Info: Ako imate neke nejasnoe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.

FORUM : Politika : Kako cete se izjasniti na popisu?
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Poiljalac Poruka
soraya
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 01-03-2009
Odgovori: 30666
IP: Maskiran

View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Kako cete se izjasniti na popisu?

citat:
MelMel wrote:
Mene i dalje interesuju koliko nepismenih ima u dijaspori?

veri ma
10-10-2013 at 17:00 | Ukljui u odgovor
soraya

Registriran(a): 01-03-2009
Odgovori: 30666

citat:
fazlija83 wrote:
a sta ako je djete novorodjence kako onda popisat kojim jezikom prica kad jos neprica

bebei nije u opcijama kme kme
10-10-2013 at 17:03 | Ukljui u odgovor
MelMel
Registriran(a): 23-03-2010
Odgovori: 24670

citat:
Bongo wrote:

sudeci po forumskim statistikama, 95.8 % je nepismenih, naravno, u dijspori
ali sto je vrlo interesantno, 98.5 % njih je u radnom odnosu cudan skroz taj zapad

Ma vidim ja da si ti zestok statisticar. a religijske ti teme baska idu. jedino ti znas sta si hotio rijet.
10-10-2013 at 17:49 | Ukljui u odgovor
VV Cephei A
Nivo: Guest

icon Re: Kako cete se izjasniti na popisu?

Nai dragi salonci. Garant jedan od onih to je svjetlucao iz tuzlanskih stanova tokom rata.

10-10-2013 at 18:14 | Ukljui u odgovor
fazlija83
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 03-06-2013
Odgovori: 151

citat:
cica wrote:

moje je tek poelo da pria i pria Bosanski, drugaije ne moe

aha tek pocelo da prica a vec se odlucilo za islam
10-10-2013 at 18:24 | Ukljui u odgovor
yugi

Registriran(a): 20-12-2006
Odgovori: 35281

citat:
Dea wrote:

Nema cinizma u mom postu. Govorim o moguoj situaciji. Ako u RS mogu dovesti uitelja iz Srbije da predaje djeci srpski jezik onda to komotno moe biti i Bonjak iz srbijanskog dijela Sandaka. Ja znam dosta ljudi iz tog podruja i uglavnom svi koriste original ekavicu. Dakle, i kada bi jedan takav predavao djeci bosanski jezik to bi bila smijurija. Njima u Sandaku treba iha vremena i strpljenja da im praktino zaivi bosanski jezik.

Poenta mog posta je da pokaem kako su oni propagirani automatizmi tipa Bonjak=Bosanac i Hercegovac, a u ovom sluaju i Bonjak=bosanski jezik obina prevara, naalost, nimalo naivna.
U svakom sluaju, tebi jedan ogroman pozdrav iz Bosne i Hercegovine od ober Bosanke Deae

Pa iskreno Dea bojim se da je ta tvoja hipotetska opservacija bila malkice zlonamjerna.Zato bi neko iz Sandaka btw dolazio u Konjevi Polje da predaje Bosanski jezik kad u BiH imamo toliko kolovanog kadra na biroima
to se tie propagiranih automatizama koji pominje ja jo nisam nigdje na ovom forumu proitao bilo ta o tom automatizmu.U krajnjem zato bi bio problem da se neko izjasni da govori Bosanskim jezikomTebi evidentno smeta taj izraz Bonjak i ok ja to potujem ali eto zato smatra da je Bonjak=Bosanski prevara i to ak nimalo naivna kako ti napisa?
I tebi jo vei pozdrav iz Bosne od ober Bonjaka yugija  

<br /><br /><br /><br />

10-10-2013 at 19:19 | Ukljui u odgovor
bdirlija
http://youtu.be/E4OqAa9pcGQ

Registriran(a): 26-02-2009
Odgovori: 1638

citat:
cica wrote:

moje je tek poelo da pria i pria Bosanski, drugaije ne moe

A ta si mu upisala pod Zakonsko brano stanje? Ako popisivaa nije bila sramota pitat' pa upis'o sam po svom, ko zna ta

To se kau mora upisat za svako dijete, a ne ono to sam prije lupio.

10-10-2013 at 21:18 | Ukljui u odgovor
bdirlija
http://youtu.be/E4OqAa9pcGQ

Registriran(a): 26-02-2009
Odgovori: 1638

icon Re: Kako cete se izjasniti na popisu?

Sluam neko vee dva profesora na Face TV kako tabire koliko je popis vaan kao temelj za daljnji ekonomski razvoj ... bla blaaa bla blaaaa... Kako im ono na koferetu pie "Moj korak u budunost".

Bem mu, nisam strunjak po tom pitanju, al' ne kontam kako nema preciznog pitanja o zavrenoj strunoj spremi osobe, da li radi posao za koji se kolovala, da li je ikada (ako jeste koliko) radila posao za koji je uljala guicu i sive elije ...

Uoptena pitanja: Najvia zavrena kola ... jal osnovna, srednja 2,3,4 ... godine, gimnazija, tehnika, struna..., osnovno akademsko obrazovanje, specijalizacija..., labudovo e ikakav bitan odgovor dat', a ne neko precizno ekonomsko stanje drutva.
Kad su ve navalili ima li vodokotli isl. gluposti mogli su i neto pametnije ubacit'.

10-10-2013 at 21:38 | Ukljui u odgovor
cica

Registriran(a): 12-02-2008
Odgovori: 18418

citat:
fazlija83 wrote:

aha tek pocelo da prica a vec se odlucilo za islam

dok je pod mojom komandom, Islam mu je vjera, kad ode od mene, onda nek radi kako mu volja
10-10-2013 at 22:01 | Ukljui u odgovor
yugi

Registriran(a): 20-12-2006
Odgovori: 35281

citat:
bdirlija wrote:
Sluam neko vee dva profesora na Face TV kako tabire koliko je popis vaan kao temelj za daljnji ekonomski razvoj ... bla blaaa bla blaaaa... Kako im ono na koferetu pie "Moj korak u budunost".

Bem mu, nisam strunjak po tom pitanju, al' ne kontam kako nema preciznog pitanja o zavrenoj strunoj spremi osobe, da li radi posao za koji se kolovala, da li je ikada (ako jeste koliko) radila posao za koji je uljala guicu i sive elije ...

Uoptena pitanja: Najvia zavrena kola ... jal osnovna, srednja 2,3,4 ... godine, gimnazija, tehnika, struna..., osnovno akademsko obrazovanje, specijalizacija..., labudovo e ikakav bitan odgovor dat', a ne neko precizno ekonomsko stanje drutva.
Kad su ve navalili ima li vodokotli isl. gluposti mogli su i neto pametnije ubacit'.

Imaju ta pitanja o kojima govori.Ne znam koji su to tebe popisivai i da li su uopte obilazili.
Btw a ta su to pametnije mogli ubaciti 

<br /><br /><br /><br />

10-10-2013 at 22:12 | Ukljui u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 14
Skriveni clanovi: 0
Aktivni lanovi: 0
Sretan roendan: Dreadnot, ekonomistica, hexle, meri, merima, MikiMaus, monella, MR BENJAMIN BENNY BENJO, Selm@, suad, zlajACAB
FORUM : Politika : Kako cete se izjasniti na popisu? New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 ... Last Page >>

Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?

Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net