Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Politika : O srpskim zlocinima u Prijedoru i Kozarcu kroz sli
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
primus inter pares
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 31-01-2008
Odgovori: 20460
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: O srpskim zlocinima u Prijedoru i Kozarcu kroz sli

citat:
Caliph wrote:
Pa imam ja bolan pametnijeg posla od forumskih rasprava. Da ti izvori nisu dostupni, pa i shvatio bih donekle tu tvoju zatucanost ali imat toliko moguænosti da vidiš s kim imaš posla, a ne iskoristit ih, u 2013. godini je sramota.

Ali evo preporuèim ti knjigu, proèitaj Tajni rat Srbije (autor Philip J. Cohen), to je posljednja koju sam proèitao, a koja se tièe srpskog orgijanja nad nesrpskim stanovništvom. Šta fali, štagod i nauèiš da se stalno ne sramotiš bezze.

procitaj ti kroz tajni arhiv udbe,pas vidit,ko je imo vise rezultata,koliko je ko koga nafato ko deverika,koliki su rezlutati bili jednih a koliki drugih...
koliko god taj sistem imo mana...on je ovkave ratne zlocince ko kerove ganjo,ko kerovi su i zavrsavali...
ti meni sad daj ime ijednog kojeg je ovaj sistem ufatio,i da je odgovaro kako treba da odgovara za pocinjene zlocine!ako cemo vec o laprdanju i bezveznom sramocenju!
13-11-2013 at 14:51 | Ukljuèi u odgovor
primus inter pares
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 31-01-2008
Odgovori: 20460
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: O srpskim zlocinima u Prijedoru i Kozarcu kroz sli

pardon zaboravio sam ja nemas ti vremena..
nije to na tvom nivou..jele..

13-11-2013 at 14:52 | Ukljuèi u odgovor
neveli
Nivo: Forumski vuk
Baška ilum, baška pamet.
Registriran(a): 08-04-2006
Odgovori: 605
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: O srpskim zlocinima u Prijedoru i Kozarcu kroz sli

citat:
primus inter pares wrote:

pa recimo cjelokupan politicki vrh,od 96 do danas,koji je imo prilike da je htio da zna,i da negdje podfvuce refu i kaje,nema dalje jebo ga majka,hocemo kosti nasih najmilijih,nema nikakvog dogovora,sve staje,dok nam to ne uradite..eto za pocetak...
jebte pa bilo na tv-u 96-e i niko nista...
ja ne ocekujem od dusmana da mi pomognu...
a od ovih svojih,da ucine bar nesto.


Jos ovo i zaista idem..

Mozes reci da su postojale indicije, koje su bile poznate i nasim iz vrha..
'96 mi nismo imali pristup tamo, oko 2000- te se grobnica uznemirila i dio tijela je prenesen u sekundarnu grobnicu, dakle ni tada nismo imali pristup..
I ovo istrazivanje i otkopavanje je trajalo oko 2 godine, i tek sada se izaslo u javnost sa tim..

Oni koji su zasigurno znali i mogli posvjedociti su mjestani, ucesnici u zlocinu , vlasti Prijedora, i sam vrh RS-a..

Mi smo mogli pretpostavljati, sve dok se grobnica nije pocela otkopavati i istrazivati!

Bilo je nasih logorasa koji su svjedocili ( vjerovatno si i ti o tome citao) , u zap. zemljama da tu postoji mas. grobnica, ali ih proglasili istraumatiziranim, pa njihove izjave tretirane kao "masta"..

Dakle, primus, zna se tacno ko je znao za ta monstruzna ubistva i ko ih je pokusao sakriti!
13-11-2013 at 14:55 | Ukljuèi u odgovor
primus inter pares
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 31-01-2008
Odgovori: 20460
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: O srpskim zlocinima u Prijedoru i Kozarcu kroz sli

jebiga ja u klin vi u plocu..
mozda je do mene...

13-11-2013 at 15:00 | Ukljuèi u odgovor
Caliph
Nivo: Forumski doajen
Historia magistra vitae est

Registriran(a): 29-06-2012
Lokacija: Grad Tuzla
Odgovori: 1187
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: O srpskim zlocinima u Prijedoru i Kozarcu kroz sli

citat:
primus inter pares wrote:

procitaj ti kroz tajni arhiv udbe,pas vidit,ko je imo vise rezultata,koliko je ko koga nafato ko deverika,koliki su rezlutati bili jednih a koliki drugih...
koliko god taj sistem imo mana...on je ovkave ratne zlocince ko kerove ganjo,ko kerovi su i zavrsavali...
ti meni sad daj ime ijednog kojeg je ovaj sistem ufatio,i da je odgovaro kako treba da odgovara za pocinjene zlocine!ako cemo vec o laprdanju i bezveznom sramocenju!


O èemu ti prièaš èovjeèe, kakva UDBA, kakav sistem? Ja ti govorim o decenijskim neprijateljskim aktivnostima Srba prema Bošnjacima muslimanima, te drugim narodima islamske vjere na ovim prostorima koji nema veze s tim koji je sistem ovdje bio. Pa nisu Srbi u brisanje muslimana s ovih prostora krenuli nakon 1945., ta praksa traje od puno ranije.

Posebno me ne interesuje ovaj sistem koji, evidentno, ne funkcioniše. Nikad nisam ni tvrdio suprotno.
13-11-2013 at 16:00 | Ukljuèi u odgovor
daleko
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 28-11-2009
Odgovori: 328
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: O srpskim zlocinima u Prijedoru i Kozarcu kroz sli

citat:
primus inter pares wrote:
niko ne spori monstruoznost zlocina pocinjenog u prijedoru i okolici,bescutnost lokalaca koji su znali,a sutili,a ko sto neko rece,gori su ovi "nasi"koji su imali info jos 96-e o tim grobnicama i nisu uradili nista,jerbo su zaboravili,bolilo ih mrsko,ili pak nisu htjeli da talasaju...
da ima pameti,i volje,ovo su sve dokazi na sudjenju karadzicu i mladicu, da genocid nije bio samo lokalnog karaktera u srebrenici i 95...negoli od pocetka rata i na prostoru citave bih.



Koji su to naši znali a nisu reagovali?
Šta se moglo uraditi?
Jel znaš da je ovo grobnica što je naðeno od rata do sada pronaðeno zahvaljujuæi ili satelitskim snimcima ili ljudima koji su igrom sudbine preživjeli egzekuciju ili plaæajuæi za info. direktnim egzekutorima ili u (najmanjem broju dakako) onima kojima je savjest proradila.
Šta smo to "mi" mogli uraditi u borbi protiv vjetrenjaèa?
Kome je to u interesu da se ne talasa, kako kažeš?
Znaš li ti da je dejtonom data moguænost dželatu da radi šta hoæe, da ureðuje sistem kako mu odgovara, izmeðu ostalog i ovo pitanje, razvlaèi se od nemila do nedraga zahvljujuæi nakaradi zvanoj "Dejtonski ustav"
Neæeš da shvatiš da æe pomirenje biti moguæe jedino kada oni koji su odgovorni za Tomašicu pognu glavu i izraze barem žaljenje i pokajanje. Ali NE! Ne da to ne planiraju ni u snu uraditi nego se npr. emituje i snima "Ravna gora" na javnom emiteru (PTPC) i na državnoj televiziji (PTC), glasa se za radikale, Nikoliæa, Vuèiæa koji se ponose titulama vojvode itd.
Ali nije ni to najtužnije, žalosno je što su najveæi "krivci" za takvo stanje znaš li ko? Pa graðani kako Srbije tako i RS.
Nije mogao ni Miloševiæ sam orgijati, niti je Nikoliæ došao za predsjednika "štelom", birala ga "veæina".
I šta sad ti oèekuješ od "nas", da opet pognem glavu i dokazujem svoje multikarinaštvo tvrdeæi kako smo svi isti?! Zajebi ba.
Mene lièno ne mrzi provozati se do Beograda, ili Bijeljine, ili na Jahorinu, zar nije i više nego dovoljno od mene.
Ne mrzim i nemam predrasuda, ali tvrditi "da smo svi ista gofna" neæe da može .

Halalosum
13-11-2013 at 16:55 | Ukljuèi u odgovor
mustajbeg
Nivo: Forumski doajen
Bosnjak koji mrzi cetnike

Registriran(a): 15-10-2010
Lokacija: naci cu te sigurno-K
Odgovori: 1379
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: O srpskim zlocinima u Prijedoru i Kozarcu kroz sli

citat:
primus inter pares wrote:
jebiga ja u klin vi u plocu..
mozda je do mene...




Sta je jaranane bilo, nismo dobri Bosnjaci, gadimo ti seTi uvjek imas opciju, pusti ba nas primitivce, obuci drugi kaput i rjesi se problema, nemoj mi braniti mene od mog brata!!!
13-11-2013 at 20:45 | Ukljuèi u odgovor
naivna
Nivo: Forumski doajen
Dr.Vejsil Hetjimitj

Registriran(a): 23-08-2008
Lokacija: andromeda
Odgovori: 1324
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: O srpskim zlocinima u Prijedoru i Kozarcu kroz sli

citat:
neveli wrote:


Jos ovo i zaista idem..

Mozes reci da su postojale indicije, koje su bile poznate i nasim iz vrha..
'96 mi nismo imali pristup tamo, oko 2000- te se grobnica uznemirila i dio tijela je prenesen u sekundarnu grobnicu, dakle ni tada nismo imali pristup..
I ovo istrazivanje i otkopavanje je trajalo oko 2 godine, i tek sada se izaslo u javnost sa tim..

Oni koji su zasigurno znali i mogli posvjedociti su mjestani, ucesnici u zlocinu , vlasti Prijedora, i sam vrh RS-a..

Mi smo mogli pretpostavljati, sve dok se grobnica nije pocela otkopavati i istrazivati!

Bilo je nasih logorasa koji su svjedocili ( vjerovatno si i ti o tome citao) , u zap. zemljama da tu postoji mas. grobnica, ali ih proglasili istraumatiziranim, pa njihove izjave tretirane kao "masta"..

Dakle, primus, zna se tacno ko je znao za ta monstruzna ubistva i ko ih je pokusao sakriti!


Danas sam se slucajno upoznao sa jednim covjekom iz Prijedora.On kaze da je neki srpski monstrum (zaboravih mu ime) koji je bio u Hagu i optuzen za zlocine u Prijedoru,uz nagodbu odao poziciju grobnice koja je zapravo bila premjestana.upravo je pusten na slobodu,ali kako on kaze,ne pise mu se dobro jer je pored grobnice odao jos zanimljivih srbo-cetnickih likova,tako da ga lako moze zemlja progutati...
13-11-2013 at 21:03 | Ukljuèi u odgovor
naivna
Nivo: Forumski doajen
Dr.Vejsil Hetjimitj

Registriran(a): 23-08-2008
Lokacija: andromeda
Odgovori: 1324
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: O srpskim zlocinima u Prijedoru i Kozarcu kroz sli

...sto svakako,zaboravih reci ,monstrum i zasluzuje.ovaj covjek iz prijedora je ogorcen jer kaze,on je izasao a grobnica se tek sada otkopava...

13-11-2013 at 21:05 | Ukljuèi u odgovor
cupo
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 21-10-2003
Odgovori: 24024
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: O srpskim zlocinima u Prijedoru i Kozarcu kroz sli

Tuzlanski imami posjetili masovnu grobnicu Tomašica kod Prijedora

Grupa imama Medžlisa Islamske zajednice Tuzla na èelu sa glavnim imamom hafizom Ahmed-ef. Huskanoviæem i predsjednikom Hasan-ef. Spahiæem posjetila je prekjuèer masovnu grobnicu Tomašica kod Prijedora. Uprilièena je i posjeta Medžlisu Islamske zajednice Prijedor gdje je sa glavnim imamom Merzuk-ef. Hadžirušidoviæem razgovarano o radu Medžlisa i životu Bošnjaka u Prijedoru.



O dosadašnjim aktivnostima na ekshumaciji iz ove masovne grobnice kao i o planu aktivnosti na prolasku novih skeletnih ostataka šehida Prijedora, imame je upoznao Eldar Jahiæ iz tužilaštva Bosne i Hercegovine. Nakon prouèene fatihe pred duše svih šehida Merzuk-ef. Hadžirušidoviæ prisutne je informisao o razmjeri zloèina u Prijedoru i njegovoj okolini. Sa tugom na licima konstatovano je da je u Prijedoru izvršen strašan genocid nad Bošnjacima uz poruku da Tomašicu Bošnjaci trebaju posjetiti kako se ne bi zaboravio zloèin na ovim prostorima.





Nakon Prijedora tuzlanski imami posjetili su Medžlis Islamske zajednice Kozarac. Glavni imam Amir-ef.Mahiæ sa imamima je obišao šehidsko mezarje Kamièani, kao i spomenik svim ubijenim Kozarèanima u centru grada. Na iznimno lijepo ureðenem šehidskom mezarju Kamièani ukopani su šehidi meðu kojima su i djeca, ali i Aliæ Hanka koja je kad je ubijena imala stotinu godina. Mezar do mezara šest braæe šehida svjedoèe o strahotama genocida u Prijedoru i Kozarcu.







Posjeta je završena uz dovu dragom Bogu da istina o dogaðajima u Prijedoru i Koracu bude do kraja otkrivena.

(Tuzlarije.net)

14-11-2013 at 01:41 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 34
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: Adnan_, Adnan_ IRAQ, Ajvi, antepavelic, goca, Herodot.H, joskobra, Lastavica, LilyL, nele73, Pasha_car_aga, rafa, SEMY_, Tuc-Muc-SRB, zaza
FORUM : Politika : O srpskim zlocinima u Prijedoru i Kozarcu kroz sli New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice