Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Politika : Tuzlanska buna
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
daleko
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 28-11-2009
Odgovori: 328
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Tuzlanska buna

citat:
sunce wrote:


Ovo me podsjeti na legendarnu recenicu "napravit cemo mi stariji Dubrovnik".

Kod nas je sve gradi, rusi, i tako stalno, korak naprijed, dva nazad. Rusi Vladu, mijenjaj Ustav, sve ok, sve aferim ali sto imovinu gradjana unistavati? Zgrada SODASO je radnicka.

Da su se kojim slucajem na putu nasla tvoja kola, da su ih unistili, bi li isto mislio?

U ratu se nisam bojala hodati cestom a jucer sam se bojala onih koji su me okruzili i ispitivali za koga radim.

Demonstranti, radnici na jednu stranu, huligani na drugu.





Radnièke su bile i HAK i HAK2 pa isjekli i prodali u staro željezo, ne èuh te da si nekog od odgovornih prozvala huliganima niti se mogu sjetiti da si nekad napravila reportažu o HAKu ili sliku neku postirala?
Radnièki je bio i Guming, znaš li kako izgleda danas? Jesi li to osudila i huliganizmom nazvala?
Radnièka je i Livnica? Znaš li šta se dešava i kako danas izgleda krug Livnice?
Aida? TTU? Grafièar? Znaš li šta je sa Tuzka? Frigos?Direkcija za obnovu i izgradnju? Sport generalno? 100 000 nezaposlenih?
Davno sam ti ja reko, nemaš ti hrabrosti iako si jako sposobna da se suprotstaviš ili zamjeriš tamo gdje treba, osim naravno meni.

Gledam maloprije ona èisti (fol nešto ona to) ispred kantona i kroz suze prièa u kameru "kmeee meni je strašno teško zbog ovog što se desilo u mom graaadu"!
O živote j***m te!
Koliko smo glupi e to je strašno.... ustvari, nismo glupi nego stoji ona narodna: "sit se gladnom ne vjeruje" i too je to.
Osuðuju i huliganima nazivaju oni koji ili imaju posao u nekoj od ovih institucija ili im je neko tamo zaposlen ili imaju nekog hajra od istih.
Ukoliko sutra ne bude ništa, ukoliko se nešto ne promijeni nabiæu nogom svakog ko mi doðe na vrata i zatraži marku, kad vidim poziv za pomoæ i prikupljanje sredstava za lijeèenje maxsuz æu se registrovati na FB i ismijavati svaku akciju, prosjaka na ulici æu maršnuti, penzionere zajebavati na svakom koraku što su bijedni i fukare, ovim studentima, sindikalistima dolaziti na proteste ali da ih ismijavam itd. jer nismo bolje zaslužili.

Švico draga ðe ja živim

[Edited by daleko on 08-02-2014 at 22:01 GMT]
08-02-2014 at 22:00 | Ukljuèi u odgovor
bdirlija
Nivo: Forumski doajen
http://youtu.be/E4OqAa9pcGQ

Registriran(a): 26-02-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 1638
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Tuzlanska buna

citat:
daleko wrote:


Radnièke su bile i HAK i HAK2 pa isjekli i prodali u staro željezo, ne èuh te da si nekog od odgovornih prozvala huliganima niti se mogu sjetiti da si nekad napravila reportažu o HAKu ili sliku neku postirala?
Radnièki je bio i Guming, znaš li kako izgleda danas? Jesi li to osudila i huliganizmom nazvala?
Radnièka je i Livnica? Znaš li šta se dešava i kako danas izgleda krug Livnice?
Aida? TTU? Grafièar? Znaš li šta je sa Tuzka? Frigos?Direkcija za obnovu i izgradnju? Sport generalno? 100 000 nezaposlenih?
Davno sam ti ja reko, nemaš ti hrabrosti iako si jako sposobna da se suprotstaviš ili zamjeriš tamo gdje treba, osim naravno meni.

Gledam maloprije ona èisti (fol nešto ona to) ispred kantona i kroz suze prièa u kameru "kmeee meni je strašno teško zbog ovog što se desilo u mom graaadu"!
O živote j***m te!
Koliko smo glupi e to je strašno.... ustvari, nismo glupi nego stoji ona narodna: "sit se gladnom ne vjeruje" i too je to.
Osuðuju i huliganima nazivaju oni koji ili imaju posao u nekoj od ovih institucija ili im je neko tamo zaposlen ili imaju nekog hajra od istih.
Ukoliko sutra ne bude ništa, ukoliko se nešto ne promijeni nabiæu nogom svakog ko mi doðe na vrata i zatraži marku, kad vidim poziv za pomoæ i prikupljanje sredstava za lijeèenje maxsuz æu se registrovati na FB i ismijavati svaku akciju, prosjaka na ulici æu maršnuti, penzionere zajebavati na svakom koraku što su bijedni i fukare, ovim studentima, sindikalistima dolaziti na proteste ali da ih ismijavam itd. jer nismo bolje zaslužili.

Švico draga ðe ja živim

[Edited by daleko on 08-02-2014 at 22:01 GMT]


I ja gledam na onoj jadnoj TV7 lik zaposlen u Opæini kmeèi.... Èetres' i koju godinu ima. Da ga èoik priupita na koji je on naèin dobio tamo posao. Bezbeli se s biroa javio na konkurs.



08-02-2014 at 22:14 | Ukljuèi u odgovor
Caliph
Nivo: Forumski doajen
Historia magistra vitae est

Registriran(a): 29-06-2012
Lokacija: Grad Tuzla
Odgovori: 1187
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Tuzlanska buna

Nije se on ni javljao, zvali ga s Biroa. K'o i onog Backoviæevog što su u Sarajevu sa Biroa zvali u Telekom.

08-02-2014 at 22:15 | Ukljuèi u odgovor
Caliph
Nivo: Forumski doajen
Historia magistra vitae est

Registriran(a): 29-06-2012
Lokacija: Grad Tuzla
Odgovori: 1187
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Tuzlanska buna

Pogledati i ovaj video, pametnom dosta.

08-02-2014 at 22:21 | Ukljuèi u odgovor
laly
Nivo: Forumski doajen
Don't Let Me Be Misunderstood

Registriran(a): 19-11-2005
Lokacija: Wudang
Odgovori: 39084
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Tuzlanska buna

Esad Bajta, sociolog odlican intervju, osim sto je voditelj sa bht1 prilicno nadobudan i drzak...

08-02-2014 at 22:23 | Ukljuèi u odgovor
sunce
Nivo: Moderator podforuma

Registriran(a): 23-01-2002
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 19786
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Tuzlanska buna

citat:
Indijanac wrote:



Tog dana svi smo bili huligani, uzdignute glave. Jer na zalost, nije bilo drugog nacina!





Pa kad ste toliko ponosni sto ste stavili maske? Sto niste dozvolili da vas slikaju?

Borbeni, posto si bio na licu mjesta zanima me jesi li ti bacao kamenje, palio i rusio?

Jucer kod Opcine jako sam se bojala, da si bio tamo, sigurna sam da bi i ti. Mogao si da lupas s njima ili da ides kuci, sta bi izabrao?

Nikada u zivotu nisam bila politicki angazovana, nikada na budzetu, nikada u drzavnoj firmi, uvijek i za pravdu i narod ali ne za rusenje, niti cu kad biti. Oni koji ovdje mene spominju, neka se prvo malo bolje informisu, slab im izvor.

A tek ce da se cuje koliko je bilo friziranja i lafina, kao jucer prvi red demonstranata ljubi Ajanovica, koji je 20 godina na vlasti i sve mu bolje i bolje.

Mislim "odusevljena" sam necijim rezonima i zaista se ne cudim sto se ovdje stalno ratuje, mi smo takav narod, i mnogo smo sta zasluzili.

Jedino se nadam da ce bar oduzeti imovinu onima koji su se preko noci obogatili.



08-02-2014 at 23:19 | Ukljuèi u odgovor
Shiva
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 08-12-2006
Odgovori: 5859
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Tuzlanska buna

citat:
laly wrote:
Esad Bajta, sociolog odlican intervju, osim sto je voditelj sa bht1 prilicno nadobudan i drzak...


Da odlican govor sociologa...ovo sto dole citiram i mene je danas mucilo.

"U Tuzli i svugdje govore da oni me zele haos, ne zele nered. Ako je tako onda se moramo pitati kome je nered trebao i kome je on od koristi. Dakle to je kljucno pitanje."
08-02-2014 at 23:27 | Ukljuèi u odgovor
Ema
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 23-03-2012
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 4829
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Tuzlanska buna

Ljudi,pa sve ovo je bilo za oèekivati.
Preko 20 godina ljudi izlaze na mirne proteste,preko 20 godina,dugih 20 godina.nije u pitanju dan,dva,dvadeset dana nego 20 godina.
Jesul bili mirni protesti prije par mjeseci za JMBG,preko 10 hiljada duša ja stojalo,pištalo,zviždalo,urlikalo..i šta su dobili,ništa,vratili se svojim kuæama.

Ne postoji drugi naèin,narod je sad pokazao politièarima da ima i drugu stranu medalje,da su spremni na sve jer nemaju da izgube ništa.

08-02-2014 at 23:31 | Ukljuèi u odgovor
djecko
Nivo: Forumski doajen
nisam nehljebar

Registriran(a): 28-03-2005
Lokacija: SFRJMAKEDONIJA
Odgovori: 13657
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Tuzlanska buna

08-02-2014 at 23:36 | Ukljuèi u odgovor
RPM
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 23-03-2004
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 7103
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User Visit Homepage
icon Re: Re: Tuzlanska buna

citat:
Ema wrote:
Ljudi,pa sve ovo je bilo za oèekivati.
Preko 20 godina ljudi izlaze na mirne proteste,preko 20 godina,dugih 20 godina.nije u pitanju dan,dva,dvadeset dana nego 20 godina.
Jesul bili mirni protesti prije par mjeseci za JMBG,preko 10 hiljada duša ja stojalo,pištalo,zviždalo,urlikalo..i šta su dobili,ništa,vratili se svojim kuæama.

Ne postoji drugi naèin,narod je sad pokazao politièarima da ima i drugu stranu medalje,da su spremni na sve jer nemaju da izgube ništa.

o pa joj, znaš kako kaže naš naèelnik, poetski, bolje je i 100 dana pregovarati nego 1 minut ratovati ... i tako, ljudi trebaju trpiti narednih barem 50 godina a ko poživi i dulje ... ... a oni neka klepaju regrese, skupa auta na državnom proraèunu da im vozaju porodice, dnevnice, otete stanove od privrede, nepotizam i brzo sticanje dobiti na rubu zakona i sliène stvari ....
nego, zgrada prijedsjedništva BiH, jel to ona zgrada gdje se Bakir krio u ratu a sada i u miru? ...  


pišanje ubija jutarnju romantiku, više nego zadah ... pišanje!
08-02-2014 at 23:45 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 35
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: beba24, cheguedoeNo2, dr.devilito, lilly, malimeho, mikooo, neko_bezveze, onlyyou, uprava, victorius
FORUM : Politika : Tuzlanska buna New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 ... Last Page >>


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice