Info: Ako imate neke nejasnoe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima

FORUM : Umjetnost : Najdrazi odlomci, citati ...
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Poiljalac Poruka
diwna
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 17-05-2008
Odgovori: 3577
IP: Maskiran

View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Najdrazi odlomci, citati ...

20-08-2011 at 14:42 | Ukljui u odgovor
djevica

Registriran(a): 13-01-2007
Odgovori: 2767

... Biti il' ne biti, pitanje je sad. Biti konj pa utati, ili ne bit konj. Nego magarac. Pa odgovoriti...
Dilema i ne prua neke mogunosti, ali, kad ve do nje dolazimo, priznajem da sam ee postupala kao drugopomenuti, kompromitovani dugouhi kopitar.
Pa ta?
Konj je, navodno, izraziti pozitivac, ali se bojim da na listi ovjekovih najboljih prijatelja zauzima vrlo dobro drugo mjesto samo zato sto tegli,rmbaci i doputa da ga jau.
Ja sam za magarca.
Gore navedeni je, dodue, okarakterisan kao tvrdoglava i nepodobna linost, ali to se deava svakoj linosti koja ne doputa da prave konja od nje...

07-09-2011 at 17:07 | Ukljui u odgovor
laly
Nivo: Moderator podforuma
Don't Let Me Be Misunderstood

Registriran(a): 19-11-2005
Odgovori: 39084

Oprosti to sam ti dozvolila da mi ravnoduno okrene lea mislei da sam samo jedna od karnevalskih maski, toliko sam se bojala da ne slomi bajku od stakla skrivenu u najdubljoj peini ispod hiljadugodinjeg leda. Kasnije su samo varljive noi vritale pogreno ime. I tako sve do beskraja.

Dok sam stajala, kako sam tada naivno mislila, na vrhu svoje planine sree, elela sam Samo jedna, najmanja tajna skrivena u apat bila je dovoljna Vazduh se nije zatalasao, a ostala je tiina Sada sam vrsto na zemlji, laem, izmeu neba i zemlje, gde je ispod plavo nebo, a iznad plava voda Jednostavno, takav je poredak stvari u ovom preokrenutom svetu. Tako mogu biti na vrhu, a opet na dnu i vritatiVritati na vrhu planine uspeha, koji je opet neuspeh Vritati i pustiti da izae nataloeno utanjeelim da, kao zmaj vatru, izbacim skriveno koje pritiska. Ovde, na gradskom trgu gde niko ne uje jer su zapuili ui svojim utanjem Vrisak snage miliona uragana, vihora i orkana, izlazi iz moje due kao neprimetan dah, tek malo dizanje grudi i odlazi putem povetarca u prolost s namerom da bude apat skriven u prohujlau tajnuVie nema svrhe

Dolazi pomraina i oseam se kao kod kue. Toliko smo bili bliski. Dobrodola tmino, masku mogu da skinem. Navlaim pokriva preko glave i skidam masku. Niko nikada nije video nasmejano lice. Niko nikada nije video uplakano lice. Tmino, dok dolazi, ja, svetenica nekog davno zaboravljenog boanstva, zovem Senku. Senku guu od bilo ega, senku toliko gustu da prolazi kroz zidove. Korake joj ujem u treptanju uline svetiljke. Kirla tamne pauine padaju preko meneLebdim u svetu koji ne postoji.

Davno bee imala sam krila od paperjaste pauine aneoskih snova. Davno bee znala sam da razlikujem jedan oblak na kome je spavao moj aneo uvar. Davno bee znala sam da hodam po vazduhu. Ne da letim, da hodam. Da hodam preicama do svojih oblaka gde su obitavali moji snovi. Moji snovi, moja svetla, moji aneli. Davno bee, mogla sam sve to. Mogla sam jer sam imala svoj specijalni kutak snova na javiPotom, ta se desilo? Proao je trenutak, trenutak za prelazak u sudbinuIspustila sam ga. ta se tada dogodilo? Poela sam da ivim. Tako sada ivim stvaran ivot na planeti zemljiPre jednog trenutka imala sam krila od paperjaste pauine aneoskih snova.

iz Iscepane ispovesti - Jelena Pavlovi

07-09-2011 at 19:37 | Ukljui u odgovor
kagemusha
Ordo ab Chao

Registriran(a): 01-04-2004
Odgovori: 1349

--------------------------------------------------------------------------------

.....Prema jednoj legendi postoji ptica koja pjeva samo jednom u svom zivotu,ljepse nego bilo koji drugi stvor na ovoj Zemlji. Od trenutka kad napusti gnezdo ta ptica trazi trnovito drvo i nema mira dok ga ne nadje. Uvuce se medju njegove isprepletene grane i, pevajuci, nabode svoje telo na najduzi, najostriji trn. Dok umire,njen bol prerasta u pjesmu daleko lijepsu od pjesme slavuja ili seve. Cjena te predivne pjesme je zivot, ali citav svijet zastaje da slusa, a Bog na nebu se osmjehuje. Jer ono najbolje sto postoji,moze se dobiti samo po cjenu velike boli....ili bar tako legenda kaze..."
Collen McCullough 1977

[Edited by kagemusha on 07-09-2011 at 23:55 GMT]

[Edited by kagemusha on 07-09-2011 at 23:58 GMT]

07-09-2011 at 23:53 | Ukljui u odgovor
hurija

Registriran(a): 02-03-2004
Odgovori: 15602

'' Opet sam sam.Mozda je i najbolje tako, ne ocekujes pomoc i ne bojis se izdaje.Ucinicu sve sto mogu, ne uzdajuci se u podrsku koje nema, i onda je moje sve sto postignem, i zlo i dobro.''

M.Selimovi

10-09-2011 at 20:40 | Ukljui u odgovor
kinderlada
Nivo: Forumas sa iskustvom
SLATKA KO OKOLADA

Registriran(a): 01-12-2009
Odgovori: 68

Ljepota ene se ogleda u njenim oima, jer su ona vrata njena srca, mjesto gdje ljubav poiva."
A. Hepbur

14-09-2011 at 19:17 | Ukljui u odgovor
kinderlada
Nivo: Forumas sa iskustvom
SLATKA KO OKOLADA

Registriran(a): 01-12-2009
Odgovori: 68

Sve emer, sirotinja, glad, nesree... A zato je tako? Ne znam. Moda zato to smo po prirodi zli, to nas je Bog obiljeio. Ili to nas nesree neprestano prate, pa se bojimo glasnog smijeha, bojimo se da emo naljutiti zle sile koje stalno obilaze oko nas. Zar je onda udo to se uvijamo, krijemo, laemo, mislimo samo na dananji dan i samo na sebe, svoju sreu vidimo u tuoj nesrei. Nemamo ponosa, nemamo hrabrosti. Biju nas, a mi smo i na tome zahvalni.

Mea Selimovi

14-09-2011 at 19:20 | Ukljui u odgovor
Cloe

Registriran(a): 30-06-2008
Odgovori: 2973

Vjerujem,da je ivot poput rijeke i da veina ljudi uskae u tu rijeku,nikad zaista ne odluivi gdje ele zavriti. I tako,za vrlo kratko vrijeme oni bivaju uhvaeni u struji;struji dogadjaja,struji strahova,struji izazova.Kada stignu do mjesta gdje se rijeka rava,oni ne odluuju svijesno kamo ele poi ili koji im smjer odgovara.Oni jednostavno idu,kamo ih voda nosi...

16-09-2011 at 09:53 | Ukljui u odgovor
laly
Nivo: Moderator podforuma
Don't Let Me Be Misunderstood

Registriran(a): 19-11-2005
Odgovori: 39084

" Volim da budem sa tobom zato to se nikad ne dosadjujem, cak i kada ne razgovaramo, kada se ne dodirujemo, kada nismo u istoj prostoriji, ja se ne dosadjujem. Nikad mi nije dosadno. Mislim da je to stoga to imam poverenja u tebe, imam poverenja u ono o cemu razmilja. Razume? Volim sve ono o cemu razmilja? Razume? Volim sve ono to vidim kod tebe, i sve ono to ne vidim. Ipak, znam tvoje mane. Ali mislim da se tvoje mane dobro slau sa mojim vrlinama. Ne plaimo se istih stvari. Cak se i averi koji nas proganjaju lepo slau medjusobno! Ti vredi vie nego to izgleda, vie od onoga to pokazuje. Sa mnom je obrnuto. Meni je potreban tvoj pogled, jer mi daje dubinu. Ja sam kao deciji zmajevi na vetru. Ako me neko ne dri na uzicu... hoooop, odletim... A cesto pomislim na tebe da si dovoljno jak da me dri na uzici i dovoljno pametan da me odmota, pusti da letim...
Zar nije neverovatno sresti nekoga i pomisliti: sa ovom osobom se osecam dobro."

Ana Gavalda - "Voleo sam je"

18-09-2011 at 17:54 | Ukljui u odgovor
Mela77
Majka dva SINA :)

Registriran(a): 30-03-2006
Odgovori: 8258

Bila jednom jedna rijeka i magla u njenim predveerjima i sunev odsjaj u njinim irinama. Postoji i sada u meni, mislio sam da sam zaboravio. Al' nita se izgleda ne zaboravlja, sve se vraa iz zakljuanih pretinaca, iz mraka tobonjeg zaborava i sve je nae to smo mislili da je ve niije, ne treba nam, a stoji tu pred nama, svjetluca svojim bivim postojanjem podsjeajui nas i ranjavajui."

M.Selimovi

19-09-2011 at 12:22 | Ukljui u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 3
Skriveni clanovi: 0
Aktivni lanovi: 0
Sretan roendan: adin_N, asmir.d, babilonka, Eros, Golubica Gacanerica, gorica, halosvabija, Mostarka!, ogledalo, pacos, pogledi22, ramiz, Smucko, vodeni99
FORUM : Umjetnost : Najdrazi odlomci, citati ... New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 ... Last Page >>

Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?

Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net