Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Tuzlarije : PRAVDA ZA DENISA
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
neveli
Nivo: Forumski vuk
Baška ilum, baška pamet.
Registriran(a): 08-04-2006
Odgovori: 605
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: PRAVDA ZA DENISA
Bez chatanja molim

Nevenka,

ljetos sam procitala jedan vas post o inicijativi formiranja neke "Udruge pacijaneta".

Ima li sta od toga?

30-12-2008 at 18:39 | Ukljuèi u odgovor
nevenkagaragic
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 07-02-2008
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 2378
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: PRAVDA ZA DENISA
Bez chatanja molim

citat:
neveli wrote:
Nevenka,

ljetos sam procitala jedan vas post o inicijativi formiranja neke "Udruge pacijaneta".

Ima li sta od toga?


Istina je da sam postavila temu s najboljom namerom za dobro svih gradjana, a po uzoru na hrvatska udruzenja u kojima su clanovi medicinske i pravne struke (u suprotnom ne bi bilo efekta).
Usput sam napomenula da MENI licno to udruzenje NIJE potrebno jer cu se sama izboriti za SVOJU pravdu, za koju se borim vec cetvrtu godinu i izboricu se - ZNAM, MORAM... obecala sam i to je svrha nastavka mog zivota.
Komentari su bili takve prirode da sam vec sutradan zamolila administratora da temu potpuno izbrise.
Ocito je da nama nista ne treba, sve je u "najboljem redu", zadovoljstvo vlada.

"Ko hoce nesto da ucini, nadje nacin, ko nece nista da ucini, nadje opravdanje."
(Pikaso)
30-12-2008 at 18:57 | Ukljuèi u odgovor
nevenkagaragic
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 07-02-2008
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 2378
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: PRAVDA ZA DENISA
Bez chatanja molim

Image and video hosting by TinyPic

" Istina gde je ? Idi svojom stazom
al` poznaj sebe , pa da poznas nju !
Koracaj mirno po uzanom putu
i budi skroman - istina je tu "
(Vojislav Ilic)

«Jedna mladost. Jedan svijet nade raste tiho u srcu tvom.
Drugi za te ovaj svijet grade s malo prave istine u tom...»





[Edited by nevenkagaragic on 12-10-2014 at 12:17 GMT]

01-01-2009 at 00:12 | Ukljuèi u odgovor
neveli
Nivo: Forumski vuk
Baška ilum, baška pamet.
Registriran(a): 08-04-2006
Odgovori: 605
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: PRAVDA ZA DENISA
Bez chatanja molim

citat:
nevenkagaragic wrote:

Istina je da sam postavila temu s najboljom namerom za dobro svih gradjana, a po uzoru na hrvatska udruzenja u kojima su clanovi medicinske i pravne struke (u suprotnom ne bi bilo efekta).
Usput sam napomenula da MENI licno to udruzenje NIJE potrebno jer cu se sama izboriti za SVOJU pravdu, za koju se borim vec cetvrtu godinu i izboricu se - ZNAM, MORAM... obecala sam i to je svrha nastavka mog zivota.
Komentari su bili takve prirode da sam vec sutradan zamolila administratora da temu potpuno izbrise.
Ocito je da nama nista ne treba, sve je u "najboljem redu", zadovoljstvo vlada.

"Ko hoce nesto da ucini, nadje nacin, ko nece nista da ucini, nadje opravdanje."
(Pikaso)



Kad tad ce se formirati udruga pacijenata i kod nas. To nije izmisljanje "tople vode",kako kazete Nevenka da u Hr vec postoje,a u tzv. zapadnoj Evropi postoje takve udruge vec od ´60-tih godina. Naravno,uvijek ce biti ljudi koji nisu u stanju razumijeti odredjene stvari. Pa to je ljudska zbilja.

Udruga pacijenata bi trebala biti interes svakog gradjanina,a za nju bi posebno trebali biti zainteresirani ljekari,jer i oni su pacijenti (licno znam dva slucaja gdje su kolege zbog svoje nestrucnosti svojim kolegama ljekarima propisali pogresne terapije. Jedan od ta dva ljekara je imao strasne posljedice zbog pogresnog tretmana), a ne samo zato sto su pacijenti,vec bi ljekari trebali biti zainteresirani za zastitu strucnosti kvalitete usluga koje pruzaju.

Sada, dok mi kao drustvo postanemo svjesni kako tzv. demokratska drustva funkcioniraju i da se interesi raznih drustvenih grupa i stite preko djelovanja i pritisaka razlictih udruga, proci ce mnogo vozova.Jos uvijek nam "neko nesto daje" i jos uvijek nesto cekamo. Zato i jesmo zadnji u redu kada se radi o bilo kojem napredku.

Steta Nevenka,ako ste izgubili volju za tako veliki cin,koji bi donio dobrobit nasem drustvu. Uostalom, ne zaboravite da nijedan napredak ne bi bio moguc bez pojedinaca koji mogu gledati dalje od zajednice u kojoj zive.

Srdacan pozdrav ,Nevenka

[Edited by neveli on 01-01-2009 at 14:15 GMT]
01-01-2009 at 14:11 | Ukljuèi u odgovor
ledo
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 22-03-2005
Odgovori: 1294
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: PRAVDA ZA DENISA
Bez chatanja molim

udruga pacijenata bila bi nešto super na tržištu zdravstvenih usluga, kojeg u biti na neki naèin i nema u bih,

udruga pacijenata bila bi korektor rada zdravstva opæenito, i mehanizam pritiska da se popravi stanje u zdravstvu,

osnovni zadatak bi bio da sankcioniše nesavjestan rad medicinskih djelatnika, te djelatnika u zdravstvu opæenito,

kroz uvodjenje procedura zdravstvenih usluga, i drugih birokratskih zdravstvenih usluga vezanih za korisnike istih,

zdravstvu opæenito u smislu krovne odgovornosti ministarstava zdravstva za dobre ili loše zdravstvene usluge do najmanjih nivoa,

koje se na terenu uglavnom reflektuju lošom organizacijom i upravljenjem sa najviših nivoa,

metoda pritiska je najbolji naèin da se dodje do kvalitetne usluge,

udrugu ipak mora pokrenuti èovjek, kao pojedinac

03-01-2009 at 20:39 | Ukljuèi u odgovor
nevenkagaragic
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 07-02-2008
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 2378
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: PRAVDA ZA DENISA
Bez chatanja molim

Image and video hosting by TinyPic

Denis u “Profesor”-u 01.01.2002.godine

" Kad se smejes - ceo svet je s´ tobom , kada places … ostajes sam "
(Napuljska izreka)


[Edited by nevenkagaragic on 12-10-2014 at 12:18 GMT]

09-01-2009 at 22:06 | Ukljuèi u odgovor
nevenkagaragic
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 07-02-2008
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 2378
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: PRAVDA ZA DENISA
Bez chatanja molim

Image and video hosting by TinyPic

Lukavac, 29.12.1980.godine - Denisov prvi novogodisnji paketic



[Edited by nevenkagaragic on 12-10-2014 at 12:18 GMT]

13-01-2009 at 06:40 | Ukljuèi u odgovor
maher.ima
Nivo: Novi forumaš
Registriran(a): 08-07-2008
Odgovori: 7
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: PRAVDA ZA DENISA
Bez chatanja molim

ovo je strasno sto se dogodilo Vasoj porodici.sve je receno o UKC_u.imate i moju punu podrsku.ja bi samo jos dodao nesto sto se meni licno dogodilo.nadam se da nece smetati.samo da napravim usporedbu nekada i sad.
u kratkim crtama cu to reci a spomenut cu neke ljude koji su tada radili na Internoj Klinici.
godina 1988 - mjesec januar
nagla akutna upala bubrega. desni bubreg je ostao bez funkcije,lijevi je radijo 20%.
prijemno odjeljenje Interne Klinike - dezurna doktorica Jasna Dzambic - primljen i hospitaliziran na Kardijologiju jer je Nefrologija bila pretrpana.
doktori na odjeljenju
dr.prof.prim Milosav Miso Saletic doktor za unutarnje bolesti i dr.prof.prim Mato Andjelici kardiolog.
tu vece je receno doktorima na Hematologiji (valjda se ovako zove)da pripreme krevet,vidjeli su me na aparatima za dijalizu.doktor Miso je ostao cijelo vece uz mene u sobi da me prati.sjecam se samo da mi je On licno davao inekcije (nekakve crvene).prezivjeo sam i vracena mi je funkica oba bubrega.a te davne 1988 ja sam ima 15 godina.
ovo sam naveo samo iz jednog razloga,da li mi to vise nemamo ovakvih doktora zar se kod nas sve gleda kroz "plavu kovertu" nije im bitan zivot? zato ja njih nikada necu zaboraviti dok sam ziv i vjecno sam im zahvalan.zahvalan sam im sto su mi pruzili jos jednu sansu,sansu da zivim.

13-01-2009 at 14:17 | Ukljuèi u odgovor
nevenkagaragic
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 07-02-2008
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 2378
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: PRAVDA ZA DENISA
Bez chatanja molim

citat:
maher.ima wrote:
... ovo sam naveo samo iz jednog razloga,da li mi to vise nemamo ovakvih doktora zar se kod nas sve gleda kroz "plavu kovertu" nije im bitan zivot? zato ja njih nikada necu zaboraviti dok sam ziv i vjecno sam im zahvalan.zahvalan sam im sto su mi pruzili jos jednu sansu,sansu da zivim.



Ne, nemamo vise takvih doktora. Mozda bi ih se moglo nabrojati na prste (jedne ruke).

Zalosno, ali istinito : ili su "instant" doktori koji na silu nastavljaju porodicnu tradiciju (tatini i mamini sinovi i kceri, a mozda i njihove indekse "nosaju" vozaci), ili "plava koverta" ODLUCUJE o zivotu ili smrti. To je javna tajna, samo sto vecina cuti jer je kod nas sve uvezano i "organizovano", mafijaski, do samog vrha. Moral i profesionalnu etiku ne treba vise ni spominjati, to je davno "skliznulo" u jamu ispod grada Tuzle.

Iznenadili bi se koliko se smrtnih slucajeva desilo u UKC-u Tuzla u poslednjih dva-tri meseca("komplikacije" kod rutinskih zahvata?). Uzas, pravi horor!
Znam to jer su me kontaktirali clanovi porodica usmrcenih pacijenata (citali su moj blog), radi pomoci u proceduri oko prijave i postupka pokretanja tuzbe.
Pomogla sam koliko sam mogla. O tome ja ne mogu pisati, cuce se svakako, ako ne odustanu.
Znam i za slucaj koji se desio godinu dana pre smrti mog sina, gde se radi o istom lekaru iz grupe koja je usmrtila Denisa. Ali, neka svako vodi svoju borbu, pojedinacno, kad se mi gradjani ne znamo udruziti i organizovati.

Drago mi je zbog Vas. Zaista se imali srecu i treba da pamtite i budete zahvalni pomenutim doktorima. To je "stara garda" profesionalca koja je dobro zapamtila lekciju HIPOKRATOVA ZAKLETVA. Srecan ste covek, jedan od retkih.
13-01-2009 at 23:18 | Ukljuèi u odgovor
nevenkagaragic
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 07-02-2008
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 2378
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: PRAVDA ZA DENISA
Bez chatanja molim

citat:
ledo wrote:
udruga pacijenata bila bi nešto super na tržištu zdravstvenih usluga, kojeg u biti na neki naèin i nema u bih,...
...
... metoda pritiska je najbolji naèin da se dodje do kvalitetne usluge,

udrugu ipak mora pokrenuti èovjek, kao pojedinac

Stupila sam u kontakt sa osobama koje su zainteresovane za formiranje UDRUZENJA PACIJENATA koje, nazalost, u BiH ne postoji.

Letos sam pokusala otvoriti temu na ovom forumu, radi diskusije i razmene misljenja, ali sam vec sutradan trazila od admina da istu brise jer je docekana “na noz”.

Nemam nameru biti posrednik, niti organizator, samo zelim skrenuti paznju zainteresovanim forumasima da su pokrenute aktivnosti i da je jedan advokat sa iskustvom iz ove oblasti (stecenim u inostranstvu) jako zainteresovan za ucesce u osnivanju Udruzenja.

Kontakti su za sada “u povoju” (iz raznih smo gradova BiH), ali imajuci u vidu katastrofalno stanje u zdravstvenim ustanovima, ocekujemo da ce gradjani prepoznati potrebu samozastite od sve jadnijeg i tragicnijeg tretmana pacijenata, kao i sve cesceg smrtnog ishoda zbog nemara i nesavesnog pristupa pacijentu na BH klinikama.

Ovo je samo informacija, za sada, ne zelim komentare na ovu temu. Samo iskreno zainteresovani mogu se javiti privatnom porukom ili na e-mail radi saradnje.

[Edited by nevenkagaragic on 20-01-2009 at 22:03 GMT]
20-01-2009 at 22:01 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 44
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: Adnan_, Adnan_ IRAQ, Ajvi, antepavelic, goca, Herodot.H, joskobra, Lastavica, LilyL, nele73, Pasha_car_aga, rafa, SEMY_, Tuc-Muc-SRB, zaza
FORUM : Tuzlarije : PRAVDA ZA DENISA New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 ... Last Page >>


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice