Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima


FORUM : Religija i filozofija : Mjesto za religijske rasprave
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
soraya
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 01-03-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 30666
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Mjesto za religijske rasprave

citat:
Shaban wrote:

E sad možemo raspravljati. Kako li sam ja ispao Nostradamus kad sam prije 3 mjeseca zna da æe kavaz biti novi reis

apsolutno si ubo kapa dole
24-09-2012 at 11:34 | Ukljuèi u odgovor
Shaban
Nivo: Moderator podforuma
Taxirat

Registriran(a): 17-01-2008
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 12510
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Mjesto za religijske rasprave

citat:
arnie_returns wrote:
Nostradamuse
mogul se i ja ukljucit

A što se ne bi mogao ukljuèiti?
Konstruktivna rasprava je poželjna
24-09-2012 at 12:49 | Ukljuèi u odgovor
arnie_returns
Nivo: Forumski vuk
when the time comes

Registriran(a): 23-08-2012
Lokacija: treca munara lijevo
Odgovori: 747
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Mjesto za religijske rasprave

citat:
Shaban wrote:

A što se ne bi mogao ukljuèiti?
Konstruktivna rasprava je poželjna

Reisu cemo se vratiti posle, imam dosta argumenata da demantujem tvoje neosnovane optuzbe na njegovo i na ime IVZBH,
sada cemo se malo pozabaviti utjecajem islama na globalnom planu, Elhamdulillah
25-09-2012 at 06:10 | Ukljuèi u odgovor
camac
Nivo: Forumski doajen
Unknown artist

Registriran(a): 11-05-2011
Lokacija: Desert roads
Odgovori: 5224
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Mjesto za religijske rasprave

"Novi reis: Šta je Kavazoviæ poruèio Bošnjacima nakon zloèina u Srebrenici?
Bošnjacima poslao poruku na koju svaki pripadnik tog naroda može biti ponosan
Husein ef. Kavazoviæ, koji je danas izabran za novog, 14. po redu, reisu-l-ulemu Islamske zajednice u BiH dužnost Muftije tuzlanskog obavlja od 1993. godine.
Na tom položaju bio je i kada se dogodio najveæi zloèin u Evropi nakon Drugog svjetskog rata, genocid u Srebrenici.
Tuzlaci pamte njegovo obraæanje u programu jedne radio-stanice nekoliko dana nakon što je stigla potvrda o velikom stradanju Bošnjaka u Podrinju.
Kavazoviæ koji je sam bio vojnik Armije BiH, te kao muftija preživio torturu logora HVO-a, tada je, u tim najtežim trenucima, Bošnjacima poslao poruku na koju svaki pripadnik tog naroda može biti ponosan.
-Draga braæo i sestre. U Srebrenici i Žepi za samo nekoliko dana èetnici su ubili oko 5.000 (do tog trenutka op.a) civila, muslimana... Te nezaštiæene ljude ubili su èetnici i ako želite da im se osvetite uzmite pušku i idite na linije odbrane, a svoj gnjev nipošto nemojte da ispoljavate na Srbima koji žive na prostoru pod kontrolom Armije BiH, niti nad srpskim civilima bilo gdje. Jer Srebrenièane su pobili èetnici, a svi Srbi nisu èetnici...-kazao je muftija Kavazoviæ.
Tada je imao samo 31 godinu. "

u to doba nije bilo ni naznake da ce on jednog dana postati Reis, ali se neke izjave pamte..
nastup i opis trenutne situacije nekih Nostradamusa postavlja pitanje: da li je mozda trebao biti radikalniji?

25-09-2012 at 06:34 | Ukljuèi u odgovor
Shaban
Nivo: Moderator podforuma
Taxirat

Registriran(a): 17-01-2008
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 12510
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Mjesto za religijske rasprave

citat:
arnie_returns wrote:

Reisu cemo se vratiti posle, imam dosta argumenata da demantujem tvoje neosnovane optuzbe na njegovo i na ime IVZBH,
sada cemo se malo pozabaviti utjecajem islama na globalnom planu, Elhamdulillah

Uticaj islama na globalnom planu ti je sada u drugom topicu jer je ovo mjesto za rasprave a ne za postiranje Evo ja èekam tri dana da mi ti podastreš dokaze da ja griješim. Ili da mi makar objasniš otkud da sam ja znao 3 mjeseca ranije ko æe biti new reistag
27-09-2012 at 09:50 | Ukljuèi u odgovor
tuba
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 02-06-2006
Odgovori: 17436
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Mjesto za religijske rasprave

27-09-2012 at 10:27 | Ukljuèi u odgovor
camac
Nivo: Forumski doajen
Unknown artist

Registriran(a): 11-05-2011
Lokacija: Desert roads
Odgovori: 5224
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Mjesto za religijske rasprave

citat:
tuba wrote:


pa sta sad jel ovo nesto pojeftinilo ili..
27-09-2012 at 11:08 | Ukljuèi u odgovor
arnie_returns
Nivo: Forumski vuk
when the time comes

Registriran(a): 23-08-2012
Lokacija: treca munara lijevo
Odgovori: 747
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Mjesto za religijske rasprave

citat:
Shaban wrote:

Uticaj islama na globalnom planu ti je sada u drugom topicu jer je ovo mjesto za rasprave a ne za postiranje Evo ja èekam tri dana da mi ti podastreš dokaze da ja griješim. Ili da mi makar objasniš otkud da sam ja znao 3 mjeseca ranije ko æe biti new reistag


priznali to islamofobi ili ne,
uticaj islama na globalnom planu je dio svakodnevnice, time i skoro svake teme u danasnjim geo-politickim i mnogim drugim raspravama, nemoj to zaboravit,

medjutim sto se tice izbora novog Reisa ( za starog sam ti vec sve objasnio ranije) i vrha IVZBH generalno, ti imas nesto protiv,

ti si naveo optuzbe i teske rijeci u jednom od prethodnih komentara
znaci ti si duzan prvo da argumentujes svoje trvrdnje,
a ne da ja, kako rece "podasrtem" dokaze da ti grijesis...
ja nisam rekao niti da grijesis niti da si u pravu, (procitaj moj koment)

a ne znam ni to kako si ti znao ko ce biti Reis, nisi mi nikad reko

27-09-2012 at 11:35 | Ukljuèi u odgovor
Shaban
Nivo: Moderator podforuma
Taxirat

Registriran(a): 17-01-2008
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 12510
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Mjesto za religijske rasprave

citat:
arnie_returns wrote:


priznali to islamofobi ili ne,
uticaj islama na globalnom planu je dio svakodnevnice, time i skoro svake teme u danasnjim geo-politickim i mnogim drugim raspravama, nemoj to zaboravit,

medjutim sto se tice izbora novog Reisa ( za starog sam ti vec sve objasnio ranije) i vrha IVZBH generalno, ti imas nesto protiv,

ti si naveo optuzbe i teske rijeci u jednom od prethodnih komentara
znaci ti si duzan prvo da argumentujes svoje trvrdnje,
a ne da ja, kako rece "podasrtem" dokaze da ti grijesis...
ja nisam rekao niti da grijesis niti da si u pravu, (procitaj moj koment)

a ne znam ni to kako si ti znao ko ce biti Reis, nisi mi nikad reko



Rekao sam ti ranije Znao sam jer sam kontaktirao s politièarima koji su bliski IVZ-u a to sigurno nije SDP Koincidencija Ne bih rekao. Ti kažeš da ja imam nešto protiv izbora reisa. Nemam ali imam itekako nešto protiv dosadašnjeg rada reisa i opæenito vrha IVZ-a jer se nikada nisu poistovjeæivali sa narodom nego sa liènim materijalnim interesom što se ogledalo u njihovom koketiranju sa tajkunima pa èak i sa moralno upitnim likovima a koji danas haraju po društvenom životu Muslimana.
Ja se iskrano nadam da æe reis Kavazoviæ vratiti dignitet našega naroda i dignitet institucije na èijem je èelu. To znaèi da æe èuti patnje svoga naroda a ne se "paliti" na skupocjene džipove i pradine torbice. I naravno dovesti u normalne okvire troškove dženaza
27-09-2012 at 13:02 | Ukljuèi u odgovor
arnie_returns
Nivo: Forumski vuk
when the time comes

Registriran(a): 23-08-2012
Lokacija: treca munara lijevo
Odgovori: 747
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Mjesto za religijske rasprave

citat:
Shaban wrote:

Rekao sam ti ranije Znao sam jer sam kontaktirao s politièarima koji su bliski IVZ-u a to sigurno nije SDP Koincidencija Ne bih rekao. Ti kažeš da ja imam nešto protiv izbora reisa. Nemam ali imam itekako nešto protiv dosadašnjeg rada reisa i opæenito vrha IVZ-a jer se nikada nisu poistovjeæivali sa narodom nego sa liènim materijalnim interesom što se ogledalo u njihovom koketiranju sa tajkunima pa èak i sa moralno upitnim likovima a koji danas haraju po društvenom životu Muslimana.
Ja se iskrano nadam da æe reis Kavazoviæ vratiti dignitet našega naroda i dignitet institucije na èijem je èelu. To znaèi da æe èuti patnje svoga naroda a ne se "paliti" na skupocjene džipove i pradine torbice. I naravno dovesti u normalne okvire troškove dženaza

imas li dokaze da su ti skupocjeni dzipovi i pradine torbice kupljene od "vakufskih" para, sto bi se reklo...



da sam na tvom mjestu bio bih vrlo oprezan,
ipak rece da si politicki uvezan
27-09-2012 at 13:41 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 50
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: EminaS, meho, Mela77, mikimini, Mir$o, pljosko, strokeunit
FORUM : Religija i filozofija : Mjesto za religijske rasprave New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 ... Last Page >>


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice