Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Tuzlarije : PRAVDA ZA DENISA
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
andjela
Nivo: Forumski doajen
Ljubav se zove imenom mojim!!

Registriran(a): 27-01-2004
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 13230
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: PRAVDA ZA DENISA
Bez chatanja molim

To samo dokazuje koliko je bolesnih umova danas medju nama

31-01-2009 at 23:07 | Ukljuèi u odgovor
sunce
Nivo: Moderator podforuma

Registriran(a): 23-01-2002
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 19786
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: PRAVDA ZA DENISA
Bez chatanja molim

citat:
andjela wrote:
To samo dokazuje koliko je bolesnih umova danas medju nama


Dobro kazes Andjela, svasta na ovom svijetu.
31-01-2009 at 23:39 | Ukljuèi u odgovor
zara
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 06-01-2007
Lokacija: U mislima
Odgovori: 11515
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: PRAVDA ZA DENISA
Bez chatanja molim

Ni ja zaista ne razumijem, kako mogu uzeti sa groba i odnijeti. Sta rade s tim uopste?

01-02-2009 at 00:04 | Ukljuèi u odgovor
mimaaa
Nivo: Forumski doajen
pouzdana

Registriran(a): 24-12-2008
Lokacija: tu negdje
Odgovori: 1157
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: PRAVDA ZA DENISA
Bez chatanja molim

citat:
zara wrote:
Ni ja zaista ne razumijem, kako mogu uzeti sa groba i odnijeti. Sta rade s tim uopste?


Draga Nevenka
Veæ dugo vremena želim da ti se javim, ali svaki dan odlažem jer mi je to jako,jako teška obaveza koju istinski osjeæam i želim svim srcem da obavim.
Teška mi je zbog same situacije u kojoj se ti i tvoji najbliži nalazite a vjeruj i zbog vremena koje je prošlo, mada osjeæam, da za tebe vrijeme stoji.
Prema tome mišljena sam da za toplu rijeè podrške -nikad nije kasno.
Do nedavno nisam ni znala za Tuzlarije,a kad sam došla do njih ušla sam u forum,pogledala na teme i meðu prvim otvorila tvoju stranicu i vjeruj danima je išèitavala(ne zbog sporog èitanja,veæ zbog istinske patnje i bola koji sam i sama osjeæala èitajuæi tvoje tekstove).
Nekoliko puta sam se vraæala na iste.
Duboko suosjeæanje koje osjeæam nije samo posljedica obiène ljudskosti koja se nalazi kod veæine pojedinaca veæ samim tim što sam i sama majka.
I što bih, èini mi se, mogla ubiti za dijete (mada sam poprilièno realna osoba i mogu realno sagledati sve èinjenice.)
Svaki puta kada èitam tvoju iskrenu ispovijest debelo potkrijepljenu mnogim dokumentima,pitam se šta bi bilo da se meni
tako nešto desilo. Vjeruj mi, tad dobijem strahovite glavobolje i muènine a vjerovatno kao posljedica iskrene empatije koju osjeæam.
Ali, eto nije se meni desilo, desilo se tebi (a ti znaš da nisi jedinstven sluèaj)pa
ja još ne èu da je iko zbog toga ubio "cijenjenog gosp.doktora,tužioca ili sudiju.
vjerovatno ne bih ni ja.Ali eto, tako se kaže,a to je onaj osjeæaj koji majka osjeæa
za dijete(bezuslovna ljubav)ubiti za dijete.
Znam vrlo dobro, kad se to desilo,i dobro se sjeæam kad sam šetajuæi sa mužem vidjela posmrtnicu dragog Denisa (na tabli kod tenisa).Šokirana sam stajala i èitala,mislili smo da je sin
(gordane i jasmina garagiæa).Poslije smo vidjeli jako mnogo posmrtnica po gradu a vrlo dobro se sjeæam i demanta onih jajara.
Draga Nevenka oprosti što ti otvaran stare rane(to je jedan od razloga što prije ne napisah koji redak sauèešèa tebi, kao majka majci, bez obzira što te vjerovatno ne poznajem)ali i mišljenja sam da makar ovo nikad nije kasno.
Draga Nevenka!!želim ti puno,puno, zdravlja, snage i energije da istraješ na ovom putu.A u situaciji u kakvoj smo mi danas-obièni sitni smrtnici,znam da je taj put jako,jako težak.
A za nepravdu,štetu i bol koji su nepovratno uèinjeni,ima onaj VIŠI koji sudi i koji ne pita ko si i šta si.Kod njega svako za svoj grijeh odgovara.I to je jedina pravda.

E sad, zašto sam se tek sad,odluèila javiti!
Ponukalo me kraða cvijeæa sa Denisovog vjeènog poèivlišta mira.
Joj da znaš kako se sad kao odrasla žena crvenim i stidim što sam kao dijete od 9-10 godina to radila.
Naime, kao dijete sam živjela u ul. Slavka Mièiæa. Prva mahala Petra Koèiæa.Tu blizu škola Albin Herljeviæ.Vrlo blizu partizan a tu je i Partizansko groblje.E tu okolo smo se mi djeèurlija i igrala.Naravno, nije bilo ovoliko saobraæaja kao sad.I mi kao djeca smo par puta išli na to Partizansko groblje i stvarno krali cvijeæe( ponegdje ga je i bilo,ko ga je donosio ne znam,jer je to meni se èini bilo samo Partizansko groblje).Znam da su neki i uèiteljicama nosili.Poslije ovog stvarno dijeèijeg posla,(jer mi djeca smo to radili) batina se ne sjeæam jer vjerovatno da ih je bilo da bih ih zapamtila.Vjerovatno, roditelji nisu tad ni znali.Pa kontam da i kod vas to što je uraðeno nisu ipak, samo neki mali klinci koji nisu svjesni grijeha koji su poèinili.

Eto,to je to..............
žarko sam željela da se javim i evo uradila sam to....
Puno pozdrava i nedaj se Nevenka
Vidim da si jaka osoba
01-02-2009 at 18:13 | Ukljuèi u odgovor
nevenkagaragic
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 07-02-2008
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 2378
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: PRAVDA ZA DENISA
Bez chatanja molim

Draga moja mimaaa,
hvala na razumevanju. Iako sam svaki dan (u mislima) sa svojim Denisom, ipak nisam mogla ni slova ovde napisati. Teska kugla u grlu stoji, gusi me …

Ja jos imam strpljenja, jos cekam, a sta cekam? Da neko ko prima platu za svoj nerad izvuce konacno predmet iz ladice i odluci bilo sta. Bilo sta … , a onda da i ja idem daje, dokle god stigla.

Prateci rad tuzioca i sudija, pogotovo u poslednje vreme, jasno je da njih PRAVDA NE ZANIMA. Njima je, nazalost, prioritet cuvanje “obraza” svojim prijateljima, rodjacima, svojoj deci, a mi sitni gradjani ovog grada, ove drzave, ne zanimamo NIKOGA u ovom trulom drustvu. Oni rade samo za SVOJE interese! A mi? Mi da uzmemo pravdu u svoje ruke?!

Danas opet novi sok : ponovo su odneli cvece sa Denisovog groba. Dokle?
Ne, mimaaa, nisu to decurlija. ZNA se ko je, kradu i sa drugih grobova, pa prodaju, ali, sto rece dr Sana, ne mogu oni odneti koliko mi mozemo doneti.



Denisov radni kutak




[Edited by nevenkagaragic on 08-11-2015 at 19:14 GMT]

03-02-2009 at 23:20 | Ukljuèi u odgovor
nevenkagaragic
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 07-02-2008
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 2378
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: PRAVDA ZA DENISA
Bez chatanja molim

Image and video hosting by TinyPic

Nekada srecna i kompletna porodica
Denis sa roditeljima i mladjim bratom, Dubostica 1983. i Podgora 1985.godine


[Edited by nevenkagaragic on 12-10-2014 at 15:34 GMT]

06-02-2009 at 20:05 | Ukljuèi u odgovor
cupo
Nivo: Moderator podforuma
Registriran(a): 21-10-2003
Odgovori: 24024
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: PRAVDA ZA DENISA
Bez chatanja molim


09-02-2009 at 21:28 | Ukljuèi u odgovor
nevenkagaragic
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 07-02-2008
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 2378
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: PRAVDA ZA DENISA
Bez chatanja molim

Image and video hosting by TinyPic

Lukavac, 1983.godine - Denis sa mladjim bratom Igorom.



[Edited by nevenkagaragic on 12-10-2014 at 15:35 GMT]

12-02-2009 at 10:40 | Ukljuèi u odgovor
nevenkagaragic
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 07-02-2008
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 2378
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: PRAVDA ZA DENISA
Bez chatanja molim

Image and video hosting by TinyPic

Lukavac, 20.03.1983. i 11.08.1983.godine,
Denis u kuhinji i na maminom gradilistu


[Edited by nevenkagaragic on 12-10-2014 at 15:36 GMT]

17-02-2009 at 23:35 | Ukljuèi u odgovor
Nermina kl
Nivo: Novi forumaš
Registriran(a): 20-02-2009
Lokacija: Belgija
Odgovori: 2
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: PRAVDA ZA DENISA
Bez chatanja molim

Draga Nevenka,jako sam se rastuziala dok sam ovo citala,sve sam procitala od prve do posljednje stranice,jednostavno ne mogu da vjerujem da se takve stvari desavaju u nasoj Bosni.Denis je pravi andjeo,vjerujem da je ponosan na vas.Svaka vam cast.ja vam se divim jer jos uvijek imate snage da se borite za pravdu.Ne znam sta da vam kazem,jer znam da vas nista nece utjesiti,ali molim dragog Boga da ti nesposobni ljecnici plate za svoju krivicu.toliko od mene puno vam zelimm srece da istrajete do kraja.

20-02-2009 at 10:04 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 23
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: admin, Daks, Little One, mace, Morton1905, Prosvjetar, sana
FORUM : Tuzlarije : PRAVDA ZA DENISA New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice