Info: Ako imate neke nejasnoe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.

FORUM : Tuzlarije : Persona non grata Kaavenda (sabrana nedjela)
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Poiljalac Poruka
Bambi
Nivo: Forumski doajen
since 1974

Registriran(a): 08-01-2003
Odgovori: 20623
IP: Maskiran

View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Persona non grata Kaavenda (sabrana nedjela)

Front pozvao OV Tuzla da proglasi Kaavendu nepoeljnom osobom u Tuzli

Krajnje je vrijeme da Tuzla pokae dostojanstvo

Regionalni ured Udruenja Front u Tuzli pozvao je Opinsko vijee Tuzla da na narednoj sjednici zakazanoj za 29.mart.2011. godine donese Odluku o proglaenju vladike zvorniko - tuzlanskog Vasilija Kaavende nepoeljnom osobom u ovom gradu.

Krajnje je vrijeme da Tuzla pokae dostojanstvo te da ga prestane doekivati pognute glave i doputati mu da i nakon rata sije mrnju i netrpeljivost meu graanima ovoga grada. Stoga, Front zahtjeva od vijenika u OV Tuzla da ratnog hukaa Kaavendu proglasi nepoeljnom osobom, te da trai od nadlenog tuilatva da hitno aurira istragu i podigne adekvatnu optunicu zbog njegovog ratno-hukakog uea u proteklom ratu u BiH, saopeno je iz Fronta.

23-03-2011 at 10:30 | Ukljui u odgovor
cupo
Nivo: Moderator podforuma
Registriran(a): 21-10-2003
Odgovori: 24024

Graditelji crkava na otetoj zemlji isto su to i ruitelji damija

Danas kad se svi sjeaju Ferhadije, neka se sjete i zloina u avliji "nane Fate", taj zloin traje ve 10 godina i nijedna vlast niti meunarodna zajednica mu ne smije nita

Dan damija koji je juer obiljeen za Fatu Orlovi iz Konjevi-Polja bio je izuzetno tuan. Ne samo zbog datuma koji podsjea na ruenje banjaluke damije Ferhadija i ostalih vie od hiljadu damija u BiH, ve zbog injenice da "oni koji su ruili damije u ratu, u miru otimaju muslimansku zemlju i na njoj grade crkve, a sve da bi zatrli muslimanske korijene u Bosni".

Nema, upozorava Orlovi, razlike izmeu ruitelja damija po Bosni i graditelja crkava "tamo gdje im nije mjesto". Za nju, sve je to djelo "zloinakih ruku".

- Isto je to za mene, jal sruio damiju, jal napravio crkvu na muslimanskoj zemlji. I da je damija napravljena na srpskoj zemlji, isto bih kazala. Evo, pogledaj crkvu u mojoj avliji, ona tu stoji da bude inat meni, mom mrtvom muu, mojoj djeci, da bude inat svim muslimanima. Ona je upozorenje i prijetnja svakom muslimanu koji pored nje proe, da mu Kaavenda moe doi u avliju i odbosti komad babovine da na njoj pravi crkvu, isto kao to su njegovi sljedbenici ulazili u damijske avlije i eksplozivom ruili damije. Zato danas, kad se svi sjeaju Ferhadije, neka se sjete i zloina u avliji "nane Fate". Taj zloin traje ve 10 godina i nijedna vlast niti meunarodna zajednica mu ne smije nita - kae Orlovi.

Da je zakon zakonom i drava dravom, kako ruitelji Ferhadije i drugih damija tako i graditelji crkava na muslimanskoj zemlji odavno su, kae Fata, trebali biti u zatvoru.

- Nisam ja pravnik pa da znam ta mi je initi. Ali se stalno pitam zar ba niko od tih silnih Bonjaka rukovodilaca to se gnijezde po Sarajevu i govore da se bore za prava svog naroda nije u stanju kazati da je dosta nasilja nada mnom. Jesam nepismena, ali znam da Dodik hoe da ukine sud u Sarajevu zato to se tamo sudi srpskim ratnim zloincima. Pitam sada ima li te bonjake petlje u Sarajevu pa da ustane i pita ta to rade sudovi u Srebrenici, Bijeljini i Banjoj Luci, koji mene, bolesnu, mrcvare 10 godina i koji nee da presude da se crkva izmjesti s moje zemlje - ogorena je Fata Orlovi.

Zahtjev novoj vlasti

Fata Orlovi juer nam je rekla da e i od nove vlasti traiti da rijee pitanje izmjetanja crkve iz njene avlije. ekat e ih, veli, jo koji mjesec, pa da vidi "hoe li i oni lagati ko ovi to su do sada lagali".

Avaz

08-05-2011 at 14:20 | Ukljui u odgovor
statebriga
nezaobilazna

Registriran(a): 07-05-2009
Odgovori: 9876

sa bl!n-a

[Edited by statebriga on 20-06-2011 at 17:25 GMT]

20-06-2011 at 17:25 | Ukljui u odgovor
MelMel
Registriran(a): 23-03-2010
Odgovori: 24670

icon Re: Re: Persona non grata Kaavenda (sabrana nedjela)

citat:
statebriga wrote:
sa bl!n-a

[Edited by statebriga on 20-06-2011 at 17:25 GMT]

joj cirkusa, kao nije se to prije znalo, nego sada ce odjednom savjesni ljudi da ukazu na neke stvari.
21-06-2011 at 15:00 | Ukljui u odgovor
cupo

Dodik podrava vladiku Vasilija Kaavendu

Predsjednik Republike Srpske (RS) Milorad Dodik prilikom dananjeg razgovora u Banjaluci sa vladikom zvorniko-tuzlanskim Vasilijem Kaavendom podrao je njegov rad u Eparhiji i Meureligijskom vijeu, kao i njegov doprinos razvoja meunacionalnih odnosa u Oruanim snagama BiH.

Dodik je vladiku Vasilija Kaavendu upoznao o aktuelnoj situaciji u RS-u, koja se odnosi na ekonomska i politika pitanja vana i za Srpsku pravoslavnu crkvu.

Vladika Vasilije informisao je Dodika o stanju u Eparhiji zvorniko-tuzlanskoj, kao i o njegovom radu u Meureligijskom vijeu i Oruanim snagama BiH - saopteno je iz kabineta predsjednika Republike.

fena

22-06-2011 at 15:38 | Ukljui u odgovor
yugi

Registriran(a): 20-12-2006
Odgovori: 35281

Pedofilija u SPC-u: Kupovali smo za vladiku mladie do 11 godina, starija su mu bila "prljava"

"BIO SAM njegov akon, doivio sam i proivio svata. Muio mi je i tijelo i duu i o tome moram progovoriti, tim rijeima za Radio Sarajevo poeo je ispovijed 36-godinji Beograanin Bojan Jovanovi, koji je bio akon Srpske pravoslavne crkve, sluei u Bijeljini kod episkopa tuzlansko-zvornikog Vasilija. Sva svoja okantna iskustva pretoio je u knjigu u kojoj e biti rijei o barbarizmu, masovnom unitenju ljudskih ivota i dua, o masovnoj i organiziranoj pedofiliji u okviru Srpske pravoslavne crkve kao i o krvavom obraunu s neistomiljenicima.

Htio je da se skinem da vidi koji mi kri odgovara

Jovanovi e tako biti prvi slubenik SPC-a koji e javno, pod imenom i prezimenom iznijeti dokaze o kojime se godinama pekulira a osim njegovih rijei odnosno prepriavanja vlastitih iskustava u posjedu je i nekoliko fotografija kao i audio zapisa. Jedan od glavnih likova u njegovoj autobiografskoj knjizi je vladika Vasilije Kaavenda koje naziva - monstrumom.

"Onda je poeo da me ljubi po vratu, da me hvata po intimnim djelovima i molio me da se skinem da vidi kako sam graen, da zna kakav kri da mi kupi. Taj pakao je prekinuo neiji dolazak i u oku sam otiao u svoju sobu", prepriava svoja iskustva Jovanovi kada je tek doao u Bjelinu kod Kaavende kojeg naziva "Pablo" tvrdei da je vladika radio i za Udbu.

Jovanovi tvrdi da je bio pod pritiskom gotovo cijelo vrijeme da ne govori o onom to se dogaalo u manastiru, a prema njegovim opisima ondje je bio - pakao.

Organizirali prebijanje za oni koji su govorili da je vladika pedofil

"Uas. Igumani su podvodili bogoslove, dovoeni su mladii kojima je kao meni nueno sve. Organizirano je prebijanje onih koji su priali da je vladika pedofil i homoseksualac, dolazili su razni biznismeni. Pravljene su terevenke i pijanke u toku posta. Naalost, jedan bogoslov je smrtno stradao samo zato to nije htio da spava sa Kaavendom", kae Jovanovi u razgovoru za Radio Sarajevo dodajui kako je rije o smrti bogoslova Milia Blaanovia.

"Koliko se Kaavenda plai toga vidi se i po tome to je zavrio u bolnici na Dedinju, kada mu je jedan vladika skoro na jednom saboru to spomenuo", tvrdi Jovanovi dodajui kako je smrt bogoslova bila godinama po velom tajne i zavjetom utnje. U manastiru je bila organizirana i pedofilija, a mladii su bili pomno izabrani.

Plaalo se za djecu

"Biraju se djeca bez roditelja, iz siromanih sredina, iz sredina gdje bi bilo sramota priati da vas je neko seksualno zlostavljao. Od mene je traio da vidim koja su deca bez roditelja, da im dam malo para, pa da ih dovedem u dvor da on izabere. Ali samo djecu do 11 godina, jer starija vjerojatno ve imaju seksualne odnose, pa su prljava. Tada sam htio i da ga ubijem, samo mu je Bog bio u pomoi", kae Jovanovi u svojoj "ispovjedi" za Radio Sarajevo. Tvrdi i kako vlasti znaju za lanac prostitucije odnosno pedofiliju a bio je obavijeten i sam kabinet predsjednika Borisa Tadia.

"Dok se predsjednik Tadi i njegovi suborci biju u grudi i kunu u europsku Srbiju, dok se bore za prava djece i kao im pomau, s druge strane zatakavaju seksualno i drugo iskoritavanje djece za koje znaju i dobro su obavijeteni. Kranski i europski. Nema to, kae danas ogoreno Jovanovi dodajui kako "vrana, vrani oi ne kopa" naglaavajui kako se i dalje organizira pedofilija uz preutno odobravanje vlasti.

Organizirani kriminal

Na kraju kae i da su lanovi SPC-a umijeni i u poslove organiziranog kriminala, no te je detalje izostavio u razgovoru a njima e biti govora u knjizi, a sav materijal ve je dostavljen policiji. 

<br /><br /><br /><br />

04-07-2011 at 16:19 | Ukljui u odgovor
yugi

Na presretenim snimcima vladika Kaavenda obeao put u Rusiju akonu Jovanoviu u zamjenu za utnju o poinjenim bludnim radnjama i ubistvu

Svojim nedjelima Kaavenda je presudio samom sebi a sud e samo to da potvrdi, kae Jovanovi

Ide kao Bojan, ne kao Serafion. (...) To emo nai, neki put i nain. (...) Eto, obeavam ti to. (...) Ii emo zajedno...

Tako na snimku, koji je danas objavio portal Radio Sarajevo, govori vladika Vasilije Kaavenda svom bivem akonu Bojanu Jovanoviu, koji ga javno optuuje za razvrat, pedofiliju i umijeanost u ubistvo jednog bogoslova.

Episkop zvorniko-tuzlanski 2004. godine, kada je napravljen snimak, Jovanoviu nudi put u Rusiju kako bi utio o svemu onome o emu je progovorio u ispovijesti prije dvije sedmice.

Jovanovi ovaj snimak objavljuje tek kao dokaz da posjeduje snimke. Druge snimke, sa delikatnim temama i ponudama, Jovanovi, iz razumljivih privatnih razloga, ne objavljuje, barem za sada. Pored ovog, objavljena su jo dva snimka, isto da se itatelji uvjere u autentinost snimljenog razgovora, koji je obavljen u Patrijariji u Beogradu. Na prvom snimku snimljen je ulazak Jovanovia u patrijariju i njegov razgovor sa portirom, a na drugom neobavezni razgovor Jovanovia i Kaavende.

U razgovoru za pomenuti portal, Jovanovi kae da je ovo samo jedan dio snimaka koje posjeduje i koje je napravio u saradnji sa srbijanskom obavjetajnom slubom, to potvruje njegove tvrdnje da je nudio saradnju svim pravosudnim i policijskim institucijama u Srbiji i BiH.

U saoptenju odaslanom uz audio-snimke koji potkrjepljuju njegove tvrdnje i teke optube, Jovanovi kae da Crkva klei obremenjena nedelima crkvenih nedostojnika koja svakim danom izlaze na videlo.

Ne plaim se njegovog nitavnog saoptenja za javnost niti njegovog odlaska kod gospodina Dodika.

"Svojim nedjelima Kaavenda je presudio samom sebi a sud e samo to da potvrdi. Ja ne iznosim optube nego injenice i sada oekujem reakciju tuioca, da jednom zasvagda se stavi taka na vladavinu jednog seksualnog manijaka, pedofila i perverznjaka, poruio je Jovanovi.

On dodaje da je iza njega stala domaa javnost i da mu se mnogi ljudi javljaju nudei pomo i podrku, te da se u cijeli sluaj polako ukljuuje i meunarodna javnost.

ao mi je to moram da pribegnem ovom koraku koji e dodatno zadati udarac Srpskoj crkvi, ali gospodin Kaavenda je za to kriv. Dajem javnosti dio snimka koji je napravljen u Patrijariji, a koji e da raskrinka gospodina Kaavendu, poruuje Jovaonvi.

Podsjetimo, Jovanovi je Kaavendu optuio u ispovijesti za na portal za pedofiliju, razvrat i umijeanost u ubistvo. Takoer, optuena je i Crkva u cjelini jer uti, kao i politiki vrh Srbije i obavjetajne i policijske agencije.

Kaavenda se tekoglasio saoptenjem u kojem niti negira niti demantuje Jovanovieve optube, nego se tek poziva na sud. Znakovito je da je par dana nakon objavljivanja ispovijesti Milorad Dodik, predsjednik Republike Srpske, primio Vasilija Kaavendu, ali su teme razgovora, sudei po saoptenju, bile tek protokolarne.

Djeija ambasada Meai najavila je da e zatraiti istragu i obratiti se Okrunom tuilatvu Bijeljina, Specijalnom tuilatvu Republike Srpske i Tuilatvu Bosne i Hercegovine.

<br /><br /><br /><br />

04-07-2011 at 16:20 | Ukljui u odgovor
yugi

Ispovijest Kaavendinog monaha: Pedofilija i razvrat

Razgovarao: Vuk Baanovi

Ne mogu vise da utim jer tiina me ubija. Vladiku Vasilija Kaavendu moramo zaustaviti u ime hrianstva, u ime Srpske pravoslavne crkve kojoj pripadam duom i telom, poeo je svoju okantnu ispovijest 36-godinji Beograanin Bojan Jovanovi, koji je bio akon Srpske pravoslavne crkve, sluei u Bijeljini kod episkopa tuzlansko-zvornikog Vasilija.
Jovanovi je zbog svega to se deavalo, a o emu moete itati u nastavku, napustio Srpsku pravoslavnu crkvu. S porodicom ivi u Beogradu, gdje smo i razgovarali s njim.

Advokat potvruje priu

Bio sam njegov akon, doiveo sam i proiveo svata. Muio mi je i telo i duu i o tome moram progovoriti, nastavlja Jovanovi, koji e o svemu to je doivio izdati knjigu poetkom septembra, a tvrdi da posjeduje i est snimaka, kojima potkrjepljuje svoje tvrdnje i optube.

Njegovu priu potvrdio nam je u dva navrata i njegov advokat Duko Tomi, koji je dobro poznato lice bosanskohercegovakoj javnosti.

O svemu sam obavestio dravne i crkvene organe i svi ute, da li zbog srama ili zbog straha da se takva sramota deava nama i naoj Crkvi. Ja u ovu knjigu nuditi svima koji hoe lepi i pravedniji svet bez monstruma kao to je vladika Vasilije Kaavenda. Spreman sam na sve, pa ak i umreti za istinu koje se plae mnogi. Bog mi je svedok i u njega se uzdam, kazao je Jovanovi, koji je najvjerovatnije prvi slubenik Crkve koji je javno, pod imenom i prezimenom, progovorio o stvarima o kojima se godinama pekulira.

Pabla sam upoznao...

---: O emu ete konkretno govoriti u knjizi?

Jovanovi: U knjizi i javno govoriu o delima varvarizma, masovnom unitenju ljudskih ivota i dua, o masovnoj i organizovanoj pedofiliji u okviru Srpske pravoslavne crkve, o krvavom obraunu sa neistomiljenicima, o blagom i nikakvom otporu da se Kaavendi i ljudima slinim njemu stane na put.

---: Recite nam neto o sebi, o svome ivotu. Kako ste doli kod Kaavende?

Jovanovi: Roen sam u Beogradu u prosenoj i obinoj porodici. Od malena sam zavoleo crkvu i posle srednje kole upisao sam teoloki fakultet. Uzeo sam ivo uee u crkvi, predavao sam veronauku, pisao, putovao po manastirima... Na drugoj godini me je patrijarh Pavle po preporuci rukoproizveo u in teca [vanhijerarhijski crkveni in, op. a.]. Organizovao sam duhovne tribine na kojima su govornici bili profesori fakulteta, akademici, episkopi; pripremio sam dva zbornika lanaka na razne crkvene teme i napisao udbenik veronauke na inicijativu jeromonaha Makarija, koga sam upoznao u manastiru Deani. Napisao sam i skraenu verziju istorije Srpske crkve. Naalost, za ova moja pisanija Crkva nije imala vremena.

Vasilije Kaavenda

Pabla sam upoznao 1998. godine u Beogradu, tokom majskog Sabora, preko jednog svetenika koji je navodno hteo da mi pomogne da se potpuno ostvarim u crkvi. Taj isti me je posle molio da nita ne priam jer ima porodicu, pa bi mogao da bude osramoen, i on i oni. Hrianski, nema ta. Poslao me je na legalo pedofilu i njegovoj druini, znao je dobro gde idem, ta me tamo eka, samo ne znam kako je mogao da pomisli da u na to da pristanem.

---: Kada ste primijetili da neto nije uredu?

Jovanovi: U patrijariji sam Pabla doiveo kao Apolona duhovne lepote. Da mi je tada neko rekao neto protiv njega, bio bih spreman za ga branim ako treba i fizikom silom. Mudro je napravio masku, da se ne vide mutne oi njegove i u rukama krst ali upleten zmijom.

Kada sam stigao u Bijeljinu, odakle sam trebao istog dana da odem u manastir Kaonu kod apca, po pogledima ljudi koji su me doekali, video sam da neto nije uredu. Nisam ni slutio zato me tako gledaju i ta me ve istog dana eka.

---: Zato ga zovete Pablo?

Jovanovi: Zato to je pod tim imenom bio zaveden kao saradnik UDB-e. Pria se da su oni imali jedan njegov snimak kojim su ga ucenjivali da radi za njih. I to e sada izai na videlo.

Da vidim kako si graen

---: ta je dalje bilo?

Jovanovi: Taj dan kada sam stigao, posle ruka me pozvao u svoje odaje da se bolje upoznamo. Priao mi je o svom tekom ivotu sa ukuanima, da je nesrean; ali da se njegov ivot promenio mojim dolaskom, da me iskreno voli, da emo nas dvojica iveti kao braa i da emo sve deliti, da u biti najsreniji... Onda je poeo da me ljubi po vratu, da me vata po intimnim delovima i u ropcu me molio da se skinem da vidi kako sam graen, da zna kakav krst da mi kupi. Taj pakao je prekinuo neiji dolazak i u oku sam otiao u svoju sobu. ta dalje? Sada mi je bilo jasno zato su me neprijateljski doekali u dvoru, zato to su mislili da sam iz istog drutva, a pretpostavljam da ni njima ova iskustva nisu bila strana.

Pokuao sam da se priberem i da donesem odluku ta dalje. Ako se vratim kui, ta da kaem posle toliko insistiranja da idem u manastir, ako odem u policiju niko mi nee verovati. Tada sam doneo pogrenu odluku za sebe, da pokuam da ostanem i da s Kaavendom priam i pokuam dam u ukaem da je to veliki greh.

To je verovatno po Bojoj promisli bila pogrena odluka za mene, ali dobra za Crkvu i srpski narod, jer do sada niko nije posvedoio o uasima koji se odvijaju po manastirima i vladianskim dvorovima.

Kaavenda u svom dvoru

Lana dokumenta

Napadi su bili svakodnevni, kao i pritisci. Priali su mi da je bolje da nikom ne priam kakav vladika vodi ivot; ako se ba i ne slaem, bolje da utim zbog porodice... Priali su da tu dolaze mnogo moni ljudi... Postao sam zatoenik u odajama na kojeg su svi motrili i uvek sam iao u neijoj pratnji. Onda sam dobio lana dokumenta, linu kartu u Bosni i Hercegovini, i bio sam prijavljen u Brkom kod svetenika koji je optuen za pedofiliju [Slavko Maksimovi, op. a.]. ak mi je i paso bio u izradi.

Jedan svetenik mi je rekao uvaj glavu svoju i svoje porodice. Radi sve normalno i ekaj trenutak da se izvue iz jazbine. Iako sam izgubio entuzijazam, u meuvremenu sam postao akon [najnii hijerarhijski in u Srpskoj pravoslavnoj crkvi, op. a.] i verouitelj. Sada vam priam na preskok, ali je u knjizi sve lepo opisano.

(Samo)ubistvo Milia Blaanovia

---: I ta sve ste Vi vidjeli na Kaavendinom dvoru?

Jovanovi: Uas. Igumani su podvodili bogoslove, dovoeni su mladii kojima je kao meni nueno sve. Organizovano je prebijanje onih koji su priali da je vladika pedofil i homoseksualac, dolazili su razni biznismeni. Pravljene su terevenke i pijanke u toku posta. Naalost, jedan bogoslov je smrtno stradao samo zato to nije hteo da spava sa Kaavendom.

Govorim o dosad nerazjanjenom sluaju smrti bogoslova Milia Blaanovia. Koliko se Kaavenda plai toga vidi se i po tome to je zavrio u bolnici na Dedinju, kada mu je jedan vladika skoro na jednom saboru to spomenuo.

---: Da li moete neto detaljnije da nam kaete o tome?

Jovanovi: Klasino ubistvo. Deko je posle neuspelog silovanja poslat u kanjeniki manastir Paprau [kod ekovia, Bosna i Hercegovina, op. a.]. Lepe uslove za ivot imali su ljudi u logoru, nego oni tamo. Jeli su iz zamrzivaa u kom sam naao pacova koji je bio teak preko kilogram. Brano su jeli iz sobe gdje je bilo hiljade pacova, a u sobi pored je bila smetena monahinja. To je bilo neizdrivo. Poto je poeo da pria po selu o svom iskustvu sa Kaavendom, morao je biti sklonjen.

Mislio je Pablo ako ga crna zemlja pokrije da e njegov ivot ostati tajna, ali se prevario. A ja ba tog vikenda nisam iao u Paprau da sluim.

Manastir Papraa

Mili se nije ubio...
Po zvaninoj verziji Mili se razneo bombom, ali to sigurno nije istina. On je bio dete, bombu nije imao i nije bio samoubica. Kada sam saznao tu stranu vest, otiao sam do Kaavende i pitao ta ima novo, a on mi kae da nema nita. Pitam ga ponovo ta ima novo, a on kae nita. A Mili, pitam. A, to, kae Kaavenda... Ma, mi o tome neemo ni da priamo, on je bio bolestan to je njegova stvar mi sa tim nemamo nita.

Nije mi dao da idem u manastir. Tek sam otiao kada su njegovi ljudi sve poistili, okreili i pokuali sve da zatakaju. Ali nisu uspeli. Deo njegovog tela smo jedan stari svetenik koji je iveo u manastiru i ja spakovali u mali sanduk i sahranili u manastirskoj porti, u toku noi da nas ne otkriju. Iskopali smo busen i spustili njegove mosti na mestu gde pada prvi jutarnji zrak, kada izgreva Sunce. Tajno smo nou odsluili 40 zaupokojenih liturgija, poto se zvanino to ne sme raditi jer je proglaen za samoubicu. To e mesto biti kamen temeljac nove obnovljene crkve, mesto gde poivaju mosti novomuenika koji pade za veru Hristovu. To e biti mesto hodoaa, a ne njihovi dvorovi od zlata sa akuzijima, koji su sagraeni od sumnjivog kapitala, dok narod nema hleba da jede. A i o tome e biti detaljnije u knjizi.

BIA je bila obeala istragu...

---: Spominjali ste pedofiliju. O emu se radi?

Jovanovi: Biraju se deca bez roditelja, iz siromanih sredina, iz sredina gde bi bilo sramota priati da vas je neko seksualno zlostavljao. Od mene je traio da vidim koja su deca bez roditelja, da im dam malo para, pa da ih dovedem u dvor da on izabere. Ali samo decu do 11 godina, jer starija verovatno ve imaju seksualne odnose, pa su prljava. Tada sam hteo i da ga ubijem, samo mu je Bog bio u pomoi.

Nudio mi je pare da mu dovodim decu. Seam se jednog bogoslova kojeg je doveo iguman manastira Dajbabe [kod Podgorice, Crna Gora, op. a.].Ujutro me grekom zove da mu otvorim vladikinu sobu da uzme stvari. Ja ga pitam ta e tvoje stvari u vladikinoj sobi?, a on meni kae Kao, ti ne zna. Pedofilija se organizuje uz puno para, uz niz za njih povoljnih okolnosti, kao to su siromatvo, ratom pogoena podruja i ljudi koji se za to nagrauju.

---: Znaju li vlasti za ovo, jeste li prijavljivali sve ovo policiji?

Jovanovi: Naravno da znaju, kao ovde u Srbiji, tako i preko Drine... Ja sam obavestio policiju, Bezbednosno informativnu agenciju [BIA, op. a.], UBPOK [Uprava za borbu protiv organiziranog kriminala, op. a.] i sve druge institucije nadlene za to. Svi su bili sreni to je o tome neko progovorio. BIA je ak, kako mi je rekao njihov operativac sa kojim sam saraivao, odobrila i sredstva za istragu, ali sam bio upozoren da isto tako neko moe da stopira istragu, to se i desilo.

Imam datumski zabiljeene sve kontakte i imena ljudi iz BIA-e i policije.

Obraao sam se i Tadiu...

Onda mi je ovek iz BIA-e rekao najbolje da se obratim ljudima iz vlasti, jer e tek onda dobiti zeleno svetlo. Ja sam se obratio kabinetu predsednika gospodina Borisa Tadia. Njegov savetnik mi je rekao da je njima imperativ da se sredi stanje u Crkvi, da se drava nee meati u crkveno uenje ali da su neke stvari nedopustive. Otpoeli smo saradnju koja je ustvari bila prikupljanje podataka bez konkretne akcije. Rekli su mi: Gospodine Jovanoviu, Vas e na kraju Kaavenda ubiti.

Ja sam rekao da mene moe ubiti, ali istinu ne, i da e se sigurno nai neko ko e mu stati na put.

Onda su oni promenili kurs: Bolje da imaju jednog kompromitovanog Kaavendu nego nekog episkopa iju krivicu treba da dokazuju sledeih dvadeset godina, a da u pravu ulogu imati po smrti patrijarha Pavla [15. novembar 2009., op. a.].

Kada sam kazao da posedujem snimke iz patrijarije gde mi Kaavenda nudi seks, odlazak u Rusiju... pitali su me ta od njih traim za te snimke. Nudili su mi ta hou za saradnju.

Posle mi je ponueno da me ozvue i da me poalju da snimam Kaavendu, da mi kau koja pitanja da postavljam i da im to donesem.

Hrianski i evropski

Tako da je sam vrh znao za sve zloine a nita nisu uradili. Ustvari, zatitili su svojim utanjem Kaavendu i njemu sline i svesno dopustili da jo ko zna koliko mladih ljudi postrada.

Dok se predsednik Tadi i njegovi saborci biju u grudi i kunu u evropsku Srbiju, dok se bore za prava dece i kao im pomau, s druge strane zatakavaju seksualno i drugo iskoriavanje dece za koje znaju i dobro su obaveteni. Hrianski i evropski, nema ta.

Igrom sluaja, predsednik je u Makiu [predgrae Beograda, op. a.] na Dan policije ove godine proao pored amca u kom je bio moj sin i jo mnoga druga deca i kao se oinski poigrao sa njima, a ja sam pomislio: Ako ih zaista toliko volite, dau vam priliku da ispravite greku Vau i Vaeg kabineta.

07. juna ove godine potpredsednik Vlade i ministar policije Ivica Dai izjavio je na otvaranju meunarodne konferencije protiv trafikinga da je spreavanje zloupotrebe dece u bilo koje svrhe imperative policije, da je zloupotreba dece razliita, od seksualne do navoenja na krivina dela.

Zamenik efa misije OEBS-a [OSCE-a] za Srbiju, gospodin Tomas Mor pozdravio je spremnost MUP-a u suzbijanju zloupotrebe dece, kao i norveki ambasador, koji je bio prisutan.. Eto kako se srpski politiari ismevaju nastojanjima institucija da nas dovedu na evropska vrata.

Slikali su se isti i na promociji filma o zlostavljanju ena i nadam se da e bar sada iz moralnih razloga pocrveneti bar pred sobom svi oni koji su to znali a nita nisu uradili.

Ovom prilikom pozivam sve meunarodne institucije da izvre pritisak na vlasti i policiju, ne moe se u Evropu sa ovom sramotom.

Patrijarh Irinej me ignorirao

---: Da li, znai, Crkva zatakava te afere?

Jovanovi: Vrana vrani oi ne vadi. Sve oni znaju. Ja sam proveo dane u razgovorima, jer sam mislio da je bolje da se ovo rei unutar Crkve, da se sramota izbegne, ali poar se ne gasi iz kue njego spolja. Oni ovakve stvari jedni o drugima koriste prilikom dogovora izmeu klanova, a ubrzo e se saznati i ko je dolazio od politiara u patrijariju, ko je kome obeavao mesto patrijarha.

Moj advokat [Duko Tomi, op. a.] i ja smo traili prijem i kod patrijarha Irineja, ali nismo nikad pozvani. Oni se vode onom ako ne ujem zvanino, onda i ne znam za to. Takav ovek ne moe da bude patrijarh i mora da podnese ostavku. Odlino se znalo zato traimo prijem. Sadanja crkvena vlast je velika bruka.

---: Optuujete Kaavendu i za umijeanosti u druge oblike kriminala?

Jovanovi: Naravno. Ovo u ispriati prvo policiji, da odreene ljude ne dovedem u opasnost. Imam i svedoke i njihove izjave.

---: Da li je na Vas vren pritisak?

Jovanovi: Naravno, pogotovu na moju porodicu. Dok sam bio u vojsci dola je ena iz Bijeljine koja je upozorila moju porodicu da moe da nam se dogodi svata ako budemo priali. I to je dokumentovano kod mog advokata.

Neka i drugi progovore!

---: Da li je Kaavenda pokuao da Vas potkupi?

Jovanovi: Naravno, poslao mi je prljavi novac preko advokata, koji smo iskoristili u humanitarne svrhe i za izdavanje knjige. Mi emo njemu novac vratiti kada nam Crkva isplati odtetu, kao to je to uradila Rimokatolika, ili od izdavanja knjige.

[Posjedujem i snimke, koje u dati javnosti po objavljivanju knjige, da se vidi ta se u patrijariji radi i, kako ree otac Justin Popovi: A iznad patrijarije krst, i na njemu razapet Sveti Sava kae: Oprosti im, Boe, jer ne znaju ta rade.

Ovom prilikom se zahvaljujem vama to ete objaviti sve ovo, a ponajvie advokatu gospodinu Duku Tomiu, koji je sebe nesebino dao u celom sluaju, i pored line tragedije koju je proiveo.

Pozivam i druge da progovore, da se raskrinkaju klanovi I njihovi dogovori, pozivam domau i svetku javnost da izvre pritisak na nadlene institucije i da se ova sramna pitanja ree. Ovo nije samo moja sudbina ve sudbina ko zna koliko nesrenika koji su propatili od raznih kaavendi.

-------------------------------------------------------------------------------
Portal xy.ba je u dva navrata kontaktirao Eparhiju zvorniku-tuzlansku, traei vladiku Vasilija Kaavendu da se odredi o optubama koje iznosi Jovanovi. Reeno nam je da je vladika do etvrtka na putu i da ne moe dati izjavu. Svakako ostavljamo prostor episkopu Vasiliju da se izjasni, kao i svim drugim zainteresiranim stranama.

ps. jovanovicu zelim brz oporavak i bezbrizan zivot sa familijom, a ovom popu uskoro hapsenje...
u crkvi ima vise kandidata za lisice, mora se od nekog krenuti i nadam se da ce ovaj prvi biti, a za njim i amfilohije... 

<br /><br /><br /><br />

04-07-2011 at 16:30 | Ukljui u odgovor
cupo

Nov pedofilski skandal vo SPC

[Edited by cupo on 06-07-2011 at 09:55 GMT]

06-07-2011 at 09:55 | Ukljui u odgovor
arnie
I'm coming in peace now

Registriran(a): 12-02-2011
Odgovori: 4391

Kakvi su oni kojima su ovakvi likovi i zlodjela zvijezda vodilja?
Dokle ce cin velicanja srpstva od jednog svetog vodje biti jaci od cina njegovih, van svake zdrave pameti, opsesija?
Koliko jos treba to stado ovaca shvati da je i pastir sam vec davno zalutao?

06-07-2011 at 11:02 | Ukljui u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 11
Skriveni clanovi: 0
Aktivni lanovi: 0
Sretan roendan: Dreadnot, ekonomistica, hexle, meri, merima, MikiMaus, monella, MR BENJAMIN BENNY BENJO, Selm@, suad, zlajACAB
FORUM : Tuzlarije : Persona non grata Kaavenda (sabrana nedjela) New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 ... Last Page >>

Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?

Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net