Info: Svi posjetioci foruma su obavezni da poštuju forumska pravila.


FORUM : Sport : Formula 1
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
indijana
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 20-05-2008
Lokacija: Paradise city
Odgovori: 7483
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Formula 1

FIA zna kako vratiti neizvjesnost: Manji budžet, nema lijevanja goriva, tri nove momèadi...


SVJETSKO automoto vijeæe (WMSC) Automobilistièke meðunarodne organizacije (FIA) izglasalo je na svojem zasjedanju u Parizu nekoliko novih pravila koja æe se poèeti primjenjivati u Formuli 1 od 2010. godine.

Najvažnije promjene su svakako proizvoljno ogranièenje budžeta momèadi na 44.5 milijuna eura, zabrana nadolijevanja goriva tijekom utrka, kao i otvaranje prostora za ulazak novih triju momèadi u “oktanski cirkus”.

WMSC je odluke donio u sklopu programa o smanjenju troškova uslijed svjetske ekonomske krize, a predsjednik FIA-e izrazio je nadu da æe takve odluke biti podržane i od strane F1 momèadi.

FIA je prvotno predložila spuštanje maksimalnog dozvoljenog budžeta momèadi na 33.5 milijuna eura, ali su se tada šefovi F1 momèadi pobunili kazavši da bi se smanjivanje troškova trebalo odvijati postupno.

Udruga momèadi Formule 1 (FOTA) o ovakvim æe se izglasanim odlukama izjasniti nakon svojeg sastanka 6. svibnja.

WMSC je pojasnio da je odluka o ogranièenju budžeta proizvoljna, ali da æe momèadi koje na to pristanu imati brojne pogodnosti u tehnièkom smislu, poput korištenja pokretnih krilaca, motora s neogranièenim brojem okretaja, kao i moguænost neogranièenih testiranja uoèi sezone.

Formula 1 trenutno broji 10 momèadi, od kojih svaka ima dva bolida. Godine 2010. tako æe se njihov broj poveæati na 13, te æe se ukupno na stazi natjecati 26 bolida.

Odluku o zabrani nadolijevanja goriva tijekom utrke WMSC je objasnio štednjom u pogledu transporta opreme za nadolijevanje istoga.

 


Sve je super i sve je za 5!
30-04-2009 at 16:48 | Ukljuèi u odgovor
Rejdžegejnstdvošmašin
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 10-10-2006
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 9414
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Formula 1

ko zna šta æe oni još izmislit do sledeæe godine. Možda æe uvest da se vozaèi ne smiju kupat izmeðu dvije trke
A to s gorivom mi je nekako, ne znam, dosta uzbuðenja se zna desit i u boksovima, e sad ako su oni htjeli izbjeæ ulaženje u boks, onda Him ne treba dat ni da gume zamijene, treba im ukinut radio vezu, al im zato brate ne treba ni ogranièavati kubikaže, snagu, konje i limitirat ih brzinom.
Ma ne znam, pomalo ti sve poèinje iæ na....
Imam osjeæaj ko da su ovi gor glavni, eccleston i ostala ekipa zaboravili šta je F , materemi!!! Pa jebo majku sve to nešto oko para, sponzora, vam tam...niðe više nema vozaèa, kvalitete vožnje, sposobnosti konstruktora, sve nešto, nemoj ovo ono, nemoj ono...ma idi u..
Pa isto kad bi sad u fudbalu rekli: e carevi moji, nema više jedna lopta, idemo sad igrat s tri lopte, 16 sudija, i ko isprlja dres nosiæe ga kuæi da mu žena pere.

Otiæe ba formula u quratz ako vako nastave.

09-05-2009 at 16:33 | Ukljuèi u odgovor
indijana
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 20-05-2008
Lokacija: Paradise city
Odgovori: 7483
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Formula 1

BUTTON PONOVO PRVI, DVOSTRUKO SLAVLJE BRAWN GP-A


JENSON BUTTON osvojio je i Veliku nagradu Monaca, te tako dodatno poveæao svoje vodstvo u ukupnom poretku Formule 1. Button je kroz cilj prošao 7,6 sekundi prije momèadskog kolege Rubensa Barrichella, te tako upisao petu pobjedu sezone. Prvi put na pobjednièkom postolju ove sezone našao se Ferrari zaslugom Kimija Raikkonena koji je osvojio treæe mjesto.
Kao što to obièno biva, na Velikoj Nagradi Monaka, koja se vozi na ulicama Monte Carla, veliki put do pobjede može se ostvariti na službenom treningu. Button je osvojio "pole position", a tijekom nedjelje je bez ikakve greške odvozio cijelu utrku i tako dodatno uèvrstio prvo mjesto u ukupnom redoslijedu.
Ovom pobjedom je Button došao do šeste pobjede u karijeri (peta ove sezone), a dosad mu je najbolji rezultat na ulicama Monte Carla bilo drugo mjesto. No, ove sezone je Button toliko dominantan da mu nitko ne može doæi niti blizu.
Takoðer, Brawn Mercedes dominira u redoslijedu konstruktora, a na VN Monaka je to dokazao i Buttonov kolega Rubens Barrichello koji je na kraju osvojio drugo mjesto.
Nakon službenog treninga je drugi bio Kimi Räikkönen, no veæ na startu je Brazilac zaobišao Ferrarijevog vozaèa i èuvao prednost do kraja. No, Ferrari može biti sretan ishodom utrke, buduæi su njihova dva vozaèa zauzeli pozicije odmah iza nedodirljivih pilota Brawna. Räikkönen je bio treæi, a Massa èetvrti.
Buttonova prednost u ukupnom redoslijedu tako se poveæala, pa sada u odnosu na kolegu Barrichella ima šesnaest bodova viška.
VN Monaka, rezultati:
1. Jenson Button Brawn-Mercedes 1:40.44.282
2. Rubens Barrichello Brawn-Mercedes +7.666
3. Kimi Räikkönen Ferrari +13.442
4. Felipe Massa Ferrari +15.110
5. Mark Webber RBR-Renault +15.730
6. Nico Rosberg Williams-Toyota +33.586
7. Fernando Alonso Renault +37.839
8. Sebastian Bourdais Toro Rosso +1.03142
...
Svjetsko prvenstvo, poredak vozaèa:
1. Button (BrawnGP) 51 bod
2. Barrichello (BrawnGP) 35
3. Vettel (Red Bull Racing-Renault) 23
4. Webber (Red Bull Racing-Renault) 19.5
5. Trulli (Toyota) 14.5
...
Svjetsko prvenstvo, poredak konstruktora:
1. Brawn-Mercedes 86 bodova
2. Red Bull Racing-Renault 42.5
3. Toyota 26.5
4. Ferrari 17




 


Sve je super i sve je za 5!
24-05-2009 at 19:36 | Ukljuèi u odgovor
statebriga
Nivo: Forumski doajen
nezaobilazna

Registriran(a): 07-05-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 9876
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Formula 1

ako sam dobro skontala, nekad iz nekog teksta, njemu su predvidjali da ga nece biti nigdje ni na mapi, a vidi sad... ah, volim formulu 1!

24-05-2009 at 19:55 | Ukljuèi u odgovor
indijana
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 20-05-2008
Lokacija: Paradise city
Odgovori: 7483
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Formula 1

citat:
statebriga wrote:
ako sam dobro skontala, nekad iz nekog teksta, njemu su predvidjali da ga nece biti nigdje ni na mapi, a vidi sad... ah, volim formulu 1!


Govorilo se da je mali talenat ali baš da æe ovako biti
 


Sve je super i sve je za 5!
24-05-2009 at 20:19 | Ukljuèi u odgovor
Rejdžegejnstdvošmašin
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 10-10-2006
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 9414
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Formula 1

citat:
indijana wrote:


Govorilo se da je mali talenat ali baš da æe ovako biti



nije on talenat, talenat su difuzori, i to dvostruki

ma ne šalim se, dobar je dženson vozaè. yebiga ovo sve pokazuje koliko su svi vozaèi maltene izjednaèeni što se tièe kvaliteta vožnje i spretnosti, te je haman samo bitno imat dobar bolid.

A fala bogu da se i ferari poè´o budit
26-05-2009 at 17:13 | Ukljuèi u odgovor
Jazo
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 10-02-2009
Lokacija: Jazina Jazbina
Odgovori: 1594
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Formula 1

Od kako je Sumaher otisao nisam gledao ni jednu trku. Sad sam skontao pa ja sam zaboravio za formulu , tek onako cujem na radiju pobjedio ovaj ili onaj. 


Jazavac nema prirodnih neprijatelja u našim krajevima.
26-05-2009 at 18:41 | Ukljuèi u odgovor
bdirlija
Nivo: Forumski doajen
http://youtu.be/E4OqAa9pcGQ

Registriran(a): 26-02-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 1638
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Formula 1



Orijentalna ljepotica pokraj Tuzle
Naslov i tekst sportnet.hr


Sedma utrka ovogodišnjeg prvenstva Formule 1 vozit æe se na granici Europe i Azije, u prelijepom Istanbulu, prijestolnici Turske koja se dièi jednom od najmlaðih i najmodernijih automobilistièkih staza. Zanimljivo, u èetiri godine Veliku nagradu Turske osvajala su samo dvojica vozaèa, a dominacija Brawn GP-a i velike promjene uobièajenog odnosa snaga ozbiljno prijete toj tradiciji...
S iskljuèivo zemljopisnog stajališta, staza Istanbul Park pripada azijskom kontinentu. Smještena je na istoènoj strani glavnog turskog grada, uz predgraðe imena Tuzla, u neposrednoj blizini nove meðunarodne zraène luke. Taman bi sjela staza negdje na Dubravama pored aerodroma. Izgraðena je 2005. godine, a mnogi je smatraju jednom od najljepših i najboljih staza na svijetu. Njihovo mišljenje dijeli i prvi èovjek Formule 1, Bernie Ecclestone.

Nijemac Hermann Tilke, "otac" mnogih modernih staza, odluèio je pri dizajnu pratiti blago brdoviti krajolik, kojeg inaèe krase polja i šume, te vozaèi moraju svladavati nekoliko uspona, a posebnu draž nudi zavoj broj osam, odnosno niz od èetiri zavoja na kojem pune èetiri sekunde na natjecatelje djeluje sila pet puta jaèa od gravitacije...




Hajde Ðasmine potrudi se.
Hoæemo stadion ! Hoæemo stazu Formule 1 !!! VOZI MIŠKO !!




[Edited by bdirlija on 03-06-2009 at 07:53 GMT]

03-06-2009 at 07:47 | Ukljuèi u odgovor
indijana
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 20-05-2008
Lokacija: Paradise city
Odgovori: 7483
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Formula 1

SCHUMACHEROVA GLASNOGOVORNICA: MICHAEL BI RAZMISLIO O POZIVU FERRARIJA



Glasnogovornica umirovljenog sedmerostrukog svjetskog prvaka u Formuli 1, Nijemca Michaela Schumachera, izjavila je da Schumijev povratak u Formulu 1 nije nemoguæ. Sasvim suprotno tvrdi menadžer njemaèke zvijezde.
Schumacherova glasnogovornica Sabine Kehm osvrnula se na glasine o povratku Schumija u Formulu 1 na utrci sljedeæeg mjeseca u Valenciji, u kojoj bi u Ferarrijevoj momèadi zamijenio ozlijeðenog Brazilca Felipea Massu:
"O svemu tome odluku mora donijeti Ferrari. Pristupe li Michaelu, on æe razmisliti o ponudi, ali nema nikakve potrebe da se sam "gura" u tu diskusiju. Obièno bih rekla da nije zainteresiran buduæi da vodi život kojim je zadovoljan, no sada je situacija nešto drugaèija", kazala je Sabine Kehm, podsjetivši ipak da Schumacher možda i ne bi bio u potpunosti spreman za izazove Formule 1.
- Michael je u veljaèi imao nesreæu na motociklu od kada “vuèe” problem s vratom. Ne mogu reæi bi li mu ta ozljeda dopustila nastup u Formuli 1.
Meðutim, ubrzo nakon toga, za rijeè se javio i menadžer bivšeg njemaèkog vozaèa Willi Weber, te podvukao da Schumacherov povratak, pa makar i na jednokratnoj bazi, nije moguæ:
- Moguæe je da bi Michael opet mogao sudjelovati na nekim testiranjima, ali, za sve ostalo, odgovor je definitivno – NE. Što bismo svi mi od njega oèekivali kada bi se vratio na staze? Njegove pobjede! Oèekivanja bi bila prevelika – izjavio je Weber za njemaèku novinsku agenciju SID

 


Sve je super i sve je za 5!
28-07-2009 at 21:41 | Ukljuèi u odgovor
Rejdžegejnstdvošmašin
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 10-10-2006
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 9414
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Formula 1

Luca Badoer... getafuck èovjeèe, štaš tu

ova sezona mi je nekako, imam osjeæaj ko da je sve veæ gotovo. Ono, ma yebeš ovu sezonu hajmo se mi svi pripremat za sledeæu.Svi sad kontaju ðe æe ko, u koji tim. Jedino su redbulovci potvrdili ugovor za sledeæu godinu i za Hamiltona se zna da ostaje, ovo ostalo se ništa još ne zna. I vidi se po vožnjama, sve nešto nazor.
Alfonso oæe u ferari, iz ferarija ništa još službeno a svi znaju da je još prije potpiso nekakav predugovor sa ferarijem. Toyota oæe i neæe da ostane u igri, al što kaže onaj komentator na HRT-u, onaj Jergoviæ (yebo majku, èojk sve zna o formuli), Toyotino ulaganje u formulu u odnosu na kompletna ulaganja èitave korporacije iznosi samo 1%, tako da...
Fali mi ba prave vožnje, žara, borbe, hebiga sve nešto oko para!!!

10-09-2009 at 20:40 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 52
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: aronofsky, auspuh, B.S, marina95, medeni, Memo, Probisvjet, pupa, realnosttuzle, sdds, smiljana, tweety
FORUM : Sport : Formula 1 New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice