Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Tuzlarije : PRAVDA ZA DENISA
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
ledo
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 22-03-2005
Odgovori: 1294
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: PRAVDA ZA DENISA
Bez chatanja molim

citat:
nevenkagaragic wrote:

Stupila sam u kontakt sa osobama koje su zainteresovane za formiranje UDRUZENJA PACIJENATA koje, nazalost, u BiH ne postoji.

Letos sam pokusala otvoriti temu na ovom forumu, radi diskusije i razmene misljenja, ali sam vec sutradan trazila od admina da istu brise jer je docekana “na noz”.

Nemam nameru biti posrednik, niti organizator, samo zelim skrenuti paznju zainteresovanim forumasima da su pokrenute aktivnosti i da je jedan advokat sa iskustvom iz ove oblasti (stecenim u inostranstvu) jako zainteresovan za ucesce u osnivanju Udruzenja.

Kontakti su za sada “u povoju” (iz raznih smo gradova BiH), ali imajuci u vidu katastrofalno stanje u zdravstvenim ustanovima, ocekujemo da ce gradjani prepoznati potrebu samozastite od sve jadnijeg i tragicnijeg tretmana pacijenata, kao i sve cesceg smrtnog ishoda zbog nemara i nesavesnog pristupa pacijentu na BH klinikama.

Ovo je samo informacija, za sada, ne zelim komentare na ovu temu. Samo iskreno zainteresovani mogu se javiti privatnom porukom ili na e-mail radi saradnje.

[Edited by nevenkagaragic on 20-01-2009 at 22:03 GMT]

___________________________

dobro bi bilo kada bi svoj doprinos radu udruge dali i savjesni ljekari,

koji su sigurno u inferiornom položaju u odnosu na nesavjesne ljekare,

naime, veoma dobro poznaju problematiku, i njihovo priznanje za stanje u zdravstvu kakvo jeste, potrebom za kvalitetom, i potrebom za udrugom bilo bi korisno,

pored svih ostalih zainteresiranih
21-01-2009 at 22:16 | Ukljuèi u odgovor
nevenkagaragic
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 07-02-2008
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 2378
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: PRAVDA ZA DENISA
Bez chatanja molim

citat:
ledo wrote:
__________________________
dobro bi bilo kada bi svoj doprinos radu udruge dali i savjesni ljekari,...


Naravno, lekari su vrlo bitan faktor u ovim udruzenjima, a ima i takvih (savesnih).
Nisu bas svi korumpirani, diletanti i Hipokratovi krivokletnici. Ima i casnih profesionalaca, ipak. I srecom.
22-01-2009 at 23:09 | Ukljuèi u odgovor
nevenkagaragic
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 07-02-2008
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 2378
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: PRAVDA ZA DENISA
Bez chatanja molim

Image and video hosting by TinyPic

«Zakloni, Bože, srcem svojim
naše srce u èas kad se proleæe raða,
kada cvetanja, kada sunca moæ
budu u nama tugu ubili;
kad proðe najpre èas, pa dan, pa noæ,
a mi se ne setimo njih
ni èasa kad smo ih izgubili.

Zakloni, Bože, zemaljske stolove i èaše
od njih, koji više ne sedaju
za proleæne gozbe naše;
od njih, èije duše sad kruže
iznad vrline i zlosti;
na èijem srcu mladom cvate ruže
u èas kad su u šumi lasta
i ljubav u srcu našem
prvi gosti.»

(«Pomiluj Boze»Desanka Maksimovic)

3,5 godine tisine, muka, cutanja, zataskavanja, zastite Hipokratovih krivokletnika, cekanja zastare...

I tri godine od javnog saopstenja UKC-a koje je svakako i jedan vid priznanja greske lekara bez obzira sto je pazljivo i vesto sroceno, da ne bude “omca oko vrata” UKC-u koje se tako plasio Kasim Muminhodzic, tadasnji medicinski direktor i zestoki protivnik objavljivanja ovog saopstenja (sto li??).

Dovoljno je uporediti samo nalaz, napisan ujutro 25.07.2005.godine, na dan Denisove smrti, sa nalazom obdukcije I SVE JE JASNO!
Samo sudskom vestaku Cihlarz Zdenku i tuziocima Iveljic Ivi i Koval Slavenu nije bilo jasno. A zasto? Dobro nam je poznat (ne)rad tuzlanskog pravosudja, a medjusobno “pokrivanje” kolega (dr) takodje nam nije strano. O njihovom moralu i profesionalnoj etici sam vec pisala na svom blogu.

Image and video hosting by TinyPic

Saopstenje UKC-a, “Dnevni avaz”, 25.01.2006.godine, 6 meseci nakon Denisobve smrti.

Image and video hosting by TinyPic

Nalaz i “preporuke” Samire Hasic u ponedeljak 25.07.2005.godine, na dan Denisove smrti.


Image and video hosting by TinyPic

Nalaz obdukcije od 26.07.2005.godine (ova dijagnoza stoji i na otpusnoj listi 25.07.2005.godine, sto je jos jedan dokaz laziranja dokumentacije koju smo trazili).


[Edited by nevenkagaragic on 12-10-2014 at 12:24 GMT]

25-01-2009 at 19:33 | Ukljuèi u odgovor
cupo
Nivo: Moderator podforuma
Registriran(a): 21-10-2003
Odgovori: 24024
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: PRAVDA ZA DENISA
Bez chatanja molim


26-01-2009 at 16:07 | Ukljuèi u odgovor
guardian
Nivo: Novi forumaš

Registriran(a): 22-07-2007
Odgovori: 24
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: PRAVDA ZA DENISA
Bez chatanja molim

Shv atam ogorcenje roditelja koji je izgubio dijete i moje iskreno saucesce. nemam namjeru da komentarisem smrt Vaseg sina, ali moram i moje je pravo da reagujem na generaliziranje i vrijedjanje mojeg poziva. Ja svoj zivot dajem na poslu radi pacijenata, dinara ne uzmem ( ljudi se jos naljute kada odbijes?!), dijete i zena me povremeno vidqaju jer sam stalno na poslu, kuci pod stresom....Ne zalim se, uzivam u pozivu kojeg sam odabrao, ali necu presutkivati generaliziranje i pljuvanje svih zdravstvenih radnika kojima i ja pripadam. Stoga, svi koji imaju primjedbe, manje bi bilo licemjerno da one koji su ima naastetili imenuju.
G. Nevenka, ovo se ne tice Vaseg slucaja, vec komentara u kojima se olako pljuje okolo.

27-01-2009 at 22:23 | Ukljuèi u odgovor
mosnik
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 07-01-2008
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 2074
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: PRAVDA ZA DENISA
Bez chatanja molim

citat:
guardian wrote:
Shv atam ogorcenje roditelja koji je izgubio dijete i moje iskreno saucesce. nemam namjeru da komentarisem smrt Vaseg sina, ali moram i moje je pravo da reagujem na generaliziranje i vrijedjanje mojeg poziva. Ja svoj zivot dajem na poslu radi pacijenata, dinara ne uzmem ( ljudi se jos naljute kada odbijes?!), dijete i zena me povremeno vidqaju jer sam stalno na poslu, kuci pod stresom....Ne zalim se, uzivam u pozivu kojeg sam odabrao, ali necu presutkivati generaliziranje i pljuvanje svih zdravstvenih radnika kojima i ja pripadam. Stoga, svi koji imaju primjedbe, manje bi bilo licemjerno da one koji su ima naastetili imenuju.
G. Nevenka, ovo se ne tice Vaseg slucaja, vec komentara u kojima se olako pljuje okolo.


Konkretna imena i prezimena su navedena, moze ih vidjeti ko god odvoji vise od 10 sekundi za posjetu ovoj temi, a inace apsolutno podrzavam gospodju Nevenku u objavljivanju imena istih (doktora odgovornih za tragediju koja je zadesila) i potrazi za istinom i pravdom ma koliko utopijski ta potraga u ovom nasem bolesnom i korumpiranom drustvu izgledala... 


Kume i ti ces to da radis, samo sutra.
27-01-2009 at 22:30 | Ukljuèi u odgovor
guardian
Nivo: Novi forumaš

Registriran(a): 22-07-2007
Odgovori: 24
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: PRAVDA ZA DENISA
Bez chatanja molim

Procitaj bolje moj post )treba manje od 10 sec), ne referiram na postove g.Nevenke, vec na licemjerne komentare ostalih posjetioca. Svako treba da stoji iza svojih dijela, a i rijeci. Ja to mogu uvijek cista obraza, a za licemjere bas i ne znam da mogu.....

27-01-2009 at 22:53 | Ukljuèi u odgovor
nevenkagaragic
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 07-02-2008
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 2378
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: PRAVDA ZA DENISA
Bez chatanja molim

citat:
guardian wrote:
Shv atam ogorcenje roditelja koji je izgubio dijete i moje iskreno saucesce. nemam namjeru da komentarisem smrt Vaseg sina, ali moram i moje je pravo da reagujem na generaliziranje i vrijedjanje mojeg poziva. Ja svoj zivot dajem na poslu radi pacijenata, dinara ne uzmem ( ljudi se jos naljute kada odbijes?!), dijete i zena me povremeno vidqaju jer sam stalno na poslu, kuci pod stresom....Ne zalim se, uzivam u pozivu kojeg sam odabrao, ali necu presutkivati generaliziranje i pljuvanje svih zdravstvenih radnika kojima i ja pripadam. Stoga, svi koji imaju primjedbe, manje bi bilo licemjerno da one koji su ima naastetili imenuju.
G. Nevenka, ovo se ne tice Vaseg slucaja, vec komentara u kojima se olako pljuje okolo.

Naravno da ima svetlih primera ove humane profesije, pa na sta bi to licilo da su svi kao lekari imenovani na ovoj temi?

Spomenucu samo neka pozitivna imena i to ona s kojima su clanovi moje porodice imali kontakt lekar-pacijent, zanemarujuci necija iskustva - «rekla-kazala» :

Sana Sabovic, Sead Ahmetagic, Huzeir Durakovic, Deso Mesic, Ibrahim Terzic, Zarko Mladina, Dragan Keser... ne bih dalje, nekoga cu zaboraviti.

Dakle, nisu svi isti. Svoju profesiju smo sami birali, zar ne? Vasa profesija ne dozvoljava greske. Vase greske pokriva zemlja. Nemoralno je od UKC-a sto nikada nisu odgovorili. GODINU DANA smo cekali njihov odgovor i tek onda prijavili. Da je neko drugi u pitanju, verovatno bi davno odustao, a to su verovatno i ocekivali u UKC-u, ali ja nikada ne odustajem kad ZNAM da sam u pravu. Uostalom, dokumentacija sve kaze. Nisu mene pokolebali ni oni «jadnici» - tuzioci, ni nedopustivo drski Cihlarzov zakljucak, neprimeren jednom lekaru (da bi Denis svakako umro). Koji jad i beda od Cihlarza, a sve u cilju zastite kolega i UKC-a.

Potpuno se slazem s Vama za mito! Gradjani su krivi sto se taj vid «zahvalnosti» pretvorio u tesku korupciju koja se vise ne moze lako iskoreniti.
Nikada ni jednom doktoru nismo pruzili novac. Nije u nasoj prirodi, mene bi bilo stid same sebe. Nazalost, zato se vec cetvrtu godinu pitam da li je zivot mog sina zavisio od par stotina maraka ili eura?

Ali ne, ne, DILETANTIMA je dr Keser REKAO «teski kardioloski slucaj»! Dakle, nisu se apsolutno posvetili pacijentu, ni druga ekipa drugi dan, ni treca ekipa treci dan! Ne, necu vise pisati.

"Nema zveri u kojoj
bar malo milosti nema;
Ali ja zver nisam,
te s´ toga milosti nemam"

(Sekspir)
28-01-2009 at 00:00 | Ukljuèi u odgovor
cupo
Nivo: Moderator podforuma
Registriran(a): 21-10-2003
Odgovori: 24024
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: PRAVDA ZA DENISA
Bez chatanja molim


29-01-2009 at 20:01 | Ukljuèi u odgovor
nevenkagaragic
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 07-02-2008
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 2378
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: PRAVDA ZA DENISA
Bez chatanja molim

Image and video hosting by TinyPic

Po ko zna koji put, Bukovcic su i juce posetili lopovi. 2 mesta gde je bilo cvece ostala su prazna. Samo jedan buket svezeg cveca nije odnet.
Kome treba bilo sta sa groba?


[Edited by nevenkagaragic on 12-10-2014 at 15:32 GMT]

31-01-2009 at 23:05 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 29
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: elvis-deba, emir76, emiray, melek_cuvar, nerko, slim, tuzlic
FORUM : Tuzlarije : PRAVDA ZA DENISA New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice