Info: Ako imate neke nejasnoe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima

FORUM : Umjetnost : Najdrazi odlomci, citati ...
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Poiljalac Poruka
laly
Nivo: Moderator podforuma
Don't Let Me Be Misunderstood

Registriran(a): 19-11-2005
Odgovori: 39084
IP: Maskiran

View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Najdrazi odlomci, citati ...

I to je zivot - Anthony Robbins

Vjerujem, da je ivot poput rijeke i da veina ljudi uskae u tu rijeku,nikad zaista ne odluivi gdje ele zavriti. I tako, za vrlo kratko vrijeme oni bivaju uhvaeni u struji; struji dogadjaja, struji strahova, struji izazova.

Kada stignu do mjesta gdje se rijeka rava,oni ne odluuju svijesno kamo ele poi ili koji im smjer odgovara. Oni jednostavno idu, kamo ih voda nosi...
Postoji dio gomile ljudi koju usmjeravaju dogadjaji umjesto njihovih vlastitih vrijednosti.

Zbog toga osjeaju,da nemaju nadzor. Ostaju u tom nesvjesnom stanju sve dok ih jednog dana ne probudi zvuk razbijenjele vode. Tada otkrivaju,da se nalaze dva metra od slapova Niagare u amcu bez vesla. U tom trenutku kau: "Oh , k vragu."

A tada je ve - kasno. Nalaze se pred padom. Ponekad je to emocionalni pad.
Ponekad je pad tjelesni. Ponekad je rije o financijskom padu. Velika je vjerovatnost,da je ono, to vas trenutno optereuje u ivotu moglo biti izbjegnuto boljom odlukom - uzvodno!

18-08-2010 at 09:32 | Ukljui u odgovor
diwna
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 17-05-2008
Odgovori: 3577

Nakon nekog vremena...

Nakon nekog vremena uvidi tanku crtu izmeu dranja za ruke i vezanja za duu.
I naui da voljeti ne znai oslanjati se, a drutvo ne znai sigurnost.
I naui da poljupci nisu ugovori, a pokloni obeanja.
I pone prihvaati svoje poraze uzdignute glave i otvorenih oiju, s ljupkosti odrasloga ovjeka, a ne tugom djeteta.
I naui da sve putove mora sagraditi danas jer je sutranje tlo isuvie nesigurno za planiranje.
Nakon nekog vremena naui da i sunce opee ako mu se previe priblii.
Stoga sadi svoj osobni vrt i ureuj svoju duu, umjesto da eka da ti netko pokloni cvijee.
I naui da moe mnogo toga pretrpjeti.
Da si uistinu snaan, I da uistinu vrijedi.

Veronica A. Schoffst

25-08-2010 at 18:45 | Ukljui u odgovor
laly

Osjeanja treba da budu obasjana inteligencijom, da bi se pretvorila u pravu ljubav, a inteligencija treba da bude obasjana osjeanjima, da bi se pretvorila u mudrost (E.B.)

29-08-2010 at 20:49 | Ukljui u odgovor
cindarella
Nivo: Forumas sa iskustvom
carpe diem
Registriran(a): 03-08-2010
Odgovori: 129

Bila je svjesna da je njezin san neostvariv , jer taj je stranac mogao svakog trena otici... i nikad se ne vratiti da isprica sto se dogodilo.
Cak i tada, i dalje bi ga voljela, jer je, po prvi puta u svom zivotu, spoznala sto je sloboda.
Mogla ga je voljeti - cak i da on to nikad ne sazna; nije trebala njegovu dozvolu da bi joj nedostajao, da bi mislila na njega cijeli dan, cekala ga za veceru, da bi brinula sto su sve njegovi ljudi kadri smisliti da naude strancu.
To je sloboda: osjecati ono sto srce zeli, bez ozbira na misljenje drugih.
bila je slobodna, jer ljubav oslobadja."
"I onda si se pojavio ti... od toga dana pocela sam zamjecivati ljepotu doline, tamne obrise planina koji odudaraju od pozadine neba, mjesec koji mijenja oblik da bi psenica mogla zreti.

paulo coelho, peta gora

07-09-2010 at 21:39 | Ukljui u odgovor
laly

Sretan je tko zna voljeti

to sam bio stariji, sve manje su me ispunjavala sitna zadovoljstva koja mi je ivot pruao i sve jasnije sam shvaao gde treba traiti prave izvore radosti i smisla. Nauio sam da biti voljen ne znai nita, a da je voljeti sve, da je sposobnost da osjeamo, ono sto daje vrijednost i i ljepotu naem postojanju. Gdje god bi se na zemlji pojavilo ono to se moze nazvati sreom, bilo je satkano od emocija. Novac nije nita, mo nije nita. Mnogi imaju i jedno i drugo, a ipak su nesretni. Ljepota nije nita, vidio sam lijepe mukarce i lijepe zene koji su bili nesretni uprkos svojoj ljepoti. Ni zdravlje nije sve; svako je zdrav ko se tako osjea; bilo je bolesnika punih volje za ivotom koji su je njegovali do samog kraja i bilo je zdravih koji su venuli mueni strahom od patnje.
Ali srea je uvek bila tamo gdje je netko znao voljeti i ivjeti za svoja oseanja; ako ih je njegovao, ako ih nije gazio i potiskivao, ona su mu donosila zadovoljstvo. Ljepota ne prua radost onome tko je posjeduje, ve onome tko je zna voljeti i diviti joj se..

Herman Hese

08-09-2010 at 11:34 | Ukljui u odgovor
diwna

Registriran(a): 17-05-2008
Odgovori: 3577

"Krajnja slabost nasilja je ta to je to jedna spirala koja stalno ide prema dolje, raajui istu onu stvar koju eli unititi.
Umjesto smanjenja zla,ono ga umnoava.
Uz pomo nasilja vi moete ubiti laova, ali ne moete ubiti la, niti uspostaviti istinu. Uz pomo nasilja vi moete ubiti onoga koji mrzi, ali ne moete unititi mrnju.
U stvari, nasilje samo poveava mrnju...Vraanje nasilja nasiljem poveava nasilje, donosei jo crnji mrak noi kojoj ve nedostaju zvijezde.
Mrak ne moe otjerati mrak; samo svjetlost moe to uiniti.
Mrnja ne moe otjerati mrnju; samo ljubav moe to uiniti."

Dr. Martin Luther King

14-09-2010 at 18:39 | Ukljui u odgovor
laly

Govorim poljupcem

Sjeo sam na ono isto mjesto odakle se pogledom u nebeski mir razvlaim, dohvatio sazvijee i u njemu raskone puteve tvoje beskonanosti zadrao, zaruio te rijeima i na ispruene dlanove poloio tvoje zlatne obraze. Poinjem stizati prvo snen iz dubine svoje due i svojim grlom vjenosti, a zatim mirisan i strastven, vjet i razigran, bezbrojan i ljepotom optoen. Sve ti donosim, uvale na lici praskozorja, ravnicu u pojasu tvog struka, pregrt zaboravljenih osmjeha, vrelinu izraslu pod svodom preplanulih bedara i plave oi svih tvojih matanja kao neviene vrhove naih nonih postajanja.

Njeno ti govorim poljupcima, ne utim, stalno se smijem i priam, u zagrljajima duge otvaram netaknute snove, vodim te laganim drhtajima, trim jezikom izmeu proplanaka uzdaha i vjeto s milovanjima elja stiem. Promatra me svakom svojom rjeju, svakim dodirom i pokretom oarava, u mjesto svojih izvora unosi, iznad mekih breuljaka slasti zanosno izvija, nadmono upija trzanjem i prati velikim mjeseevim ulaskom u puinu tijela. Plovim tvojom bjelinom, zaoravam tvoj sjaj, hodam tvojim drvoredima, letim nebeskom mekoom tvojih kronji i uzbuen tonem u tvoja prostranstva.

Mirii, Boe, kako si samo zamirisala, kakvom me zaljubljenou isplela, bojama suncokreta nahranila, stopila enstvenom vatrom utrobe, biserom oka posvetila i dovela u sebe, po tko zna koji puta apatom crvenih treanja zavela. Zamamno me ispunjava svojom iskrenom sigurnou i dok te opijam gutljajima velikih i nepresunih zagrljaja, oblae me sokovima strasti onako kako samo ti zna, ljubavniki i bez prestanka, iskonskom potrebom za svojim ljubavnikom. Ponesen velianstvenim plesom tankih prstiju, klizim rubom postelje prema svemiru, gdje susreem obris istinske melodije s kojom si me ne tako davno, u sebe unijela.

Osjeam kako se akordima na vene prislanja, kako se tonovima uspinje krvotokom. Sluam te u predivnoj glazbi srca i pretaem kroz pore taj slavujev pjev. Ne pamtim ljepu sliku istkanu u ljubavi niti pronalazim bogatije misli od tvoje zrelosti, ne vidim nita izvan neprocjenjivog toka tvojih obala, izvan usjeka u kojima nestajem. Uivam to me polagano prekriva harmonijom grudi i njihovim snom gasi moje enje, to lakoom svog uzdisanja priprema mir za mene i rukama tiho budi moja ula. Uivam kad me prima, kad prima moje latice i poput leptirovih krila njeno rasanjuje. Tada samo tvojim dodirima vjerujem i jedino se usuujem s tobom u blaenstvo smjestiti.
Zal Kopp

17-09-2010 at 10:17 | Ukljui u odgovor
fijubriju
sanjar lutalica

Registriran(a): 21-12-2004
Odgovori: 28091

Ja volim, volim, bez obzira na bilo ta i zahvaljujui svemu, volio sam, volim i voljeu, bilo da si prema meni gruba ili njena, moja ili tua. Svejedno volim. Amin... Ljubav to je ivot, to je glavno. Ona raa i pjesme i poslove i sve ostalo. Ljubav, to je srce svega. Ako ono prestane da radi sve ostalo zamire, postaje suvino, nepotrebno. Ali ako srce radi ono ne moe a da se ne odrava u svemu tome. Bez tebe (ne bez tebe, u odsustvu, nego bez tebe unutar) prestajem da postojim. To je bilo uvijek, to je i sada.

Vladimir Majakovski

19-09-2010 at 20:32 | Ukljui u odgovor
laly

"Rijei ne dolaze iz elje,nego s jezika .Lako je jeziku mljeti kojeta. Jezik izbaci u svijest svoje rijei (uostalom,uvijek
iste i davno poznate rijei)i rasplinu se kao dim. Nita se nije dogodilo. Svijet i dalje hoda, jede, pui i spava i opet govori
rijei i opet se nita nije dogodilo. Svijet eli govoriti,ali svoje elje ne iskazuje rijeima. tovie, rijeima ih sakriva
i zaklanja. Rijei su maska. "
(R. Marinkovi- Ruke)

20-09-2010 at 19:31 | Ukljui u odgovor
fijubriju
sanjar lutalica

Registriran(a): 21-12-2004
Odgovori: 28091

"maybe our relationship isnt as crazy as it seems
maybe thats what happens when a tornado meets a volcano
all i know is i love you too much ..."

21-09-2010 at 03:30 | Ukljui u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 8
Skriveni clanovi: 0
Aktivni lanovi: 0
Sretan roendan: adin_N, asmir.d, babilonka, Eros, Golubica Gacanerica, gorica, halosvabija, Mostarka!, ogledalo, pacos, pogledi22, ramiz, Smucko, vodeni99
FORUM : Umjetnost : Najdrazi odlomci, citati ... New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 ... Last Page >>

Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?

Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net