše bošnjaèkim nacošima...ali to je veæ problem onih koji selektivno èitaju komentare i "nisu i neæe da vide"...
10-10-2013 at 16:16 | Ukljuèi u odgovor
Bongo
Nivo: Forumski vuk
Registriran(a): 05-03-2013
Odgovori: 647
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Kako cete se izjasniti na popisu?


Citajuci vas po pitanju popisa, stice se dojam da vam je to jedina briga i obaveza u nasoj miloj i dragoj Bosni i Hercegovini.

Vi zaista nemate problema ako vam je to sav problem, vama je vise nego dobro na brdovitom balkanu, izuzimajuci malu nekolicinu kojima nije bas dobro kao vama.

Nego, poslije popisa, preduslov je da ste se naravno pravilno upisali krenimo na jos bolju i usupjesniju izgradnju Bosne i Hercegovine, kakva je odlicna je a ucinomo da bude jos bolja.

10-10-2013 at 16:27 | Ukljuèi u odgovor
Dilber
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 11-08-2010
Lokacija: u kamionu
Odgovori: 4206
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Kako cete se izjasniti na popisu?

citat:
soraya wrote:

nama neselektivnim Bosancima i Hercegovcima su maternji i bosanski i hrvatski i srpski i makedonski i slovenaèki i crnogorski ...meni ne smeta što mome djetetu piše u svjedoèanstvu da joj je maternji jezik hrvatski,u svakodnevnom životu koristi bosanski,a progovorila je na srpskom....
veæi je problem sa selektivnim Bošnjacima koji u fašistièkom maniru moje djete nazivaju ustašicom i tomsonèiæem zbog toga što nema sastavkrvnih zrnaca koji paše bošnjaèkim nacošima...ali to je veæ problem onih koji selektivno èitaju komentare i "nisu i neæe da vide"...




a sta cemo sa hrvatskim nacosima?
oni imaju pedigre sa maljom u rukama

meni se cini da si ti i tvoj podrepak dobro podvojene licnosti... ;hanka
10-10-2013 at 16:32 | Ukljuèi u odgovor
Dea
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 26-12-2005
Lokacija: IRI
Odgovori: 4162
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Kako cete se izjasniti na popisu?

citat:
yugi wrote:


Sudeæi prema cinizmu u tvom postu ti i nemaš baš razumjevanja za zahtjeve roditelja u Konjeviæ Polju ili me utisak vara



Nema cinizma u mom postu. Govorim o moguæoj situaciji. Ako u RS mogu dovesti uèitelja iz Srbije da predaje djeci srpski jezik onda to komotno može biti i Bošnjak iz srbijanskog dijela Sandžaka. Ja znam dosta ljudi iz tog podruèja i uglavnom svi koriste original ekavicu. Dakle, i kada bi jedan takav predavao djeci bosanski jezik to bi bila smijurija. Njima u Sandžaku treba iha vremena i strpljenja da im praktièno zaživi bosanski jezik.

Poenta mog posta je da pokažem kako su oni propagirani automatizmi tipa Bošnjak=Bosanac i Hercegovac, a u ovom sluèaju i Bošnjak=bosanski jezik obièna prevara, nažalost, nimalo naivna.
U svakom sluèaju, tebi jedan ogroman pozdrav iz Bosne i Hercegovine od ober Bosanke Deae
10-10-2013 at 16:35 | Ukljuèi u odgovor
MelMel
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 23-03-2010
Odgovori: 24670
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Kako cete se izjasniti na popisu?

Mene i dalje interesuju koliko nepismenih ima u dijaspori?

10-10-2013 at 16:41 | Ukljuèi u odgovor
Dilber
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 11-08-2010
Lokacija: u kamionu
Odgovori: 4206
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Kako cete se izjasniti na popisu?

citat:
Dea wrote:



Nema cinizma u mom postu. Govorim o moguæoj situaciji. Ako u RS mogu dovesti uèitelja iz Srbije da predaje djeci srpski jezik onda to komotno može biti i Bošnjak iz srbijanskog dijela Sandžaka. Ja znam dosta ljudi iz tog podruèja i uglavnom svi koriste original ekavicu. Dakle, i kada bi jedan takav predavao djeci bosanski jezik to bi bila smijurija. Njima u Sandžaku treba iha vremena i strpljenja da im praktièno zaživi bosanski jezik.

Poenta mog posta je da pokažem kako su oni propagirani automatizmi tipa Bošnjak=Bosanac i Hercegovac, a u ovom sluèaju i Bošnjak=bosanski jezik obièna prevara, nažalost, nimalo naivna.
U svakom sluèaju, tebi jedan ogroman pozdrav iz Bosne i Hercegovine od ober Bosanke Deae


onaj ko pozna izvorni naglasak sandzackog akcenta,nece ga nikad usporedit sa ekavicom....
vec ga bas moze nekako uvrstit bas u taj bosnjacki jezik...jer oni pricaju akcentom onim koji se pricalo prije 100 godina
10-10-2013 at 16:41 | Ukljuèi u odgovor
cica
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 12-02-2008
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 18418
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Kako cete se izjasniti na popisu?

citat:
fazlija83 wrote:
a sta ako je djete novorodjence kako onda popisat kojim jezikom prica kad jos neprica


moje je tek poèelo da prièa i prièa Bosanski, drugaèije ne može
10-10-2013 at 16:53 | Ukljuèi u odgovor
Bongo
Nivo: Forumski vuk
Registriran(a): 05-03-2013
Odgovori: 647
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Kako cete se izjasniti na popisu?

citat:
MelMel wrote:
Mene i dalje interesuju koliko nepismenih ima u dijaspori?


sudeci po forumskim statistikama, 95.8 % je nepismenih, naravno, u dijspori
ali sto je vrlo interesantno, 98.5 % njih je u radnom odnosu cudan skroz taj zapad
10-10-2013 at 16:56 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 31
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: beba24, cheguedoeNo2, dr.devilito, lilly, malimeho, mikooo, neko_bezveze, onlyyou, uprava, victorius
FORUM : Politika : Kako cete se izjasniti na popisu? New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 ... Last Page >>


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice