Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima


FORUM : Gastronomija : Slatko(torte,kolaci,kreme,sladoledi..)
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
zara
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 06-01-2007
Lokacija: U mislima
Odgovori: 11515
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Slatko(torte,kolaci,kreme,sladoledi..)

BIJELA TORTA SA BANANAMA


4 pudinga
1l mlijeka
1 velika šolja šeæera
SVE TO SKUHATI I OHLADITI

Kada se ohladi dodati margarin,
200gr kokosa,
200gr petit keksa.
Treba 2kg banana.
Banane isjeæi na polovicu i redati u malu tepsiju br. 28 (ispod folija).
Na njih staviti ½ fila, opet banane, pa opet ostatak fila i to staviti u frižider na 2 sata(ili škrinju 1/2 sata).
Izvrnuti i skinuti foliju i na to staviti 2 šlag kreme od vanilije.
Može se napraviti i pola mjere bijele torte.





[Edited by zara on 14-09-2008 at 21:43 GMT]

14-09-2008 at 21:40 | Ukljuèi u odgovor
zara
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 06-01-2007
Lokacija: U mislima
Odgovori: 11515
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Slatko(torte,kolaci,kreme,sladoledi..)

TIGRICA

KORA:
5 jaja
5 kašika šeæera
5 kašika brašna
½ praška za pecivo

FIL:
2 pudinga od èokolade skuhati u 1 /2 l mlijeka i margarin, umutiti sa 5 kašika šeæera u prahu i dodati 100 g kakaa. Ohlaðenu smjesu pomiješati s korom iskidanom na komadiæe. Zatim ukrasiti sa jednom šlag kremom od vanilije.

14-09-2008 at 21:56 | Ukljuèi u odgovor
Nora
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 07-04-2005
Odgovori: 2465
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Slatko(torte,kolaci,kreme,sladoledi..)

citat:
zara wrote:
TIGRICA

KORA:
5 jaja
5 kašika šeæera
5 kašika brašna
½ praška za pecivo

FIL:
2 pudinga od èokolade skuhati u 1 /2 litra mlijeka, margari umutiti sa 5 kašika šeæera u prahu i dodati 100 g kakao praha. Ohlaðenu smjesu pomiješati s korom iskidanom na komadiæe. Zatim ukrasiti sa jednom šlag kremom od vanilije.


[Edited by zara on 14-09-2008 at 21:58 GMT]

-----------------------------
Zaro, de malo ovo pojasni ,znaci istrgam koru i sve to skupa zbubam s ovim filom, i u sta onda to istresem, hoce li se stegnuti dovoljno da ga mogu rezati ko kolac, i kako se reze,u kakav se kalup istrese to sve skupa, jel okruglo ko torta
14-09-2008 at 22:15 | Ukljuèi u odgovor
zara
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 06-01-2007
Lokacija: U mislima
Odgovori: 11515
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Slatko(torte,kolaci,kreme,sladoledi..)

Ma po zelji Noro..samo jelijepo preliti i cokoladnom glazurom al´ hajd

Mozes u uzi pleh staviti ili u onu usku a visoku formu kao za hljeb tepsijas i kad se to u fridzu ohladi i stegne rezes..e, onda to kad je narezano izgleda kao tigrovo krzno. Neko reze kore na trake pa pomijesa.

14-09-2008 at 22:55 | Ukljuèi u odgovor
Nora
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 07-04-2005
Odgovori: 2465
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Slatko(torte,kolaci,kreme,sladoledi..)

citat:
zara wrote:
Ma po zelji Noro..samo jelijepo preliti i cokoladnom glazurom al´ hajd

Mozes u uzi pleh staviti ili u onu usku a visoku formu kao za hljeb tepsijas i kad se to u fridzu ohladi i stegne rezes..e, onda to kad je narezano izgleda kao tigrovo krzno. Neko reze kore na trake pa pomijesa.

--------------------------------------------
ok, hvala, znas ovaj mi se recept cini brz a efektan, ubilo se za mene
ja strasno volim kuhati i mogu biti u kuhinji satima, ali jel` kolac u pitanju ja gubim zivce za po minute preli, doli, smiksaj, mijesaj, "volko-nolko" minuta, ja ti to brate ne mogu
15-09-2008 at 00:01 | Ukljuèi u odgovor
zara
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 06-01-2007
Lokacija: U mislima
Odgovori: 11515
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Slatko(torte,kolaci,kreme,sladoledi..)

citat:
Nora wrote:

--------------------------------------------
ok, hvala, znas ovaj mi se recept cini brz a efektan, ubilo se za mene
ja strasno volim kuhati i mogu biti u kuhinji satima, ali jel` kolac u pitanju ja gubim zivce za po minute preli, doli, smiksaj, mijesaj, "volko-nolko" minuta, ja ti to brate ne mogu

pravo kazes Noro, a najgori je "trenutak istine" , je li uspjelo ili nije
16-09-2008 at 00:39 | Ukljuèi u odgovor
Nora
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 07-04-2005
Odgovori: 2465
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Slatko(torte,kolaci,kreme,sladoledi..)

citat:
zara wrote:

pravo kazes Noro, a najgori je "trenutak istine" , je li uspjelo ili nije

-----------------------------------------
Jest vala, trenutak istine, je na primjer sa onim nabujcima, ili recimo sa princes krofnama, i svim tijestima na bazi princes krofni njih sam davno prekrizila, doduse, to je bilo davno kad sam imala rernu bez stakla, mozes misliti koliko sam ja stara pa se ono nista ne vidi. a ja da ne zavirim to nema sanse, tako ti zena pravila 2-3 puta princes krofne i svaki outa hitila sve u smece, neuzubilah..kaze meni jedna zena ovdje, meni nije jasno, kako to da ti nemas strpljenja sa kolacima, a imas za napraviti 50 burecica, 30 lepina i tako to..reko, prost odgovor, kod pita nema nikakvog mjerenja osim "odoka", a kod kolaca su grami u pitanju, eh, kad dodjemo do grama, meni zivci samo kazu stop
16-09-2008 at 13:39 | Ukljuèi u odgovor
skorpija
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 26-05-2006
Lokacija: tuzla
Odgovori: 1806
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Slatko(torte,kolaci,kreme,sladoledi..)

citat:
Nora wrote:

-----------------------------------------
Jest vala, trenutak istine, je na primjer sa onim nabujcima, ili recimo sa princes krofnama, i svim tijestima na bazi princes krofni njih sam davno prekrizila, doduse, to je bilo davno kad sam imala rernu bez stakla, mozes misliti koliko sam ja stara pa se ono nista ne vidi. a ja da ne zavirim to nema sanse, tako ti zena pravila 2-3 puta princes krofne i svaki outa hitila sve u smece, neuzubilah..kaze meni jedna zena ovdje, meni nije jasno, kako to da ti nemas strpljenja sa kolacima, a imas za napraviti 50 burecica, 30 lepina i tako to..reko, prost odgovor, kod pita nema nikakvog mjerenja osim "odoka", a kod kolaca su grami u pitanju, eh, kad dodjemo do grama, meni zivci samo kazu stop


Ni ja nemam strpljenja sa pravljenjem kolaèa, kad vidim u receptu koliko to treba u gram odvagati, ja odustanem. Više mi se sviða ovo kad je mjera šolja, èaša...
Treba prije svega biti dobro raspoložen za pravljenje kolaèa, imati cijeli dan pred sobom i polako. Ali nekad, kad se i to sve potrefi, jednostavno ne krene.
Ipak, ovu Zarinu TIGRICU moram napraviti, pa kakva bude(javicu kad napravim)
16-09-2008 at 19:57 | Ukljuèi u odgovor
Nora
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 07-04-2005
Odgovori: 2465
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Slatko(torte,kolaci,kreme,sladoledi..)

citat:
skorpija wrote:


Ni ja nemam strpljenja sa pravljenjem kolaèa, kad vidim u receptu koliko to treba u gram odvagati, ja odustanem. Više mi se sviða ovo kad je mjera šolja, èaša...
Treba prije svega biti dobro raspoložen za pravljenje kolaèa, imati cijeli dan pred sobom i polako. Ali nekad, kad se i to sve potrefi, jednostavno ne krene.
Ipak, ovu Zarinu TIGRICU moram napraviti, pa kakva bude(javicu kad napravim)


------------------------------------
Pa ja, i ja to kazem, tigricu pravim sad u subotu, to se sve nesto prvo napravi, pa se onda "pokvari", istrga mislim, ma to ko vidilo mene, a izgleda cini mi se pravo seksi, fajn sareno ko tigrica, a za ukus ne brinem, cim je puding od cokolade to od sebe valja, hajte dalje, recepte za Noru i Skorpiju...

...moze i sta ba komplikovanije, meni jest mrsko, ali ima nesto zbog cega ipak birvaktile napravim i najHebeniji kolac (tobe jarabi), a to je onda kad se u meni javi onaj moj inadzijski nerv, ja napravim tad "soliter", makar to bilo samo iz inata
16-09-2008 at 21:13 | Ukljuèi u odgovor
Drugarica
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 10-11-2005
Lokacija: BiH
Odgovori: 19687
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Slatko(torte,kolaci,kreme,sladoledi..)

Lagani kolac


Evo jedan recept za vrlo lagan kolac kojeg moze svako napraviti Dok se jede, kolac leti sam niz grlo


Kora

6 zumanaca mutiti sa 6 kasika secera, 6 kasika mlijeka, 3 kasike ulja, 2 kasike kakaa u prahu, 6 kasika brasna i 1 prasak za pecivo. Masu istresti u pomazan uljem i posut brasnom pleh i peci ga u rerni, otprilike jedno 25 minuta na 250 stepeni. Probajte cackalicom na sredini da vidite jel pecen. Ako je cackalica suha, vadite ga van

Fil

Dok se kora pece, umutiti 6 bjelanaca sa 10 kasika secera u prahu u gust snijeg. 2-3 pudinga od vanilije skuhati u pola litra vode i tako vruce sipati postepeno u masu sa bjelancima. Dobro umutiti i sipati preko kore.

Glazura

Na kraju preliti sa rastopljenom masom od 100 gr. cokolade i malo maslaca.


Ostaviti da se ohladi. Prijatno!


[Edited by Drugarica on 17-11-2008 at 15:32 GMT]

09-10-2008 at 15:56 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 15
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: elvis-deba, emir76, emiray, melek_cuvar, nerko, slim, tuzlic
FORUM : Gastronomija : Slatko(torte,kolaci,kreme,sladoledi..) New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 ... Last Page >>


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice