Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Politika : O srpskim zlocinima u Prijedoru i Kozarcu kroz sli
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
naivna
Nivo: Forumski doajen
Dr.Vejsil Hetjimitj

Registriran(a): 23-08-2008
Lokacija: andromeda
Odgovori: 1324
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: O srpskim zlocinima u Prijedoru i Kozarcu kroz sli

citat:
laly wrote:
ja nigdje nisam ovdje procitala da je iko spomenuo da treba zaboraviti, zar se moze zaboraviti kad izgubis nekoga koga volis. ne moze, niti treba ikada. Samo sto treba nauciti zivjeti i nositi se sa svojim vlastitim gubitkom...
Aida spominjes zalovanje. Poredice nestalih osoba se sukobljavaju sa odgodjenim zalovanjem, sam proces zalovanja zapocinje kad se osoba sahrani i obave svi rituali.

strasno je ubiti nekoga, a jos strasnije je sto se radili sa tijelima osoba koje su ubili. kako mogu normalno zivjeti?
za mene je nepojmljivo zivjeti i nikome ne reci tu su tijela ubijenih. Pitam se da li se te osobe znaju kajati, imaju li griznju savjest?
a najteze je onima koji traze svoje nestale...
ne ponovilo se


ima li neko kadar da mi prevede ovu rijec "zalovanje" i usput da mi pojasni o kojem jeziku se radi?
11-11-2013 at 23:48 | Ukljuèi u odgovor
cupo
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 21-10-2003
Odgovori: 24024
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: O srpskim zlocinima u Prijedoru i Kozarcu kroz sli

Živi su mrtvima zavidjeli

Piše: Muhamed Mahmutoviæ

Najtužnija mjesta na svijetu su Tomašica kod Prijedora, gdje je otkrivena dosad najveæa masovna grobnica, i Šejkovaèa u Sanskom Mostu, gdje su privremeno smješteni posmrtni ostaci stotina žrtava genocida u Prijedoru.

Kažemo najveæa sad-zasad, jer se još desetak hiljada Bošnjaka vode kao nestali u proteklom ratu i pitanje je dana kad æe još nekome proraditi savjest pa otkriti još veæe stratište.

Mnogo preživjelih logoraša iz Prijedora je trenutno u Švedskoj i budno prate ekshumacije žrtava, meðu kojima su njihovi roðaci, školski drugovi ili neko od onih s kojima su zajedno bili zatoèeni u logoru, neko ko je imao manje sreæe i nije preživio.

Važno da ostane zapisano

"Tako je to kad se gleda sa ove vremenske distance", govori Šerif Veliæ bivši logoraš, Omarske i Manjaèe, "ali u to vrijeme, malo je èudno reæi, bilo nas je živih koji smo mrtvima zavidjeli. Sjeæam se da je u Omarskoj nasuprot meni ležao moj vršnjak Fuad Hodžiæ, koji je živio u Austriji prije nego se našao tu. Ne mogu pobrojati sve naèine na koje je bio muèen. Na licu mu se oèitavao veliki bol. Jedno jutro je samo osvanuo mrtav... Mnogi od nas smo mu uistinu pozavidjeli, a slièan naèin je svoj logoraški život okonèao i Smajo Gariboviæ."

Veliæ je jedan od rijetkih logoraša koji je uvjek spreman govoriti o svom stradanju, iako mu to teško pada, jer je svjestan koliko je važno da to ostane zapisano.

'Ja sam za Tomašicu znao još u logorima, jer smo ponekad mogli èuti razgovore stražara koji toga nisu bili svjesni, pa sam to pokušavao ovdje reæi mnogima, ali su mislili da imam ratne traume i da ne znam šta govorim.'

Nekoliko svojih šokantnih ispovijesti podijelio s èitaocima mojih romana Inat bosanskog goluba i Pacijenti, a sjeæam se da mu je tad, prije nekoliko godina, bilo jedno od najèudnijih pitanja kako njihove dojuèerašnje komšije šute o tolikim zlodjelima i ne otkriju grobnice.

On je sasvim siguran da æe se naæi još neka grobnica, jer se gubi svaki trag ljudima koje su masovno likvidirali.

"Ja sam za Tomašicu znao još u logorima, jer smo ponekad mogli èuti razgovore stražara koji toga nisu bili svjesni, pa sam to pokušavao ovdje reæi mnogima, ali su mislili da imam ratne traume i da ne znam šta govorim, jer je teško povjerovati tako nešto."

Zanimljivo je da mi ovo Veliæ prièa bez mržnje u glasu ili želje za osvetom. Dok se prisjeæa tih dešavanja, èesto mu se oèi orose suzama.

"Mnogi usporeðuju stradanje Srebrenièana i Prijedorèana, što ima logike po svireposti i broju žrtava, ali je u Prijedoru sve bilo nekako drukèije. U srebrenièkom genocidu je stradalo mnogo ljudi sa šireg podruèja, od ubica koji su došli sa raznih strana Bosne i Hercegovine, pa i iz Srbije, ali ovdje su se sve žrtve meðu sobom poznavale, a poznavali smo i svoje dželate."

U Jonšopingu smo razgovarili i s Mirelom Karagiæ, koja je šokirala švedsku javnost tekstom u visokotiražnom Aftonbladetu, gdje je izrazila nadu da æe otkrivanjem Tomašice konaèno moæi dostojanstveno pokopati svoga oca, kojeg je izgubila kad je imala samo dvije godine.

Mirela sada ima 23 godine i studira uporedno dva fakulteta, ali je sasvim odluèna da za oca kojeg nije upamtila, djeda i još neke iz familije ganja pravdu i pronaðe posljednje boravište.

'Hvala Bogu, evo djeca æe nastaviti ako ja umrem prije nego se svi pronaðu, ali ja jednostavno moram znati makar gdje je èiji grob, jer tad poène proces žaljenja, na koji èekam, evo, preko 20 godina.'

U razgovor se ukljuèila njena majka Merima s prièom iz horor literature i filmova.

"Sakrivala sam se u kuæi, izmeðu osam i deset dana, ne sjeæam se taèno, s Mirelom od dvije godine i sinom Arminom od osam mjeseci. Bila sam svjesna da ubijaju sve redom i odvode u logore, svud oko kuæe su ležali leševi, od kojih se na suncu širio nesnosan smrad. Neke žene, koje nisu imale više šta izgubiti, izlazile su povremeno iz kuæe i preko njih sam znala da mi tu negdje u blizini leži ubijen otac, ali nisam smjela pomisliti da ga pokopam, jer sam se bojala za djecu."

Dok mi ovo prièa, nijh dvoje pažljivo slušaju, kao da to èuju prvi put, a lica svih troje prekriva neizmjerna tuga. Ona, zaèudo, prièa dosta sabrano.

"Možete zamisliti kako je majci koja mora tako maloj djeci dokazati da ne smiju sluèajno zaplakati ili pustiti bilo kakav glas, dok su oni vršljali po kuæi da još šta opljaèkaju, jer æe nas sviju pobiti. Meleci su mi izgleda pri tome pomogli."

Pitao sam ih na kraju, šta razmišljaju ovih dana od kako je ekshumacija poèela i nadaju li se da æe konaèno svi iz rodbine biti dostojno sahranjeni.

Put u slobodu

"Meni je pobijeno osam èlanova najuže porodice, a koliko je daljih roðaka nisam nikad brojala", govori Merima. "Veæina ih se još nije pronašla i nadam se da æe biti svi pronaðeni ovdje, a ako ne budu ne kanim odustati dok sam živa. Hvala Bogu, evo djeca æe nastaviti ako ja umrem prije nego se svi pronaðu, ali ja jednostavno moram znati makar gdje je èiji grob, jer tad poène proces žaljenja, na koji èekam, evo, preko 20 godina."

Merima je još prièala o svom putu u slobodu, koji je išao preko logora Trnopolje i mnogo nevjerovatno teških usputnih stanica, ali je veæ tad poèela raspitivati za svoje.

Èudi se danas, dok gleda izvještaje na televiziji, šta je to što je lokalnom stanovništvu branilo da progovore, usprkos nepodnošljivom smradu i zagaðenim vodama koje su pili.

Kaže da, usprkos svemu, ne želi vjerovati da su svi isti i da je u kontaktu sa jednom Srpkinjom, najboljom prijateljicom iz djetinjstva, koju nikako ne može svrstati meðu neprijatelje,

Izvor: Al Jazeera

http://balkans.aljazeera.net/vijesti/zivi-su-mrtvima-zavidjeli#.UoFgHYv3mUp.twitter

12-11-2013 at 00:21 | Ukljuèi u odgovor
naivna
Nivo: Forumski doajen
Dr.Vejsil Hetjimitj

Registriran(a): 23-08-2008
Lokacija: andromeda
Odgovori: 1324
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: O srpskim zlocinima u Prijedoru i Kozarcu kroz sli

citat:
Aidatuzla wrote:




http://www.ssc.uniri.hr/psiholosko-savjetovaliste/savjeti/zalovanje


e fala,slabo divanim hrvatski,pa ne znam...

Evo igrano-dokumentarni film

GENOCID U PRIJEDORU


12-11-2013 at 13:14 | Ukljuèi u odgovor
naivna
Nivo: Forumski doajen
Dr.Vejsil Hetjimitj

Registriran(a): 23-08-2008
Lokacija: andromeda
Odgovori: 1324
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: O srpskim zlocinima u Prijedoru i Kozarcu kroz sli

citat:
cupo wrote:
Živi su mrtvima zavidjeli

Piše: Muhamed Mahmutoviæ

Najtužnija mjesta na svijetu su Tomašica kod Prijedora, gdje je otkrivena dosad najveæa masovna grobnica, i Šejkovaèa u Sanskom Mostu, gdje su privremeno smješteni posmrtni ostaci stotina žrtava genocida u Prijedoru.

Kažemo najveæa sad-zasad, jer se još desetak hiljada Bošnjaka vode kao nestali u proteklom ratu i pitanje je dana kad æe još nekome proraditi savjest pa otkriti još veæe stratište.

Mnogo preživjelih logoraša iz Prijedora je trenutno u Švedskoj i budno prate ekshumacije žrtava, meðu kojima su njihovi roðaci, školski drugovi ili neko od onih s kojima su zajedno bili zatoèeni u logoru, neko ko je imao manje sreæe i nije preživio.

Važno da ostane zapisano

"Tako je to kad se gleda sa ove vremenske distance", govori Šerif Veliæ bivši logoraš, Omarske i Manjaèe, "ali u to vrijeme, malo je èudno reæi, bilo nas je živih koji smo mrtvima zavidjeli. Sjeæam se da je u Omarskoj nasuprot meni ležao moj vršnjak Fuad Hodžiæ, koji je živio u Austriji prije nego se našao tu. Ne mogu pobrojati sve naèine na koje je bio muèen. Na licu mu se oèitavao veliki bol. Jedno jutro je samo osvanuo mrtav... Mnogi od nas smo mu uistinu pozavidjeli, a slièan naèin je svoj logoraški život okonèao i Smajo Gariboviæ."

Veliæ je jedan od rijetkih logoraša koji je uvjek spreman govoriti o svom stradanju, iako mu to teško pada, jer je svjestan koliko je važno da to ostane zapisano.

'Ja sam za Tomašicu znao još u logorima, jer smo ponekad mogli èuti razgovore stražara koji toga nisu bili svjesni, pa sam to pokušavao ovdje reæi mnogima, ali su mislili da imam ratne traume i da ne znam šta govorim.'

Nekoliko svojih šokantnih ispovijesti podijelio s èitaocima mojih romana Inat bosanskog goluba i Pacijenti, a sjeæam se da mu je tad, prije nekoliko godina, bilo jedno od najèudnijih pitanja kako njihove dojuèerašnje komšije šute o tolikim zlodjelima i ne otkriju grobnice.

On je sasvim siguran da æe se naæi još neka grobnica, jer se gubi svaki trag ljudima koje su masovno likvidirali.

"Ja sam za Tomašicu znao još u logorima, jer smo ponekad mogli èuti razgovore stražara koji toga nisu bili svjesni, pa sam to pokušavao ovdje reæi mnogima, ali su mislili da imam ratne traume i da ne znam šta govorim, jer je teško povjerovati tako nešto."

Zanimljivo je da mi ovo Veliæ prièa bez mržnje u glasu ili želje za osvetom. Dok se prisjeæa tih dešavanja, èesto mu se oèi orose suzama.

"Mnogi usporeðuju stradanje Srebrenièana i Prijedorèana, što ima logike po svireposti i broju žrtava, ali je u Prijedoru sve bilo nekako drukèije. U srebrenièkom genocidu je stradalo mnogo ljudi sa šireg podruèja, od ubica koji su došli sa raznih strana Bosne i Hercegovine, pa i iz Srbije, ali ovdje su se sve žrtve meðu sobom poznavale, a poznavali smo i svoje dželate."

U Jonšopingu smo razgovarili i s Mirelom Karagiæ, koja je šokirala švedsku javnost tekstom u visokotiražnom Aftonbladetu, gdje je izrazila nadu da æe otkrivanjem Tomašice konaèno moæi dostojanstveno pokopati svoga oca, kojeg je izgubila kad je imala samo dvije godine.

Mirela sada ima 23 godine i studira uporedno dva fakulteta, ali je sasvim odluèna da za oca kojeg nije upamtila, djeda i još neke iz familije ganja pravdu i pronaðe posljednje boravište.

'Hvala Bogu, evo djeca æe nastaviti ako ja umrem prije nego se svi pronaðu, ali ja jednostavno moram znati makar gdje je èiji grob, jer tad poène proces žaljenja, na koji èekam, evo, preko 20 godina.'

U razgovor se ukljuèila njena majka Merima s prièom iz horor literature i filmova.

"Sakrivala sam se u kuæi, izmeðu osam i deset dana, ne sjeæam se taèno, s Mirelom od dvije godine i sinom Arminom od osam mjeseci. Bila sam svjesna da ubijaju sve redom i odvode u logore, svud oko kuæe su ležali leševi, od kojih se na suncu širio nesnosan smrad. Neke žene, koje nisu imale više šta izgubiti, izlazile su povremeno iz kuæe i preko njih sam znala da mi tu negdje u blizini leži ubijen otac, ali nisam smjela pomisliti da ga pokopam, jer sam se bojala za djecu."

Dok mi ovo prièa, nijh dvoje pažljivo slušaju, kao da to èuju prvi put, a lica svih troje prekriva neizmjerna tuga. Ona, zaèudo, prièa dosta sabrano.

"Možete zamisliti kako je majci koja mora tako maloj djeci dokazati da ne smiju sluèajno zaplakati ili pustiti bilo kakav glas, dok su oni vršljali po kuæi da još šta opljaèkaju, jer æe nas sviju pobiti. Meleci su mi izgleda pri tome pomogli."

Pitao sam ih na kraju, šta razmišljaju ovih dana od kako je ekshumacija poèela i nadaju li se da æe konaèno svi iz rodbine biti dostojno sahranjeni.

Put u slobodu

"Meni je pobijeno osam èlanova najuže porodice, a koliko je daljih roðaka nisam nikad brojala", govori Merima. "Veæina ih se još nije pronašla i nadam se da æe biti svi pronaðeni ovdje, a ako ne budu ne kanim odustati dok sam živa. Hvala Bogu, evo djeca æe nastaviti ako ja umrem prije nego se svi pronaðu, ali ja jednostavno moram znati makar gdje je èiji grob, jer tad poène proces žaljenja, na koji èekam, evo, preko 20 godina."

Merima je još prièala o svom putu u slobodu, koji je išao preko logora Trnopolje i mnogo nevjerovatno teških usputnih stanica, ali je veæ tad poèela raspitivati za svoje.

Èudi se danas, dok gleda izvještaje na televiziji, šta je to što je lokalnom stanovništvu branilo da progovore, usprkos nepodnošljivom smradu i zagaðenim vodama koje su pili.

Kaže da, usprkos svemu, ne želi vjerovati da su svi isti i da je u kontaktu sa jednom Srpkinjom, najboljom prijateljicom iz djetinjstva, koju nikako ne može svrstati meðu neprijatelje,

Izvor: Al Jazeera

http://balkans.aljazeera.net/vijesti/zivi-su-mrtvima-zavidjeli#.UoFgHYv3mUp.twitter


Mirela Karagic iz gore navedenog cupinog teksta.



Njena ispovjest za Aftonbladet

http://www.aftonbladet.se/debatt/article17760841.ab

Svedski novinar Tonci Percan,koji je otkrio grobnicu jos 1996 je sokiran da je tek sada otvorena,misleci na Mirelu i ostale zrtve genocida

http://www.aftonbladet.se/debatt/debattamnen/varlden/article17794150.ab

I neka nikoga ne cudi ovo,pored ovakvih bosnjackih politicara.Sta reci za pobijene Bosnjake i masovne grobnice iz drugog svjetskog rata,koje se jos skrivaju i koje jos nisu otvorene i koje su otvorene a porodicama jos nije dozvoljeno da sahrane svoje niti da izvrse DNK analizu??Ima "djece" koja su umrla a nikada im oceve nisu izvadili iz masovnih grobnica.Treba li cekati da i unuci pomru?Bosna je zemlja masovnih grobnica i poganih ljudi,zednih tudje krvi i dusevne patnje.A najdrasticniji primjer stradanja su Bosnjaci,jer malo se zna o pokoljima i genocidu u podrinju u toku drugog svjetskog rata.

Fala vam bosnjacki smradovi,jos uvjek vam se ni pete ne vide iz titinog analnog otvora


[Edited by naivna on 12-11-2013 at 13:38 GMT]
12-11-2013 at 13:35 | Ukljuèi u odgovor
MelMel
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 23-03-2010
Odgovori: 24670
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: O srpskim zlocinima u Prijedoru i Kozarcu kroz sli

http://radiosarajevo.ba/novost/131034/kako-je-otkrivena-tomasica-srbin-koji-je-otkrio-tajnu-zauzvrat-trazio-kabanicu

12-11-2013 at 13:40 | Ukljuèi u odgovor
yugi
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 20-12-2006
Lokacija: NORVEŠKA
Odgovori: 35281
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: O srpskim zlocinima u Prijedoru i Kozarcu kroz sli

Naravno da æe se svako normalan zapitati kakvi su to insani ako su uopšte insani koji su živjeli tu u neposrednoj blizini masovne grobnice,svo vrijeme znali za nju a o tome su æutaliNakon oslobaðanja nekih logora u Njemaèkoj, saveznici su dovodili mještane,dakle nijemce koji su živjeli u mjestima gdje su postojali logori i pokazivali im sve te strahote koje su njihovi sunarodnici poèinili, a za koje ovi navodno nisu znali!Po istom scenariju trebalo je sad sve Srbe iz okruženja dovesti da danima gledaju te strašne prizore Tomašnice ne bi li jednom shvatili o kakvom razmjeru zloèina se radi!!!!! 


<br /><br /><br /><br />

12-11-2013 at 14:13 | Ukljuèi u odgovor
mustajbeg
Nivo: Forumski doajen
Bosnjak koji mrzi cetnike

Registriran(a): 15-10-2010
Lokacija: naci cu te sigurno-K
Odgovori: 1379
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: O srpskim zlocinima u Prijedoru i Kozarcu kroz sli

Ne volim Srbe!!!
Mrzim cetnike, i smatram da cetnike treba istrjebiti.
Ako drzava u dogledno vrjeme ne uradi nista po pitanju cetnickih govana krenuce opstenarodni lov na cetnike!!!

12-11-2013 at 14:15 | Ukljuèi u odgovor
naivna
Nivo: Forumski doajen
Dr.Vejsil Hetjimitj

Registriran(a): 23-08-2008
Lokacija: andromeda
Odgovori: 1324
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: O srpskim zlocinima u Prijedoru i Kozarcu kroz sli

citat:
yugi wrote:
Naravno da æe se svako normalan zapitati kakvi su to insani ako su uopšte insani koji su živjeli tu u neposrednoj blizini masovne grobnice,svo vrijeme znali za nju a o tome su æutaliNakon oslobaðanja nekih logora u Njemaèkoj, saveznici su dovodili mještane,dakle nijemce koji su živjeli u mjestima gdje su postojali logori i pokazivali im sve te strahote koje su njihovi sunarodnici poèinili, a za koje ovi navodno nisu znali!Po istom scenariju trebalo je sad sve Srbe iz okruženja dovesti da danima gledaju te strašne prizore Tomašnice ne bi li jednom shvatili o kakvom razmjeru zloèina se radi!!!!!


Njemci su bili porazeni,pobijeni,unisteni,silovani,ponizeni,optuzeni i utjeran im je strah u kosti.A Srbi to nisu i u tome je razlika.Srbima ovo nije prvi genocid i trebljenje Bosnjaka kao i ostalih.od balkanskih ratova i etnickog ciscenja multi-kulturalne Srbije koja je kao takva ostala iza Osmanskog carstva i koja je tada defacto nastala,preko svjetskih ratova pa sve do danas.Uvjek su izlazili kao pobjedniciosim u ovom zadnjem ratu koji je negdje tu na nerjesenom nivou.I opet mogu da pisu historiju kakva njima odgovara,mogu da lazu do besvjesti...Da ne duzim!

Ja bih se osvrnuo na silovanja!jer ne samo da su muskarci u mukama umirali po srpskim logorima i bili bacani u rudnike!Niko ne govori o silovanim zenama i masovnim silovanjima.ne govore ni same zene jer ih je sramota!Imamo neke nevladine organizacije koje takodjer sute,suti vlada,sute zrtve,suti medjunarodna zajednica,zlocini iz drugog svjetskog rata i genocid u podrinju nikada nije ni bio obradjen,kao i zlocini komunista.
Sta ocekivati od jednog takvog bolesnog drustva sklonog vjecnoj lazi i skrivanju zlocina i masovnih grobnica?Ja tu ipak najvise krivim bosnjacke politicar,oni su tu najljigavija karika u lancu gadova lazi i lopovluka
12-11-2013 at 14:49 | Ukljuèi u odgovor
mustajbeg
Nivo: Forumski doajen
Bosnjak koji mrzi cetnike

Registriran(a): 15-10-2010
Lokacija: naci cu te sigurno-K
Odgovori: 1379
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: O srpskim zlocinima u Prijedoru i Kozarcu kroz sli

@naivna
Bosnjacke politicare mozes kriviti za sve, osim, za zlocin, koju su POCINULI, PRAVOSLAVNI TERORISTI, pravoslavni fanitici!!!

nikad do sada nisam cuo,da je u Bosni pa i dalje,neko nazvao, genocid pocinjen nad Bosnjacima, krstasko-pravoslavnog karaktera.
Imal' neko muda ovo ponoviti,mislim u Bosni, za pocetak!!!
Bosnjaci moraju nauciti pricat, oni koju su zaduzeni za to, oni koji pricaju vecinom ljevim prstima cekaju samo mig.
zmiju treba ubiti, da se ne koti!!!

[Edited by mustajbeg on 12-11-2013 at 18:53 GMT]

12-11-2013 at 18:51 | Ukljuèi u odgovor
mustajbeg
Nivo: Forumski doajen
Bosnjak koji mrzi cetnike

Registriran(a): 15-10-2010
Lokacija: naci cu te sigurno-K
Odgovori: 1379
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: O srpskim zlocinima u Prijedoru i Kozarcu kroz sli

citat:
Aidatuzla wrote:



niko nije ni krivio bosnjacke politicare za genocid


ah, ima takvih na kilometre.
nemoj misliti da prebacujem @naivnoj sta, ja sam samo nadovezo na njegov post, na zadnju recenicu.
12-11-2013 at 20:13 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 20
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: almirdzini, boki, E_salkic, GIFT, Keno, meli1980, mirex, seky, selmic_de, Sselmica, Tuzlanka, vw joker
FORUM : Politika : O srpskim zlocinima u Prijedoru i Kozarcu kroz sli New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice