Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima


FORUM : Religija i filozofija : Vjera, politika, obrazovanje, država i ministri
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
soraya
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 01-03-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 30666
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Vjera, politika, obrazovanje, država i ministri
Bez chatanja molim

citat:
yugi wrote:

Što se tièe KŠC-a sama èinjenica da se nastava odvija po nastavnom planu i programu Hrvatske i da se udžbenici kolko mi je poznato uvoze iz Hrvatske dovoljno govori sama za sebe.


nije taèno.
niti se odvija po planu i programu druge države niti se udžbenici uvoze iz Hrvatske.
Ako imaš dokaz za svoje tvrdnje-dedera podastri...Ja kod kuæe imam još uvijek knjige svoga djetata,pa mogu da te pobijem svaki put kad iznosiš ovakve neistine.

20-05-2011 at 16:39 | Ukljuèi u odgovor
Dilber
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 11-08-2010
Lokacija: u kamionu
Odgovori: 4206
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Vjera, politika, obrazovanje, država i ministri
Bez chatanja molim

amerika funkcionise ovim redoslijedom...
-predmet vjeronauke ne postoji....aliii,svremenom na vrjeme dodje im neki iz crkve a moze i iz dzamije i odrzi predavanje...
-postoje nacionalne skole koje se financiraju iz drzavnih jasli...
-postoje privatne skole...
-postoje drzavne skole koje se kategorisu...a to je po problematicnosti...
-postoji dosta predmeta koji se ne ocjenjuju...aliiii...kad se upisuje fakultet i ti krediti se boduju...znaci,ako nemas dovoljno kredita,nema ni fakultetaaaa

eto,nadam se da sam bio jasan

20-05-2011 at 16:44 | Ukljuèi u odgovor
racionalna manjina
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 02-02-2010
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 11437
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Vjera, politika, obrazovanje, država i ministri
Bez chatanja molim

citat:
Dilber wrote:
amerika funkcionise ovim redoslijedom...
-predmet vjeronauke ne postoji....aliii,svremenom na vrjeme dodje im neki iz crkve a moze i iz dzamije i odrzi predavanje...
-postoje nacionalne skole koje se financiraju iz drzavnih jasli...
-postoje privatne skole...
-postoje drzavne skole koje se kategorisu...a to je po problematicnosti...
-postoji dosta predmeta koji se ne ocjenjuju...aliiii...kad se upisuje fakultet i ti krediti se boduju...znaci,ako nemas dovoljno kredita,nema ni fakultetaaaa

eto,nadam se da sam bio jasan


Ma kakva Amerika,Amerika želi zlo muslimanima, zato je nagovorila ministra Suljagiæa da ukine ocjenjivanje vjeronauke u državnim školama
20-05-2011 at 16:48 | Ukljuèi u odgovor
soraya
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 01-03-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 30666
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Vjera, politika, obrazovanje, država i ministri
Bez chatanja molim

citat:
racionalna manjina wrote:

Zbog vjeronauke su prisiljeni da slušaju još jedan predmet, a predmeta je i ovako previše.
vjeronauka ugrožava i djecu s posebnim potrebama , zato što su za inkluziju djece sa posebnim potrebama u redovne škole potrebna materijalna sredstva kojih nema, a bilo bi ih da se vjerouèitilji ne finansiraju iz budžeta.
E sad, da li su bitnije potrebe djece s posebnim potrebama ili je važnije uhljebljevanje prekomjernog vjerskog kadra ?

Da je vjerskim zajednicama bitno bilo šta osim materijalne dobiti, onda ne bi vjeronauku izvodili u državnim školama, o državnom trošku, veæ bi je održavali o svom trošku, u vjerskim objektima.



uhljebljenje vjesrkog kadra je ono što i jeste motiv za uvodjenje predmeta vjeronauke u škole.
osim toga nije na podruèju svakog kantona ,u svakoj školi jednostavno omoguæiti svakom djetetu da pohadja vjeronauku svoje pripadajuæe konfesionalne grupe.i o toj vrsti diskriminacije se radi kada veæ prièamo o toj kategoriji.djeca koja su pripadnici manjinske konfesionalne grupe,a žele pohadjati vjeronauku,automatski su diskriminisana ili upuæena na religijsku kulturu,jer nema uposlenog vjerskog službenika koji može održavati te èasove.
neka mi neko dokaže da u ovim ostalim "državnim školama " na teritoriji opštine Tuzla,postoje uposleni vjerouèitelji sve tri konfesije i da su prava te djece ( i roditelja) na istom nivou.Znam da nije,jer nema tog budžeta koji æe nahraniti takav nezasitni sistem.
a sa druge strane,masa škola mora da "štedi" na broju uposlenika iz predmeta religijska kultura,koji onda obavljaju uposlenici za predmet istorija.

[Edited by soraya on 20-05-2011 at 16:53 GMT]
20-05-2011 at 16:50 | Ukljuèi u odgovor
racionalna manjina
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 02-02-2010
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 11437
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Vjera, politika, obrazovanje, država i ministri
Bez chatanja molim

citat:
MelMel wrote:


Sve to sto si nabrojao imaju i politicari. Ja preferiram da dijelim ljude na dobre i lose, a ne na vjernike i ateiste.


Znao sam da æeš na ovaj naèin pokušati opravdati vjerske službenike
Ja ljude ne dijelim na vjernike i ateiste, ja ljude dijelim na dobre i na loše, a dobrih i loših ima i meðu vjernicima a i meðu ateistima.
Umori me ova vjeronauka, odoh ja ðe pivu drmnut. U stvari tri æu
20-05-2011 at 16:55 | Ukljuèi u odgovor
yugi
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 20-12-2006
Lokacija: NORVEŠKA
Odgovori: 35281
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Vjera, politika, obrazovanje, država i ministri
Bez chatanja molim

citat:
racionalna manjina wrote:

Nije to baš tako, s tom djecom bi trebali da rade struènjaci , a ne , kao što je to sada sluèaj, da s njima rade nastavnici koji nisu kvalifikovani za rad s tom djecom.
Nema para za logopede, oligofrenologe, somatopede , ali ima za vjerske službenike.
Ali, valjda je važnije da ta djeca ne završe u džehenemu ili paklu, ko æe ga znati.


Dakle ako ne znaš dovoljno o materiji zvanoj inkluzija uzmi malo pa progooglaj U najkraæem svrha inkluzije i jeste da se djeca sa posebnim potrebama ukljuèe u rad sa djecom koja te potrebe nemaju.Btw inkluzija nije tema
Ne znam samo otkud kod tebe tolika mržnja prema vjeri.Onu prema Bošnjacima si davno izrekao u nekoliko navrata al bi sad eto malo da to podkrijepiš i svojim malicioznim postovima o vjeri i vjeronauci  


<br /><br /><br /><br />

20-05-2011 at 17:00 | Ukljuèi u odgovor
Shaban
Nivo: Moderator podforuma
Taxirat

Registriran(a): 17-01-2008
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 12510
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Vjera, politika, obrazovanje, država i ministri
Bez chatanja molim

Neka mi neko da odgovor na slijedeæe pitanje (bez zaèatavanja)!
Ako je vjeronauk uveden u škole 1994.godine bez organizovane javne rasprave i traženja saglasnosti roditelja, zašto bi danas ukidanje brojaènog ocjenjivanja zahtijevalo javnu raspravu?
Ja i dalje smatram da je postojanje brojaèanog ocjenjivanja iz vjeronauke u školama potpuno nepotrebno i da se njime samo daje alibi za uhljebljenje preko 1.000 vjerouèitelja razlièitih konfesija.

20-05-2011 at 17:09 | Ukljuèi u odgovor
statebriga
Nivo: Forumski doajen
nezaobilazna

Registriran(a): 07-05-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 9876
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Vjera, politika, obrazovanje, država i ministri
Bez chatanja molim

citat:
Shaban wrote:
Ako je vjeronauk uveden u škole 1994.godine bez organizovane javne rasprave i traženja saglasnosti roditelja, zašto bi danas ukidanje brojaènog ocjenjivanja zahtijevalo javnu raspravu?



nema odgovora na to pitanje, jer nema argumenata (osim vrijedjanja) kojima bi se potkrijepio taj odgovor...

javna rasprava nije potrebna...

potrebno je samo vjeronauku (muski rod), tj. odluci koja se na njega odnosi, dodati jos i fizicko, muzicko, likovno, opstetehnicko, domacinstvo i ostale predmete koji imaju funkciju razvoja tijela, vjestina i kulture.
20-05-2011 at 17:14 | Ukljuèi u odgovor
yugi
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 20-12-2006
Lokacija: NORVEŠKA
Odgovori: 35281
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Vjera, politika, obrazovanje, država i ministri
Bez chatanja molim

citat:
Shaban wrote:
Neka mi neko da odgovor na slijedeæe pitanje (bez zaèatavanja)!
Ako je vjeronauk uveden u škole 1994.godine bez organizovane javne rasprave i traženja saglasnosti roditelja, zašto bi danas ukidanje brojaènog ocjenjivanja zahtijevalo javnu raspravu?
Ja i dalje smatram da je postojanje brojaèanog ocjenjivanja iz vjeronauke u školama potpuno nepotrebno i da se njime samo daje alibi za uhljebljenje preko 1.000 vjerouèitelja razlièitih konfesija.



A ko kaže da nije bilo javne raspraveMožda i jeste Sad æe biti de yugi podastri dokaz  


<br /><br /><br /><br />

20-05-2011 at 17:16 | Ukljuèi u odgovor
soraya
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 01-03-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 30666
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Vjera, politika, obrazovanje, država i ministri
Bez chatanja molim

citat:
Shaban wrote:
Neka mi neko da odgovor na slijedeæe pitanje (bez zaèatavanja)!
Ako je vjeronauk uveden u škole 1994.godine bez organizovane javne rasprave i traženja saglasnosti roditelja, zašto bi danas ukidanje brojaènog ocjenjivanja zahtijevalo javnu raspravu?
Ja i dalje smatram da je postojanje brojaèanog ocjenjivanja iz vjeronauke u školama potpuno nepotrebno i da se njime samo daje alibi za uhljebljenje preko 1.000 vjerouèitelja razlièitih konfesija.


ja æu se pridružiti tvom pitanju i sataviæu pa ti briši
20-05-2011 at 17:21 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 32
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: AK-47, Ceznja, Chello, dada, davor m, gardista4795, habul, komentatorka72, mihajlod, preslano, salt city boy
FORUM : Religija i filozofija : Vjera, politika, obrazovanje, država i ministri New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice