Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima


FORUM : Umjetnost : Tuzlanske
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
Sufler
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 11-11-2006
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 1718
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Tuzlanske

volio bih da mi suncan dan
vrati zaboravljeni osmijeh
da ti njime mogu obojiti san
i kazati "volim te" bez rijeci.

03-09-2007 at 00:08 | Ukljuèi u odgovor
Sufler
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 11-11-2006
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 1718
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Tuzlanske

Kino "Mladost"

Prolazim veæ nekoliko noæi pored posljednjeg starog tuzlanskog kina "Mladost". Svjetla su pogašena, slova na nekadašnjem neonskom natpisu sva otpala osim onog poèetnog. Preko puta šljašti novootvoreni zdravljak koji je ime dobio po kinu. Bože, hoce li ga ikada opet otvoriti? Mislim na Tebe i na to kako sam Te htio držati za ruku jednom dok smo gledali "Društvo mrtvih pjesnika" u drugom redu balkona, sa strane da imam mjesta za noge. Jos jedna nedostignuta èeznja odlazi u historiju ove umorne glave dok se Elizabeth Taylor sjeæa svog Richarda na CNN-u i Kleopatre zbog kojeg nekad èekasmo u redu za karte od tapkaroša. Volio sam to kino, mada je bilo najvece i najruznije u Salinesu. Prvo je umro "Centar", onda ´Radnik" i sad evo "Mladost". Bojim se da se i ja opraštam sa svojom kao u staroj dobroj Arsenovoj pjesmi. Ako jednom i otvore multikino u Tuzli, nikad više neæe biti isto...


(2003)


[Edited by Sufler on 11-09-2007 at 00:38 GMT]

11-09-2007 at 00:36 | Ukljuèi u odgovor
zara
Nivo: Moderator podforuma

Registriran(a): 06-01-2007
Lokacija: U mislima
Odgovori: 11515
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Tuzlanske

Bilo je to lijepo vrijeme.Zimi najbolje (najtoplije)mjesto za izlazak zaljubljenih parova, ljeti u ljetnom kinu.Gledanje filmova na tv nema ni blizu te cari velikog paltna.

13-09-2007 at 23:09 | Ukljuèi u odgovor
Sufler
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 11-11-2006
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 1718
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Tuzlanske

Imao sam 11 godina kad sam s drugom Arifom istraživao džunglu koja se nalazila u prostoru izmeðu pruge koja je vodila za rudnik Tušanj i toplovoda na prostoru gdje se danas nalazi pored ostalih cijelo jedno veliko naselje i novi tržni centar - kako život postaje bezlièan uz sve te molove koji nisu na morskoj obali - bila je to prava avantura - skoro kao Tom Sojer i Haklberi Fin, a u po Grada...Pored igrališta Proletera upali smo u neko blato, pa se sušili sjedeæi na toplovodu, na najveæim radijatorskim cijevima koje smo vidjeli... Jesam li prestar ako se sjeæam kako se prugom išlo u Kino Radnik prugom?
...
Znam odgovor, naravno...

[Edited by Sufler on 14-09-2007 at 00:15 GMT]

[Edited by Sufler on 14-09-2007 at 00:33 GMT]

14-09-2007 at 00:06 | Ukljuèi u odgovor
RPM
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 23-03-2004
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 7103
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User Visit Homepage
icon Re: Tuzlanske

napisa jedan pisac vrli ...


jesen je,

ispratismo i zadnju lastu

žene naše opet dopuštaju

dlakama

da po cjelom tjelu

slobodno rastu



[Edited by RPM on 20-09-2007 at 10:48 GMT] 


pišanje ubija jutarnju romantiku, više nego zadah ... pišanje!
20-09-2007 at 10:48 | Ukljuèi u odgovor
Sufler
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 11-11-2006
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 1718
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Tuzlanske

Nekad mi je stvarno drago da sam muško. Ne moram se depilirati ljeti, a ni zimi, ne moram se šminkati, ne moram iæi frizeru svake hefte, ne moram nositi suknje, ne moram raðati djecu i u suštini ne moram dosta toga. Ne moram nosati parfeme na sebi. Ne moram vazda biti ispeglan. Ne moram ni trpiti izvoljevanja tzv. jaèeg pola ako mi se neæe. S obzirom da mislim da muškarci ne treba ni vojsku da služe, kao što je kod nas više i ne služe, zakljuèujem:

Živjele žene! Fino je biti muško.

22-09-2007 at 00:43 | Ukljuèi u odgovor
Sufler
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 11-11-2006
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 1718
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Tuzlanske

Ima dana kad se èovjek osjeti samim i kad ne vidi izlaza. Besciljno lutanje ponekad donosi smirenje. Kad se to meni desi u šetnjama susreæem sapatnike koji se više ne vraæaju u ciljne vode. Pomislim tada gdje je ona crta što je u prevodu kite epitetima fina i tanka, koja me održava u funkciji. Kad materijal pravo pukne?

Pomjeren u stranu nastojim skoèiti nazad u špuru... Raste li jaz? Dokad æe ovi moji nadripsihološki trikovi èiniti da ljudi misle kako mi je sve do mora ravno?

Baš je vesela ova pisanija. Volim kad vidim koliko sam blesav Najslaðe se nasmijati samom sebi.





[Edited by Sufler on 23-09-2007 at 11:00 GMT]

22-09-2007 at 23:52 | Ukljuèi u odgovor
Sufler
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 11-11-2006
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 1718
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Tuzlanske

Kad se neki osjeæaj iskaže to je vazda korak naprijed.
Ja se eto nešto ne mogu nikako natjerati da neke osjeæaje iskažem i pokažem što no se sad moderno kaže transparentno šta i kako osjeæam.
Naravno, onda boli stomak, èovjek bi galamio na drage osobe jer æe one razumjeti i život teèe. Onda èujemo eno ga zaglavio u bolnici, operiše nešto. Drugi je puko. Imao je Fazla jednu lijepu ratnu pjesmu o tome "Svi smo negdje tu, a nigdje nas nema..." Ipak, valja nama dalje. Uvijek ima neki trenutak koji zaželimo i on se desi i vrati nam sjaj u oku. Vrijedi to!
Na kraju je svima nama što reèe Mak "preko rijeke".

25-09-2007 at 23:56 | Ukljuèi u odgovor
ANABELA
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 30-07-2007
Lokacija: na kraju svijeta
Odgovori: 3827
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Tuzlanske

Covjece,bacio si me u depresiju..Pa nije valjda tako strasno? Evo me od neki dan kako udjoh na ovu stranicu,hodam ko u snu.Osjecam neki unutrasnji nemir,ni sama neznam zbog cega.Misli me vracaju u ono lijepo vrijeme,sjecam se i ja kad smo satima prije dolazili da uhvatimo karte u kinu "Mladost",pa dragi kupi "tuti-fruti" i ostala cudesa i onda ako smo srece da dobijemo koji red malo dalje,prema sredini a ako ne onda prvi red,sta ces.
Pa kad izadjemo iz kina a ono vrat se ukocio a oci hoce da iskoce.
A poslije trka na "Tenis" da se koji krug obidje,pa kuci.
Sufler,nedaj se.Nije sve proslo i izgubljeno,imamo mi jos snage da se borimo sa zivotom.
Ja sam optimista.
Pogotovo kad RPM pocne o onim svojim dlakavim zenama,uljepsa mi dan.

Strasno je romantican. Inspirisao me pa sam napisala jednu isto tako romanticnu pjesmicu na "ljubavnoj poeziji".  


Ako ti je svejedno gdje si, onda se nisi izgubio...
26-09-2007 at 13:31 | Ukljuèi u odgovor
zara
Nivo: Moderator podforuma

Registriran(a): 06-01-2007
Lokacija: U mislima
Odgovori: 11515
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Tuzlanske

Moram ja nesto dodati i ovoj èorbici.
Kad Sufler pise o kinu ili pruzi, to mi je sasvim u redu i jasno je kao dan.
Ali ja licno vise volim ove druge tekstove gdje ukljucujem mastu i mozdane vijuge, pa to razlazem, analiziram , ponovo slazem u neku svoju interpretaciju tog teksta.
Ma nije sve crno, naravno da nije, ali ima ovakvih i onakvih dana...pa neka...zasto bi drugima bilo puno bolje ili gore nego nama.


[Edited by zara on 26-09-2007 at 20:18 GMT]

[Edited by zara on 26-09-2007 at 20:21 GMT]

26-09-2007 at 20:18 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 34
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: aronofsky, auspuh, B.S, marina95, medeni, Memo, Probisvjet, pupa, realnosttuzle, sdds, smiljana, tweety
FORUM : Umjetnost : Tuzlanske New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... Last Page >>


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice