Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima


FORUM : Gastronomija : Slatko(torte,kolaci,kreme,sladoledi..)
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
cica
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 12-02-2008
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 18418
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Slatko(torte,kolaci,kreme,sladoledi..)

BAKIN KOLAÈ OD JABUKA

POTREBNO: 3 jaja, 12 kaš šeæera, 12 kaš ulja, 12 kaš mlijeka, 15 kaš brašna, 1 prašak za pecivo, 1/2 kg jabuka( po želji kiselih ili slatkih ), šeæer u prahu za posipanje, cimet.

PRIPREMA: Napraviti smjesu od jaja, šeæera, brašna, ulja, mlijeka i praška za pecivo. Jabuke naribati i po želji dodati cimet (meni bolje bez ). Pola smjese uliti u kalup i staviti da se peèe 15-ak minuta na 180 stepeni cel. Na biskvit poslagati naribane jabuke, a na jabuke drugu polovicu smjese za biskvit i vratiti u peænicu na još 10-ak minuta. Peèen i ohlaðen kolaè posuti šeæerom u prahu.

Kolièina smjese odgovara tepsiji 30.

21-08-2009 at 15:37 | Ukljuèi u odgovor
cica
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 12-02-2008
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 18418
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Slatko(torte,kolaci,kreme,sladoledi..)

RAFAELO KUGLICE

POTREBNO: 400 gr šeèera, 2 dl vode, 250 gr margarina, 400 g mlijeka u prahu, 200 gr kokosovog brašna + 150 gr za ukras, 60-ak komada cijelih lješnjaka.

PRIPREMA: Vodu i šeæer zakuhati, maknuti i ohladiti par minuta te potom umiješati margarin. Brzo miješati da se margarin što prije otopi. Potom polako dodavati mlijeko u prahu pomiješano s kokosom. Smjesu izmiješati i ostaviti u hladnjaku da se dobro ohladi. Iz ohlaðene smjese izraditi kuglice, u svaku utisnuti lješnjak te ih na kraju valjati u kokosovo brašno.

21-08-2009 at 15:43 | Ukljuèi u odgovor
cica
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 12-02-2008
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 18418
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Slatko(torte,kolaci,kreme,sladoledi..)

BRZA TORTA

POTREBNO: 1 gotov biskvit za tortu, 4 dl mlijeka, 1 puding od vanilije, 4 žlice šeæera, 1 veæi kompot od breskve, 1/2 vrhnja za kuhanje.

PRIPREMA: Puding skuhati i još dok je vruæ preliti ga preko biskvita, na ohlaðen puding složiti ocijeðene breskve izrezane na kriške. Cijelu tortu premazati razmuæenim šlagom.

HurkOoooo ova se torta ubila za tebe

21-08-2009 at 15:47 | Ukljuèi u odgovor
cica
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 12-02-2008
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 18418
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Slatko(torte,kolaci,kreme,sladoledi..)

KOCKE OD KOKOSA

POTREBNO:
Biskvit: 5 bjelanjaka, 150 gr šeæera, 100 gr brašna, 1/2 praška za pecivo, 150 gr kokosovog brašna, 2 dl mlijeka

Krema: 5 žumanjaka, 5 dl mlijeka, 100 gr šeæera, 1 puding od vanilije, 1/2 margarina.

50 gr kokosovog brašna za posipanje.

PRIPREMA:
Bjelanjke razmutiti sa šeæerom, dodati brašno sa praškom za pecivo i kokosovo brašno. Peæi u zagrijanoj peænici na 180 stepen cel 20-ak minuta. Tek peèen biskvit preliti s " dl vruæeg mlijeka. Ostaviti da biskvit potpuno upije mlijeko. Od 5 dl hladnog mlijeka odvojiti 3 žlice i razmutiti sa žumanjcima, šeæerom i pudingom. Ostatak mlijeka zakuhati, maknuti s vatre, brzo umiješati smjesu sa žumanjcima i vratiti na slabu vatri 1-2 minuta. Margarin dobro izraditi i dodati u potpuno ohlaðenu kremu. Kada je biskvit potpuno upio mlijeko, premazati ga kremom, a kremu posuti kokosom.

Eto bacite se na posao

21-08-2009 at 16:02 | Ukljuèi u odgovor
Drugarica
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 10-11-2005
Lokacija: BiH
Odgovori: 19687
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Slatko(torte,kolaci,kreme,sladoledi..)

joj ja se moram ovdje malo izjadat
nece nesto nikako palacinci da mi uspiju, da li je do tave - ne znam
a mozda je i do mase, zaboravilo se mozda
ja stavim mlijeko, vodu, brasno, jaje i malo soli i secera

tava je tefalova, stavim zehru ulja da se zagrije ali se brate zalijepi i nesto mi nadodje trebam dobro paziti kako cu preokrenuti...
a znala sam ja to lijepo napraviti prije
sad bih radije tri pite napravila, nego ispekla jedan palacinak

25-08-2009 at 23:42 | Ukljuèi u odgovor
cica
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 12-02-2008
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 18418
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Slatko(torte,kolaci,kreme,sladoledi..)

citat:
Drugarica wrote:
joj ja se moram ovdje malo izjadat
nece nesto nikako palacinci da mi uspiju, da li je do tave - ne znam
a mozda je i do mase, zaboravilo se mozda
ja stavim mlijeko, vodu, brasno, jaje i malo soli i secera

tava je tefalova, stavim zehru ulja da se zagrije ali se brate zalijepi i nesto mi nadodje trebam dobro paziti kako cu preokrenuti...
a znala sam ja to lijepo napraviti prije
sad bih radije tri pite napravila, nego ispekla jedan palacinak


@drugarice i ja takvu masu pravim najbolji ispadnu samo gledaj da ti bude što rjeða masa puno rjeða nego za uštipke i kad sipneš tu kap ulja kad se tava ugrije dobro uzmi ubrus pa pokupi to ulje i istresi masu ja to kutljaèom istresam radi mjere
26-08-2009 at 00:21 | Ukljuèi u odgovor
Denci
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 28-08-2006
Lokacija: daleko
Odgovori: 24424
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Slatko(torte,kolaci,kreme,sladoledi..)

citat:
Drugarica wrote:
joj ja se moram ovdje malo izjadat
nece nesto nikako palacinci da mi uspiju, da li je do tave - ne znam
a mozda je i do mase, zaboravilo se mozda
ja stavim mlijeko, vodu, brasno, jaje i malo soli i secera

tava je tefalova, stavim zehru ulja da se zagrije ali se brate zalijepi i nesto mi nadodje trebam dobro paziti kako cu preokrenuti...
a znala sam ja to lijepo napraviti prije
sad bih radije tri pite napravila, nego ispekla jedan palacinak

isti problem kod meneu zadnje vrijeme pa nikako.A ista smjesa.Mozda da zamislimo zelju il pjevamo dok mijesimo 


Keep your eyes on the stars and your feet on the ground.
26-08-2009 at 14:59 | Ukljuèi u odgovor
statebriga
Nivo: Forumski doajen
nezaobilazna

Registriran(a): 07-05-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 9876
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Slatko(torte,kolaci,kreme,sladoledi..)

citat:
Denci wrote:

isti problem kod meneu zadnje vrijeme pa nikako.A ista smjesa.Mozda da zamislimo zelju il pjevamo dok mijesimo

jok, ba... dodje period i nikako nece... lijepe se...

ja stavim par jaja, pa umutim dobro sa malo soli i malo secera (ono, prstohvat, pa jedno 2x tako)... onda dodam mlijeka (toplog, ali ne vruceg) kad se to izjednaci, onda dodajem brasno sve dok ne postane neke gustine koju ti ne mogu opisat... ako se tijesto "razdvaja" kad prodjes kasikom kroz njega, to je meni vec "pregusto", pa onda dodam jos malo mlijeka ili vode... a ne moras sve mlijeko stavit, mozes vode dodavat pola (tj. nekad stavim pola-pola)... prasak za pecivo nikako, od toga hoce nadoc...

elem, sto se lijepljenja tice, prva mi se obavezno zalijepi, a ne pecem na teflon, jer tu uvijek upropastim, nego imam neku jeftinu tavu, bezveznu, koja mi je k'o zvono za palacinke...

elem, stavim malo vise od zehre ulja kod prve(te sto se zalijepi), a onda poslije nje ispecem 2 bez ikakvog ulja... onda za cetvrtu opet zehru, pa dvije bez i sve tako...

nemoj pokusavat da odlijepis palacinku dok se ona sama ne odlijepi od tave (ako je to moguce), jer se onda ona zalijepi jer je ti carnes...

et... mozda sam ti pomogla... ajd javi da znamo je l' prosla faza (sigurna sam da ti je samo faza kad neuspijevaju)
26-08-2009 at 15:10 | Ukljuèi u odgovor
Drugarica
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 10-11-2005
Lokacija: BiH
Odgovori: 19687
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Slatko(torte,kolaci,kreme,sladoledi..)

citat:
Denci wrote:

isti problem kod meneu zadnje vrijeme pa nikako.A ista smjesa.Mozda da zamislimo zelju il pjevamo dok mijesimo

ja ba sto je najgore, to je ba obicni palacinak da je sta teze pa hajd
26-08-2009 at 19:36 | Ukljuèi u odgovor
Drugarica
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 10-11-2005
Lokacija: BiH
Odgovori: 19687
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Slatko(torte,kolaci,kreme,sladoledi..)

citat:
statebriga wrote:

sve dok ne postane neke gustine koju ti ne mogu opisat...

jer se onda ona zalijepi jer je ti carnes...


ee sta sam se ja ismijala ovom tvom postu... ako je samo faza nesto brate podugo traje

citajuci tvoj post, jedino sto sam ja stavljala hladno mlijeko... ne znam... hajd probat cu opet da se nutela ne baca djaba
26-08-2009 at 19:38 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 51
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: EminaS, meho, Mela77, mikimini, Mir$o, pljosko, strokeunit
FORUM : Gastronomija : Slatko(torte,kolaci,kreme,sladoledi..) New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 ... Last Page >>


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice